IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой ползвал ли е услугите на Изи Кредит ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ruhe, bitte ;-)

    Dokolkoto znam, navremeto persiicite sa vodeli voinite si s grackite polici s pari na kredit vzeti ot finikiicite ;-) Raz4itali sa kato sle4eliat da gi vrashtat. Kredita ne e ot v4era i e na4in na jivot. Daje Caesar e imal mnogo dalgove kam kreditorite si.
    Na vseki moje da se slu4i :-)
    Numbers have no respect for humans. They just are. R. Jones-The Trading Game.

    Коментар


    • Иво, друго нещо, което мога да те посъветвам наизуст, без да знам каква е ситуацията, е да поискаш помощ от близки и приятели. Неудобството ти е последният проблем, а ако сте в добри отношения, хората биха били склонни да ти помогнат, дори и не само с пари, а със съвет, насоки за допълнителен доход и т.н. Просто ситуацията е такава, че гордостта е лош съветник
      И намали харчовете, ако е възможно. А ти всъщност програмист ли си? Там наистина заплатите са доста добри.

      А за някои колеги от по-предишните постове, доста грозно е да му триете сол на главата на човека. Или дайте съвет или поне не му натяквайте колко е зле.

      Коментар


      • Иво, ПЪРОТО нещо което трябва да направиш е да смениш работата. В България има два основни типа работодатели. Едните задържат работната си ръка с коректност, а вторите - с изнудване. Като те чета, ти май си попаднал при втория тип. Тези никога не се променят. Ще те въртят на шиш и никога няма да са коректни към теб. Ако правилно съм те разбрал, занимаваш се с компютри. Доколкото познавам трудовия пазар, това е професия в която кадрите не стоят на улицата. Напусни и кажи, че ще заведеш дело срещу работодателя си. В 80% от случаите той ще предпочете да ти плати, вместо НОИ и НАП да му скъсат задника. Междувременно започни да търсиш нова работа. Читав програмист не пада под 1500 лева на месец. При това положение целия ти заем ще е равен на една годишна заплата, което си е съвсем в рамките на нормалното. Ако старият ти работодател откаже да плати, наистина заведи дело срещу него. Голяма част от адвокатите по трудово право са склонни да получат хонорарите си след спечелване на делото. Отказват само ако смятат, че нямаш шансове за успех.
        Успоредно с това, преструктурирай дълга си, както те посъветваха хората. Ако направиш тези две неща, за около три години ще изплуваш.
        При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IVO_
          Ами всичко става постепенно и на майтап ! Купуваш си нещо на изплащане и ти издават кредитна карта , на която всяка година и вдигат кредитния лимит ! После банката ти предлага втора карта , защото си лоялен клиент и т.н. Редовно ти бавят заплатата , но ти си теглиш от картите и си харчиш както досега , дори в повече ! И в един прекрасен момент картите излизат на минус , лихвите им са станали доста внушителни суми и ти теглиш кредит , който обаче те
          спасява за около 7-8 месеца , после положението отноео се забатачва , но банките вече не ти дават заеми , а работодателя продължава да ти плаща с две заплати назад ! Утешавам се , че в
          САЩ много хора са на моето дередже !

          Ситуацията може да се влоши още повече, ако те съкратят от работа. Не че ти го пожелавам, но това се случи с жена ми :-(

          Сега още има пари от обезщетението и отпуска, но скоро ще трябва да поемма и нейните дългове ако не си намери нова работа. Добре че заемите и не са толкова големи. Поведението и обаче беше същото:
          дадат и овърдрафт изхарчи го.
          пратят и кредитна карта изпразни я.
          предложат и кредит вземе го че и ме набута за поръчител :-( .

          Като и кажеш нещо да не затъва така в заеми отговаря: Тази инфлация изяжда заемите и няма защо да пестиш!
          Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

          Коментар


          • абсолютно и напълно съм съгласна с теб! затова написах и за чергата ...

            обаче много се впечатлих, че момчето е под силен стрес и се скапва, а това може да му причини повече поражения от връщането на кредит от 23к.[/quote]

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ancient
              AfterDark написа:
              Боже, боже, колко мъка има по този свят!

              човече, това са само 23 к - заплатата му за 1 година, такива пари се печелят, не е края на света, за да си съсипва човек нервите и здравето!
              познавам хора с къде-къде по-дебели кредити, които също са го закъсали и са на ръба, но техните суми са толкова големи, че само докато ги изричат са се препотили ... тяхното е падане отвисоко, сега ще връщат джиповете и луксозните апартаменти в златни пясъци ... /само не възприемайте горното като злорадстване ... /

              най-важното е според мен, човек да се простира според чергата си! или поне от един момент нататък да го прави!
              Пич,

              Мъката не е в сумата, а в това как и за какво е натрупан този дълг ... и при какви лихвени проценти се обслужва заради лошото му управление (а не защото банките са кожодери) ...

