IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

    те главните акционери от ПФ може и да са питали и да им е обяснявано, ама тях няма кой да ги попита какво мислят за ситуацията
    Ние можем! Ние сме "главните", защото единствени харчим свои пари
    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение


      Повечето по-долу са съгласни с вас, но събранието е след дни, а няма още мнение по-долу от някой, който ще отиде и ще зададе въпроси. Аз нямам възможност да отида, за съжаление.
      те главните акционери от ПФ може и да са питали и да им е обяснявано, ама тях няма кой да ги попита какво мислят за ситуацията
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
        В София е регистрирано най-голямото повишение на активно строящите се офис площи в Централна и Източна Европа (ЦИЕ) в края на 2017 г. с растеж от 24%.

        https://www.investor.bg/analizi/113/...2017-g-256079/

        За всички които виждаме че в момента се строят огромни проекти в София ни е ясно че рискът от тази инвестиция в тех парка е прекалено голям..
        Ами точно това, че за такива важни неща, като подписване на този договор трябваше да питат акционерите.

        Повечето по-долу са съгласни с вас, но събранието е след дни, а няма още мнение по-долу от някой, който ще отиде и ще зададе въпроси. Аз нямам възможност да отида, за съжаление.
        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Така беше, обаче ако си спомняш тогава взехме дивидент около 50% от цената на акцията така че аз бях много доволен от продажбата. Може би най-приятната изненада на БФБ, която ми се е случвала. Та специално за този ход мисля че беше доста добър с оглед че това стана около дъното на кризата и не се знаеше до кога ще продължи и дали тези наематели щяха да останат и т.н. Сега обаче времената са по-различни. А относно офертите ги чета нон стоп и винаги съм сравнително добре информиран какво и на какви цени се продава, както и с качеството и перспективите. Не смятам че би намерил добра оферта в момента дори и да търсиш подробно и да разгледаш всяка една За тех парка виждам някаква идея. Паркова среда, конкурентоспособност и екстри за работещите там и т.н бля бля.... обаче да си направят БРЕФ2 и да си наберат капитал а всеки да си решава за себе си дали да участва. Не е правилно така да ни поставят пред свършен факт. Всеки е инвестирал тук с някаква идея и на база текущото положение а те сега искат да го обърнат на 180 градуса.


          С това съм напълно съгласен ! Лудост е да се хвърля този огромен ресурс за нещо в бъдещето. Пазара на офис площи до година две ще бъде залят с нови проекти, а ако не дай си боже тръгне нова криза тия 80млн директно ще бъдат загробени за неопределен период от време.

          Коментар


          • В София е регистрирано най-голямото повишение на активно строящите се офис площи в Централна и Източна Европа (ЦИЕ) в края на 2017 г. с растеж от 24%.

            https://www.investor.bg/analizi/113/...2017-g-256079/

            За всички които виждаме че в момента се строят огромни проекти в София ни е ясно че рискът от тази инвестиция в тех парка е прекалено голям. А докато я завършат тази сграда дали ще има нужда от тези офис площи ? Ами ако след 2 години влезем в някоя криза защото рано или късно ще дойде криза и всички тия огромни проекти да не увиснат в стил Банско. Да разделят проекта на два етапа а не да се хвърлят на юруш за 80-85 милиона лева!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              ....За тех парка виждам някаква идея. Паркова среда, конкурентоспособност и екстри за работещите там и т.н бля бля.... обаче да си направят БРЕФ2 и да си наберат капитал а всеки да си решава за себе си дали да участва. Не е правилно така да ни поставят пред свършен факт. Всеки е инвестирал тук с някаква идея и на база текущото положение а те сега искат да го обърнат на 180 градуса.
              +111
              Ами точно това, че за такива важни неща, като подписване на този договор трябваше да питат акционерите.
              Колко % трябва да се съберат за да се внесе точка за гласуване на общото събрание?

