IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
    Тук виждам, че желанието на някои хора е да няма негативни мнения, защото видиш ли хората, които ги пишат можело да имат личен интерес ! Ами възможно е, както е възможно хората, които само хвалят също да имат личен интерес ! Нека да отговоря за себе си, интерес отдавна нямам никакъв поради причините, които на няколко пъти съм изтъквал тук. Имах акции тук известно време и то преди няколко години, които отдавна продадох точно заради несъгласието си с това, което прави мениджмънта. Интереса ми и коментарите ми тук са, защото освен от пазара на акции следя и се интересувам и от пазара на имоти, така че мисля, че мога както и всеки друг разбира се да коментира в темата нали така Алонсо ? Както и по другите теми не виждам проблем да има положителни и отрицателни мнения, или дай само да хвалим и да няма критика ! Мисля, че свободата на мнение е най важното във форума, а от там нататък всеки е свободен сам да си прави изводите за дадена компания !
    Аз не съм против отрицателните мнения. Даже напротив. Едно аргументирано отрицателно мнение би ми било много полезно обаче ако е придружено със съответните аргументи. Изказвания от типа на "пазара ще се пренасити", "скъпо строителство" и "лапат заплати" за мен не са аргументи а целенасочени изказвания. Все едно аз всеки ден да влизам в темата на Свилоза и да им обяснявам как ще се пренасити пазара на целулоза, колко скъпо купуват дървесината и как хората работещи там лапат заплати. Като беше голямата криза и пазара беше пренаситен, например бриколажа остана ли без наемател? Та ако някой иска да ме убеди, че новият проект ще е неуспешен трябва да се опита да го докаже а не просто да го твърди. Защото едно недоказано твърдение за мен не струва и 5 стинки.
    И моето мнение за фонда ако не си забелязал също е отрицателно. И не само че е отрицателно ами дори се опитах да организирам акционерите за да противодействаме на това увеличение. Разликата е че моите мнения са потвърдени с аргументи. Дори се опитвам да изразявам факти а не мнения. Факт е че без увеличението можехме да разчитаме на около 7-8% годишна доходност и то за период от 10 години, докато ако увеличението стане факт този гарантиран доход ще падне на половина за сметка на евентуалното увеличение от наемите от новата сграда. Та който не го кефи акцията да продава. Аз се отказах да давам информация какво купувам и продавам. Имам си глава на раменете и си вземам решения на базата на текущата цена на даден актив и фактите, които считам за важни. Та мен никой не може да ме убеди в нищо, даже мнения от подобен род реално погледнато доста ми помагат, но не считам че е коректно подобно отношение към съфорумците.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Ето това не ми харесва никак :

      " Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Във всички дружества ли така ще е..

      От предложеният за ОСА:

      2. Сума, представляваща по 2% от печалбата за 2017 година на всеки член от Съвета на директорите, под формата на тантиеми."



      "По около 100 000лв. на член, хубаво бонусче ! "

      и смятам, че съм го изразил !

      А ти предполагам не си мазохист, който да инвестира в акция и компания на която не вярва ?
      Цитираното по горе се отнася за дружествата на Стара Планина.

      Това към пип

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Да разбирам ли, че само когато хвалим не хейтим ?
        Вземи понапиши нещо критично и при твоите акции ( както аз пиша тук а имам) за да имаш очи да се правиш на обиден.
        Ама те са идеални, нали....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

          Май не си включил в сметките увеличение на капитала и съответно броя на акциите?!
          За годишна картина говоря, за мен тя винаги е била някъде по средата на календарната, но в случая друсането бе новогодишно ... и ко от туй? На пазар ,- като на пазар! Ако стоиш и гледаш - с гледката и ще си идеш!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


