IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен е доста калпаво мястото, на което построиха сградата. Нормално е да не я запълнят цялата. До края на годината ще се пуснат много офис сгради, а и много от съществуващите са с 2/3 отдаденост.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

      Там 85 м кула , на това място, не може да има. Забравете. Някой пак не си е направил домашното.
      http://www.capital.bg/politika_i_iko...kata_sgrada_v/

      Щом до Парадайса може кула защо да не може на парцела на Цариградско, а там и без това параметрите на застрояване са подобни въпроса е не е ли подобна инвестиция прекалено рискова на фона на офис площите в строеж в София?



      Коментар


      • Ван Бастен, и тука май се зацикли като при атерата ?!))))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
          Аз мисля същото. Просто показаха стойноста на парцела, която може би отива към 17-18 мил. + Варна 7-8 мил. Камбаните при пълна заетост 30 мил. при 8.8 % доход от наем. Сградата в Бизнес Парка 20 мил. при 8.8 % доход. 20 мил. кеш. Ако тая година се продадат и другите парцели в Младост ще е страхотно. Така или иначе догодина дивидентът ще е нисък, поне да се продаде всичко тази година. Ако това стане пътят не към 3, а към 4 лв. е разчистен. А след 2021 може и 85 метрова кула.
          Според мен, Мениджмънта разсъждава точно на обратното спрямо нашето акционерно мислене (Въпроса защо е тема на друг разговор....).

          Ако ние с теб разъждаваме - "Абе ако 2017-а ще е лоша и на загуба, дай да се включат в нея каквито там други лоши инвестиции има и да се максимизира загубата, пък след това да караме на чисто с големи дивиденти".... като гледам Мениджмънта така изписва през годините загубите, че да "има" за всяка година - така че или да няма дивиденти, или ако има - да са малки....

          Така че ако има още лоши инвестиции за изчистваме, не вярвам да го направят в рамките на 2017-а...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
            Аз мисля същото. Просто показаха стойноста на парцела, която може би отива към 17-18 мил. + Варна 7-8 мил. Камбаните при пълна заетост 30 мил. при 8.8 % доход от наем. Сградата в Бизнес Парка 20 мил. при 8.8 % доход. 20 мил. кеш. Ако тая година се продадат и другите парцели в Младост ще е страхотно. Така или иначе догодина дивидентът ще е нисък, поне да се продаде всичко тази година. Ако това стане пътят не към 3, а към 4 лв. е разчистен. А след 2021 може и 85 метрова кула.
            Там 85 м кула , на това място, не може да има. Забравете. Някой пак не си е направил домашното.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
              Аз мисля същото. Просто показаха стойноста на парцела, която може би отива към 17-18 мил. + Варна 7-8 мил. Камбаните при пълна заетост 30 мил. при 8.8 % доход от наем. Сградата в Бизнес Парка 20 мил. при 8.8 % доход. 20 мил. кеш. Ако тая година се продадат и другите парцели в Младост ще е страхотно. Така или иначе догодина дивидентът ще е нисък, поне да се продаде всичко тази година. Ако това стане пътят не към 3, а към 4 лв. е разчистен. А след 2021 може и 85 метрова кула.
              И защо трябва да се продава на всяка цена ,бахти глупостта ...До сега са стояли ,сега когато кризата отмина и Цените на НИ тръгват нагоре да ги разкарат .. Я мислете малко като собственици ,не като Фонд мениджъри

              Коментар


              • Аз мисля същото. Просто показаха стойноста на парцела, която може би отива към 17-18 мил. + Варна 7-8 мил. Камбаните при пълна заетост 30 мил. при 8.8 % доход от наем. Сградата в Бизнес Парка 20 мил. при 8.8 % доход. 20 мил. кеш. Ако тая година се продадат и другите парцели в Младост ще е страхотно. Така или иначе догодина дивидентът ще е нисък, поне да се продаде всичко тази година. Ако това стане пътят не към 3, а към 4 лв. е разчистен. А след 2021 може и 85 метрова кула.

