IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Разбира се , че метрото е ключово. Ако не се лъжа мениджмънта сподели ,че има планирани спирки до или срещу спортната зала.
    Виждам, че са вдигнали 8 етажа и им остават още толкова . Отдолу поставят вече и фасада...добре вървят. Втори наемател ще е чудесна новина, но явно преговорите с кандидата или продължават или не водят до чакания от нас договор.
    Last edited by tony1975; 04.08.2020, 08:07.

    Коментар


    • Тук не е място където да се правят спекулации (че да се търси дъно) или еднократни "удари". Тук си пълня аз кротко и полека и така смятам да продължавам. Яваш-яваш, с хоризонт до... 2029 г.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Я, още някой следи форума на скайскрейпърсити Убава компания, ще си купя някога тук, сега нямам, щото очаквам цената да се слезе още надолу, просто защото конюнктурата е такава. Иначе за самото място на строежа - страхотно, но само при едно условие - да има метроспирка там, а такава не се очертава поне до 2024, ако не и след това. Веднъж експериментът с правене на офис сгради без съответната инфраструктура и удобен градски транспорт сработи с бизнес парка, но тогава просто нямаше други подобни площи, сега има тонове такива и то супер удобни с метро пред тях, а тук такова няма в момента (ще има в бъдеще), а без него, с гигантските задръствания по цариградско и нулева транспортна обезпеченост, не съм особен оптимист.

        С две думи - ще чакам в ниското, ако стане, ако не стане - успех и много радости да ви носи занапред, компанията е читава, мениджмънтът - също, но някакси все успяват да нацелят черните лебеди със стартирането на новите сгради
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Стискам палци да успеят!













          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Така е, доста над очакваното и все пак... Тук имаме повишен риск и прoблеми с офис площите за дълъг перид при презастроена Сф. Проблеми с офисите =проблеми с кредитирането, а проблемите с кредитирането са риск при започната сграда за 36млн Е.

            п.п.Имам 100бр от много години.
            Проблем с кредитрането може да имам аз ако тръгна да строя офис сграда. Ама за БРЕФ си мисля, че ще е въпрос само на условия, не на дали или. Все пак имат голямо самоучастие, един наемател вече и още сума ти активи дето носят доход.

            Коментар


            • Или инвеститор, който сега закупи акции би получил около 12-13 % дивиденти за около година и един-два месеца. Като след тази година и един два месеца фондът ще има активи за около 200 мил. лв. и кредити за около 47 мил. лв. Казвам това малко на шега, но като се замисля цифрите са реални. Не е препотъка.

              Коментар


              • И аз съм доволен. Дивидент 11-12 ст. за годината изглеждат постижими.

                Коментар


                • Така е, доста над очакваното и все пак... Тук имаме повишен риск и прoблеми с офис площите за дълъг перид при презастроена Сф. Проблеми с офисите =проблеми с кредитирането, а проблемите с кредитирането са риск при започната сграда за 36млн Е.

                  п.п.Имам 100бр от много години.
                  Last edited by tony1975; 31.07.2020, 06:24.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    От дълги години не са ме очаровали тук, но спад със само 5% в приходите и поорязани разходи заслужават похвала! Браво!
                    А нека уточним, че това са отложени вземания, които ще се видят в следващите тримесечия, тъй че спад реално няма и VBT е написал точно какво се чака и което може да е катализатор в посока нагоре.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • От дълги години не са ме очаровали тук, но спад със само 5% в приходите и поорязани разходи заслужават похвала! Браво!
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • 6.3 ст. на акция спрямо 6.5 ст. миналото шестмесечие.

                        За мен по-важни са нещата около новата сграда и евентуално продажбата на активите, които не носят доход (близко до счетоводната би било чудесно).

                        Имам акции на дружеството!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          И тук не са добре нещата...не е фрапиращо, но са ударени!
                          Старите договори си вървят, макар и да отсрочиха едни плащания, но пречи за новите наематели, всеки се ослушва. Ще излезе ваксина есента и резюмираме леко по леко цялата икономика, която страда заради китайският вирус.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • И тук не са добре нещата...не е фрапиращо, но са ударени!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                              Най-рано септември. Ако до края на следващия месец не излезе покана значи може и да още по-късно защото от поканата до събранието трябва да са минали поне 30 дни, поне 1 месец срок. Вероятно текат преговори по отношение на банковия кредит. Много е вероятно затова и да се забави самото ОСА, за да може на него да се гласуват (евентуално) параметрите на бъдещия кредит.
                              Дано да е за това бавенето. Благодаря!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                                тук септември ли ще бъде събранието?
                                Най-рано септември. Ако до края на следващия месец не излезе покана значи може и да още по-късно защото от поканата до събранието трябва да са минали поне 30 дни, поне 1 месец срок. Вероятно текат преговори по отношение на банковия кредит. Много е вероятно затова и да се забави самото ОСА, за да може на него да се гласуват (евентуално) параметрите на бъдещия кредит.
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X