IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хоризонтът ми тук е 10 г. Telus Tower e почти със същия размер като Sinergy Tower, продадоха я за 78 мил. евро.
    Очаквам до 2025 г. 100 % запълняемост. Кредитът се предполага, че ще е около 40 мил. лв. при лихва 2.5 -3 %.
    Разбира се, че има риск. Но всеки си преценя дали рискът си струва или не. Не е препоръка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

      Не е точно така. По най-груба сметка (ама много груба), имотите на дружеството са 96 мил. лева (неясно как сметнати, но това е в отчета на
      дружеството) разделени на броя на акциите е околко 1.55. Така че , тази сграда е break it or make it за това дружество. Та има известен риск и за
      това се наблюдават тези аномалии. Искам да кажа, че голяма част от цената тук се определя от очаквания а не от реални активи (поне докато не се довърши сградата).
      Бинго, 96 делено на 34 колко прави, 1,55 ли?

      Коментар


      • Като смяташ капитализация и цена на строж - знаеш ли колко и при какви усложия ще е кредита? Запълняемостта?
        Защото при полупразна сграда и кредити .....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
          Интересна акция, наистина ... Предполагам стойността само на завършената Synergy Tower ще е поне 62 мил. евро, а капитализацията на целия фонд в момента е 62 мил. лв. Не е препоръка.
          Не е точно така. По най-груба сметка (ама много груба), имотите на дружеството са 96 мил. лева (неясно как сметнати, но това е в отчета на
          дружеството) разделени на броя на акциите е околко 1.55. Така че , тази сграда е break it or make it за това дружество. Та има известен риск и за
          това се наблюдават тези аномалии. Искам да кажа, че голяма част от цената тук се определя от очаквания а не от реални активи (поне докато не се довърши сградата).
          Last edited by Bingomatic2; 09.07.2020, 16:31.

          Коментар


          • Интересна акция, наистина ... Предполагам стойността само на завършената Synergy Tower ще е поне 62 мил. евро, а капитализацията на целия фонд в момента е 62 мил. лв. Не е препоръка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

              Казаха, че ще проведът ОСА около последният възможен законосъобразен ден, както и че ще изплатят дивидента в края на тримсечният срок, за да запазят кеш, ликвидност възможно най - дълго поради сложната обстановка, строежът и все още недоговореният заем за довършване.
              Хм, мерси за инфото, интересна акция, наблюдавам я от известно време и не успях да купя на 1,50, обаче това, дето го казваш, не ми харесва, ерго, отказва ме засега да вляза тук, хем имам известно количество свободен кеш. Ще я чакам надолу или изобщо няма да купя. успех на хората тук. не е препоръкЪ
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • https://www.markan.bg/portfolio/synergy-tower/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение

                  Мисля, на уебинара споменаха, че ще се забави.
                  Казаха, че ще проведът ОСА около последният възможен законосъобразен ден, както и че ще изплатят дивидента в края на тримсечният срок, за да запазят кеш, ликвидност възможно най - дълго поради сложната обстановка, строежът и все още недоговореният заем за довършване.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Мисля ,че казаха ОСА към средата на септември

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                      ...ОСА също се бави....
                      Мисля, на уебинара споменаха, че ще се забави.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        Чакам отчета с интерес, за да оценим щетите до сега. Дано има новини и около 2рия наемател!
                        И аз, но 2-рия наемател е по-скоро в сферата на "добрите пожелания". Не очаквам до края на годината да се появи такъв. ОСА също се бави, което не е добър знак.
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                          изслушах уебинара и Брешков казва за новия кандидат наемател

                          "в момента текат преговори за евентуално отдаване на още 10% от сградата , като се очаква да има повече яснота може би юни или юли тази година защото ситуацията на прави тези разговори по бавни, но не виждаме някакъв проблем на този етап да не се реализират Но това нещо ще стане видимо в средата на годината."

                          Слушайки през телефона или съм се разсеял или скрийнсейвъра се включваше няколко пъти и спираше звука, но това беше за кратко. Не знам как съм пропуснал. Благодаря за информацията к.о.
                          Чакам отчета с интерес, за да оценим щетите до сега. Дано има новини и около 2рия наемател!

                          Коментар


                          • Много предизборно ми звучи )

                            Коментар


                            • "Днес мечтаем и правим най-мощния на Балканите суперкомпютър. Продължаваме да мечтаем, защото само след седмица ще направим инвестиция за 75 млн. лв. Продължаваме да мечтаем, че тук отново ще направим първа копка на сграда, която ще бъде образователен център, изтъкна Росен Плевнелиев." https://news.bg/bulgaria/plevnevliev...kompyutar.html

                              Коментар


                              • Ще има три метростанции по улица „Гео Милев“, както и станции на Шипченски проход, Арена Армеец и в локала на Цариградско шосе при Окръжна болница, където ще е последната от тях. „Надяваме се да реализираме тези два етапа, тъй като смисълът на една метролиния е метрото достига не само до централната градска част, но и до периферията на града“, отбеляза Джоргов.
                                Автономните превозни средства ще стеснят пътните ленти, а броят им ще намалее при запазване на същата пропускателна способност

                                Коментар

                                Working...
                                X