IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Винаги съм се учудвал на хората, които обвиняват другите, че искали "да си купят евтинко" - ми не бе, искаме да си купим скъпо и да го продадем евтино, щото сме алтруисти и си цъкаме кобукса като кантър страйк или каквото там играят сега младите Акциите на бфб, които са читави (разбирай с някакви перспективи пред тях и отчитащи дивидент) не са чак толкова много - адсиците, корадо, спиди, мумифицирания трейдинг (с много условности) и старопланинските (май не пропуснах нищо?), другото е шлака за трейдинг и трениране на нервите. Т.е. нещата при тези акции опират основно до цена и вяра в мажоритарите. Лично, ама много личното ми мнение тук, без да ангажирам никого, е, че мениджмънта се поизложи с ОС и съответно дивидентоплащането, а конюнктурата на пазара и особено тази сграда в нищото с реална възможност за експлоатация (с или без корона) чак когато пуснат метро до нея, позволява слизане на цената и докъм 1,60 преди дивидента и дори 1,50 след него.

    Това са моите таргети - ако станат, ще се включа, ако не станат - живи и здрави и успех на държащите. Все пак сега чакаме изсипването по разни позиции от ПФ-то, дето взе дяловете на Никиту, отделно ребалансирането на суфлекса и т,н,, така че възможности да се наместят парите в следващия месец - бол. Толкоз, бъдете здрави и успешни в инвестициите
    Не знам защо попускаш жабоците....

    Коментар


    • Проимах малко парички и съм се наредил на опашката. Да застана зад думите си с някой лев . Дали ще има ново изсипване? Ако няма да има, да отхапя малко от трейдинга, затова питам. Хахах
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Иначе по темата с хоум офисите, понеже всички си чешем езиците по нея, нека споедля и моето. Да, засега, поне при нас няма напуснали фирми или прекратили наемите си, но почти всички се пробват да свалят наемите (и е само въпрос на време да успеят) и/или да намалят площите, които заемат. Засега се държат и заради изискванията на държавата да има определено пространство и т.н., но повечето, с които съм говорил за чисто статистически цели, казват, че ще намалят площите, защото така или иначе служителите им си бачкат от вкъщи и не искали много-много да идват в офиса. Няма да напускат офиса, ще си им стои, но не и с толкова голяма наета площ.

        В този ред на мисли наистина не виждам за чий Х им е тази нова сграда и дали не могат да я продадат на груб строеж на някой баламурник? Ето това би било страхотен бичи сигнал поне за мен, но кой ли съм аз, все пак
        Да, така се опиват повечето, нормално, възползват се от тренда, че след няколко месеца, като излязат 2-3 ваксини, замина оправданието за работа от вкъщи, всеки мениджър е длъжен да се опита да договори по - добри условия.

        Това второто много ми хареса, от начало не съм фен на този мега строеж и ето - появи се форсамажор и черни облаци се събраха. Ако продадат и излязат на 0, убеден съм, че ще завалят всякакви подаръци от благодарност към МНИ.


        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Бай Груюйо, не съм сългасен, че тук специално няма логика. Да сториш офис центрове, небостъргачи беше добър бизнес и идея преди 20 г. Последните 5 г. поне е лоша идея. А сега тоя Ковид и новото нормално, което ни готвт сочи, че това вече е не просто лоша идия, а лош бизнес, които едва ли ще има подобрение не скоро, а някога въобще. Дигиталната революция променя и много ще промени света, в който офиса, такъв каквъто го познаваме последните 100 г. ще е нещо от миналото. Само гледайте.
          Иначе на стратегията ти да купуваш и продаваш на база тренд без да има логика, ами това е бичът на БФБ който изгони хората. Не са много тези които ще дойдат с пари и ще правят нещо без логика и финансов смисъл.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            До тук с последното теглене от индексния!

            Кой ще е следващият , не ми се мисли!
            Тъкмо рече дотук, и те сипнаха още 35Т акции... Слезе си стабилно под 1,70, а някои обясняваха как това било невъзможно. За толкова години на БФБ съм се научил, че тръгне ли тренда, все тая надолу или нагоре, много логика в това защо се изсипва/купува не следва да се търси, а само да се възползваш. Аз все още си мисля, че има мегдан да слезе и до 1,60 преди дивидента и под 1,50 след него - лично мнение, може и да греша.

