IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

    Не всичко е удачно да се изговаря с думи прости и директно, проверих някои неща и на 99% конкретно име мога да посоча, но ще се въздържа, предпочетох да използвам повече епитети. Достатъчно е, че с дадени ходове не се ощетяват текущите акционери, а хубосниците нека се порадват на няколко хиляди отгоре и с чувството, че са излъгали пазара.

    Позитивното за компанията е, че ръководството се придържа последно време строго към заявената линия и обещания, дано продължат и занапред. Следващите години тук ще са интересни, особено, ако накрая се осъществи ликвидация, знаем с какви активи разполагат, няколко имота на топ места и мн. др.

    И както му е редът,- дай Боже и търсене по него време да има!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение

      Даже мисля, че 2.26 е малко Преди 8-9 месеца нямаше индикации за успешен нов проект. Сега вече ги има. А при успешен проект мисля 4 ще е малко.
      Нямам акции от това, но след хлъзгавата новина ме заинтригуваха. Как проект с пусков срок 2022 и евентуални приходи в отчета 2023 се каклулират в цената днес?
      Видях, че днес са гласували 0,0996 дивидент на акция, но това е 4,8% дивидентна доходност, а средната за централна и източна Европа за REIT компания е 10-15%
      Кеш флоу след 3-4 год. с всичките рискове да не се случи няма как да влезе в оценка днес, а ако се гледа дивидентната доходност и търсим долната граница от 10% годишно то излиза 1 лев цена на акция! Как точно смятате 2.26?
      Oсвен доходът на средностатистическия SPV тези компании са и доста по-ликвидни от българския аналог, за което инвеститорите обичайно прилагат допълнителен дискаунт 10-20% в цената на неликвидните дружества, но то в България хората не им обръщат внимание на тия подробности

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

        На събранието се вдигаха лозунги и клишета - нищо ново или интересно. К.О. говориш точно толкова объркано като 15% "някой вътрешар незначителен вероятно, които заинтригуват скоро продажба ли ще се появи"
        абе поне по род, число и време си съгласувай словореда, че хората не разбраха ква далавера им съобщаваш и ще вземат да го изкупят до 5 кинта, а то било 6 лв. -
        Не всичко е удачно да се изговаря с думи прости и директно, проверих някои неща и на 99% конкретно име мога да посоча, но ще се въздържа, предпочетох да използвам повече епитети. Достатъчно е, че с дадени ходове не се ощетяват текущите акционери, а хубосниците нека се порадват на няколко хиляди отгоре и с чувството, че са излъгали пазара.

        Позитивното за компанията е, че ръководството се придържа последно време строго към заявената линия и обещания, дано продължат и занапред. Следващите години тук ще са интересни, особено, ако накрая се осъществи ликвидация, знаем с какви активи разполагат, няколко имота на топ места и мн. др.
        Last edited by k.o.; 03.07.2019, 21:45.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
          Днес бе събранието, нещо ново и интересно да са казали?

          С тези подскоци на цената, после чуквания с малко бройки в ниското и като добавим появата на тролове смешковци в темата, на някаква новина ми мирише. Твърде елементарни и глупави опити за манипулация от пълни профани, някой вътрешар незначителен вероятно, които заинтригуват скоро продажба ли ще се появи, която да докара още някоя стотинка дивидент за догодина или нов голям наемател с предварителен договор. Последните са най - вероятните сценарии с оглед и казаното на уебинара.
          На събранието се вдигаха лозунги и клишета - нищо ново или интересно. К.О. говориш точно толкова объркано като 15% "някой вътрешар незначителен вероятно, които заинтригуват скоро продажба ли ще се появи"
          абе поне по род, число и време си съгласувай словореда, че хората не разбраха ква далавера им съобщаваш и ще вземат да го изкупят до 5 кинта, а то било 6 лв. -
          IM d best

          Коментар


          • Днес бе събранието, нещо ново и интересно да са казали?

            С тези подскоци на цената, после чуквания с малко бройки в ниското и като добавим появата на тролове смешковци в темата, на някаква новина ми мирише. Твърде елементарни и глупави опити за манипулация от пълни профани, някой вътрешар незначителен вероятно, които заинтригуват скоро продажба ли ще се появи, която да докара още някоя стотинка дивидент за догодина или нов голям наемател с предварителен договор. Последните са най - вероятните сценарии с оглед и казаното на уебинара.
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
              Разбира се, че ще се случи.
              В момента се замислих, че в цената на акцията е включен дивидент от поне 20 ст. една година напред, и дали това е калкулирано в цената.
              ами щом е включен в цената, значи е калкулиран в цената!

