IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от wannarock
    Gramoten, predpolagam tova za Berlin go pishesh na shega? Za men cenite v niakoi gradove v bg sa naduti, no predpolagam nikoi ne se interesuva ot mnenieto mi
    Не си чел забавните сравнения между София и Берлин Основната прична за това сравнение са цените, които от година-две са по-ниски от софийските

    http://www.berlinbuy2let.com/Propert...20Strasse.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от forex_guru
      Незнам преди 4 години,такива цени от 900евро май нямаше,или това трябва да е Изток или Лозенец на най-топ места.Бяха по 500-600евро тогава според мен,ама може и да греша.Повечето хора и да имат ще са 20 000евро ,а за останлите 100 000 ще трябва да вземат ипотека и така да е.Но в момента е много трудно да пестиш,пък и наема наистина е в пъти по нисък от ипотека.Не бих приел че "си е твой" един имот върху които тегне ипотека.Той е на банката и тя ти рентиер.В твоя случаи с 5 год. ипотека е ОК,особено щом можеш да я погасиш.Радвам се че си се сдобил с това което искаш,дано не е с цената на големи лишения.
      1. Ето пак: 120000 евро при твоите цени 600 евро/м са 200квадрата, е нямах пари за мезонет, сори. Не че не исках, но беше нереално.
      2. Имаше, имаше, и още как. Преди 4г. това беше средна цена за строителство до ключ и с добро разположение (както казах налагаше ми се и ми се налага да работя много, т.е. нямах време за маистори за довършването на БДС).
      3. Банката може да е рентиер, но след определен брой години имаш жилище, а под наем нищо нямаш И аз съм бил под наем, знам го със сигурност

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Negramoten
        Първоначално изпратено от Imotenbalon
        Първоначално изпратено от Negramoten
        Първоначално изпратено от SEBULBA
        Първоначално изпратено от panther
        Първоначално изпратено от Negramoten
        Латвия: Латвия е номер 1 по поевтиняване на имоти
        ”Пари” 24.6.2008 г.
        Цените на недвижимата собственост в Латвия са паднали с 38.9% в сравнение с първите три месеца на 2007 г.
        Обзалагам се че след една година, Латвия ще ни гълта праха по отношение намаляването на цените.
        Да бе, паднаха до 3000 Евро/кв.м.


        Като гледам в Рига цените за година са паднали от 1700 на 1200 евро/мІ Не че няма цени и по 3000 евро/мІ, но то и в София имаше сделка за 6000 евро/мІ

        Има някакво сходство в движението на цените със тези в София, но в последно време доста ги бихме по поскъпване, така че може за година и с над 39% да паднем...

        ПП. Между другото, някой да знае дали в Латвия в квадратурата влизат и общите части?
        ППП. Ако може някой модератор да изтрие анкетата, защото единодушно решихме че е манипулирана...
        Доколкото знам , такова животно "общи части " има само в БГ
        Мерси!
        Значи в Рига цените са с 30% по-ниски от тези в София (Рига 1000 евро с общите части, София (според НСИ) - 1300 евро с общите части).

        Да не пишем за Берлин, че пак ще влезем във филма, как жилищата там са по-евтини, защото инфраструктурата им била по-добра и защото Берлин икономически бил по-зле от София...
        Gramoten, predpolagam tova za Berlin go pishesh na shega? Za men cenite v niakoi gradove v bg sa naduti, no predpolagam nikoi ne se interesuva ot mnenieto mi
        Не е съвет за покупко-продажба на акции

        Коментар


        • Незнам преди 4 години,такива цени от 900евро май нямаше,или това трябва да е Изток или Лозенец на най-топ места.Бяха по 500-600евро тогава според мен,ама може и да греша.Повечето хора и да имат ще са 20 000евро ,а за останлите 100 000 ще трябва да вземат ипотека и така да е.Но в момента е много трудно да пестиш,пък и наема наистина е в пъти по нисък от ипотека.Не бих приел че "си е твой" един имот върху които тегне ипотека.Той е на банката и тя ти рентиер.В твоя случаи с 5 год. ипотека е ОК,особено щом можеш да я погасиш.Радвам се че си се сдобил с това което искаш,дано не е с цената на големи лишения.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Imotenbalon
            Първоначално изпратено от Negramoten
            Първоначално изпратено от SEBULBA
            Първоначално изпратено от panther
            Първоначално изпратено от Negramoten
            Латвия: Латвия е номер 1 по поевтиняване на имоти
            ”Пари” 24.6.2008 г.
            Цените на недвижимата собственост в Латвия са паднали с 38.9% в сравнение с първите три месеца на 2007 г.
            Обзалагам се че след една година, Латвия ще ни гълта праха по отношение намаляването на цените.
            Да бе, паднаха до 3000 Евро/кв.м.