            Иначе по темата с хоум офисите, понеже всички си чешем езиците по нея, нека споедля и моето. Да, засега, поне при нас няма напуснали фирми или прекратили наемите си, но почти всички се пробват да свалят наемите (и е само въпрос на време да успеят) и/или да намалят площите, които заемат. Засега се държат и заради изискванията на държавата да има определено пространство и т.н., но повечето, с които съм говорил за чисто статистически цели, казват, че ще намалят площите, защото така или иначе служителите им си бачкат от вкъщи и не искали много-много да идват в офиса. Няма да напускат офиса, ще си им стои, но не и с толкова голяма наета площ.

            В този ред на мисли наистина не виждам за чий Х им е тази нова сграда и дали не могат да я продадат на груб строеж на някой баламурник? Ето това би било страхотен бичи сигнал поне за мен, но кой ли съм аз, все пак

            П.С. Това с държането е интересна стратегия, прилагал съм я многократно, когато съм ставал неволно дългосрочен, само за да установя, че е под-бре да продадеш късно, отколкото по-късно, ма всеки си знае. Аз продавах на загуба фибанкасъ на близо 3 кинта и химче на 1,20 - всеки може да си види къде са те сега. Но пък винаги може да излезе и на плюс де, пък и всеки случай е частен. Успех!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

              Пазаруваш ли? Подкрепяш ли отляво? Ако не си се наредил спокойно, още ще има. Нищо не си изпуснал.
              За месец оборотът е повече от половин милион.
              Радвам се, че акцията е ликвидна, цената няма винаги да е такава.
              А дивидентът е супер.
              Не виждам кой знае каква друга алтернатива на
              БФБ.

              Коментар


              • До тук с последното теглене от индексния!

                Кой ще е следващият , не ми се мисли!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение



                  Перфектно. Чакаме те от лявата страна малко да продадеш. Докато купувачи все още има според твоите апокалиптични прогнози.
                  и каква цена предвиждаш тук? 0.85 ст.??
                  Лично аз тук гледам по-дългосрочно!
                  Пазаруваш ли? Подкрепяш ли отляво? Ако не си се наредил спокойно, още ще има. Нищо не си изпуснал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Всички изказват мнения за хоум-офиса, та реших и аз да се включа с едно. Според мен има такава тенденция, но това е просто тенденция. Тези неща не могат да станат от днес за утре, напълно съм уверен в това! Може би след 10 или 20 години, да кажем 50% от офис площите ще се преустроят /няма да пустеят/, но днес е твърде рано да се мисли. Ужасно мразя да се говори на дребно и да се дават доводи от собствения кръг на човек /безкрайно ограничен/, но този път ще си го позволя. Имам трима роднини, които работят в огромни международни компании и в момента са в хоум-офис. Разказвам ви трите случая:
                    1. Жена, работеща в компания от 15 години, свързана с фармацията. Пуснати са така, но с условието, че "когато се наложи, трябва да е на разположение физически в централата". Разбирайте, че офисът си седи, просто не е пълен. Хубаво, но това струва на компанията 2/3 от лизинга на автомобил за 60К, иначе нанайси - търсете ме само по платформите. И те си го плащат хората...
                    Случай 2. Завършил в Германия програмист, живее и работи в Цюрих от дълги години като такъв. Съблюдава еикп от по-неопитни в неговата фирма - казва така - предпочитам да не е хоум, тъй като нещо, което мога да им обясня за 5 минути физически, аз го правя за час, а в повечете случаи го правя сам, за да си спестя нервите и времето. - ПРотив е
                    Случай 3. Млад /на 22 години/ служител, който трябва да отговоря да спешни повиквания относно софтуерите на всякакви институции по цял свят 24/7. Казва така - ужасно ми е с този хоум-офис, тъй като ме е срам да търся някой по-компетентен по 10 пъти на ден, когато аз не мога да се справя. В тяхната компания има някакви кръгове и ако имаш и 1% съмнение, че не можеш да се справиш, си длъжен да звъниш на някой от следващия кръг.
                    Моят извод е следния - да, хоум-офисът е хубаво нещо, докато имаш и реален такъв. Иначе какво ще стане? Ще се събират счетоводители, програмисти и т.н. по бензиностанции ли, за да оправят промлеми за милиони, та и за милиарди?
                    Завършвам с един случай с безкрайно доказал се човек от този форум. Та той преди време ми сподели, че се занимава само с борси, но не го прави от вкъщи, тъй като нито той, нито семейството му възприемали работата му на сериозно. Беше си наел човекът офис в съседство на апартамента си, за да бъде концентриран и да действа с максималното си КПД по негово желание и за негова сметка. Тогава ми стана странно, но за пореден път се уверявам в правотата на думите на този човек!
                    +1