              Ако му бяха дали по-голям лимит, момчето можеше да профука и 50-100К ...

              Освен това ако си прочел внимателно, той не смята да си ги връща от заплата, а от Forex, което най-вероятно ще го доведе до ново задлъжняване ...

              8)

              Коментар


              • AfterDark написа:
                Боже, боже, колко мъка има по този свят!

                човече, това са само 23 к - заплатата му за 1 година, такива пари се печелят, не е края на света, за да си съсипва човек нервите и здравето!
                познавам хора с къде-къде по-дебели кредити, които също са го закъсали и са на ръба, но техните суми са толкова големи, че само докато ги изричат са се препотили ... тяхното е падане отвисоко, сега ще връщат джиповете и луксозните апартаменти в златни пясъци ... /само не възприемайте горното като злорадстване ... /

                най-важното е според мен, човек да се простира според чергата си! или поне от един момент нататък да го прави!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от panther
                  Първоначално изпратено от AfterDark
                  Боже, боже, колко мъка има по този свят!
                  А сигурно има и по-зле. Човека поне в момента се е усетил и иска идеи, при това на добро място.

                  @автора
                  Присъединявам се към съветите на маранди и нетуеър

                  А тея от Изи ... нямам думи. Не знам колко трябва да си зле за да вземеш пари при такива условия.
                  Във всички големи гръцки банки си има такава услуга, например:

                  http://www.nbg.gr/en/ind_hous_01.asp?P_ID=218&ord=1

                  Това обаче не спасява хората, които продължават да харчат безразборно ...

                  На хора със слаби ангели и ниска финансова култура препоръчвам да не си вадят кредитни карти и да не теглят потребителски кредити ... долният пример много добре илюстрира какво може да се случи при прекаляване ...

                  Най-вероятно пичът се е опитвал да направи впечатление на някоя женка(и) и не е намерил по-добър начин ... ко да праиш ... любов ... страст ...

                  8)

                  P.S. Горното е препоръка за по-разумно и по-прагматично поведение ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от AfterDark
                    Боже, боже, колко мъка има по този свят!
                    А сигурно има и по-зле. Човека поне в момента се е усетил и иска идеи, при това на добро място.

                    @автора
                    Присъединявам се към съветите на маранди и нетуеър

                    А тея от Изи ... нямам думи. Не знам колко трябва да си зле за да вземеш пари при такива условия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IVO_
                      Първоначално изпратено от netware5
                      IVO_,

                      Не се заяждам, ама щом си опрял до 800 лева кредит и то да го търсиш от такива типове - не ти е тук мястото. Като ти прегледах набързо постингите, останах с впечатлението че си по-сериозен и заможен човек. Зарежи инвестициите на борсата и играта на форекс и инвестирай малко повече в себе си. Намери си прилично платена работа, кандидатствай за кредитна карта, повечето банки при 1000 лв заплата на постоянен договор ще ти дадат карта с кредитен лимит между 5000 и 7000 лева, а може и повече. Лихвата ще ти е 16-18 % годишно и няма да ти идват мутри на оглед в къщата.

                      Нищо лично, просто съвет
                      По принцип не съм длъжен да ти давам отчет , но днес съм в настроение и ще те осветля ! Имам 5 ( пет ) с общ кредитен лимит 15000 лв. и едно потр. кредитче за 8000 лв. Така , че съм взел максимума от банките ! Месечно ми трябват минимум 700 лв. за тези
                      задължения ! А трябва и да се яде , нали ? Последните ми две заплати са в графата - бъдещи вземания ! Трудно ще си намеря работа за тези пари , а ако си сменя настоящата ще ми променят промоционалните лихви по кредитите и дори може да си ги поискат предсрочно , което ще ме накара да ипотекирам имоти , което не е
                      желателно , а и не искам да набърквам близките си в моите неща !
                      Затова се опитвам да печеля от форекса , защото дори редовно да взимам 2000 лв. заплата , до пенсия няма да мога да се измъкна от тази финансова криза ! Мисля , че бях изчерпателен !
                      Не е препоръка и ви съветвам да не постъпвате като мен !
                      Освен това не търся нито помощ , нито съжаление !!!
                      Останала ми е вярата , че все някак си ще се измъкна от тази ситуация ! Поне не ми е скучен живота и си имам постоянна занимавка : оцеляването ! Успех!
                      Боже, боже, колко мъка има по този свят!

                      Коментар


                      • Някои от колегите добре са те посъветвали за т.нар. консолидиране на дълга. 15к карти + 8 потребителски = 23к

                        Трудно е да се даде добър съвет без детайли: към кого и колко дължиш при какви условия си подписал, данни за работодателя ти, осигурителни плащания и т.н., но ще се опитам да помогна "теоритично".

                        Пощенска имаха една промоция при рефинсиране на потребителски 10.5% год. лихва до 20 хил. без поръчител и една карта ще ти хакнат и те.

