IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    На сайта, онлайн. Да си дойдем на думата. Когато преди около 20 г. беше т.н. dotcom балона, едва ли много са вярвали, че не е било балон. Така се оказа, че не е балон и се пролича някъде към 2016 ако не се лъжа, когато Nasdaq мина нивото си от 2001, а именно около 15 г., за да стигнем до днес когато вече има Office.com където има всичко нужно за офис работа, а MSFT е най-скъпата компания на света, нищо чудно и 2-3 трилиона да стане след 2-3 г. Това е, офисите вече са онлайн.
    Ха ха
    2000 г.
    Тогава в София нямаше и една бизнес града.
    Като ще си говорим за 20 години, тогава имотите в София бяха по 100 евро кв. м., сега са 1 000 евро.

    Тогава Майкрософт беше 53 долара, сега е 184 долара, или три пъти ръст.
    Тогава земеделската земя беше 50 лв. в Северна България, сега е 1500 лв., или 30 пъти

    Нещо друго да ти отговоря за онлайна и реала?
    В онлайн конкуренцията ги помита за дни, докато в реалния сектор има стабилност

    При това аз не съм фен на НИ, но за такива като теб е добре да влагаш в НИ, защото от акции се фалира качествено

    Пожелавам ти късмет в акциите, но имай едно наум.
    Last edited by oslo; 21.05.2020, 20:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
      Уебинарът е качен на сайта на Дружеството.
      На сайта, онлайн. Да си дойдем на думата. Когато преди около 20 г. беше т.н. dotcom балона, едва ли много са вярвали, че не е било балон. Така се оказа, че не е балон и се пролича някъде към 2016 ако не се лъжа, когато Nasdaq мина нивото си от 2001, а именно около 15 г., за да стигнем до днес когато вече има Office.com където има всичко нужно за офис работа, а MSFT е най-скъпата компания на света, нищо чудно и 2-3 трилиона да стане след 2-3 г. Това е, офисите вече са онлайн.

      Коментар


      • Уебинарът е качен на сайта на Дружеството.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от colline Разгледай мнение

          А колко пълни има ?
          Ако Виваком се изнесе след продажбата, ще останат пет или шест. А се строи много, та просто по - внимателно със светлото бъдеще.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
            В участъка от бившата сграда на Пиреoс на Цариградско шосе до магазин Метро има седем големи празни офис сгради клас ААА...
            А колко пълни има ?

            Коментар


            • В участъка от бившата сграда на Пиреoс на Цариградско шосе до магазин Метро има седем големи празни офис сгради клас ААА...
              Last edited by balarev; 20.05.2020, 16:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                Очакван спад на приходите от само около 200 хил. лв. за второто тримесечие и възстановяване им през третото тримесечие. Това по мои сметки прави около 10.5-11 ст. дивидент за 2020 г. Това за напредналите преговори с нов наемател ми е убегнало, но ако е така го считам за изключително положителна новина.
                Рано е да мислим за дивидент Лео. Около 11 ст. щеше да е дивидента и за миналата година, ако не беше продажбата на земед. земя, но тази година приходите изобщо не са гарантирани според мен, а и при евентуален нов кредит ще се увеличат разходите. Така, че да не бързаме със сметките за дивиденти. Предстои най-важната и трудна година за BREF. Ситуацията с коронавируса от една страна увеличава доста риска за целия бизнес на дружеството (загуба на наематели, предоговаряне на наеми, спад в цената на новите договори и т.н.). От друга страна кризата, която се очертава в строителния бранш би следвало да засили позициите на BREF при преговорите с изпълнителите. Спадналото търсене ще понижи цената на материалите, на разходите за труд и т.н., а от там и като цяло себестойността на проекта е логично да бъде по-ниска. На този фон, въпросът с поскъпналата ("малко") фасада изглежда странно. Но най-важното е да не се изостава от времевия график и да се работи здраво по завършването и пускането в експлоатация на сградата.
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  казаха, че водят преговори за още 10% от сградата...
                  Мерси

