IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.seb.ee/ip/ipank.p?act=VPFOND&lang=eng
    Грешката е вярна
    На 30.9. фондът на СЕБ има точно 4.28% в БРЕФ(видно от документи),след прехвърляне на 1.75% през ноември стават 6.03%-в год.отчет на БРЕФ се вижда като увеличение на дела на Уникредит -от 4.28 на 6.03%
    Непоследователното поведение на Уникредит(продажби на 0.45 и покупки на 0.50,както и в предни години)може да се обясни с това,че е била ИП на различни клиенти,а делът и в отчетите е сумиран.Подобно подозрение имаше преди години,когато на едно ОСА се появи пълномощник с половината от процентите "притежавани"от банката.
    Идентифицирането на реалният притежател на тези 6.03%за мен е добре-все пак са едва 0.7% от размера на фонда и до достигането на лидера (полския застраховател) има още много
    http://www.morningstar.co.uk/uk/fund...?id=F0GBR06B69
    Гледам и в ПИБ имат бройки фондовете им.Ако разлюбят малко полските компании
    Last edited by 1984; 08.02.2016, 16:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
      Ако става въпрос за този фонд - СЕБ Остевропафонд ( най-вероятно е той) - е малко странно, защото пък техния дял от 1,75% или 1 057 хил. акции отговаря точно на увеличения дял на Уникредит Австрия, за който стана ясно от последния отчет на фонда.
      ???

      Интересно и никой не коментира мнението на колегата 1984 под статията на Мариан в Инвестор -

      1984 преди 17 часа

      "Скандинавците от СЕБ може и да имат 6.03% само ако ги държат в попечителска сметка в Уникредит-Виена. Може и да са ги купили обратно,но ноември си продадоха своите 1.75% "

      Да не би да не са разбрали те да са мислели ,че са компютри , а то да било компоти ???

      Коментар


      • Ако става въпрос за този фонд - СЕБ Остевропафонд ( най-вероятно е той) - е малко странно, защото пък техния дял от 1,75% или 1 057 хил. акции отговаря точно на увеличения дял на Уникредит Австрия, за който стана ясно от последния отчет на фонда.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          http://www.investor.bg/news/index/10/

          - В бюлетина няма дата Вале, но си мисля че са променили сантимента,- ще се види чак през април
          Съобщението е публикувано днес на сайта на БРЕФ ,не съм гледал бюлетин на Инвестор.

          Коментар


          • http://www.investor.bg/news/index/10/

            - В бюлетина няма дата Вале, но си мисля че са променили сантимента,- ще се види чак през април

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              Ето от де иде вторият рушшшш


              -" УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
              На основание чл. 40, т. 3, във връзка с чл. 27, т. 2 и чл. 28 от Наредба № 2 за
              проспектите при публично предлагане на ценни книжа и за разкриването на
              информация от публичните дружества и другите емитенти на ценни книжа Ви
              уведомявам, за следното:
              SEB SICAV 1 информира „Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ, че
              е увеличило дяловото си участие в капитала на фонда над 5% до 6.03%."
              Моите уважения ама те го съобщават ,че това е станало преди края на 2015 г ,а те го публикуват днес на 2.2 2016 г.
              А сделката е от :
              05.11.2015 10:45 1056691 0.501

              В закона са дадени срокове за уведомяване
              Вероятно част от колегите (както и аз ) са се надявали на още продажби от страна на SEB SICAV 1.

              Коментар


              • Ето от де иде вторият рушшшш


                -" УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
                На основание чл. 40, т. 3, във връзка с чл. 27, т. 2 и чл. 28 от Наредба № 2 за
                проспектите при публично предлагане на ценни книжа и за разкриването на
                информация от публичните дружества и другите емитенти на ценни книжа Ви
                уведомявам, за следното:
                SEB SICAV 1 информира „Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ, че
                е увеличило дяловото си участие в капитала на фонда над 5% до 6.03%."

                Коментар


                • Ъп, Ъп....
                  Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                    Околовръстно оживление-
                    http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...p=1#storystart
                    Информацията от статията може да се тълкува не само положително според мен... От една страна - раздвижването на пазара за бизнес наеми е добре... но пък изграждането на този Garitage Park си е пряка конкуренция на текущите наеми от Бизнес парка и в переспектива на новия комплекс...

                    В смисъл, когато Garitage Park се завърши, може изведнъж пък предлагането да стане в повече... и ако инвеститорите не успеят да напълнят площите си, да пробват с по-ниски цени, в опит да привлекат намиращите се в блузост наематели от сградите отдавани под наем от БРЕФ-а....

                    Т.е. да не стане като със Строителството преди години, когато в резултат на анализите за незадоволено търсене, в един момент всички се юрнаха да строят и изведнъж се оказа наличието на свръх-предлагане....

                    (Само теоритични разсъждения от моя страна... не претендирам, че съм запознат толкова с пазара на бизнес наеми....)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      И за мене това е изненада .
                      Но тука според мен има и нарушение на закона - при преминаване на 5 % от капитала - трябва задължително да се обяви публично, а такова обявление май не е излизало ?
                      Обявление не е имало, продаване напълно дела на австрийците бе ключов елемент за цени под 45 ст.

                      Съгласно чл. 145 от ЗППЦК всеки акционер, чиито дял надхвърли или падне под 5% в общото събрание на публично дружество, е длъжен да уведоми комисията и публичното дружество.

                      А според НАРЕДБА № 2 от 17.09.2003 г. на тримесечие и годишно се оповестяват имената на акционерите, които имат дял над 5% от капитала на дружеството.

                      В НАРЕДБА № 39 от 21.11.2007 г. за разкриване на дялово участие в публично
                      дружество също не намерих да са обвързани законово със задължение да обявят събитието публично в момента на неговото настъпване.

                      Ако някой знае нещо повече, да допълни.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                        Възнаграждението на СД се увеличава от 21к до 33к за тримесечието. Годишно почти 50к повече.

                        Също "Уникредит Австрия" са увеличили дела си до 6%, противно на очакванията, че излизат напълно.
                        И за мене това е изненада .
                        Но тука според мен има и нарушение на закона - при преминаване на 5 % от капитала - трябва задължително да се обяви публично, а такова обявление май не е излизало ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975
                          5. Ей това много ми хареса : "През отчетния период са проведени множество срещи с потенциални наематели и към настоящия момент има изразен по-сериозен интерес от двама от тях. Предстои подписването на първия договор за наем.
                          А такива неща не е много редно да се пишат защото не са факти а слухове.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975
                            разбрах че от някои хора няма какво да науча, освен еФтино заяждане - ето защо реших да огранича комуникацията с тях. Но ти специално може просто да следиш цената през годината (нали се оказа че докато ни се надсмиваше тук си станал акционер - случайност ? ), вече имаш и личен интерес от това.
                            Винаги следя цените на нещата които ме интересуват.
                            Правилно си разбрал, че от мен няма да научиш нищо, защото и аз нищо не знам
                            Просто приеми, че 14-15 години на борсата съм имал късмет

                            Коментар


                            • Май с някои хора щяхме да си говорим след годишния отчет

                              Коментар


                              • Околовръстно оживление-
                                http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...p=1#storystart

                                Коментар

                                Working...
                                X