              Имам акции на дружеството. Не е препоръка за търговия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Давам пример с произволно избрани оферти. Разбира се, че параметрите имат значение, всичко е въпрос на преговори. Те тази доходност от 8% си я имаха, но взеха че си продадоха сградата. Като АДСИЦ не е ли по добре да изплащат редовно дивидент отколкото да си продават доходоносните имоти и да се хвърлят постоянно в ново строителство !
                Така беше, обаче ако си спомняш тогава взехме дивидент около 50% от цената на акцията така че аз бях много доволен от продажбата. Може би най-приятната изненада на БФБ, която ми се е случвала. Та специално за този ход мисля че беше доста добър с оглед че това стана около дъното на кризата и не се знаеше до кога ще продължи и дали тези наематели щяха да останат и т.н. Сега обаче времената са по-различни. А относно офертите ги чета нон стоп и винаги съм сравнително добре информиран какво и на какви цени се продава, както и с качеството и перспективите. Не смятам че би намерил добра оферта в момента дори и да търсиш подробно и да разгледаш всяка една За тех парка виждам някаква идея. Паркова среда, конкурентоспособност и екстри за работещите там и т.н бля бля.... обаче да си направят БРЕФ2 и да си наберат капитал а всеки да си решава за себе си дали да участва. Не е правилно така да ни поставят пред свършен факт. Всеки е инвестирал тук с някаква идея и на база текущото положение а те сега искат да го обърнат на 180 градуса.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Апартаменти има още, сделки не. Може да подкрепиш акцията с една покупка, в Боровец е хубаво за ски.
                  Замислям се по въпроса !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
                    Тия продават ли все още апартаменти в Боровец ?
                    Апартаменти има още, сделки не. Може да подкрепиш акцията с една покупка, в Боровец е хубаво за ски.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      3488888 EUR
                      (1726.31 EUR/кв.м)
                      Малко по-сериозно моля Това е поне двойно на цента на която им е излязло. Тук има хора които 700 евро на квадрат им се вижда скъпо а представи си какво би станало ако купят сграда на такава цена и то сграда, която така като я гледам не е много читава. И на колко евро е отдадена? Едва ли вземат повече от 10 000 евро на месец за цялата. Това каква доходност е? Нещо от рода на 2% годишно май. И като ти приберат 1% такса управление какво ще остане. А риск няма ли да има? А като изтече договора какво правим ако няма нов наемател? Не е толкова просто както си го представяте. То ако беше толкова просто всички щяха да строят сгради и да ги дават на 7-8% при лихви от 2 Втората сграда не пише да има наемател. То ако можеше да има сигурно нямаше и да се продава
                      Давам пример с произволно избрани оферти. Разбира се, че параметрите имат значение, всичко е въпрос на преговори. Те тази доходност от 8% си я имаха, но взеха че си продадоха сградата. Като АДСИЦ не е ли по добре да изплащат редовно дивидент отколкото да си продават доходоносните имоти и да се хвърлят постоянно в ново строителство !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Ето ти две примерни оферти, едната даже гледам е с дългосрочни наематели. Така, че варианти за инвестиции винаги се намират.

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=3i9x7z&f1=6

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=3i9x7z&f1=6
                        3488888 EUR
                        (1726.31 EUR/кв.м)
                        Малко по-сериозно моля Това е поне двойно на цента на която им е излязло. Тук има хора които 700 евро на квадрат им се вижда скъпо а представи си какво би станало ако купят сграда на такава цена и то сграда, която така като я гледам не е много читава. И на колко евро е отдадена? Едва ли вземат повече от 10 000 евро на месец за цялата. Това каква доходност е? Нещо от рода на 2% годишно май. И като ти приберат 1% такса управление какво ще остане. А риск няма ли да има? А като изтече договора какво правим ако няма нов наемател? Не е толкова просто както си го представяте. То ако беше толкова просто всички щяха да строят сгради и да ги дават на 7-8% при лихви от 2 Втората сграда не пише да има наемател. То ако можеше да има сигурно нямаше и да се продава
                        Last edited by Alonso; 19.02.2018, 16:58.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Ето ти две примерни оферти, едната даже гледам е с дългосрочни наематели. Така, че варианти за инвестиции винаги се намират.

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=3i9x7z&f1=6

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=3i9x7z&f1=6
                          Съгласих се. Моя грешка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Самите Бреф си продадоха такава /тази на НР/. Мисля доходността бе 8%.
                            Точно така е, продадоха златна кокошка с прекрасен наемател, и вместо да дават редовен и добър дивидент се хвърлят на нови проекти !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              А да знаеш някоя такава сграда да се продава? То е ясно че това е много по-добър вариант, но едва ли някой ще продаде добър и разработен актив, носещ му стабилен месечен доход...
                              Ето ти две примерни оферти, едната даже гледам е с дългосрочни наематели. Така, че варианти за инвестиции винаги се намират.

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=3i9x7z&f1=6

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=3i9x7z&f1=6

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                А да знаеш някоя такава сграда да се продава? То е ясно че това е много по-добър вариант, но едва ли някой ще продаде добър и разработен актив, носещ му стабилен месечен доход...
                                Самите Бреф си продадоха такава /тази на НР/. Мисля доходността бе 8%.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X