                Коментар


                • Това ми звучи крайно несериозно:
                  http://prntscr.com/es1kau
                  За мен по-скоро са се опитали да споменат показателите на парцела и потенциала му, отколкото че действително смятат да предприемат нещо там. Първо на първо, че има договор за наем до 2021-ва и второ на второ, че няма никаква логика да бутат нещо което им носи стабилен доход . Много по-логично би било да се концентрират върху изчистване на старите бакии. Ако трябва и две години ще стоим без дивидент ама да се знае че всичко е наред вече.
                  Иначе за ваканционните не знам. За мен проблема е качеството на туризма в България. Едно нещо съм разбрал. За да е успешен един бизнес, трябва да е насочен към богатите. С ниски цени и ниско качество никой не е прокопсал. То се вижда кои проекти се разпродават и то скъпо и кои фалират недовършени и никога няма да се довършат.За качествените комплекси няма криза. Аз затова предлагах затворен комплекс с капацитет не повече от 100 места на 20 декара. Хем се дават под наем, хем се продават. Примерно 30 апартамента и 20 бунгала с богато озеленяване и както си трябва а не тези кошери, които строяха. Тази лудост да се купуват ваканционни боклуци, не вярвам да се появи наново в близките 20 години. Когато комплекса е построен качествено с цел да носи доходност всеки ще купи. Дори и аз. А дори и никой да не купи, качественият имот на брега на морето винаги ще носи приличен доход. Просто трябва добър мениджър. Да организира и преживявания а не само легло и храна. На Малдиви, Бали и Тайланд например няма кризи в туризма, защото те кризите не са за богатите. Те даже по време на криза най-много почиват
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                    Няколко месеца след акт 16 не успяват да намерят наемател за 33% от новата сграда, в строеж в София са хиляди кв.м. офис площи, които се очаква да бъдат пуснати идните 2 години, готови и почти реализирани проекти, ситуацията на пазара постепенно придобива кръгла и изпълнена с въздух форма, а тепърва се мисли за изцяло нов проект в тази сфера...

                    С офис сграда "Камбаните" тайминга бе перфектен, идните години перспективите са по - скоро пред ваканционните имоти, рекорден брой туристи се очакват през сезон 2017, тенденциите за ръст са устойчиви.
                    За офис сградата съм съгласен че е голям минус че толкова много време стои незаета. Не знам каква е причината, но се надявам в скоро време да намерят наемател, при положение че има глад за подобни имоти. За ваканционните имоти, не съм много съгласен.Ръста в туризма е следствие по-скоро на изсветляване на бизнеса, отколкото на реален ръст. Дори и да има някакъв ръст на туристите, говорим по-скоро за наеми, а не за покупко-продажби на ваканционни имоти. Това е лично мое мнение и мои наблюдения разбира се...
                    Last edited by mancev; 03.04.2017, 22:29.

                    Коментар


                    • Има логика в това, а и тук много се бездества..Към тези приоритети са плановете на ФПП, за това и там имам

                      Не е препоръка за нищо..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Няколко месеца след акт 16 не успяват да намерят наемател за 33% от новата сграда, в строеж в София са хиляди кв.м. офис площи, които се очаква да бъдат пуснати идните 2 години, готови и почти реализирани проекти, ситуацията на пазара постепенно придобива кръгла и изпълнена с въздух форма, а тепърва се мисли за изцяло нов проект в тази сфера...

                        С офис сграда "Камбаните" тайминга бе перфектен, идните години перспективите са по - скоро пред ваканционните имоти, рекорден брой туристи се очакват през сезон 2017, тенденциите за ръст са устойчиви.

                        + 1111 , И аз съм на това мнение !

                        Коментар


                        • ФНИБ АДСИЦ обмисля да строи 85-метрова сграда върху Мосю Бриколаж в София
                          Няколко месеца след акт 16 не успяват да намерят наемател за 33% от новата сграда, в строеж в София са хиляди кв.м. офис площи, които се очаква да бъдат пуснати идните 2 години, готови и почти реализирани проекти, ситуацията на пазара постепенно придобива кръгла и изпълнена с въздух форма, а тепърва се мисли за изцяло нов проект в тази сфера...

                          С офис сграда "Камбаните" тайминга бе перфектен, идните години перспективите са по - скоро пред ваканционните имоти, рекорден брой туристи се очакват през сезон 2017, тенденциите за ръст са устойчиви.

                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Capital Fort 2

                            Коментар


                            • може би се задава раздвижване - Мариан е обобщил страница 24 от бележките към отчета
                              Дружеството се фокусира върху търсене на наематели за офис сградата Камбаните и преподписването на наеми, изтичащи през 2018 г.
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                                Господин Василев от експат дали няма да има интерес и той с акциите на фонда
                                Наистина не разбирам защо точно господин Василев? По моята логика Експат би следвало да са последните които имат интерес да направят доходност от която и да е акция. Те просто се опитват да следват Софикс и да правят комисионни от това. А иначе пак по моята логика интерес от по-високи дивиденти би следвало да имат абсолютно всички акционери. Физически, юридически лица, фондове и дори и Експат Относно въпроса с преговори с фондове, също не виждам голяма логика. Свиква се извънредно ОСА или се вкарва точка на съществуващо и всеки да си преценява как да гласува. И то да гласува не е частен разговор а така че всички да могат да видят после как е гласувал. Специално за фондовете, за мен има голяма разлика да откажеш нещо в частен разговор и това да откажеш да направиш доходност на вложителите си и те да разберат, че си отказал. Надявам се разбираш накъде бия
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X