IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Искаш сега да ни убедиш, че цената не може да спада, че не е логично да спада или че е глупаво да спада?
    Може да спада и то още как. Причините, дори могат и да не са на 100% свързани с дейността на фниб, просто пазарните механизми са и 'търсене-предлагане' освен 'фундаментална себестойност'.
    Не рутя цената, дори имам артии, не ги махнах тук всичките, защото си мислех, че от всички дружества това ще удръжи сравнително добре на спад, те. не съм на 100% кеш, а на 80 да кажем (просто не ми се смята, нямам и мерак за подобнои сметки), но сам знаеш, (както беше казал "виден банкер") - че ".. при торнадо и магарето лети..." (то беше по повод на набалончването от 2007-а, но е аналогично и при "разбалончване")
    При спад има десетки причини някои хора да си продават с нежелание акциите, защото им се налага по разни непредвидени нужди ... примерно
    о прав си
    може да падне с много
    просто в такива моменти инвеститорите просто гледат къде има бид и го фраскат
    отнасят го бидовете
    удари бид при Топливо примерно, няма какво да удариш
    Видя ли как при варантите на Феърплей дълго стоя бид на 0,001
    прас още оня ден го фраснаха

    сигурно някои гледат някои бид и ги е яд, че нямат съответната акция за да го фраснат

    Стрелба по бидовете
    може да е доста мощна

    Но така е на пазарите било винаги

    При определени нива, тегля репа. Но още не. За да има смисъл от това, трябва да има промяна в цената. Сега при БРЕФ реално няма изменение на годишна база!!!

    Защо да рискувам с ливъридж без яка отстъпка?

    Но важното е, че влизам в кризата без дълг.
    Не със свалени гащи на старта...

    Не е препоръка.
    Като гледам Американците на минус 10% утре Япония, азия Европа ще покажат на какво са способни

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
      Представете си, че имате апартамент на хубава локация, южен, топъл и въобще.

      Една година не го давате под наем. Поевтинял ли е?
      Не е. Трябва ли да му дисконтирате цената с 60%? не.

      По същия начин. Можете ли да го заключите за 3 години и каквото стане после? Да.

      ФНИБ проблем ли му е някой наемател да си ходи? Не му е. Вместо дивидентна от 6% ще падне на 5%. Или на 10%, като тръгне новата сграда.
      На 0% може ли да падне? Трудно, защото ако няма наематели, слагаш една такса СОТ да го пазят за малко пари и готово.

      Сградата ще изчезне ли? Дори строежа да се замрази, ще се саморазпадне ли?

      Не. Това е недвижим имот. Пак ще си е там. Дори и при най-черен сценарий.

      Дори и да направят карантина като в Китай, тя беше 1 месец в Ухан. Сега в Италия затварят офисите до 3 април. И какво после, ще работят отвкъщи. Какво е един месец? Че и два?
      Разхода за наем при фирмите е ако не се лъжа под 5% от разходната част. Другото е заплати и т.н. Точно тези 5% как ще ги оптимизират. Като ги направят 4,5%? Това върши ли работа на някой.

      Това е все едно да оптимизираш разхода за клечки за уши.

      Е да, има такса за ОД. Но не е като при АТЕРА..., където всичкото от наем е за ОД. (Обслужващото дружество, не човека ОД).

      Не е препоръка имам акции.
      Искаш сега да ни убедиш, че цената не може да спада, че не е логично да спада или че е глупаво да спада?
      Може да спада и то още как. Причините, дори могат и да не са на 100% свързани с дейността на фниб, просто пазарните механизми са и 'търсене-предлагане' освен 'фундаментална себестойност'.
      Не рутя цената, дори имам артии, не ги махнах тук всичките, защото си мислех, че от всички дружества това ще удръжи сравнително добре на спад, те. не съм на 100% кеш, а на 80 да кажем (просто не ми се смята, нямам и мерак за подобнои сметки), но сам знаеш, (както беше казал "виден банкер") - че ".. при торнадо и магарето лети..." (то беше по повод на набалончването от 2007-а, но е аналогично и при "разбалончване")
      При спад има десетки причини някои хора да си продават с нежелание акциите, защото им се налага по разни непредвидени нужди ... примерно

      Коментар


      • Представете си, че имате апартамент на хубава локация, южен, топъл и въобще.

        Една година не го давате под наем. Поевтинял ли е?
        Не е. Трябва ли да му дисконтирате цената с 60%? не.

        По същия начин. Можете ли да го заключите за 3 години и каквото стане после? Да.

