IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

    1. Въпросът/рисковете които виждам са: ако проектът не е завършен 2021, а стане 2022, или дори 2023,
    2. ами ако остане само безсмъртния Бош, а други не се навият, ами ако пазарът на офис площи се скапе и наемите ПАК станат 8 евро на квадрат,
    3. а лихвите по кредитите, които дружеството иска да дръпне стигнат 4-5%?
    4. Предполагам, че всички са оптимисти и никой не се съмнява, че има рискове! Един премиер в началото на 2008, когато целия свят знаеш за наближаващата криза, каза че криза у нас няма да има. Е, кризата ни застигна след 2-3 месеца. Сега картинката изглежда подобна, но у нас всички са оптимисти голям смях
    1. Тези ти притеснения не ги разбирам. Пари ли визираш, че няма да има или работници? Наистина не разбирам от какво точно се опасяваш.
    2. Няма как да остане само Бош /това е само пример от 1000 подобни/, а те самите да подпишат такова нещо са направили достатъчно проучване, което за мен е по-достоверно от моето. Да станат 8 Евро на квадрат - това вече е реалистична прогноза, която и аз съм заложил в сметките. Сметни и ти по-детайлно и вярвам, че ще останеш очарован.
    3. Това също съм заложил и е абсолютно допустима лихва, даже според мен е над 50% вероятност да случи, въпреки днешните реалности. Всички централни банки са настроени да намаляват още и още, но това може да избие някъде. Сметни при 5% какво става, вярвам, че няма да останеш стресиран.
    4. Без да влизам в политически теми, структурата на БВП-то, задлъжнялоста, кредитирането на Бг и на всички останали фактори в моите очи няма нищо общо с 2008 година. Хората, които обичат да плюят всичко Бг в момента постоянно натрапват как нямало чужди инвестиции в момента. Точно това ще е разликата при следващата криза, просто няма да има и такъв отлив на капитали като закъсат големите. Това е според мен, разбира се.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Личното ми мнение е, че този АДСИЦ е леко булиш /все пак от 1,90 до 2,02 е твърде леко покачване/, тъй като преди това бе доста смачкан.
      Догодина според мен дивидента ще е над 10 ст. и вече почти половината от него е изработен.
      За офис площите и аз мисля, че идват леко в повечко, но все пак аз не се занимавам с това и мнението ми е лаишко. Въпреки това, каквото и да стане, запълнени офиси ще има. Нали не смятаме, че светът ще спре и никой няма да извършва дейност по време на следващата криза? А в тежки времена остават само най-читавите, клас А, хубава локация и т.н. С 2 думи - всички трябва да имаме 1 на ум за кризата, но да му мислят тези с лошата локация, лошото качество и т.н. Първият наемател, който е подписал 6 годишен договор /достатъчен период да отмени пика на кризата/ до 2029 ако не се лъжа е BOSCH. Е, подобни компании са преживявали 1, та и 2 светвони войни. Все една криза да могат да преживеят .
      Това за Бош го видях - 8% от сградата. Супер! Въпросът/рисковете които виждам са: ако проектът не е завършен 2021, а стане 2022, или дори 2023, ами ако остане само безсмъртния Бош, а други не се навият, ами ако пазарът на офис площи се скапе и наемите ПАК станат 8 евро на квадрат, а лихвите по кредитите, които дружеството иска да дръпне стигнат 4-5%?
      Предполагам, че всички са оптимисти и никой не се съмнява, че има рискове! Един премиер в началото на 2008, когато целия свят знаеш за наближаващата криза, каза че криза у нас няма да има. Е, кризата ни застигна след 2-3 месеца. Сега картинката изглежда подобна, но у нас всички са оптимисти голям смях
      IM d best

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

        Някой може ли да обясни на непросветените, защо е толкова булиш този АДСИЦ?
        Прегледах им проектите, тоест проекта, който ще тръгне 2021, не виждам откъде ще има дивидент догодина, а перспективите пред всякакъв вид недвижими имоти в следващите 3- до 5 години е катастрофален... дори и да загърбим жилищното строителство, то за офис площите е ясно, че е пренаситено, а трендът към нови наематели спада???
        Личното ми мнение е, че този АДСИЦ е леко булиш /все пак от 1,90 до 2,02 е твърде леко покачване/, тъй като преди това бе доста смачкан.
        Догодина според мен дивидента ще е над 10 ст. и вече почти половината от него е изработен.
        За офис площите и аз мисля, че идват леко в повечко, но все пак аз не се занимавам с това и мнението ми е лаишко. Въпреки това, каквото и да стане, запълнени офиси ще има. Нали не смятаме, че светът ще спре и никой няма да извършва дейност по време на следващата криза? А в тежки времена остават само най-читавите, клас А, хубава локация и т.н. С 2 думи - всички трябва да имаме 1 на ум за кризата, но да му мислят тези с лошата локация, лошото качество и т.н. Първият наемател, който е подписал 6 годишен договор /достатъчен период да отмени пика на кризата/ до 2029 ако не се лъжа е BOSCH. Е, подобни компании са преживявали 1, та и 2 светвони войни. Все една криза да могат да преживеят .
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Аз залагам че на екс-дивидентна дата ще върне с до 5 ст. и после ще продължи да пълзи нагоре.
          Някой може ли да обясни на непросветените, защо е толкова булиш този АДСИЦ?
          Прегледах им проектите, тоест проекта, който ще тръгне 2021, не виждам откъде ще има дивидент догодина, а перспективите пред всякакъв вид недвижими имоти в следващите 3- до 5 години е катастрофален... дори и да загърбим жилищното строителство, то за офис площите е ясно, че е пренаситено, а трендът към нови наематели спада???
          IM d best

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
            Промоцията свърши )
            ??...
            Силничко казано ми се струва...

            Коментар


            • Промоцията свърши )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение
                https://www.investor.bg/novini-i-ana...pitala-283702/

                И нас ли това ни очаква като започне да се плаща главница?
                Едва ли....

                Коментар


                • https://www.investor.bg/novini-i-ana...pitala-283702/

                  И нас ли това ни очаква като започне да се плаща главница?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                    При мен стои дата 16/07/2019.
                    Там някъде е.. Принципно тя не се пропуска лесно, защото ордерите са служебно изтрити в този ден..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Кога е екс-дивидента?
                      При мен стои дата 16/07/2019.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Аз залагам че на екс-дивидентна дата ще върне с до 5 ст. и после ще продължи да пълзи нагоре.
                        Кога е екс-дивидента?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Аз залагам че на екс-дивидентна дата ще върне с до 5 ст. и после ще продължи да пълзи нагоре.
                          ще пълзи, ще пълзи, после ако обявят и договор с 2-ри наемател, може пък да позабърза малко

                          Коментар


                          • Аз залагам че на екс-дивидентна дата ще върне с до 5 ст. и после ще продължи да пълзи нагоре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Може и с 40 да падне, тук си прав.
                              Мечти...
                              на продалите

                              Коментар


                              • Е дано!

                                Коментар

                                Working...
                                X