IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    така стана време да прегледаме набързо 3-те читави адсиц-а(ФПП вече не го броя):

    1. АТЕРА - последен читав дивидент, може би и за това напоследък някои големи се измъкват от там.. Дружеството се декапитализира яко през последните 3 години. Земята доста поскъпна и колкото и да е евтина спрямо Европа - за мен тук си се получи своеобразен балон. Очаквам края на януари да започне да расте(след излизане на инфо за дивидента) и това ще е последен шанс(за следващите 5-7години) влезлите да се измъкнат на добри цени . После както каза един съфорумец - приходите от ренти едва ще покриват таксата на дружеството

    2. СФИ работи вече на 95%. Изплаща си заема със смешната лихва. Годишно приходите са 10млн така че заема ще се изплати. Мисля че цената за сега тук трябва да остане под 3,5лв, но знае ли човек?

    3. БРЕФ е единствения адсиц който може да предложи капиталова печалба с добър ръст. 2014 се оказа година на инвестиции и на ремонти. 2015 ще се строи и ще се пълни с клиенти новата офис сграда, ето защо тук добрия дивидент го виждам след 2015година, но всеки усетил се може да се включи в капиталовия ръст. Тук имаше огромен продавач(ПФ Алианц ли - не знам) интересно стои ли още.

    ей така говоря си глупости - вие какво ще следите през 2015?
    Maй наистина е така както си си признал в последното излияние

    По 1/ Ми завиждам ти на самочувствието да се правиш на пророк при положение че всичките ти дузини мечи изказвания последните години за акцията бяха опровергани от пазара. Ма щом ти е хубаво, дерзай си...

    Какво стана с нашия почти 3 годишен спор ? Наложи ли графиките на атера и софарма ?
    Батко ти си докара над 50% капиталова и си джобна още над 60% от дивиденти (и още профит иде скоро), а ти се влачиш дооста назад (при това с обратното) ..а и при фармата след иху тепърва ще става тиху

    Aтера все още си остава хартията с най добър риск/профит профил на бфб.

    По 2/ Някои тук си мислят че изкупувайки дълг на басловни цени са фанали бога за рога....ми убаво, да си се кефят, то народа си го е казал - не е виновен който яде баницата, а който му я дава
    При това поне за мен си - доверие на тоя мажо - кръгло зеро, 0, еле пък да не говорим за новите му сподвижници...

    По 3/ Да, подценено е, несъмнено, ма дали не е с причина....може да минат доста години с мижава див. доходност ако няма някоя друга продажба на актив.

    Изобщо гледам напоследък се заформя някаква секта тука де си вярва че върха на сладоледа е да се инвестира в бфб хартии де плащат дивиденти само от ренти/наеми.
    Еми наивно е да се очаква и при най добро управление нещо повече от 4-5 до макс.6%...поне за мен съвсем незадоволително.

    А света е мааалко по широк.
    Моя чисто дивидентен сектор на нисе е много по диверсифициран и като брой и като видове активи и ми осигурява 11% дивидентна доходност, в $, почти половината ежемесечни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
      Не се бъзикайте така с депозита. Депозитът е най-лесният начин да си купиш сигурност, един вид застраховка. Едно време, когато по нашите земи не е имало банки и борси, хората (с излишни пари) пак са заделяли настрана част от богатството си. На това са му казвали да къташ "бели пари" за черни дни. Обикновено, ако се видели с повече пари, дедите ни са купували... земя. Тя винаги е била един от най-сигурните и предпочитани активи. Други пък, по-заможните, са закопавали част от имането си на "сигурно" място. Нещо като допълнителна "застраховка". И като дойдат "черните дни" (а те винаги са идвали), я война, я земетресение, пожар, потоп, болести, глад, скакалци, лоша реколта или друго форсмажорно събитие те са били спокойни, че са осигурили оцеляването и продължаването на рода си ако... останат живи разбира се.
      Чичо Манчо, прав си ама донякъде. Дядо ми е купувал основно земя, а тези които не са били купили земя или имо, при деноминацията, здраво са се хванали за палците.
      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
        Какво е това депозит? - нещо като благотворителност ми звучи. От 2009 не се правя на спонсор
        Не се бъзикайте така с депозита. Депозитът е най-лесният начин да си купиш сигурност, един вид застраховка. Едно време, когато по нашите земи не е имало банки и борси, хората (с излишни пари) пак са заделяли настрана част от богатството си. На това са му казвали да къташ "бели пари" за черни дни. Обикновено, ако се видели с повече пари, дедите ни са купували... земя. Тя винаги е била един от най-сигурните и предпочитани активи. Други пък, по-заможните, са закопавали част от имането си на "сигурно" място. Нещо като допълнителна "застраховка". И като дойдат "черните дни" (а те винаги са идвали), я война, я земетресение, пожар, потоп, болести, глад, скакалци, лоша реколта или друго форсмажорно събитие те са били спокойни, че са осигурили оцеляването и продължаването на рода си ако... останат живи разбира се.
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
          Аз депозити нямам, споделям философията на Батя в момента, без допълнителното финансиране само.
          Какво е това депозит? - нещо като благотворителност ми звучи. От 2009 не се правя на спонсор
          Не-заслужил инвеститор

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            добро утро, друже! бе не знам - гледам лесно взе да се вдига с по стотинка-две, преди веднага се появяваше тапата....
            как са инвестициите?
            Най-накрая убедих жената да изплющим 25% от депозитите й на БФБ-тУ. Сигурно ниските лихви са виновни, е и мойте добри резултати последните 3-4 години
            Аз депозити нямам, споделям философията на Батя в момента, без допълнителното финансиране само.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              Тони,
              бърза работа нямаме, а пазарът колкото по-ниско стои, толкова по-добре за нас.
              добро утро, друже! бе не знам - гледам лесно взе да се вдига с по стотинка-две, преди веднага се появяваше тапата....
              как са инвестициите?
              Най-накрая убедих жената да изплющим 25% от депозитите й на БФБ-тУ. Сигурно ниските лихви са виновни, е и мойте добри резултати последните 3-4 години