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    И на мен ми е убегнало за нов наемател
                    к.о.
                    правилно ли си чул?
                    да не са говорили за първия (БОШ)
                    пък и не се връзва със ситуацията, едва ли сега някой ще иска да наема сграда, която ще е готова през 2021 г. и да се ангажира, когато самият той не знае откъде изгрява слънцето и какво ни чака в есенно-зимния сезон
                    затова съмнявам се да казаха нещо за напреднали с нов наемател
                    още повече, че ако някой беше чул, щеше да пита в чата за подробности, от кой сектор е, за какъв % от сградата се преговаря и сие уточняващи въпроси, а такива нямаше

                    Поздрави

                    казаха, че водят преговори за още 10% от сградата...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                      Това за напредналите преговори с нов наемател ми е убегнало, но ако е така го считам за изключително положителна новина.
                      И на мен ми е убегнало за нов наемател
                      к.о.
                      правилно ли си чул?
                      да не са говорили за първия (БОШ)
                      пък и не се връзва със ситуацията, едва ли сега някой ще иска да наема сграда, която ще е готова през 2021 г. и да се ангажира, когато самият той не знае откъде изгрява слънцето и какво ни чака в есенно-зимния сезон
                      затова съмнявам се да казаха нещо за напреднали с нов наемател
                      още повече, че ако някой беше чул, щеше да пита в чата за подробности, от кой сектор е, за какъв % от сградата се преговаря и сие уточняващи въпроси, а такива нямаше

                      Поздрави


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                        Благодаря k.o.! Общо взето и аз това очаквах. Новината за преговори с втори наемател на новата сграда е добра. Дано се случат нещата. Надявах се кредита да е под 20 млн евро, но при сегашната ситуация реализацията на замразените проекти ще е много по-трудна, да не кажа невъзможна. Бъди здрав k.o. и успех!
                        Моля, разходите и на мен ми направиха впечатление, казаха, че в текущата ситуация има леко повишение, като мисля дадоха пример, че фасадата ще излезе малко по - скъпа от предвиденото, но допълниха, че има вече тенденция за намаляване маржа на строителите(Прибалтийските дадоха за пример) и е възможно в следващите договори да постигнат по - добри условия, като последното е само хипотеза. Ако няма втора вълна и отново затваряне на икономиката, ситуацията тук ще е поносима. Успех и на теб!
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Очакван спад на приходите от само около 200 хил. лв. за второто тримесечие и възстановяване им през третото тримесечие. Това по мои сметки прави около 10.5-11 ст. дивидент за 2020 г. Това за напредналите преговори с нов наемател ми е убегнало, но ако е така го считам за изключително положителна новина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                            Бях в движение и слушах със слаби прекъсвания от телефона...
                            Благодаря k.o.! Общо взето и аз това очаквах. Новината за преговори с втори наемател на новата сграда е добра. Дано се случат нещата. Надявах се кредита да е под 20 млн евро, но при сегашната ситуация реализацията на замразените проекти ще е много по-трудна, да не кажа невъзможна. Бъди здрав k.o. и успех!
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                              Нещо интересно тук...? Ще го бъде ли BREF-a или да...?
                              Бях в движение и слушах със слаби прекъсвания от телефона, но нищо интересно и ново, вървят спокойно според изложените планове, няма напускане на наематели заради короната, на стари наематели са направили леки отстъпки поради ситуацията, които ще се отразят в резултата за текущото тримесечие, 1 апартамен продаден в Боровец, 2-ри с предварителен договор, към края на годината заем от 20 млн. евро за новата сграда с около 2.5 до 3+% лихва, напреднали преговори за същата с наемател за 10% площ.

                              Важно ще е развитиети през следващите месеци и риск номер 1 е затварянето отново на икономиката, което вече би имало крайни и фатални последици за много компании изобщо. Напълно разбираемо всеки ще зачака идните месеци да види развоят на ситуацията и това ще забави договори с потенциални наематели.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Нещо интересно тук...? Ще го бъде ли BREF-a или да...?
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X