            Келепира е по важен от писането и защитата и!
            0,03 щял да бъде "орязания" с загуби дивидент;- е ко от туй? От рано усвои загубите и те ти де е печалбата - в момента възлиза на минималните 0,15/акц., че не ми се пишат реалните над 0,30
            Май не си включил в сметките увеличение на капитала и съответно броя на акциите?!
            Мненията ми не са препоръка за търговия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
              Тук виждам, че желанието на някои хора е да няма негативни мнения, защото видиш ли хората, които ги пишат можело да имат личен интерес ! Ами възможно е, както е възможно хората, които само хвалят също да имат личен интерес ! Нека да отговоря за себе си, интерес отдавна нямам никакъв поради причините, които на няколко пъти съм изтъквал тук. Имах акции тук известно време и то преди няколко години, които отдавна продадох точно заради несъгласието си с това, което прави мениджмънта. Интереса ми и коментарите ми тук са, защото освен от пазара на акции следя и се интересувам и от пазара на имоти, така че мисля, че мога както и всеки друг разбира се да коментира в темата нали така Алонсо ? Както и по другите теми не виждам проблем да има положителни и отрицателни мнения, или дай само да хвалим и да няма критика ! Мисля, че свободата на мнение е най важното във форума, а от там нататък всеки е свободен сам да си прави изводите за дадена компания !

              Келепира е по важен от писането и защитата и!
              0,03 щял да бъде "орязания" с загуби дивидент;- е ко от туй? От рано усвои загубите и те ти де е печалбата - в момента възлиза на минималните 0,15/акц., че не ми се пишат реалните над 0,30
              Last edited by inta53; 05.04.2018, 15:09.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                Никой не е казал, че нямаш право да пишеш негативни мнения. Просто хората трябва да внимават и в двете посоки -- когато някой много хвали и когато някой много хейти. Щото буквите са без пари тука.
                Да разбирам ли, че само когато хвалим не хейтим ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                  Тук виждам, че желанието на някои хора е да няма негативни мнения, защото видиш ли хората, които ги пишат можело да имат личен интерес ! Ами възможно е, както е възможно хората, които само хвалят също да имат личен интерес ! Нека да отговоря за себе си, интерес отдавна нямам никакъв поради причините, които на няколко пъти съм изтъквал тук. Имах акции тук известно време и то преди няколко години, които отдавна продадох точно заради несъгласието си с това, което прави мениджмънта. Интереса ми и коментарите ми тук са, защото освен от пазара на акции следя и се интересувам и от пазара на имоти, така че мисля, че мога както и всеки друг разбира се да коментира в темата нали така Алонсо ? Както и по другите теми не виждам проблем да има положителни и отрицателни мнения, или дай само да хвалим и да няма критика ! Мисля, че свободата на мнение е най важното във форума, а от там нататък всеки е свободен сам да си прави изводите за дадена компания !
                  Никой не е казал, че нямаш право да пишеш негативни мнения. Просто хората трябва да внимават и в двете посоки -- когато някой много хвали и когато някой много хейти. Щото буквите са без пари тука.

                  Коментар


                  • Тук виждам, че желанието на някои хора е да няма негативни мнения, защото видиш ли хората, които ги пишат можело да имат личен интерес ! Ами възможно е, както е възможно хората, които само хвалят също да имат личен интерес ! Нека да отговоря за себе си, интерес отдавна нямам никакъв поради причините, които на няколко пъти съм изтъквал тук. Имах акции тук известно време и то преди няколко години, които отдавна продадох точно заради несъгласието си с това, което прави мениджмънта. Интереса ми и коментарите ми тук са, защото освен от пазара на акции следя и се интересувам и от пазара на имоти, така че мисля, че мога както и всеки друг разбира се да коментира в темата нали така Алонсо ? Както и по другите теми не виждам проблем да има положителни и отрицателни мнения, или дай само да хвалим и да няма критика ! Мисля, че свободата на мнение е най важното във форума, а от там нататък всеки е свободен сам да си прави изводите за дадена компания !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                      Между другото, българските IT стартъпи се множат с невиждана скорост. Тех Паркът е едно от местата, където тези инкубатури могат да се настанят, тъй като това му е основната идея. Та може и да не е толкова глупав този проект за сграда там. А може и да е. Просто си разсъждавам.

