IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Цените на НИ растат пропорционално на инвеститорския интерес в тези части, докато наемите ги определя предимно търсенето. Вземете на пример едностаен 40кв.м и двустаен 60кв.м в същия квартал. Като цена се различават с няколко хиляди евро в полза на двустайния, докато за наем едностайния е по-скъп. Обосновка: по-лесно отопляем, по-ниски данъци и такси, по непретенциозен за обзавеждане и ремонт

    Коментар


    • Аз пък имам наблюдения, че наемите общо взето са приблизително равни - и в Дружба и в Лозенец и в Стрелбище да речем...
      Двустаен апартамент,сходно обзавеждане/състояние - все върви по 300 евро...

      Коментар


      • Аз смятам, че наемите са свързани със средната заплата на града. Докато цените на НИ в момента нямат нищо общо с тази заплата, те по-скоро се базират на очаквания за западноевропейски заплати след 5 години, като според мен тези очаквания са нереалистични.

        Разбира се, че наемите в центъра и по-добрите квартали са и ще бъдат по-високи от тези в гетата, но това е свързано с търсенето, но е свързано и с доходите, например на теория в гетата ще наемат хора с доход под средния, а в центъра такива с над средния.

        Коментар


        • Еми цената на НИ, наема му и тн. са взаимно свързани.Не може да даваш апартамент примерно 50кв в центара на стойност 80000евра и апартамент в люлин на стойност 40000евра (примерни цени), да ги даваш и двата за по 300 кинта.Местоположението,състоянието и други неща определят цена-наем които са свързани помеждуси

          Коментар


          • Наемите в София

            И понеже говорим само за цените на апартаментите, пускам темичката и за наемите.
            Мой познат е пуснал апартамент 60м2 в Бъкстон за 300Е. Същата е и цената на 40м2 на Раковска, в района на Дондуков. Състоянието на интериора е сходно.
            Мислите ли че цената на НИ эе от части определяща и за размера на наема?
            4
            в собствено жилище
            67.14%
            141
            под наем
            32.86%
            69
          Working...
          X