IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не съм много запознат с компанията, защото не я следя, обаче обикновено, ако са купили нещо на цена Х, после продават част от него на печалба, тази пеалба минава през ОПР, а остатъкът остава в баланса по цена на придобиване. Така се прави в 99% от случаите. А не както ти казваш Тони, от стойността на покупката вадиш стойността на продажбата и в баланса остава разликата. Така, че според мен трябва да се гледа стойността на квадрат на придобиване и стойността на квадрат от последната продажба. Това според мен ще мине през ОПР сега.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

      Здрасти Тони,

      Извинявам се за въпроса (сигурно все още не мога да се съвзема от многото пиене по празниците), но не успях да схвана идеята....

      Как продажбата от 2008 г. променя картинката с очакваната загуба от тия последните продажби дето ги обявиха.... ?
      Привет Ван - много си деликатен, благодаря за което.
      Ами още не се е избистрила надеждата, която се събуди в главата ми, но общо взето искам да кажа следното:

      "С оферта 37 536 421 лв. "Фонд за недвижими имоти България" АДСИЦ спечели таен търг на Агенцията за държавни вземания (АДВ) за терени с обща площ 78 дка в квартал "Младост 4" в София, върху които преди повече от десетилетие щеше да бъде изграден несбъднатият Град на мечтите. Цената на квадратен метър е 246 евро, с една трета повече от стойността, от която тръгна наддаването.
      Фондът плаща за 21 парцела с обща площ 77 978 кв.м. Най-малкият е с площ 1332 квадрата, а най-големият - 10 066 кв.м."


      година по-късно имаме следния факт:
      ""През септември 2008 г. на Фонда продаде 9 имота- част от инвестиционните парцели в София, Младост IV с обща площ от 31,908 кв.м. в размер на 17,5 милиона евро, или 548,45 евро на кв.м. Съвкупността от 21 парцела е придобита през 2007 г. с цел създаване на жилищни, административни и хотелски сгради.""

      или купуват терени за 37,5млн лв и година по-късно продават част от тях за 35млн. Терените са купени с обща оферта. Като извадя продадените през 2008 всичко което остава си е на чиста печалба

      п.п. отделно са купили при 246Е на кв.м. а сега продават на 250Е и то без определените за зелени площи. Това ако са счетоводителите на една компания, която ни забраняват вече да я пишем във този форум , да са докарали 10млн печалба от последната сделка ))
      Last edited by tony1975; 17.04.2017, 09:14.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Добро утро на всички акционери!
        С интерес чакам отчета.
        След разговор с мой приятел и съфорумец се разрових и установих че след покупката на терените в Младост 2006-7г. там е имало продажба на част от тях:
        "През септември 2008 г. на Фонда продаде 9 имота- част от инвестиционните парцели в София, Младост IV с обща площ от 31,908 кв.м. в размер на 17,5 милиона евро, или 548,45 евро на кв.м. Съвкупността от 21 парцела е придобита през 2007 г. с цел създаване на жилищни, административни и хотелски сгради."
        Така че вече има реализирана значителна печалба с част от терените в Младост и е божа работа сегашните продажби дали ще избутат всичко на загуба. Може да се окаже че такава няма и да си вземем по 15ст догодина! Някой изследвал ли е проблема по-дълбоко?
        Здрасти Тони,

        Извинявам се за въпроса (сигурно все още не мога да се съвзема от многото пиене по празниците), но не успях да схвана идеята....

        Как продажбата от 2008 г. променя картинката с очакваната загуба от тия последните продажби дето ги обявиха.... ?

        Коментар


        • Добро утро на всички акционери!
          С интерес чакам отчета.
          След разговор с мой приятел и съфорумец се разрових и установих че след покупката на терените в Младост 2006-7г. там е имало продажба на част от тях:
          "През септември 2008 г. на Фонда продаде 9 имота- част от инвестиционните парцели в София, Младост IV с обща площ от 31,908 кв.м. в размер на 17,5 милиона евро, или 548,45 евро на кв.м. Съвкупността от 21 парцела е придобита през 2007 г. с цел създаване на жилищни, административни и хотелски сгради."
          Така че вече има реализирана значителна печалба с част от терените в Младост и е божа работа сегашните продажби дали ще избутат всичко на загуба. Може да се окаже че такава няма и да си вземем по 15ст догодина! Някой изследвал ли е проблема по-дълбоко?
          Last edited by tony1975; 17.04.2017, 07:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Това не смея да го пиша Аз като написах 15 стотинки и се появяват множество коментари да внимавам с процентите и да не манипулирам, та представи си какво ще стане ако пиша 20 или 25 стотинки какво чудо ще стане
            ПП: Аз затова обичам АДСИЦ. При тях много лесно се смята и в уравненията има в пъти по-малко неизвестни отколкото при производствените или търговски компании например
            Сметките са ясни, моите са подобни, 15 стотинки и за 2017-а смятах, но с продажбата изчезнаха, много се изписа, хора питаха, не опровергаха, разбирам го и съм го записал като геврек за текущата година. За 2018 г. сметките ти още по - хубави, но ако продадат и останалите парцели в Младост догодина на загуба или нещо друго, пак 0. Тогава ще смятаме за 2019 какво би могло да бъде...