            Като гледам в Рига цените за година са паднали от 1700 на 1200 евро/мІ Не че няма цени и по 3000 евро/мІ, но то и в София имаше сделка за 6000 евро/мІ

            Има някакво сходство в движението на цените със тези в София, но в последно време доста ги бихме по поскъпване, така че може за година и с над 39% да паднем...

            ПП. Между другото, някой да знае дали в Латвия в квадратурата влизат и общите части?
            ППП. Ако може някой модератор да изтрие анкетата, защото единодушно решихме че е манипулирана...
            Доколкото знам , такова животно "общи части " има само в БГ
            Мерси!
            Значи в Рига цените са с 30% по-ниски от тези в София (Рига 1000 евро с общите части, София (според НСИ) - 1300 евро с общите части).

            Да не пишем за Берлин, че пак ще влезем във филма, как жилищата там са по-евтини, защото инфраструктурата им била по-добра и защото Берлин икономически бил по-зле от София...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от forex_guru
              Revan,ти сам каза че си купил жилище преди 4 години,с мног работа и си спестил за няколко години.Преди години това го можеше така е.Говориш за коптори и т.н,което продполага че си се сдобил с поне 100кв/м апартамент на хубаво място.Сега това предполага 1 200евро кв/м или 120 000евро и имаме сделка.
              Кажи ми какво трябва да работи човек за да спести 120 000евро за няколко години?
              Не ми казвай кредит това значи че този имот не струва 120 000евро а, с тези лихви и 30 год. ипотека струва 280 000евро защото в крайна сметка толкова ще дадеш за него.
              Аз съм за ако може да спестиш за 7-8 години и да купиш,но при тези цени това е невъзможно.
              Аз лично 5 години живея под наем,едва сега закупих парцел за къща и то с пари взети от продажба на друг имот.Може още 5 години да съм под наем,но накрая ще имам това което искам и наистина стойностен имот.
              Сметките ти не са верни.
              Купих на 900евро/м, ново строителство, все пак говорим за цените отпреди 4г. Сумите изобщо не са такива като в твойте изкривени сметки, още повече че броиш 100% ипотека и то за 30г. Е такова живетно нема.
              Имах скътани 65% (няколко години работа, здрава работа, на 2 места, за известно време и на 3) , за 35% взех ипотека за 5г., с която нямам проблем, не са големи суми, още повече че ако искам мога да погася малкия остатък веднага на момента. това което не разбираш е че няма как да си купиш жилище изцяло с пари от ипотека, трябва първо да поспестиш малко. Защото ако не спестиш някаква сума предварително, това означава че ти реално не би могъл да изплащаш и ипотека, след като нищо не остава, нали?
              А колко наеми съм плащал ... сега като си мисля колко пари за нищо. Вярно че и лихви по ипотека съм плащал, и още плащам, но поне знам че имам жилище. Другия вариант е цял живот под наем и като остарееш дори и жилище нямаш

              Коментар


              • Revan,ти сам каза че си купил жилище преди 4 години,с мног работа и си спестил за няколко години.Преди години това го можеше така е.Говориш за коптори и т.н,което продполага че си се сдобил с поне 100кв/м апартамент на хубаво място.Сега това предполага 1 200евро кв/м или 120 000евро и имаме сделка.
                Кажи ми какво трябва да работи човек за да спести 120 000евро за няколко години?
                Не ми казвай кредит това значи че този имот не струва 120 000евро а, с тези лихви и 30 год. ипотека струва 280 000евро защото в крайна сметка толкова ще дадеш за него.
                Аз съм за ако може да спестиш за 7-8 години и да купиш,но при тези цени това е невъзможно.
                Аз лично 5 години живея под наем,едва сега закупих парцел за къща и то с пари взети от продажба на друг имот.Може още 5 години да съм под наем,но накрая ще имам това което искам и наистина стойностен имот.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Negramoten
                  Първоначално изпратено от SEBULBA
                  Първоначално изпратено от panther
                  Първоначално изпратено от Negramoten
                  Латвия: Латвия е номер 1 по поевтиняване на имоти
                  ”Пари” 24.6.2008 г.
                  Цените на недвижимата собственост в Латвия са паднали с 38.9% в сравнение с първите три месеца на 2007 г.
                  Обзалагам се че след една година, Латвия ще ни гълта праха по отношение намаляването на цените.
                  Да бе, паднаха до 3000 Евро/кв.м.


