IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

    Много съгласен.

    В момента в София е пълно със строящи се нови бизнес сгради. Само срещу Бинес Парка в момента виждам 10-тина крана.

    Дали ще има достатъчно "бизнес" да се насели в тях като станат готови.
    За момента почти всички новостроящи се сгради са предварително наети. Има огромни бизнес проекти, които се задържат, поради липсата на качествени офиси. HP само търси място за още 3-4 хил. човека. А това срещу бизнес парка е Гаритидж парк - там ще е основно жилищно, офисната част е вече заета.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
      Доста вабанг е този проект по принцип. Иначе, не мога си обясня този вой тук, при положение, че нещата бяха ясни, че отиват в тази посока още със спечелването на правото на строеж. Който не го кефи е трябвало да излезе досега. Едвали някой от вас си е мислел, че ще излезе евтино тази сграда.
      Ти продаде ли?
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Доста вабанг е този проект по принцип. Иначе, не мога си обясня този вой тук, при положение, че нещата бяха ясни, че отиват в тази посока още със спечелването на правото на строеж. Който не го кефи е трябвало да излезе досега. Едвали някой от вас си е мислел, че ще излезе евтино тази сграда.

        Коментар


        • Резюмирайки условията и капиталоемката инвестиция на новата сграда, още абсурдните над 60-70 млн. лв., аз съм против. По - добре да се откажат и да продадат спечеленото право на строеж, да взимат акционерите 15 - 20 ст. дивидент при сегашните условия с вече готовите и работещи проекти, което са близо 10% по текущи цени, от колкото разводняване на капитала или емитиране на дълг за такъв огормен и рисков проект, който може да се окаже пагубен за дружеството.

          Риска не си заслужава, колегите по - долу извадиха своите аргументи, от цялата ситуация печели единствено със сигурност управляващото дружество.

          Преди време се броихме, нека се организираме пак, да изпратим пълномощни, да се проведат и при възможност разговори и с ПФ-тата, които държат акции. В интерес на акционерите е да не се проиграва сигурността на дружеството с такъв проект.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            Съгласен съм, но бяха казали че ще търсят проект с текущ доход в който да влязат на готово и ако им трябват пари ще излязат пред акционерите с разчети...а сега изведнъж ако им разрешат ДСК и НН ще изплющят едни 60млн за да падат едни такси и да се удвоят възнагражденията а акционерите какво трябва да правят? Да запишат акции на цена два пъти по ниска от реалната? Пазара им оцени работата!
            +11111 Точно!
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
              Миналата година на събранието Брешков най-открито си каза, че диввидентът ще е към 3 стотинки. Който е бил, може да потвърди
              Проблемът е, че той говори толкова тихо, че трябва да се внимава :-)
              Ей това е открита политика , питайте го колко ще даде догодина Няма да се хабя да чета и смятам
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Ами още ще им оценява работата пазара..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                  Миналата година на събранието Брешков най-открито си каза, че диввидентът ще е към 3 стотинки. Който е бил, може да потвърди
                  Проблемът е, че той говори толкова тихо, че трябва да се внимава :-)
                  Съгласен съм, но бяха казали че ще търсят проект с текущ доход в който да влязат на готово и ако им трябват пари ще излязат пред акционерите с разчети...а сега изведнъж ако им разрешат ДСК и НН ще изплющят едни 60млн за да падат едни такси и да се удвоят възнагражденията а акционерите какво трябва да правят? Да запишат акции на цена два пъти по ниска от реалната? Пазара им оцени работата!

                  Коментар


                  • Миналата година на събранието Брешков най-открито си каза, че диввидентът ще е към 3 стотинки. Който е бил, може да потвърди
                    Проблемът е, че той говори толкова тихо, че трябва да се внимава :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                      Да не говорим и че има толкова много нови офис сгради които се строят и предлагането рязко ще се увеличи. А това са и минимум две години, в които е напълно възможно да тръгне нова криза или най малкото пазарът на имоти да замръзне.
                      Много съгласен.

                      В момента в София е пълно със строящи се нови бизнес сгради. Само срещу Бинес Парка в момента виждам 10-тина крана.

                      Дали ще има достатъчно "бизнес" да се насели в тях като станат готови.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        само трябва да се появят едни стартъпи за новата сграда, нищо работа казваш
                        Да не говорим и че има толкова много нови офис сгради които се строят и предлагането рязко ще се увеличи. А това са и минимум две години, в които е напълно възможно да тръгне нова криза или най малкото пазарът на имоти да замръзне.

                        Коментар


                        • От къде ги измислихте ,тези 80 млн.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Аз ли имам кофти спомен за адсиц и 90 процента как се разпределят?
                            Както дявола чете свещена книга
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Аз ли имам кофти спомен за адсиц и 90 процента как се разпределят?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от VBT Разгледай мнение
                                Финансовият резултат е добър:
                                "Доход на акция - основен и с намалена стойност 0.276"..
                                По отношение на отнасянето на капитала отнася във фонд „Резервен“, най-вероятно също ще съм против, тъй като не съм 100% наясно ...
                                Ще те упълномощя да гласуваш и за мен- можеш на събранието да ги питаш:Като държат само на Закона за АДСИЦ при дивидентите, къде в него им се позволява намаляне на капитал? И защо не направят като Феърплей- те покриха загуби-не могат ли ФНИ да покрият обезценките в Млядост с капитала, който им оставяме при намалението?
                                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X