                        Смятам те при лошия вариант, ако промоцията не те хване, че има някои условия набързо с калкулатора за ГПР-то: 20 хил. за 10 год. = 320 лв/месец.

                        Мисля, че ще си намалиш така двойно месечната вноска / около 700 ли каза някъде по-надало /, но не ти знам конкретната ситуация, лъснал ли си в ЦКР-то, осигурителните ти плащания от работодателя и т.н. и не мога да ти "гарантирам" това решение. Ще се оскъпиш за 10 г. с 92% т.е. ефективното ти оскъпяване за целия период, но е някакво временно решение докато се позакрепиш.

                        Успех!!

                        За съжаление все повече хора изпадат в ситуацията на Иво и на мен банковото посредничество не ми е осн. дейност, но за пример ще дам, че вече имам клиенти, които съм рефинансирал 3 пъти, за 6 месеца и пак закъсват.

                        Коментар


                        • Re: Някой ползвал ли е услугите на Изи Кредит ?

                          Първоначално изпратено от IVO_
                          Някой взимал ли е кредит от Изи Кредит ?
                          Или поне каква информация имате за тази фирма ?
                          В този форум не би трябвало да има такава тема.
                          И посетителите на форума не би трябвало да се занимават с "Изи" кредити, Евролайна и др. Достатъчно представени сме балъците, набълбукани на борсата.

                          Коментар


                          • Но съм работно и умно момче !
                            Ей това ако го преосмислиш може и да изплуваш
                            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5
                              Първоначално изпратено от IVO_
                              Ами всичко става постепенно и на майтап ! Купуваш си нещо на изплащане и ти издават кредитна карта , на която всяка година и вдигат кредитния лимит ! После банката ти предлага втора карта , защото си лоялен клиент и т.н. Редовно ти бавят заплатата , но ти си теглиш от картите и си харчиш както досега , дори в повече ! И в един прекрасен момент картите излизат на минус , лихвите им са станали доста внушителни суми и ти теглиш кредит , който обаче те
                              спасява за около 7-8 месеца , после положението отноео се забатачва , но банките вече не ти дават заеми , а работодателя продължава да ти плаща с две заплати назад ! Утешавам се , че в
                              САЩ много хора са на моето дередже !
                              То е ясно как си стигнал до тук. И сравнението със САЩ е много удачно. Съвсем сериозно си мисля, че се нуждаеш от кредитен консултант за да начертаете оздравителен план. Ако не можеш да си намериш допълнителна работа, ще трябва да пристъпиш към затягане на коланите. Подреди кредитите по размер и лихва. Опитай да преговаряш с някоя от банките за разсрочване. По-добре сам да го поискаш, отколкото да се стигне до неплащане на поредни вноски - това ще ти струва скъпо (наказателни лихви) и ще срине и без това крехкия ти кредитен рейтинг. Най-добре е да се ориентираш към разсрочване на най-евтиния (с най-ниска лихва) кредит (вероятно това е потребителския). Това ще ти даде възможност да поемеш глътка въздух. Гледай да изчистиш първо най-скъпия кредит. Отчети и годишните такси по кредитните карти. Погасиш ли кредита по някоя от картите - веднага я закривай, да не те изкушава. Ако имаш небанкови карти (Транскард, Изи нещо си и т.н.) гледай първо тях да разкараш. Ако имаш задължения към небанкови институции - бягай първо от тях.

                              Помни че специално банките нямат интерес да те докарат до просешка тояга, така че едни преговори за разсрочване са един добър подход.
                              Благодаря за съветите ! Наистина имам нужда от консултант , но няма да мога да му плащам много ! Ипотека не мога да направя , защото нямам нищо на мое име ( освен дългове ) ! Дали някой би
                              ми изкупил дълговете ? Това е идея ! Определено ми е нужна глътка въздух ! Напоследък съм под голям стрес и здравето ми се скапва !
                              Иначе не съм нито наркоман , нито алкохолик , а и за жените в момента не съм атрактивен ! Но съм работно и умно момче !
                              Така , че чакам идеи !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Energy
                                Ето примери от изи кредит, на тяхна база може да сметнете лихвата:

                                http://www.easycredit.bg/example_bg.php

                                Те скоро се похвалиха че са раздали повече от 10млн. лв само за първите три месеца на годината: http://www.standartnews.com/bg/artic...article=229660

                                Предполагам че при тях ходят най-закъсалите хорица, на които всички банки и небанкови институции са отказали. Е, явно в България има голям брой такива хорица...
                                От примерите които са дали излиза че лихвата на кредит между 100 и 300 лв за период от 8 до 32 седмици е между 2.15% и 2.49% на седмица, което прави между 112% и 129% годишна лихва.
                                ==Не е препоръка за покупка или продажба==

                                Коментар

                                Working...
                                X