                  Като гледам в Рига цените за година са паднали от 1700 на 1200 евро/мІ Не че няма цени и по 3000 евро/мІ, но то и в София имаше сделка за 6000 евро/мІ

                  Има някакво сходство в движението на цените със тези в София, но в последно време доста ги бихме по поскъпване, така че може за година и с над 39% да паднем...

                  ПП. Между другото, някой да знае дали в Латвия в квадратурата влизат и общите части?
                  ППП. Ако може някой модератор да изтрие анкетата, защото единодушно решихме че е манипулирана...
                  Доколкото знам , такова животно "общи части " има само в БГ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ravon
                    Първоначално изпратено от mick
                    Първоначално изпратено от aq1
                    Първоначално изпратено от Ravon
                    Първоначално изпратено от LUBIMEC 13
                    Първоначално изпратено от mick
                    Нямам жилище в София, под наем съм. Бих си купил, но само ако е много евтино. Иначе не виждам смисъл: прекалено голяма мизерия е тук. София не е за живеене - за работа е.
                    Като е прекалено голяма мизерията, какво дириш ти тук? Ходи си на село, там е по-хубаво! И е по-евтино.
                    Уж било мизерия, ама тук е работата. Е вярно, не е курорт, не е и много приятно за живеене, но всичко зависи от гледната точка. Навремето и аз съм се мъкнал по квартири, знам колко е неприятно и каква е несигурността, днес си тук, утре може да не си Добре, че нямах семейство и деца Щото ако имах не ми се мисли
                    Иначе, ако имаш жилище, ако си подредил поне малко живота си, положението в София не е толкова лошо, дори започва да ти харесва. Всичко зависи от обстановката в която ти се налага да живееш.
                    +1. Винаги съм се чудел на прииждащите работници в София, които живеят мизерно само за да работят, а после говорят колко мизерен бил живота тук. Ами да, след като си дошъл само за едната работа, с единствената цел да работиш за пари и да пестиш, и живееш по коптори, е не виждам как би могло да ти хареса.
                    Съвсем друго е ако искаш да си устроиш живота като бял човек, да си вземеш жилище, да си го обзаведеш, после гараж, кола, жена, деца, и т.н.
                    Чудиш се, защото мама и тати са ти купили апартамент Както и да е, в момента на квартира се чувствам истински бял човек - хубав апартамент, даже не се занимавам с плащането на ток, вода и т.н. - хазяинът ми ги плаща. Гаражът не е толкова важен. Знам, че когато ми писне може да сменя квартирата да е по-близко до работата, да не се мотам по задръствания. Вярно разбира се, че ако си имаш апартамент и не го изплащаш си по-добре, но само в тоя случай. 30 годишна ипотека и месечна вноска колкото 3 наема - мерси. С такава ипотека ставаш - yes man. Няма мъране.
                    mick, на мен никой не ми е купувал жилище, сам си купих след като бачках здраво и пестих няколко години. Имам и много приятели, които пак сами се справиха с задачата, не мисля че ти трябва гръб за да си купиш жилище, това не е мисия невъзможна, просто трябва да имаш цели и да се стремиш към тях.
                    А това за квартирите, хич не ми ги хвали, минал съм по този път. Не съжалявам за това, но определено не бих излязал пак на квартира, това си е един вид мазохизъм в БГ. На запад, може би, но тук определено не. Такива "коптори" съм виждал че ти е бедна фантазията ... а най-лошото е че обикновено нито можеш да стегнеш квартирата, нито да промениш нещо ... живееш колкото да се каже че има къде да спиш. За сам човек, бива, за приятелка също; но за семейство, деца, дом, уют, и т.н. просто забрави
                    "Такива "коптори" съм виждал че ти е бедна фантазията ..." - така е, има коптори както квартири така и купени апартаменти - погледни старите блокове, все едно война е водена в тях. Прав си за едно - апартамент или къща все някога трябва да се купи, но купуването на всяка цена е глупаво, особено с огромна ипотека. А що се отнася до квартирите - вече има доста добри и обзаведени. И ще излизат още.
                    http://mickideas.blogspot.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Negramoten
                      Първоначално изпратено от SEBULBA
                      Първоначално изпратено от panther
                      Първоначално изпратено от Negramoten
                      Латвия: Латвия е номер 1 по поевтиняване на имоти
                      ”Пари” 24.6.2008 г.
                      Цените на недвижимата собственост в Латвия са паднали с 38.9% в сравнение с първите три месеца на 2007 г.
                      Обзалагам се че след една година, Латвия ще ни гълта праха по отношение намаляването на цените.
                      Да бе, паднаха до 3000 Евро/кв.м.