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                така стана време да прегледаме набързо 3-те читави адсиц-а(ФПП вече не го броя):

                1. АТЕРА - последен читав дивидент, може би и за това напоследък някои големи се измъкват от там.. Дружеството се декапитализира яко през последните 3 години. Земята доста поскъпна и колкото и да е евтина спрямо Европа - за мен тук си се получи своеобразен балон. Очаквам края на януари да започне да расте(след излизане на инфо за дивидента) и това ще е последен шанс(за следващите 5-7години) влезлите да се измъкнат на добри цени . После както каза един съфорумец - приходите от ренти едва ще покриват таксата на дружеството

                2. СФИ работи вече на 95%. Изплаща си заема със смешната лихва. Годишно приходите са 10млн така че заема ще се изплати. Мисля че цената за сега тук трябва да остане под 3,5лв, но знае ли човек?

                3. БРЕФ е единствения адсиц който може да предложи капиталова печалба с добър ръст. 2014 се оказа година на инвестиции и на ремонти. 2015 ще се строи и ще се пълни с клиенти новата офис сграда, ето защо тук добрия дивидент го виждам след 2015година, но всеки усетил се може да се включи в капиталовия ръст. Тук имаше огромен продавач(ПФ Алианц ли - не знам) интересно стои ли още.

                ей така говоря си глупости - вие какво ще следите през 2015?
                Тони,
                бърза работа нямаме, а пазарът колкото по-ниско стои, толкова по-добре за нас.
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • така стана време да прегледаме набързо 3-те читави адсиц-а(ФПП вече не го броя):

                  1. АТЕРА - последен читав дивидент, може би и за това напоследък някои големи се измъкват от там.. Дружеството се декапитализира яко през последните 3 години. Земята доста поскъпна и колкото и да е евтина спрямо Европа - за мен тук си се получи своеобразен балон. Очаквам края на януари да започне да расте(след излизане на инфо за дивидента) и това ще е последен шанс(за следващите 5-7години) влезлите да се измъкнат на добри цени . После както каза един съфорумец - приходите от ренти едва ще покриват таксата на дружеството

                  2. СФИ работи вече на 95%. Изплаща си заема със смешната лихва. Годишно приходите са 10млн така че заема ще се изплати. Мисля че цената за сега тук трябва да остане под 3,5лв, но знае ли човек?

                  3. БРЕФ е единствения адсиц който може да предложи капиталова печалба с добър ръст. 2014 се оказа година на инвестиции и на ремонти. 2015 ще се строи и ще се пълни с клиенти новата офис сграда, ето защо тук добрия дивидент го виждам след 2015година, но всеки усетил се може да се включи в капиталовия ръст. Тук имаше огромен продавач(ПФ Алианц ли - не знам) интересно стои ли още.

                  ей така говоря си глупости - вие какво ще следите през 2015?

                  Коментар


                  • тук тапата нагоре ли я дръпнаха?
                    добрите новини ще са след 2016
                    имам малко

                    Коментар


                    • Прегледали сме над 100 предложения преди да изберем каква да бъде последната ни инвестиция


                      http://m.propertyindex.bg/interview/...di_da_izberem/
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • тук май няма да видим нов сайт тази години и портфейла гледам е към 2012!?!?
                        Хайде да му е честит коледния бонус на ДВИ-то!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Благодаря ти - значи в цивилизования свят доходността е около 5%,
                          оставам си в БГ тогава - тук май ще имаме по-голям потенциал
                          Ако те интересува повече за Германия, ето един мн добър доклад:

                          http://www.epra.com/media/REIT_2014_...0782230041.pdf

                          За бг:
                          http://www.epra.com/media/REIT_2014_...0782185692.pdf

                          За всички страни в Европа:
                          http://www.epra.com/regulation-and-r...n/reit-survey/
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение
                            Чак пък да е заспала... не че и другите са се скъсали да се движат
                            Що бре има един форумен играч със сто хиляди бройки на ЦКБ дето преди няколко дена му порастнаха артиите с 2 ст със сделка от 700 бр за целия ден .

                            Коментар


                            • Благодаря ти - значи в цивилизования свят доходността е около 5%,
                              оставам си в БГ тогава - тук май ще имаме по-голям потенциал

                              Коментар


                              • Днес реших да проверя каква е ситуатията с REIT във Франкфурт, нали EFOCS ми позволява да купувам германски акции. В индекса RX REIT All Share Index са включени общо три компаннии:

                                alstria office REIT-AG, цена 9.83 евро, дивидент през последната година 0.50 (yield 5.09%)

                                Fair Value REIT-AG, цена 4.91 евро, дивидент през последната година 0.25 (yield 5.09%)

                                HAMBORNER REIT AG, цена 8.17 евро, дивидент през последната година 0.40 (yield 4.9%)

                                Ситуацията в бг? Печеливши REIT по капитализация (ATERA не го считам за REIT зашото по-голямата част от печалбата идва от продажба на имоти, Кепитъл Мениджмънт изключен защото липсват):

                                Софарма имоти, цена 3.10, дивидент 0.22 (yield 7.1%)
                                Фонд за недвижими имоти България, цена 0,539, дивидент 0.02396 (yield 4.45%)
                                Фонд за енергетика и енергийни икономии - ФЕЕИ, цена 1,589 дивидент 0.1926 (yield 12.12%)
                                Last edited by Black and white cat-foot; 18.11.2014, 16:54.
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X