IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Оказва се, че на фона на всички лъжи на Любо - "маслото" и други бедни и безимотни клошари и неудачници, цените на имотите спрямо 2009г. са спаднали със скромните 10%. Това ми беше ясно отдавна, но форумните лекета се опитваха да внушат друго.
    ..................................
    http://money.bg/news/id_1451053513

    Коментар


    • А какво ще кажете за честите спирания на тока. В моят квартал го спират за малко почти всеки ден, но най-често през нощта. Когато им потърся сметка, ми отговарят, че правели така наречените оперативни изключвания когато има намалена консумация за да предотвратели авария. Нека някой компетентен да коментира това редно ли е. Аз плащам ли си редовно за непрекъснато ел. подаване? Монополисти са и си правят каквото си искат. Трабва да има някакъв начин да им се опълчим масово.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
        За какво са делата, ако не е тайна?Аз имам проблем, не мога да си построя склад, защото искат да им направя
        трафопост за целия квартал!А в местото имам ток!Та съм се чудел дали да не ги съдя...

        Моите дела са за неправилно поставени далекопроводи и за сметки за ток и вода...

        Но филма с трафопостите съм го минал (финасирал съм построяването на поне 10)... Няма как да се измъкнеш и е безмислено да ги съдиш. Аз дори съм правил 2 км подземно трасе в едно Варненско село за да стигне ток до моя обект че старото не било с достатъчен капацитетет и въпреки че имаш идадено разрешение за строеж, не ти пускат ток и няма как да изкараш Разрешение за ползване....... Та правиш си трафопоста опъваш си кабелите, черпиш на около 5 места (всъщност това е основната причина да те карат да строиш трафопост), после им го "подаряваш" и те уж трябва да ти го изплатят по закон до незнам си коло години...

        Коментар


        • За какво са делата, ако не е тайна?Аз имам проблем, не мога да си построя склад, защото искат да им направя
          трафопост за целия квартал!А в местото имам ток!Та съм се чудел дали да не ги съдя...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Приятели, ако говорим за приватизацията, най-фрапиращо е продажбата на ЕРП-тата заедно с мрежите. Затова сега ни извиват ръцете разни гейове от странство. Да ги борим!!!
            Аз водя три дела в момента.. Едното съм го спечелил на първа инстанция...