                    Хубаво мнение, описващо различни гледни точки. Интересно бе и последното с офисът в съседство на апартамента, сетих за 2 подобни, дори и аз съм бил в подобна ситуация . Напълно подкрепям човекът от "Случай 2", с млади, неопитни и без трудови навици, по - бавно се разбираш по телефон. Дистанционно могат да работят успешно единствено способни и отговорни висококвалифицирани служители с опит, за нова фирма или млад екип е абсурд.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Всички изказват мнения за хоум-офиса, та реших и аз да се включа с едно. Според мен има такава тенденция, но това е просто тенденция. Тези неща не могат да станат от днес за утре, напълно съм уверен в това! Може би след 10 или 20 години, да кажем 50% от офис площите ще се преустроят /няма да пустеят/, но днес е твърде рано да се мисли. Ужасно мразя да се говори на дребно и да се дават доводи от собствения кръг на човек /безкрайно ограничен/, но този път ще си го позволя. Имам трима роднини, които работят в огромни международни компании и в момента са в хоум-офис. Разказвам ви трите случая:
                      1. Жена, работеща в компания от 15 години, свързана с фармацията. Пуснати са така, но с условието, че "когато се наложи, трябва да е на разположение физически в централата". Разбирайте, че офисът си седи, просто не е пълен. Хубаво, но това струва на компанията 2/3 от лизинга на автомобил за 60К, иначе нанайси - търсете ме само по платформите. И те си го плащат хората...
                      Случай 2. Завършил в Германия програмист, живее и работи в Цюрих от дълги години като такъв. Съблюдава еикп от по-неопитни в неговата фирма - казва така - предпочитам да не е хоум, тъй като нещо, което мога да им обясня за 5 минути физически, аз го правя за час, а в повечете случаи го правя сам, за да си спестя нервите и времето. - ПРотив е
                      Случай 3. Млад /на 22 години/ служител, който трябва да отговоря да спешни повиквания относно софтуерите на всякакви институции по цял свят 24/7. Казва така - ужасно ми е с този хоум-офис, тъй като ме е срам да търся някой по-компетентен по 10 пъти на ден, когато аз не мога да се справя. В тяхната компания има някакви кръгове и ако имаш и 1% съмнение, че не можеш да се справиш, си длъжен да звъниш на някой от следващия кръг.
                      Моят извод е следния - да, хоум-офисът е хубаво нещо, докато имаш и реален такъв. Иначе какво ще стане? Ще се събират счетоводители, програмисти и т.н. по бензиностанции ли, за да оправят промлеми за милиони, та и за милиарди?
                      Завършвам с един случай с безкрайно доказал се човек от този форум. Та той преди време ми сподели, че се занимава само с борси, но не го прави от вкъщи, тъй като нито той, нито семейството му възприемали работата му на сериозно. Беше си наел човекът офис в съседство на апартамента си, за да бъде концентриран и да действа с максималното си КПД по негово желание и за негова сметка. Тогава ми стана странно, но за пореден път се уверявам в правотата на думите на този човек!
                      Last edited by 15%; 08.09.2020, 20:30.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                        Пак да кажа. Човек на 90% е навиците си. Това, което тоя предлага 4 дни офис и 1 хоум е равносилно на работна седмица 4 - 4.5 дена. Ако това е целта да. Работил съм така, тоя един ден хоум е неефективен, защото ти като си разкачиш лаптопа върви го връзвай у вас, за един ден. Най-ефективното е или само хоум или само офис, за да може да използваш навиците си, свикването и да работиш както трябва.
                        Това, което направиха сега е да вкарат хората хоум, и да променят навиците им, веднъж свикнал човек хоум, той става ефективен в работа от хоум, после върне ли се в офиса няма да е така ефективен - само като си помислиш, че трябва да станеш поне час и половина за се приготвиш и стигнеш до офиса.
                        Същото стана и с фитнесите, ресторантите, туризма с хотелите, круизите. Защо се изпразниха фитнесите, ами защото хората за двамата месеца стой си вкъщи си купиха фитнес обурудване за вкъщи и свикнаха така, върви ги вкарай пак във фитнесите. Става трудно. Така е и с туризма.
                        А за офисите, дори не го мислете, мислите ги само тези които са теглили кредити за да финансират такъв бизнес.
                        Относително е, аз лаптопа дали е в офиса, вкъщи или в колата насред нищото, еднакво време ми отделя да го извадя и 1 ден също ми допада, считам го че трябва да стане задължителна опция и по избор на работника. И двата варианта имат ползи, но само от нас не мога да работя, УЖАС, баланс, според нуждите трябва. Много фирми ползват офиси само за срещи с партньори, съвещания, личният контакт от Зуум не можа да се замени, а и пак ще кажа, че има хора, които от вкъщи хептем се забиват в youtube и цъкат клипчета, сериали и не бих им позволил никога от вкъщи, други пък са отговорни и би могло. Монетата е с две страни, офисите ще си останат, дори и open - хамбари, но ще има и хоум.

