IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Фонда се е запътил към 50ст.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
      Апартаментът е 60 кв. делкарирания материален интерес по сделката е около 40 к лв., което не значи задължително, че сделката е на толкова.
      Благодаря Кимру, дай сметка да ти преведа % от активите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        ....... Нито разбрахме за колко са продали апартамента, нито разбрахме колко е наема на последната сграда,
        Апартаментът е 60 кв. делкарирания материален интерес по сделката е около 40 к лв., което не значи задължително, че сделката е на толкова.
        Не-заслужил инвеститор

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          БРАВО ТОНИ !
          - Имаш моята подкрепа с +30К и на друг колега с 30х30К , - обират ни тия бандити из зад пердето ... хвърлят по някоя троха
          ами така де - много им се дразня, то бива крадлива държава, ама защо по този нагъл начин! Ще ме накарат да ида в АТЕРА и като я споменах - там неизползваните земи са само 20% а не като при нас 50% от активите!!! И там плющят мощно такси, ама могат да поддържат хубав сайт със коректна информация и намират време всеки месец да изготвят преслист с информация, а тука - големи тайни!!! Нито разбрахме за колко са продали апартамента, нито разбрахме колко е наема на последната сграда, нито разбрахме на какъв наем е новия наемател в предпоследната сграда, нито тоя проект дето го почват за офис сграда със заем ли ще е или тия 10 млн стигат - абе голяма мъгла за 1млн годишно и отделно заплатки там на едни люде!!!

          И въобще май почвам да харесвам мнението на математика, който ми сподели веднъж - започвам да купувам компании пускащи ежемесечни бюлетини - все читави са! Да не са длъжни но определено са по-читавите компании - М+С, ХЕС, СФТРД, СФАРМ, МОНБАТ, АТЕРА, а къде е нашия прехвален мениджмънт - на мен ми се иска да е в този списък на добри компании, а на вас?


          п.с. предлагам таксите плащани на ОД да са процент от пазарната капитализация, а не от счетоводната ст-ст на активите!!! Така ще ги накараме да се разработят, защото сега си взимат процент от мнооого голяма сума, а реално активите които управляват и носят доход са на половина
          Last edited by tony1975; 19.10.2014, 13:02.

          Коментар


          • БРАВО ТОНИ !
            - Имаш моята подкрепа с +30К и на друг колега с 30х30К , - обират ни тия бандити из зад пердето ... хвърлят по някоя троха

            Коментар


            • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
              Ама си оптимист като мен ,щом имаш акции
              е не съм ли прав? Не може 50% от активите ти да са инвестирани в няква поляна в Младост 4, с която не знаеш какво искаш да правиш и в същото време да взимаш такса върху тях че ги управляваш и меринджействаш с тях ,а ние да чакаме цената да стигне номинал!!! Да не говорим че докато имаха 25млн по депозити, около 80% от активите са мързелували, МНИ е взимало 1млн такса за незнам какво.....
              Как не решиха за тия 5-6 години какво ще правят - ако не става проекта и няма да има възвращаемост да ги продават там за 10-15млн и да ги влагат в нещо работещо, ама да ми взимат 1млн за това че 6 години 30млн стоят заробени в терени без възвращаемост
              мисля че точно защото имам малко акции - имам право да не мълча!

              п.с. Поздрави на Стара Газора!
              Last edited by tony1975; 19.10.2014, 08:49.

              Коментар


              • Ама си оптимист като мен ,щом имаш акции
                Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Това е големият проблем на Бреф въпреки добрия мениджмънт!
                Бреф има около 30млн в имоти, проектите по които са замразени, НО таксите които взима ОД са % от всички активи , т.е. половината от активите на дружеството са замразени и въпреки това дружеството си папа такса все едно ги управлява, а то управлява много по-малко!
                Е някой казва - кога ще стигнем левче, ами когато адсиц-а започне устойчиво(а не от някоя продажба) да носи над 10ст. дивидент! Не може 50% от активите ти да не носят приходи, дивидента да е 2-3стинки и ние да чакаме 1лев - не става!

                Поздрави на акционерите!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  тук голям минус(освен отвратителния сайт и таксите на ОД) са "спящите активи".
                  Ей го пари заровени в терен до Видин - спят нищо не носят и се обезценяват най-вероятно, до Велико Търново - тоже, до Созопол и там замразена работата, градът на Анжел близо до София и там..... и така половината набран капитал - едни 30млн спят и нищо не носят!
                  Това е големият проблем на Бреф въпреки добрия мениджмънт!
                  Бреф има около 30млн в имоти, проектите по които са замразени, НО таксите които взима ОД са % от всички активи , т.е. половината от активите на дружеството са замразени и въпреки това дружеството си папа такса все едно ги управлява, а то управлява много по-малко!
                  Е някой казва - кога ще стигнем левче, ами когато адсиц-а започне устойчиво(а не от някоя продажба) да носи над 10ст. дивидент! Не може 50% от активите ти да не носят приходи, дивидента да е 2-3стинки и ние да чакаме 1лев - не става!

                  Поздрави на акционерите!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                    Пълним
                    Правилно .

                    Коментар


                    • Пълним
                      Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      Ами ако има цени от 50-51 ст кво прайм тогава а????

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
                        Някой друг път
                        Ами ако има цени от 50-51 ст кво прайм тогава а????

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
                          По-добре замразен капитал, който не носи доходност, отколкото "размразен" да носи загуби. В момента пазара на имоти не е в цветущо състояние - няма кой да купува, освен чужденци. Не че няма перспектива, затова и има позиция тук, но е по-малка.
                          От наколко месеца насам имаме и преки доказателства за това колко безрискови са депозитите и държането на пари само в кеш. И това разбира се благодарение на регулаторите.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                            Изчакай 50-51 ст.Струва ми се че пак ще има такива цени.
                            Някой друг път

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              тук голям минус(освен отвратителния сайт и таксите на ОД) са "спящите активи".
                              Ей го пари заровени в терен до Видин - спят нищо не носят и се обезценяват най-вероятно, до Велико Търново - тоже, до Созопол и там замразена работата, градът на Анжел близо до София и там..... и така половината набран капитал - едни 30млн спят и нищо не носят!
                              По-добре замразен капитал, който не носи доходност, отколкото "размразен" да носи загуби. В момента пазара на имоти не е в цветущо състояние - няма кой да купува, освен чужденци. Не че няма перспектива, затова и има позиция тук, но е по-малка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                                Утре мисля да пълня ако слезе под .53
                                Изчакай 50-51 ст.Струва ми се че пак ще има такива цени.

                                Коментар

                                Working...
                                X