        ФНИБ проблем ли му е някой наемател да си ходи? Не му е. Вместо дивидентна от 6% ще падне на 5%. Или на 10%, като тръгне новата сграда.
        На 0% може ли да падне? Трудно, защото ако няма наематели, слагаш една такса СОТ да го пазят за малко пари и готово.

        Сградата ще изчезне ли? Дори строежа да се замрази, ще се саморазпадне ли?

        Не. Това е недвижим имот. Пак ще си е там. Дори и при най-черен сценарий.

        Дори и да направят карантина като в Китай, тя беше 1 месец в Ухан. Сега в Италия затварят офисите до 3 април. И какво после, ще работят отвкъщи. Какво е един месец? Че и два?
        Разхода за наем при фирмите е ако не се лъжа под 5% от разходната част. Другото е заплати и т.н. Точно тези 5% как ще ги оптимизират. Като ги направят 4,5%? Това върши ли работа на някой.

        Това е все едно да оптимизираш разхода за клечки за уши.

        Е да, има такса за ОД. Но не е като при АТЕРА..., където всичкото от наем е за ОД. (Обслужващото дружество, не човека ОД).

        Не е препоръка имам акции.
        Last edited by oslo; 12.03.2020, 21:57.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

          Без да прозвучи неуважително, но е пълна глупост, никакво съдържание, липса на всякакви правни познания, изцяло лаическо изказване, тук не е темата "Виртуална кръчма".

          Проблем с наемите няма да има, всеки акционер може да зададе официално запитване към дружеството и там ще му обяснят професионално и компетентно какви са им договорите, какви клаузи съдържат. Цената я определя пазарът, а понеже това е любимата акция на брокитата за тази година и има едни, които чакат и цъкат с охота бройки от година време, от тук голямата ликвидност, която за последната година изпревари редица други акции, особено в сравнение с не високата капитализация. На повечето колеги едни 10 000 акции може да са има достатъчни и да се намират, но големите търсят сериозни количества и всеки, който таргетира 1 млн. или повече акции, сега е моментът да ги набави до 2 лв., после над 2.2.

          До 3 седмици се очакват първи резултати от тестовете на медикаментите за вируса, някои са с добри предварителни резултати, времето се затопля, плодове, зеленчуци за имунитет и след няколко месеца всичко ще е забравено, най - много да се питаме дали ще е готова ваксината до следващата зима, защото пускането на пазарът им е по - бавно. Преекспонира се всичко, кръстиха един грип корона и го направиха медиите звезда. Има и 80 г. хора, които се възстановяват, като всеки грип, зависи от имунната система на човека, НО най - големият неприятел е СТРЕСЪТ, който се засилва от медиите и това намалява имунитета на по - лабилните психически хора.

          Цената, разбира се, че всеки я иска по - ниска, когато има негативи си ги казваме, но ако изключим някои покупки преди много години и недолюбваният първоначално голям проект, който в момента изглежда доста перпсективно, дружеството е коректно и управлява добре активите, много спокойна и предвидима инвестиция, над която не се трепери всяко тримесечие или пък да се хвърля боб, какъв ще е и дали изобщо ще има дивидент, така че при очаквана бъдеща доходност от 20 ст.+, изглежда доста добре. Уцелиха много(без да искат) с тайминга и пуска на новата сграда, когато истерията вече ще е далеч приключила.
          +1
          аз сега ще се опитам да обясня по мои си начин
          Last edited by oslo; 12.03.2020, 21:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

            С Force majeure ме убеди
            респект
            Minka, сега ще контраатакувам в нов постинг

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

              Има има Осло, а БРЕФ ще слезе още надолу в бъдеще. И си има причина за това. Виждал ли си как се изпразват офиси и как не се изпълняват договори заради една клуза цитираща "Force majeure".
              Без да прозвучи неуважително, но е пълна глупост, никакво съдържание, липса на всякакви правни познания, изцяло лаическо изказване, тук не е темата "Виртуална кръчма".

              Проблем с наемите няма да има, всеки акционер може да зададе официално запитване към дружеството и там ще му обяснят професионално и компетентно какви са им договорите, какви клаузи съдържат. Цената я определя пазарът, а понеже това е любимата акция на брокитата за тази година и има едни, които чакат и цъкат с охота бройки от година време, от тук голямата ликвидност, която за последната година изпревари редица други акции, особено в сравнение с не високата капитализация. На повечето колеги едни 10 000 акции може да са има достатъчни и да се намират, но големите търсят сериозни количества и всеки, който таргетира 1 млн. или повече акции, сега е моментът да ги набави до 2 лв., после над 2.2.