              Коментар


              • Красота Як ръст и при Браво пропърти... Явно офисите не са толкова лош бизнес...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                  Това означава ли, че цената трябва да е 2.26, а не 2.06?
                  Ако е така, тогава не разбирам, защо преди 8-9 месеца нямаше желаещи да си купят на 1.90 на увеличението на капитала и не събраха цялата сума, която искаха, а събраха около 70% от цялото количество?
                  Даже мисля, че 2.26 е малко Преди 8-9 месеца нямаше индикации за успешен нов проект. Сега вече ги има. А при успешен проект мисля 4 ще е малко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение

                    Мисълта ми е, че скоро ще бъде платен дивидент от 0,0996 лв. След година по същото време може би 0.10-0.12 лв. Иили за година и месец 0.20 лв. Минимума мисля, че е 90 %. 6.4 мил. е с включени преоценки, те не разпределят като дивидент. Като се замисля дивидентът не е калкулиран изобщо.
                    Това означава ли, че цената трябва да е 2.26, а не 2.06?
                    Ако е така, тогава не разбирам, защо преди 8-9 месеца нямаше желаещи да си купят на 1.90 на увеличението на капитала и не събраха цялата сума, която искаха, а събраха около 70% от цялото количество?
                    IM d best

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                      Обърка ме напълно! "В цената е включен дивидент от поне 20 ст......................дали това е калкулирано в цената" Сега калкулирано ли е или не е, като се замислиш???
                      Аз като се замисля, миналата година имат печалба 6'418'000 лв, което калкулира в цената дивидент от 0,185 лв. на акция, а в крайна сметка ще се гласува 0,0996 лв. на акция, при положение, че са длъжни да разпределеят минимум 80% от печалбата?
                      Мисълта ми е, че скоро ще бъде платен дивидент от 0,0996 лв. След година по същото време може би 0.10-0.12 лв. Иили за година и месец 0.20 лв. Минимума мисля, че е 90 %. 6.4 мил. е с включени преоценки, те не разпределят като дивидент. Като се замисля дивидентът не е калкулиран изобщо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                        Разбира се, че ще се случи.
                        В момента се замислих, че в цената на акцията е включен дивидент от поне 20 ст. една година напред, и дали това е калкулирано в цената.
                        Обърка ме напълно! "В цената е включен дивидент от поне 20 ст......................дали това е калкулирано в цената" Сега калкулирано ли е или не е, като се замислиш???
                        Аз като се замисля, миналата година имат печалба 6'418'000 лв, което калкулира в цената дивидент от 0,185 лв. на акция, а в крайна сметка ще се гласува 0,0996 лв. на акция, при положение, че са длъжни да разпределеят минимум 80% от печалбата? Заинтригувах се също как се смята печалба една година напред... това е доста интересно и важно, за да си смятаме печалбите предварително.
                        Last edited by buyvalue; 28.06.2019, 22:31.
                        IM d best

                        Коментар


                        • Разбира се, че ще се случи.
                          В момента се замислих, че в цената на акцията е включен дивидент от поне 20 ст. една година напред, и дали това е калкулирано в цената.

                          Коментар


                          • [/QUOTE]

                            15% прав си, но в това съобщението няма и грам условност нещо да не се случи! Всичко е вече факт и се очаква плащането на първия наем след малко:

                            „Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ подписа договор за наем на офис площи със „РОБЕРТ БОШ” ЕООД в новата сграда Синерджи Тауър в София Тех Парк. Новият договор е за срок от 6г., а общата отдадена площ е 2749.41 кв.м. С отдадените помещения запълняемостта на сградата става 8.5% от отдаваемите площи.

                            На мене лично този подход на поднасяне на информацията не ми допада, иначе успех, дано да се случи!
                            IM d best

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение
                              Дори за секунда, не съм си и помислил, че в обявлението има измама. Най-малкото, че в такава измама забъркаш ли се, измъкване няма.
                              Ама аз не виждам нищо лошо да се напише: уважаеми колеги, дружеството има договор с фирма Х, а в статията се пише за фирма У. Поздрави.
                              Нали за такъв тип комуникация си мечтаем и не спираме да ревем по темите? Па и да не я пише Брешков . Връзка с акционерите заплата взема ли? Бош сигурно има не 5, сигурно са един куп фирми.
                              Принципно си прав, но това са много бели кахъри и граничат с химерата. Те първо да кажат защо плащат наеми с МНИ на ЕСТЕ. След това да кажат какво стана с "почти договорената сделка" за морето. Не на последно място да обяснят кога очакват да има по-добри времена за продажба на парцелите в Младост 4, Търново, Видин и т.н. и т.н.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Дори за секунда, не съм си и помислил, че в обявлението има измама. Най-малкото, че в такава измама забъркаш ли се, измъкване няма.
                                Ама аз не виждам нищо лошо да се напише: уважаеми колеги, дружеството има договор с фирма Х, а в статията се пише за фирма У. Поздрави.
                                Нали за такъв тип комуникация си мечтаем и не спираме да ревем по темите? Па и да не я пише Брешков . Връзка с акционерите заплата взема ли?

                                Но, ок, спирам. Тъп съм, крив съм. Да не правим като цкб темата
                                Last edited by ewgeny; 27.06.2019, 21:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X