                      Като гледам в Рига цените за година са паднали от 1700 на 1200 евро/мІ Не че няма цени и по 3000 евро/мІ, но то и в София имаше сделка за 6000 евро/мІ

                      Има някакво сходство в движението на цените със тези в София, но в последно време доста ги бихме по поскъпване, така че може за година и с над 39% да паднем...

                      ПП. Между другото, някой да знае дали в Латвия в квадратурата влизат и общите части?
                      ППП. Ако може някой модератор да изтрие анкетата, защото единодушно решихме че е манипулирана...
                      Negramoten, сделка за 6 000 евро/м2 в София никога не е имало!!!!!!!

                      Тази т.н. сделка, е измисмена от Адрес (AG Capital), за да предизвика медиен шум при стартирането на една от фирмите в холдинга - Unique Estate.

                      Unique Estate е франчайз на Кристис....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mick
                        Първоначално изпратено от aq1
                        Първоначално изпратено от Ravon
                        Първоначално изпратено от LUBIMEC 13
                        Първоначално изпратено от mick
                        Нямам жилище в София, под наем съм. Бих си купил, но само ако е много евтино. Иначе не виждам смисъл: прекалено голяма мизерия е тук. София не е за живеене - за работа е.
                        Като е прекалено голяма мизерията, какво дириш ти тук? Ходи си на село, там е по-хубаво! И е по-евтино.
                        Уж било мизерия, ама тук е работата. Е вярно, не е курорт, не е и много приятно за живеене, но всичко зависи от гледната точка. Навремето и аз съм се мъкнал по квартири, знам колко е неприятно и каква е несигурността, днес си тук, утре може да не си Добре, че нямах семейство и деца Щото ако имах не ми се мисли
                        Иначе, ако имаш жилище, ако си подредил поне малко живота си, положението в София не е толкова лошо, дори започва да ти харесва. Всичко зависи от обстановката в която ти се налага да живееш.
                        +1. Винаги съм се чудел на прииждащите работници в София, които живеят мизерно само за да работят, а после говорят колко мизерен бил живота тук. Ами да, след като си дошъл само за едната работа, с единствената цел да работиш за пари и да пестиш, и живееш по коптори, е не виждам как би могло да ти хареса.
                        Съвсем друго е ако искаш да си устроиш живота като бял човек, да си вземеш жилище, да си го обзаведеш, после гараж, кола, жена, деца, и т.н.
                        Чудиш се, защото мама и тати са ти купили апартамент Както и да е, в момента на квартира се чувствам истински бял човек - хубав апартамент, даже не се занимавам с плащането на ток, вода и т.н. - хазяинът ми ги плаща. Гаражът не е толкова важен. Знам, че когато ми писне може да сменя квартирата да е по-близко до работата, да не се мотам по задръствания. Вярно разбира се, че ако си имаш апартамент и не го изплащаш си по-добре, но само в тоя случай. 30 годишна ипотека и месечна вноска колкото 3 наема - мерси. С такава ипотека ставаш - yes man. Няма мъране.
                        mick, на мен никой не ми е купувал жилище, сам си купих след като бачках здраво и пестих няколко години. Имам и много приятели, които пак сами се справиха с задачата, не мисля че ти трябва гръб за да си купиш жилище, това не е мисия невъзможна, просто трябва да имаш цели и да се стремиш към тях.
                        А това за квартирите, хич не ми ги хвали, минал съм по този път. Не съжалявам за това, но определено не бих излязал пак на квартира, това си е един вид мазохизъм в БГ. На запад, може би, но тук определено не. Такива "коптори" съм виждал че ти е бедна фантазията ... а най-лошото е че обикновено нито можеш да стегнеш квартирата, нито да промениш нещо ... живееш колкото да се каже че има къде да спиш. За сам човек, бива, за приятелка също; но за семейство, деца, дом, уют, и т.н. просто забрави

