IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
    Абе, момци, защо не кажете нещо за дивидентната доходност? А за движението на цената от началото на годината? Или не ви отърва да говорите за такива неща?
    Това е миналото без новата сграда! Тук гледаме напред и нагоре (към 3 лв)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

      Тони виждам ,че си фен на акцията , но изглежда не си чел устава.
      Според мен , ако в поканата за ОСА няма точки ,които предвиждат промени в устава - не се изисква да има представителство от 50 + % акционери.
      Т.е. събранието може да се проведе и на първата обявена дата.
      ДА, може би преди 2 или 3 години събранието се проведе на първата дата при под 50% присъствие на акционерите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
        Абе, момци, защо не кажете нещо за дивидентната доходност? А за движението на цената от началото на годината? Или не ви отърва да говорите за такива неща?
        Мен и двете ме устройват. 4% доходност от цената на придобиване не е зле. Перспективата също не е лоша, а това че цената не върви нагоре е хубав момент които иска да си допълни бройки...

        Коментар


        • Абе, момци, защо не кажете нещо за дивидентната доходност? А за движението на цената от началото на годината? Или не ви отърва да говорите за такива неща?
          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Днес купих малко за портфейла на жената.
            На първото оса знам, че няма смисъл да се ходи, но за второто може да се жертвам.

            п.п. чета по едни женски форуми в Сф е истерия с НИ и на зелено вече нямало, изкупували ги още на чертеж. Тоя народ в държавата, която се стапя с 52хиил на година се побъркА.

            Поздрави на акционерите!
            Тони виждам ,че си фен на акцията , но изглежда не си чел устава.
            Според мен , ако в поканата за ОСА няма точки ,които предвиждат промени в устава - не се изисква да има представителство от 50 + % акционери.
            Т.е. събранието може да се проведе и на първата обявена дата.

            Коментар


            • Дивидентът за 2016 спада само със 121 хил. спрямо 2015, при продадени по спомен 3 616 кв. м. от парцелите в Младост. Очакваме нисък и даже нулев дивидент за 2017 и нещо не ми се връзва ... Какви са ви прогнозите за първото тримесечие ? Моята е 780 хил. печалба.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Днес купих малко за портфейла на жената.
                Хаха, и твоята ли е с портфейл. На моята е скромен от 100% банкови акции и за последната година е на +160%. До скоро ми обясняваше, че тя щала да стои на кеш, че аз както съм здраво в акции, да сме имали някакви пари за черни дни, та ми беше малко по-спокойно. Отскоро обаче отвори приказка да съм и купил още някакви, та ако не мога да я разубедя освен и аз към нещо по-консервативно да я насоча.
                Last edited by margen; 18.04.2017, 19:38.
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                  Ами то само 794 акции са си сменили собственика днес
                  е какво пречи част от тях да са мои? не съм казал че съм взел десетки хиляди.

                  Коментар


                  • Ами то само 794 акции са си сменили собственика днес

                    Коментар


                    • Днес купих малко за портфейла на жената.
                      На първото оса знам, че няма смисъл да се ходи, но за второто може да се жертвам.

                      п.п. чета по едни женски форуми в Сф е истерия с НИ и на зелено вече нямало, изкупували ги още на чертеж. Тоя народ в държавата, която се стапя с 52хиил на година се побъркА.

                      Поздрави на акционерите!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от realistyt Разгледай мнение
                        Нещо или аз не съм много наясно с финансовите инструменти, или някой се опитва да ни будалка! Не може да е вярно това- на акция, която в момента струва около 5 стотинки, да има 7 стотинки дивидент!
                        По-скоро не си наясно с финансовите инструменти, Тя онази дето струва 5 стинки не е същата акция
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Нещо или аз не съм много наясно с финансовите инструменти, или някой се опитва да ни будалка! Не може да е вярно това- на акция, която в момента струва около 5 стотинки, да има 7 стотинки дивидент!

                          Коментар


                          • ОСА:

                            Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ-София представи покана за свикване на Редовно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 29-05-2017г. от 10:00 часа в София-1113, гр. София, бул. "Драган Цанков" 36, сграда ИНТЕРПРЕД – СТЦ София, ет. 2, блок А, зала Пловдив, при следния дневен ред:

                            8. Вземане на решение за разпределение на финансов резултат; проект за решение - ОС взема решение да бъде разпределен като дивидент за акционерите 90 % от преобразувания финансов резултат за 2016 г., определен съгласно чл. 10 от ЗДСИЦ, в размер на 1 487 011.97 лв., или 0.0737971 лв. брутен дивидент на акция;
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Тук според мен се преувеличава значението на продажбите в Младост 4 и по-конкретно дали те биха били на загуба или на печалба. Всеки по-дългосрочен би следвало да знае, че имотите са придобити на висока цена, но това е минало. Важно е да се подчертае, че при продажба, дори на загуба и липса на дивидент, всъщност парите не изчезват. Те остават в дружеството и е въпрос на време и на правилни решения същите пари, а и повече, да дойдат при акционерите. Ето тук според мен трябва да има дискусии - какво да се прави с кеша от Младост 4 /и не само/ - било той на загуба или печалба! Също е хубаво да се знае, че тези имоти досега са носили само негативи. Дори да останат като кеш, това би било по-добре, отколкото досегашното положение. Критики към дружеството имам много, но понеже везната наклони твърде много към негативизъм, ще се въздържа от поредно споделяне. Ако доближим 3 лв, ще напредна с негативните коментари .
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                                Не съм много запознат с компанията, защото не я следя, обаче обикновено, ако са купили нещо на цена Х, после продават част от него на печалба, тази пеалба минава през ОПР, а остатъкът остава в баланса по цена на придобиване. Така се прави в 99% от случаите. А не както ти казваш Тони, от стойността на покупката вадиш стойността на продажбата и в баланса остава разликата. Така, че според мен трябва да се гледа стойността на квадрат на придобиване и стойността на квадрат от последната продажба. Това според мен ще мине през ОПР сега.
                                аз само изразявам надежда - не съм сигурен в тезата и за това я споделям и търся други мнения тук и въпреки това статията казва че терените са купени на 246Е, а сега продават на 250Е.

                                Коментар

                                Working...
                                X