            Не случайно цената спря да расте след ноември, изтъргуваните обемите намаляха, чудо е, че не падна на 2 или по - долу, крепи се на положителни бъдещи очаквания, неподкрепени към момента от каквото и да е било. При АТЕРА нарастващ дивидент, до 17 ст. се чакат, двойно и над ФНИБ, проста аритметика.
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Това не смея да го пиша Аз като написах 15 стотинки и се появяват множество коментари да внимавам с процентите и да не манипулирам, та представи си какво ще стане ако пиша 20 или 25 стотинки какво чудо ще стане
              Аз също внимавам какво пиша, защото някой хора нямат спирачки,
              Успех в инвестициите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

                Здравей Alonso!
                Новата сграда се отдава на 10 и 10,5евро/м2. Очакванията са че до 30 06,2017г. ще се подпише нов договор за наем със сегашен наемател за около 1500м2.
                Дано съм бил полезен.
                Имам акции на BREF
                Това не смея да го пиша Аз като написах 15 стотинки и се появяват множество коментари да внимавам с процентите и да не манипулирам, та представи си какво ще стане ако пиша 20 или 25 стотинки какво чудо ще стане
                ПП: Аз затова обичам АДСИЦ. При тях много лесно се смята и в уравненията има в пъти по-малко неизвестни отколкото при производствените или търговски компании например
                Last edited by Alonso; 10.04.2017, 15:40.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Ще се самоцитирам, за да не пиша отново :
                  В момента чистата печалба без обезсценки и други такива е около 450к на тримесечие. Това прави 1 800 к на годишна база. Не съм ровел на какви наеми ще се отдават новите 13 000 квадрата, но аз грубо ги слагам на още около 1 500 к годишно. В този нов доход не би следвало да махам възнаграждение за МНИ, заплати на директори и разходи за подръжка / защото сградата е нова и има гаранционни срокове/
                  В обобщение мога да спра на някаква очаквана печалба от 2018-та натаък да кажем 3 000 000 годишно или 15 стотинки на акция.
                  Тези сметки са при 10 000 м2 отдадени от новата сграда на 6 евро/м2, което според мен няма как да е по-ниско.
                  Здравей Alonso!
                  Новата сграда се отдава на 10 и 10,5евро/м2. Очакванията са че до 30 06,2017г. ще се подпише нов договор за наем със сегашен наемател за около 1500м2.
                  Дано съм бил полезен.
                  Имам акции на BREF

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                    Бат Алонсо какви очакваш да са дивидентите в следващите години, ако не правят глупусти.
                    Ще се самоцитирам, за да не пиша отново :
                    В момента чистата печалба без обезсценки и други такива е около 450к на тримесечие. Това прави 1 800 к на годишна база. Не съм ровел на какви наеми ще се отдават новите 13 000 квадрата, но аз грубо ги слагам на още около 1 500 к годишно. В този нов доход не би следвало да махам възнаграждение за МНИ, заплати на директори и разходи за подръжка / защото сградата е нова и има гаранционни срокове/
                    В обобщение мога да спра на някаква очаквана печалба от 2018-та натаък да кажем 3 000 000 годишно или 15 стотинки на акция.
                    Тези сметки са при 10 000 м2 отдадени от новата сграда на 6 евро/м2, което според мен няма как да е по-ниско.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dancho_o Разгледай мнение
                      От другата страна на околовръстното, където незнам да има някакъв градски транспорт, а такива огромни сгради излизат тази година до НДК, и площад Македония които са на метростанции.
                      Разликата е в цената и наемателите. До НДК са банки, ЗД, топ адвокати, представителства. Имидж за който плащат скъпо. В сградата на околовръстното са фирми, аутсорсинг и т.н., сиреч наематели на нормални офис площи, на приемлива цена. Според мен там няма да имат никакъв проблем, цялата горна част на околовръстното в този район, се застроява с подобни сгради.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dancho_o Разгледай мнение
                        От другата страна на околовръстното, където незнам да има някакъв градски транспорт, а такива огромни сгради излизат тази година до НДК, и площад Македония които са на метростанции.
                        Там на бизнеспарка метрото не става ли? А тези нови сгради ще разполагат ли с достатъчно паркоместа, защото все пак доста хора се придвижват с автомобили?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Бат Алонсо какви очакваш да са дивидентите в следващите години, ако не правят глупусти.

                          Коментар


                          • От другата страна на околовръстното, където незнам да има някакъв градски транспорт, а такива огромни сгради излизат тази година до НДК, и площад Македония които са на метростанции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dancho_o Разгледай мнение
                              Според мен е доста калпаво мястото, на което построиха сградата. Нормално е да не я запълнят цялата. До края на годината ще се пуснат много офис сгради, а и много от съществуващите са с 2/3 отдаденост.
                              Може ли повече подробности защо според теб е калпаво мястото? И да не я запълнят цялата не ме притеснява чак толкова много. Ще си избия парите от дивиденти докато изтекат договорите. По-страшното е да не направят някоя грандиозна глупост от тук нататък
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Според мен е доста калпаво мястото, на което построиха сградата. Нормално е да не я запълнят цялата. До края на годината ще се пуснат много офис сгради, а и много от съществуващите са с 2/3 отдаденост.

                                Коментар

                                Working...
                                X