IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пасивна Къща

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    За мен пасивната къща излиза прекално скъпо ако трябва да се направи по учебник. Много по-добре е да се направи максимално ефективна къща. Без да се задълбава до пълна пасивност, а по-скоро да се инвестира в технологии и качество.
    Прав си, но така или иначе и едното, и другото изискват инвестиции. Друг е въпросът, че вероятно бързо ще се възвърнат, тъй като четох, че икономиите за отопление в сравнение с обикновенните сгради могат да достигнат до над 75%, което прекъсва зависимостта на обитателите на къщата от постоянно вдигащите се цени на енергията.

    Коментар


    • За мен пасивната къща излиза прекално скъпо ако трябва да се направи по учебник. Много по-добре е да се направи максимално ефективна къща. Без да се задълбава до пълна пасивност, а по-скоро да се инвестира в технологии и качество.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        - Да не говорим, колко стилна и уютна е.
        Това е най-големия им недостатък, ако се строят с главна цел икономия. Но повечето разчупени проекти също могат да бъдат подсигурени за ниски топлинни загуби и подходяща вентилация. Затова трябва да се предвиди прилагането на подходящи технологии към всеки проект, за да се въведе по-широко пасивната концепция. Доколкото разбирам, в Германия това вече се случва. Архитектурният минимализъм, да не кажа мизеризъм, на началните пасивни къщи не би се наложил широко.

        Коментар


        • Определено според мен инвестициите в такава енергоефективна къща си струват и предполагам и банките предлагат подходящи оферти за кредитиране на такива добри проекти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
            Да, видях какво представляват, малко са ми смешни, но пък щом от тях се пести, значи стават.

            Къде могат да се видят реализирани?

            Коментар


            • Да, видях какво представляват, малко са ми смешни, но пък щом от тях се пести, значи стават.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
                Има в България такива къщи . Моята не е точно такава . Благодаря , Тошо .
                А, не знам. На мен ми хареса.

                Коментар


                • Има в България такива къщи . Моята не е точно такава . Благодаря , Тошо .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
                    И аз това щях да попитам има ли въобще в България такива къщи?
                    Току-що потвърдих: Много яко нещо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
                      Във времената на кризата ми поискаха 1000 - 1100 евро на кв.метър до замазка и шпакловка за изграждане на пасивна къща . Отказах . Никога нямаше да мога да " избия" разхода . Къщата в момента ми е много ниско енергийна , построена за около 600 евро на кв.метър .
                      - Да не говорим, колко стилна и уютна е.

                      Коментар


                      • Във времената на кризата ми поискаха 1000 - 1100 евро на кв.метър до замазка и шпакловка за изграждане на пасивна къща . Отказах . Никога нямаше да мога да " избия" разхода . Къщата в момента ми е много ниско енергийна , построена за около 600 евро на кв.метър .

                        Коментар


                        • И аз това щях да попитам има ли въобще в България такива къщи?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            ...така е МИцов търси, но ти как му помогна да намери? Като му каза, че ти трябват 300-400 К да му произведеш?
                            Дремеш цели три години, което значи, че или технологията ти не става или не си способен да е презентираш. Не се опитвай да измъкнеш някой лев от хората списващи тук вижда се, че техните инвестиции са по други направления. Търси на друго място.
                            Това твоето няма общо с фактите. Живей си. Иначе, не казвам, че не разбирате или не умеете да виждате стойностните инвестиции. Съвсем не. Макар че, съм го установил категорично.
                            Last edited by Pyramid; 03.07.2018, 17:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Не съм дрямал много отдавна. Инвеститори продължавам да си търся. Жалкото е че тези, що са тук, нямат нужната култура и визия а нацията ни е оес афена тъй, щото читавите традиции са ѝизмити измежду гънките. Обаче, отговорът си беше баш по същество, т.к. иде реч именно за пасивни технологии, а Мицов така си и беше написал, че търси. Накратко, изказа се неподготвен.
                              Поздрави.

                              п.п.
                              Относно намирането на инвеститори, още веднъж: Намерих, видяхме се, разбрахме се. Ама беше 2015-та, март. Човекът е починал 3 месеца след срещата ни и така, наложи се да подновя търсенето. „Дремел” съм бил. Не си ми на будуването.
                              ...така е МИцов търси, но ти как му помогна да намери? Като му каза, че ти трябват 300-400 К да му произведеш?
                              Дремеш цели три години, което значи, че или технологията ти не става или не си способен да е презентираш. Не се опитвай да измъкнеш някой лев от хората списващи тук вижда се, че техните инвестиции са по други направления. Търси на друго място.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Що не си намериш инвеститор, а дремеш и оспамваш всяка тема?
                                Не съм дрямал много отдавна. Инвеститори продължавам да си търся. Жалкото е че тези, що са тук, нямат нужната култура и визия а нацията ни е оес афена тъй, щото читавите традиции са ѝизмити измежду гънките. Обаче, отговорът си беше баш по същество, т.к. иде реч именно за пасивни технологии, а Мицов така си и беше написал, че търси. Накратко, изказа се неподготвен.
                                Поздрави.

                                п.п.
                                Относно намирането на инвеститори, още веднъж: Намерих, видяхме се, разбрахме се. Ама беше 2015-та, март. Човекът е починал 3 месеца след срещата ни и така, наложи се да подновя търсенето. „Дремел” съм бил. Не си ми на будуването.

                                Коментар

                                Working...
                                X