IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите - какво да очакваме?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от emos
    Говоря за складови площи.Колкото до наемателите си прав,аз имам наемател вече 6та година и всяка година обсъждаме в дух на взаимно разбирателство инфлацията,но варианта да ме плашат,че ще напуснат при реална инфлация от20% за 2007 със сигурност няма да мине.Днес заредих дизел 2.53 а 2002 вече не помня колко беше
    Тогава помня, че веднъж заредих два тона на 1,25 За отопление на къщата. (На нафта гълташе 3,5 тона на сезон. Сега на газ + термопомпа е в пъти по-евтино. )
    "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

    Коментар


    • Говоря за складови площи.Колкото до наемателите си прав,аз имам наемател вече 6та година и всяка година обсъждаме в дух на взаимно разбирателство инфлацията,но варианта да ме плашат,че ще напуснат при реална инфлация от20% за 2007 със сигурност няма да мине.Днес заредих дизел 2.53 а 2002 вече не помня колко беше
      За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Karpatski vulk
        Живея под наем, коректен съм и ако поискат да ми вдигат наема заради инфлацията, ще се изнеса. Сори!
        Може пък заплатата да не ми е нараснала с темпа на инфлацията.
        Кой знае?!!??
        Стига да имаш алтернатива. При ръст на цените на наемите да не мислиш, че собственика предпочита няколко години подред да не актуализира цената?

        Иначе моите наематели са фирма, работим от повече от 10 години и общо взето намираме общ език. Сега на единия апартамент завършвам основен ремонт (под, къртене на стени, замазки, врати, дограма, радиатори, окачен таван, санитарно помещение), който беше тяхно условие на моето искане за актуална пазарна цена на наема (по оценка на няколко агенции - след завършване на ремонта).
        "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от emos
          Със сигурност нагоре.Във всеки нормален договор е записано,че наемната цена се индексира според инфлацията.
          Охо, съвсем не е във всеки договор. Ако говориш за наем на офис или магазин - повечето имат инфлационна клауза, но при жилищата въобще не е така. Там повишаването е свързано с риск за собственика - наблюденията ми са, че хазяите трудно вдигат наемите на добрите и редовни платци, които не им правят свинщини в дома.
          Такива наематели се намират все по-трудно.
          Виж за обратния случай - има уникални случаи.
          Завличат собствениците с 4-цифрени суми за парно, ток, телефон и офейкват на следващата "гара".
          Живея под наем, коректен съм и ако поискат да ми вдигат наема заради инфлацията, ще се изнеса. Сори!
          Може пък заплатата да не ми е нараснала с темпа на инфлацията.
          Кой знае?!!??

          Коментар


          • Първоначално изпратено от emos
            Със сигурност нагоре.Във всеки нормален договор е записано,че наемната цена се индексира според инфлацията.
            По-скоро със средните наемни цени за района.
            "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

            Коментар


            • Аз си увеличих наемите на всичките наематели. Приеха го с разбиране хората.

              Коментар


              • Със сигурност нагоре.Във всеки нормален договор е записано,че наемната цена се индексира според инфлацията.
                За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                Коментар


                • Наемите - какво да очакваме?

                  На фона на двуполюсните мнения, че цените на НИ ще се понижават/повишават, въпроса ми е стойността на наемите накъде ще се движи.

                  И някои има ли идея какво се случва в момента с наемите на фона на кризата в Америка и Англия? Увеличават ли се намаляват ли? Броя на наетите жилиша увеличил ли се е или е спаднал?
                Working...
                X