            Коментар


            • Приятели, ако говорим за приватизацията, най-фрапиращо е продажбата на ЕРП-тата заедно с мрежите. Затова сега ни извиват ръцете разни гейове от странство. Да ги борим!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
                Бе прав си. Вярвам ти. Абсолютна свинщина е тая държава, но в резултат на такива тактики ще продължаваме да вървим надолу, щото масрафа трябва да го плаща някой, а на доста хора вече им писна. Задава се нова вълна на емиграция според мен.
                Изцяло те подкрепям - хората ще тръгнат... Аз се пречупих и загубих надежда за държавата още при продажбата на Булбанк на цената на годишната и печалба един месец преди да се начисли тази печалба а виновните И.Костов и Левон Хампарцумян още бузаят от тази сделка. Или БТК - 350 млн лева на някаква офшорка - като само след година същата офшорка я прпродаде на AIG за 1.6 млрд. евро.... и НИколай Василев не само не е в затвора ами кара ламборджини (друг е въпроса до колко му отива защото всичко различно от детска триколка му е несъразмерно).... Ами какво щяха да направят с магистрала Тракия.. Или Велчев и външният дълг или ЕРПтата, Софийска вода итн. Та каво да ти кажа - няма светлина в тунела - който може се спасява тия дето оставаме тук ще чакаме смъртта да е съдник на крадците... Жалко...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                  Защото така ще извъртят нещата, че едва ли не в името на екологията и бизнеса държавата въвежда тази опция - където е свръхзастроено или която сграда дълго врем не е завършена, и "онеправданите" собственици трябва да бъдат обезщетени. Тс ще им купим "мъртвите" хотели по Банско и слънчев бряг... Веднага ще се даде аргумента че няма друг начин да се съборят (и то е така защото корумпираните съдии вече озкониха абсолютно всички незаконни хотели в Слънчев бряг, дори и тия на дюните) и ще видиш поредният обир в ползу роду... Ама това го гледахме в София при разширяването на Южната дъга - от години се знаеше че там ще се прави разширение, но старата регулация имаше имоти, без подходящи устройствени показатели, които ставаха само за автокъщи и складове за дърва, нооооо познай тези дето ги изкупиха по 10 евро кв.м. после държавата (общината по колко ги обезщети - никой не знае но има кл'ки за по 1 млн лева декъра..... И аргумента го знаеш - няма начин в ЕС някой насила да ти отнеме земята и всички общински съветници изкупиха парцелите дето ще минава магистрала Люлин, Струма итн... Абе хващаш логиката...
                  Бе прав си. Вярвам ти. Абсолютна свинщина е тая държава, но в резултат на такива тактики ще продължаваме да вървим надолу, щото масрафа трябва да го плаща някой, а на доста хора вече им писна. Задава се нова вълна на емиграция според мен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    ...........
                    Само не разбрах защо ще трябва да ти дадат 2млн.евро. Разясни!
                    Защото така ще извъртят нещата, че едва ли не в името на екологията и бизнеса държавата въвежда тази опция - където е свръхзастроено или която сграда дълго врем не е завършена, и "онеправданите" собственици трябва да бъдат обезщетени. Тс ще им купим "мъртвите" хотели по Банско и слънчев бряг... Веднага ще се даде аргумента че няма друг начин да се съборят (и то е така защото корумпираните съдии вече озкониха абсолютно всички незаконни хотели в Слънчев бряг, дори и тия на дюните) и ще видиш поредният обир в ползу роду... Ама това го гледахме в София при разширяването на Южната дъга - от години се знаеше че там ще се прави разширение, но старата регулация имаше имоти, без подходящи устройствени показатели, които ставаха само за автокъщи и складове за дърва, нооооо познай тези дето ги изкупиха по 10 евро кв.м. после държавата (общината по колко ги обезщети - никой не знае но има кл'ки за по 1 млн лева декъра..... И аргумента го знаеш - няма начин в ЕС някой насила да ти отнеме земята и всички общински съветници изкупиха парцелите дето ще минава магистрала Люлин, Струма итн... Абе хващаш логиката...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                      Е то това е голямата борба на строителната мафия... Сега се мъчат да прекарат закон, който общините да решават кои сгради са за събаряне и държавата да ги обезщетява по пазарни цени (както стана покрай околовръстното на София)...Правено е в Испания... Та идеята е такава имаш ти един блок в Банско дето никога няма да го завършиш камо ли да продадеш, даваш 20% от цената на местният велмоджа, той определя сградата като "задължителна за събаряне" и ти дават 2 млн евро, бутат я и правят градинка... Най много това го движат хотелиерите на Слънчев бряг - държавата ще им изкупи фалиралите хотели, ще ги бутне, ще озелени и ще вдигне бизнеса на останалите (които пак са си техни)....
                      ...........
                      Само не разбрах защо ще трябва да ти дадат 2млн.евро. Разясни!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
                        Е то това е голямата борба на строителната мафия... Сега се мъчат да прекарат закон, който общините да решават кои сгради са за събаряне и държавата да ги обезщетява по пазарни цени (както стана покрай околовръстното на София)...Правено е в Испания... Та идеята е такава имаш ти един блок в Банско дето никога няма да го завършиш камо ли да продадеш, даваш 20% от цената на местният велмоджа, той определя сградата като "задължителна за събаряне" и ти дават 2 млн евро, бутат я и правят градинка... Най много това го движат хотелиерите на Слънчев бряг - държавата ще им изкупи фалиралите хотели, ще ги бутне, ще озелени и ще вдигне бизнеса на останалите (които пак са си техни)....
                        Сигурно си прав. Тука политиците си мърдат задника само когато има някаква далавера. Като мазния Росен дето бутна на дедо Пешо бараката, но хотелите ги остави. Т.е. да чакаме скок на цените за сметка на държавата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
                          Ха тамън го коментирахме и вижте какво излиза. Този обаче е доста краен.
                          http://www.investor.bg/news/comments/113159/122.html

                          Е то това е голямата борба на строителната мафия... Сега се мъчат да прекарат закон, който общините да решават кои сгради са за събаряне и държавата да ги обезщетява по пазарни цени (както стана покрай околовръстното на София)...Правено е в Испания... Та идеята е такава имаш ти един блок в Банско дето никога няма да го завършиш камо ли да продадеш, даваш 20% от цената на местният велмоджа, той определя сградата като "задължителна за събаряне" и ти дават 2 млн евро, бутат я и правят градинка... Най много това го движат хотелиерите на Слънчев бряг - държавата ще им изкупи фалиралите хотели, ще ги бутне, ще озелени и ще вдигне бизнеса на останалите (които пак са си техни)....

                          Коментар


                          • Както и да е. Ако това се случи, най много да скочат цените на жилищата, щото ще станат още по-малко. Прочетох прогнозата на някой от "Явлена", че до две години ще свършат малките жилища и ще почнат да стават дефицит, а пък ако и съборят 20-30 блока може и цените да скочат спекулативно над пазарните от 2008-ма.

                            Коментар


                            • Ха тамън го коментирахме и вижте какво излиза. Този обаче е доста краен.
                              http://www.investor.bg/news/comments/113159/122.html

                              Коментар


                              • Не очаквам поскъпване, напротив!!

                                Коментар

                                Working...
                                X