                      Вижте кой друг е искал да строи там: https://gradat.bg/news/2017/05/10/29...fiia_teh_park/
                      Проектът меко казано не е глупав в общ план, защото е мащабна инвестиция, която може да "храни" дружеството много време напред, може и да го потопи при най-лошия сценарии. Това, което притеснява е тайминга, но не е изключено и да успеят да се включат във възходящия тренд на пазара на бизнес имоти. Търсенето все още е възходящо, предлагането скоро ще го задмине. Ще видим. И аз си разсъждавам.

                      Коментар


                      • Между другото, българските IT стартъпи се множат с невиждана скорост. Тех Паркът е едно от местата, където тези инкубатури могат да се настанят, тъй като това му е основната идея. Та може и да не е толкова глупав този проект за сграда там. А може и да е. Просто си разсъждавам.

                        Вижте кой друг е искал да строи там: https://gradat.bg/news/2017/05/10/29...fiia_teh_park/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                          Тук голям хейт на няколко страници. Как пък никой не поглежда малко по-напред... или явно всички гледат от днес за утре.
                          Аз бих казал само, че е една от най- добрите дългосрочни инвестиции на БФБ.
                          Не е препоръка, въпреки че бих купувал скоро
                          Проекта си е много добър за мен. Дори и да има пренасищане на пазара на офис площи, един качествен обект ще е последния който ще остане без наематели. Може да се сравни с магазин на Витошка. Относно паркоместата, това са неща които съм смятал стотици пъти. Едно такова паркомясто от линка на колегата излиза в пъти по-скъпо от цената на земята, придружено със скъпи придружаващи разходи и бърза амортизация. Не отговаря на идеята за ниската рентабилност на НИ. Тези системи са удачни за паркинги "на час", но не и за офис сгради. Проблема в този фонд идва от увеличението на капитала с което много колеги очакващи бързи печалби не са съгласни. Аз също не съм съгласен, защото досега очаквах за около 12 години да си върна инвестицията от дивиденти а сега вече не е много ясно дали ще стане точно така Така или иначе вече няма смисъл да се дискутира. Късно е вече. Трябваше да се организираме и да не позволим увеличението вместо сега да гоним дивото. Не стана, защото очевидно голям процент от акционерите не се интересуват от парите си. Такива неща защо не стават по другите държави? Кой е лудия? Който дава или който изяжда зелника? Поне 10 пъти съм го писал, но пак ще го напиша. Не че искам да се повтарям ама до сега никой от спекулантите не ме е опонирал. Тази акция не е за спекуланти. Това за мен е алтернатива на притежанието на НИ. Вземам си дивидента и не ми пука особено колко струва акцията. Парадокса е че точно в тази неспекулантска акция и аз съм се превърнал в спекулант. Преглеждах си сделките и се оказа че на няколко пъти съм превъртал акциите си през последните 8 години, като съм реализирал печалба по-голяма от дивидентната доходност през този период
                          И един последен въпрос? На БФБ има огромно количество компании за които знам много негативи, които и други хора разбира се знаят но ги търгуват. Въпросът е защо аз не пиша през ден мненията си в темите на тези компании? И отговорът е защото не бих си купил от тях независимо от текущата им цена. А защо много колеги пишат тук за да ни предпазят от лошият мажо, оставям на тях да обяснят
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                            Струва ми се сантимента е излишно негативен. Ако ми се освободят пари, много вероятно ще си добавя на тази цена.
                            Не забравяй, че може това да е умишлено. Може някой да иска да си купи ниско и затова да хейти по цял ден във форума, така че да изплаши хората. Това се прави в тия форуми от както съществуват, така че не вярвай на никой.

                            Коментар


                            • Струва ми се сантимента е излишно негативен. Ако ми се освободят пари, много вероятно ще си добавя на тази цена.

                              Коментар


                              • Тук голям хейт на няколко страници. Как пък никой не поглежда малко по-напред... или явно всички гледат от днес за утре.
                                Аз бих казал само, че е една от най- добрите дългосрочни инвестиции на БФБ.
                                Не е препоръка, въпреки че бих купувал скоро

                                Коментар

                                Working...
                                X