              До 3 седмици се очакват първи резултати от тестовете на медикаментите за вируса, някои са с добри предварителни резултати, времето се затопля, плодове, зеленчуци за имунитет и след няколко месеца всичко ще е забравено, най - много да се питаме дали ще е готова ваксината до следващата зима, защото пускането на пазарът им е по - бавно. Преекспонира се всичко, кръстиха един грип корона и го направиха медиите звезда. Има и 80 г. хора, които се възстановяват, като всеки грип, зависи от имунната система на човека, НО най - големият неприятел е СТРЕСЪТ, който се засилва от медиите и това намалява имунитета на по - лабилните психически хора.

              Цената, разбира се, че всеки я иска по - ниска, когато има негативи си ги казваме, но ако изключим някои покупки преди много години и недолюбваният първоначално голям проект, който в момента изглежда доста перпсективно, дружеството е коректно и управлява добре активите, много спокойна и предвидима инвестиция, над която не се трепери всяко тримесечие или пък да се хвърля боб, какъв ще е и дали изобщо ще има дивидент, така че при очаквана бъдеща доходност от 20 ст.+, изглежда доста добре. Уцелиха много(без да искат) с тайминга и пуска на новата сграда, когато истерията вече ще е далеч приключила.
              Last edited by k.o.; 12.03.2020, 20:59.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Дреме ми кво си мислиш. Ние вече имаме такива отказани договори с тази клауза.

                БРЕФ си го чакам на други цени, както едно време.
                На колко ги чакаш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                  Има има Осло, а БРЕФ ще слезе още надолу в бъдеще. И си има причина за това. Виждал ли си как се изпразват офиси и как не се изпълняват договори заради една клуза цитираща "Force majeure".

                  Апропо, спомняш ли си ги на старите цени като бяха? Тогава бяха доста по-атрактивни. Сега за това се борим и чакаме.
                  С Force majeure ме убеди
                  респект

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    Живях си щастливо 50 години, но ето Минка дойде и само с 2 изречения в такъв смут ме хвърлил, че утре ще ходя то Малашевци, за парцече, ами не се знае кога ще му дойде реда на човек
                    Дреме ми кво си мислиш. Ние вече имаме такива отказани договори с тази клауза.

                    БРЕФ си го чакам на други цени, както едно време.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                      Има има Осло, а БРЕФ ще слезе още надолу в бъдеще. И си има причина за това. Виждал ли си как се изпразват офиси и как не се изпълняват договори заради една клуза цитираща "Force majeure".
                      Живях си щастливо 50 години, но ето Минка дойде и само с 2 изречения в такъв смут ме хвърлил, че утре ще ходя то Малашевци, за парцелче, ами не се знае кога ще му дойде реда на човек
                      Last edited by petyob; 12.03.2020, 19:46.

                      Коментар


                      • И аз се опитвам да мисля обратно на тълпата ,а тези нива дори и не съм ги мечтал преди време

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                          АДСИЦ по света почти няма
                          това в САЩ са някакви бози, с лихвени ливъриджо схеми, последния да затвори вратата
                          Има има Осло, а БРЕФ ще слезе още надолу в бъдеще. И си има причина за това. Виждал ли си как се изпразват офиси и как не се изпълняват договори заради една клуза цитираща "Force majeure".

                          Апропо, спомняш ли си ги на старите цени като бяха? Тогава бяха доста по-атрактивни. Сега за това се борим и чакаме.
                          Last edited by Minka; 12.03.2020, 19:40.

                          Коментар


                          • Според мен тук договорите са 5 годишни, работиш не работиш плащаш наем. Ако ще служителите да работят от вкъщи. Дори може да има ръст на нуждите от офис площи, ако трябва набързо да сложат клетки и да изолират по 10 квадрата на човек.

                            Тъй като договорите са 5 годишни и гарантирани (не като на физическо лице в апартамент, където довечера си тръгва и оставаш само с депозита (депозитите, че някои искат по 3 наема..)).

                            Та тук не чакам спад на приходите, даже чакам спад на лихвите по кредитите и новата сграда ще излезе по-евтино.
                            Та въобще в началото реших да не продавам, защото по-скоро ще купувам като ми дойде кеш или ако сгъне достатъчно ще тегля репо или друг вид кредит.

                            Поздрави
                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                              Ако някой си мисли, че те няма да са потърпевши от корекцията и че ще се задържат...да видят другите АДСИЦ по света.
                              АДСИЦ по света почти няма
                              това в САЩ са някакви бози, с лихвени ливъриджо схеми, последния да затвори вратата

                              Коментар


                              • А къде ще ги сложат тези пари , като излизат ...Всеки път едно и също

                                Коментар

                                Working...
                                X