IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пасивна Къща

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Държа в ръка няколко такива варианта, само дето, трябва да се влее в производството им. 300-400К отключват окткъм 2 до над 5 милиарда евро но, насила мил не се става. Казано е, „ - 'ку щЕти!”.
    Н'гуана уна.
    Що не си намериш инвеститор, а дремеш и оспамваш всяка тема?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitsov.db Разгледай мнение
      Аз отдавна търся производител на пасивна, но преди една година се поотказах. Като се замислите, ако си смените дограмата и вратите, изолацията става почти същата. Взех си от скъпата дограма, 5 камерна - доволен съм. Но всякаш от вратите съм по доволен. Взех си немски врати граде и наистина съм супер доволен. Сметките за тока намляха, сега мисля други варианти за намаляне на сметката на тока.
      Държа в ръка няколко такива варианта, само дето, трябва да се влее в производството им. 300-400К отключват окткъм 2 до над 5 милиарда евро но, насила мил не се става. Казано е, „ - 'ку щЕти!”.
      Н'гуана уна.

      Коментар


      • ...А какво, според вас, би означавало понятието „активна” къща? Дано само не е такава, която се е взела твърде насериозно...

        Коментар


        • Все още е малко рано и скъпо, но мисля, че скоро това ще се засили като тенденция, тъй като цената на електричеството знае една посока - нагоре. Интересно само защо повече кооперации не си правят енергийна сертифициране, това също в бъдеще ще се гледа все повече.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitsov.db Разгледай мнение
            Аз отдавна търся производител на пасивна, но преди една година се поотказах. Като се замислите, ако си смените дограмата и вратите, изолацията става почти същата. Взех си от скъпата дограма, 5 камерна - доволен съм. Но всякаш от вратите съм по доволен. Взех си немски врати граде и наистина съм супер доволен. Сметките за тока намляха, сега мисля други варианти за намаляне на сметката на тока.
            Може да живееш като ромите, тогава още повече ще намалеят сметките за ток
            Last edited by RUBLA; 15.06.2018, 13:51.

            Коментар


            • Аз отдавна търся производител на пасивна, но преди една година се поотказах. Като се замислите, ако си смените дограмата и вратите, изолацията става почти същата. Взех си от скъпата дограма, 5 камерна - доволен съм. Но всякаш от вратите съм по доволен. Взех си немски врати граде и наистина съм супер доволен. Сметките за тока намляха, сега мисля други варианти за намаляне на сметката на тока.
              Last edited by X_Y; 14.06.2018, 22:09.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Anton Ker4ev Разгледай мнение
                А по отношение на изолацията какво ще кажеш?!
                Винаги по-евтиното излиза по-скъпо.
                Поправка: НЕ винаги, макар често.

                Коментар


                • Тук има подобни неща за темата - дали си струва и т.н.. Както каза по-горния съфорумец, пасивните къщи използват предимно енергия от алтернативни източници. Аз мисля че всяка къща може да е пасивна стига да има добри изолации и енергийни източници като панели, ветрогенератори и т.н. Разликата между пасивна и активна е, че активните отдават енергия, която отива в ел. мрежата а пасивната си произвежда само за нея си.
                  Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът, присъщ е на малцина.

                  Коментар


                  • Гледах един играч в Латинска Америка дето вместо тухли използваше празни пластмасови бутилки. Колко ли такива сме изхвърлили хей така! Цяла къща бих построил само с бирените които съм изпил...... Само ми е интересно каква вар се ползва за да има сцепление или ако не става с обикновена да зидам само със стъклени.

                    Коментар


                    • А по отношение на изолацията какво ще кажеш?!
                      Винаги по-евтиното излиза по-скъпо.
                      НЕ СЪМ САМО ПЛОЧКИ, УМА МИ Е НЕОБЯТЕН, ВСЕПРОНИКВАЩ И НЕПОДПВЛАСТЕН НА ИЛЮЗОРНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ!

                      Коментар


                      • Просто си построите едни Сглобяеми къщи и не се занимавайте с глупости. Тези къщи са в пъти по-евтини и ефективни.
                        Last edited by X_Y; 12.07.2013, 11:23.
                        България над всичко!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          "Пасивните" къщи всъщност са активни. Защото активно използват енергията на слънцето и вятъра.
                          по-голяма глупост скоро не бях чел във форума и затова ще те пейстна в "бисери и вицове"

                          старшина "гигоу", по-добре се занимавайте с разкладката при дажбите в поделението вместо да ръсите мозък който очевидно нямате

                          пасивни са наречени къщите които ползват минимално количество електроенергия или иначе казано максималната консумация на енергия е 15kWh/m2 годишно за отопление и охлаждане докато нормалното потребление на електроенергия на една традиционна сграда (за отопление, охлаждане, топла вода и електричество) е 100-120kWh/m2 на година

                          както виждаш разликата е 7-8 пъти, а това дето си написал за вятъра дори и няма да го коментирам .................... колко къщи си видял да ползват и да разчитат на вятъра за електронергия??? ...................... знаеш ли какъв шум издават тези перки

                          изобщо тотално си омешил "зелена енергия" и "пасивни къщи"...

                          Коментар


                          • Докторе, изтриха ни изключително възпитания разговор.
                            Притеснително е когато се трият разговорите на двама интелектуалци.
                            Last edited by Факушкa; 28.04.2013, 01:46.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ralina Разгледай мнение
                              Здравейте! Наложи ми се, като задача в университета, да направя предприемачески план и си избрах да направя такъв за пасивни къщи.Не мога обаче да намеря подробна информация за материалите,които се използват,както и цени за построяването на подобна къща.Бихте ли могли да ми помогнете?Благодаря предварително
                              Аз мога да ти покажа моята пасивна къща построена от слама, камак и дърво мила.
                              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Черкезов
                                Сабията не е стара първо и второ искам да помогна чистосърдечно.
                                Приеми моите извинения Докторе. Може да съм се объркал.

                                Коментар

                                Working...
                                X