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от aq1
                          Първоначално изпратено от Ravon
                          Първоначално изпратено от LUBIMEC 13
                          Първоначално изпратено от mick
                          Нямам жилище в София, под наем съм. Бих си купил, но само ако е много евтино. Иначе не виждам смисъл: прекалено голяма мизерия е тук. София не е за живеене - за работа е.
                          Като е прекалено голяма мизерията, какво дириш ти тук? Ходи си на село, там е по-хубаво! И е по-евтино.
                          Уж било мизерия, ама тук е работата. Е вярно, не е курорт, не е и много приятно за живеене, но всичко зависи от гледната точка. Навремето и аз съм се мъкнал по квартири, знам колко е неприятно и каква е несигурността, днес си тук, утре може да не си Добре, че нямах семейство и деца Щото ако имах не ми се мисли
                          Иначе, ако имаш жилище, ако си подредил поне малко живота си, положението в София не е толкова лошо, дори започва да ти харесва. Всичко зависи от обстановката в която ти се налага да живееш.
                          +1. Винаги съм се чудел на прииждащите работници в София, които живеят мизерно само за да работят, а после говорят колко мизерен бил живота тук. Ами да, след като си дошъл само за едната работа, с единствената цел да работиш за пари и да пестиш, и живееш по коптори, е не виждам как би могло да ти хареса.
                          Съвсем друго е ако искаш да си устроиш живота като бял човек, да си вземеш жилище, да си го обзаведеш, после гараж, кола, жена, деца, и т.н.
                          Чудиш се, защото мама и тати са ти купили апартамент Както и да е, в момента на квартира се чувствам истински бял човек - хубав апартамент, даже не се занимавам с плащането на ток, вода и т.н. - хазяинът ми ги плаща. Гаражът не е толкова важен. Знам, че когато ми писне може да сменя квартирата да е по-близко до работата, да не се мотам по задръствания. Вярно разбира се, че ако си имаш апартамент и не го изплащаш си по-добре, но само в тоя случай. 30 годишна ипотека и месечна вноска колкото 3 наема - мерси. С такава ипотека ставаш - yes man. Няма мъране.
                          http://mickideas.blogspot.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от индианеца
                            Първоначално изпратено от aq1
                            Съвсем друго е ако искаш да си устроиш живота като бял човек, да си вземеш жилище, да си го обзаведеш, после гараж, кола, жена, деца, и т.н.
                            Някои хора стигат до жилище и кола (българската мечта). Дотам. За жена и дете (едно) не остава време и средства. Всеки с ценностите си.
                            Затова копторите ще са скъпи, а децата (бъдещето ни) малко.
                            Човек до всичко може да стигне, стига да не го мързи и да бачка здраво. Това че младите хора у нас гледат на хляба мекото и на работата лесното е друг въпрос. Нали ги гледам сегашните младежи на по 25г. само се чудят как да се скатаят и чакат на готово. Не че аз съм много стар де, на 34г. съм, просто сегашната младеж има доста изкривени разбирания.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от aq1
                              Съвсем друго е ако искаш да си устроиш живота като бял човек, да си вземеш жилище, да си го обзаведеш, после гараж, кола, жена, деца, и т.н.
                              Някои хора стигат до жилище и кола (българската мечта). Дотам. За жена и дете (едно) не остава време и средства. Всеки с ценностите си.
                              Затова копторите ще са скъпи, а децата (бъдещето ни) малко.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ravon
                                Първоначално изпратено от LUBIMEC 13
                                Първоначално изпратено от mick
                                Нямам жилище в София, под наем съм. Бих си купил, но само ако е много евтино. Иначе не виждам смисъл: прекалено голяма мизерия е тук. София не е за живеене - за работа е.
                                Като е прекалено голяма мизерията, какво дириш ти тук? Ходи си на село, там е по-хубаво! И е по-евтино.
                                Уж било мизерия, ама тук е работата. Е вярно, не е курорт, не е и много приятно за живеене, но всичко зависи от гледната точка. Навремето и аз съм се мъкнал по квартири, знам колко е неприятно и каква е несигурността, днес си тук, утре може да не си Добре, че нямах семейство и деца Щото ако имах не ми се мисли
                                Иначе, ако имаш жилище, ако си подредил поне малко живота си, положението в София не е толкова лошо, дори започва да ти харесва. Всичко зависи от обстановката в която ти се налага да живееш.
                                +1. Винаги съм се чудел на прииждащите работници в София, които живеят мизерно само за да работят, а после говорят колко мизерен бил живота тук. Ами да, след като си дошъл само за едната работа, с единствената цел да работиш за пари и да пестиш, и живееш по коптори, е не виждам как би могло да ти хареса.
                                Съвсем друго е ако искаш да си устроиш живота като бял човек, да си вземеш жилище, да си го обзаведеш, после гараж, кола, жена, деца, и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X