IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tony
    абе и на мен така ми се иска да го чета, ама...имам си едно наум
    ++ Точно така Тони!! - "голямата" Печалба е същата като миналогидшната ако не бяха набучили в разходите продажбата на имота със заугба. Ако до края на годината не набучат още нещо в същата граф може да покажат нещо реално, но не и "изненадващо")))) Не че атера е по-голяма китка, но все пак - до годишния отчет - едно наум)))))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • "продажната стойност на имотите вече е отразена в тяхната балансовата стойност" - в смисъл че имотите са преоценени на цената на която ще ги продадат. В ОД няма да отчетат нито печалба, нито загуба, но за целите на определянето на дивидентите - там се гледа цената на придобиване и всякакви преоценки не се вземат под внимание.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
        Печалбата изненада приятно, над двойно увеличение. Сега вече се усети ефекта от новата сграда и то само при 72% заетост.

        За нови наематели не пишат, не намерих и за това как смятат да финансират строежа на сградата в Тех-парка. Невероятно е как не успяха да намерят наемател за останалите площи близо година вече.



        Горното тълкувам, че продажбата в Младост няма да се отрази на дивидента и спокойно акционерите да очакват над 15 ст. нетно. Ако някой го чете различно?
        абе и на мен така ми се иска да го чета, ама...имам си едно наум

        Коментар


        • Печалбата изненада приятно, над двойно увеличение. Сега вече се усети ефекта от новата сграда и то само при 72% заетост.

          За нови наематели не пишат, не намерих и за това как смятат да финансират строежа на сградата в Тех-парка. Невероятно е как не успяха да намерят наемател за останалите площи близо година вече.

          През следващите отчетни периоди с допълнителното увеличението на приходите от наеми от офис сградата на Камбаните се очаква общо финансовият резултат на дружеството да нарасне, като промяна в резултата няма да настъпи с реализирането на продажбите на имотите в Младост 4, защото продажната стойност на имотите вече е отразена в тяхната балансовата стойност.
          Горното тълкувам, че продажбата в Младост няма да се отрази на дивидента и спокойно акционерите да очакват над 15 ст. нетно. Ако някой го чете различно?
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Влака тръгва

            Коментар


            • 143 % ръст на печалбата!

              Коментар


              • Имаме отчет

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  До края на този месец ли трябва да излезе отчета за второто тримесечие?
                  И аз очаквам междинния отчет да излезе до края на този месец. За мен е важно да видя до колко продължава да се запълва капацитета на "Камбаните", а и нещо повече около плановете за финансиране на проекта в тех парка.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    До края на този месец ли трябва да излезе отчета за второто тримесечие?
                    да - очаквам хубав отчет

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                      Сградата на "Милениум център" увеличи дела на свободните офис-площи в София...

                      Наблюдава се тенденция предлагането на офиси вече да изпреварва търсенето...
                      До края на този месец ли трябва да излезе отчета за второто тримесечие?

                      Коментар


                      • Сградата на "Милениум център" увеличи дела на свободните офис-площи в София...

                        Наблюдава се тенденция предлагането на офиси вече да изпреварва търсенето...
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • и ако не се изпълнява ще .....
                          ....
                          ...
                          направи компромис

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение

                            Интересни цитати от Капитал : " ...От "ФНИ България" не коментираха с кои компании имат договореност и не дадоха допълнителна информация ... " и " Едно от ключовите изисквания е поне 30% от офис площите в сградата да бъдат заети от изследователски и развойни компании в приоритетните области за парка - науки за живота, информационни технологии и чиста енергия. Според условията на процедурата към момента имената на тези бъдещи наематели трябва да са ясни, макар че не се обявяват публично. "София тех парк" ще отчита дали изискването се изпълнява поне два пъти годишно."
                            Радвам се че има и четящи между редовете.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                              "ФНИ България" подписа предварителен договор за строеж в "София тех парк"
                              http://www.capital.bg/biznes/kompani...vor_za_stroej/
                              Интересни цитати от Капитал : " ...От "ФНИ България" не коментираха с кои компании имат договореност и не дадоха допълнителна информация ... " и " Едно от ключовите изисквания е поне 30% от офис площите в сградата да бъдат заети от изследователски и развойни компании в приоритетните области за парка - науки за живота, информационни технологии и чиста енергия. Според условията на процедурата към момента имената на тези бъдещи наематели трябва да са ясни, макар че не се обявяват публично. "София тех парк" ще отчита дали изискването се изпълнява поне два пъти годишно."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                                Технологичният балон (ИТ) и аутсорсинг индустрията са основен катализатор на офис манията в София (и части от страната).
                                Някой от вас правил ли е сметка колко нови офиса се очакват близките три години? Според мен са над 300 хил. кв. метра. И това е само клас А.
                                Само като се зачетете колко небостъргача искат да строят из София става ясно на къде отиват нещата...

                                Коментар

                                Working...
                                X