                        Важното за тук и целият офис сектор е да има повече бизнес, нови западни компании и от там търсене на площи.

                        А и тук, както последните седмици цъкаха по няколко акции в последните минути, за да вдигат искуствено цената, бе ясно, че някой по - голям ще излиза и неминуемо бутна цената. Толкова изтъркан номер, че само дразни като ми купи 1 акция за 2 лв. и дам повече като комисион. Така е при ниската ликвидност на БФБ.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Пак да кажа. Човек на 90% е навиците си. Това, което тоя предлага 4 дни офис и 1 хоум е равносилно на работна седмица 4 - 4.5 дена. Ако това е целта да. Работил съм така, тоя един ден хоум е неефективен, защото ти като си разкачиш лаптопа върви го връзвай у вас, за един ден. Най-ефективното е или само хоум или само офис, за да може да използваш навиците си, свикването и да работиш както трябва.
                          Това, което направиха сега е да вкарат хората хоум, и да променят навиците им, веднъж свикнал човек хоум, той става ефективен в работа от хоум, после върне ли се в офиса няма да е така ефективен - само като си помислиш, че трябва да станеш поне час и половина за се приготвиш и стигнеш до офиса.
                          Същото стана и с фитнесите, ресторантите, туризма с хотелите, круизите. Защо се изпразниха фитнесите, ами защото хората за двамата месеца стой си вкъщи си купиха фитнес обурудване за вкъщи и свикнаха така, върви ги вкарай пак във фитнесите. Става трудно. Така е и с туризма.
                          А за офисите, дори не го мислете, мислите ги само тези които са теглили кредити за да финансират такъв бизнес.

                          Коментар


                          • Основателят на Netflix определи „хоум офиса“ като напълно неефективен
                            https://www.economic.bg/bg/a/view/os...ektiven-120424

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                              Абе в средата-края на 2018 г. като разправях в този форум да излизате от офиси (продадох всичко в БРЕФ) и от молове, и да влизате в логистични складове и дейта цетрове ми се смяхте в този форум, смейте се и сега.
                              Точно така е, всички се чудиме, какво стана с Насдак, защо така подскочи, това е нечувано - най-голямата криза свръх рекорди и то рязко нагоре до нови нива, очевидно парите отиват натам, излизане от едно място и насочване към друго, вече е толкова очевидно:

                              https://www.investor.bg/softuer/458/...odajbi-311209/

                              Коментар


                              • Абе в средата-края на 2018 г. като разправях в този форум да излизате от офиси (продадох всичко в БРЕФ) и от молове, и да влизате в логистични складове и дейта цетрове ми се смяхте в този форум, смейте се и сега.

                                Коментар

                                Working...
                                X