IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

    И ти си ми ясен щом ще си държиш парите в банка точно в тези времена.
    Виж сега моето момче. Не съм някоя мишка с портфейл от 20 бона за да ми е всичко по борсите. Не си държа всички дини в една кошница. Винаги поддържм добро количество кеш. В живота изкачат най-различни възможности за инвестиции и е хубаво човек да поддържа наличност. Инвестиции се правят и в реалния живот, не само виртуално. А в частният бизнес е хубаво да имаш ликвидност. А пък на умрялото БФБ не бих вкарал повече от 1% от това, което притежавам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Но е черен лебед, самия Талеб много се нерви когато казват, че ковид е черен лебед. Пандемиите са нещо предвидимо. И това че ще се случат и последващото им развитие. Сигурно от 50 години дори има математически формули за описването им. Това че хората не се съобразяват с това е проблем на техните способности, не на това че е непредсказуемо
      E нищо де, хората говорят за лебедите на Талеб, така както цитират Дънинг-Крюгер. В такива времена живеем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

        Така е, това си е учебникарски пример за "черен лебед", НО когато ходиш по въжето над пропастта (защото проектът си е рисков) и най-лекото подухване може да те събори, а Ковида за този бизнес е като шут отзад, направо.
        Но е черен лебед, самия Талеб много се нерви когато казват, че ковид е черен лебед. Пандемиите са нещо предвидимо. И това че ще се случат и последващото им развитие. Сигурно от 50 години дори има математически формули за описването им. Това че хората не се съобразяват с това е проблем на техните способности, не на това че е непредсказуемо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
          Моля, кажете ми коя банка ще ги финансира. Не искам да си държа парите в нея.
          И ти си ми ясен щом ще си държиш парите в банка точно в тези времена.

          Коментар


          • Моля, кажете ми коя банка ще ги финансира. Не искам да си държа парите в нея.

            Коментар


            • Започнах сега да посмятам малко нещата тук и се чудя дали някой знае в какъв размер се очаква да бъде заемът за Тех-парка? Лихвите разбрах, но за главницата нямам число.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                Реално никой не можеше да предвиди глобална пандемия.
                Така е, това си е учебникарски пример за "черен лебед", НО когато ходиш по въжето над пропастта (защото проектът си е рисков) и най-лекото подухване може да те събори, а Ковида за този бизнес е като шут отзад, направо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                  Реално никой не можеше да предвиди глобална пандемия.
                  А, недей така, има много 'специалисти", дето я предвидиха - следварително, разбира се Но че имаше прегряване на пазара на офис площи беше повече от видно, а и сграда в средата на нищо, до която ще има метро след 5 години - ми как да ти кажа...

                  Отново казвам, че харесвам акцията и може и да се включа на по-късен етап - целите за влизане съм си ги задал още преди 2 месеца - кумини, както казват пловдивските сервитьори
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                    Тук стана мътна и кървава! Спомням си дискусиите в тази тема като започваха със строежа. Още тогава имаше основателни съмнения, че са закъснели, че се изхвърлят с мащаба на начинанието, че пазарът прегрява. Е, сега дойде Ковид и ще си проличи колко точно ще тежи този актив на дружеството, защото 2021 със сигурност тенденции няма да се обърнат. Не и след като работата от вкъщи стана новото нормално.

                    Успех на инвестиралите тук. Може пък това да е златна възможност за допълване.
                    Реално никой не можеше да предвиди глобална пандемия.

                    Коментар


                    • Има ли някаква причина да се продава днес? Някой е чел доклада за тримесечието или? То не че нещо се е продало - някакви са 20 000 лева, ма като гледам и търсенето е едно рехаво
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Тук стана мътна и кървава! Спомням си дискусиите в тази тема като започваха със строежа. Още тогава имаше основателни съмнения, че са закъснели, че се изхвърлят с мащаба на начинанието, че пазарът прегрява. Е, сега дойде Ковид и ще си проличи колко точно ще тежи този актив на дружеството, защото 2021 със сигурност тенденции няма да се обърнат. Не и след като работата от вкъщи стана новото нормално.

                        Успех на инвестиралите тук. Може пък това да е златна възможност за допълване.

                        Коментар


                        • ОФИСИТЕ В СОФИЯ = НА БЕТОНОМОРИЕТО ПО ЛАЙНОМОРИЕТО.
                          ГЛУПОСТ, АЛЧНОСТ, ГЛУПОСТ. Резултата от това ще се бере 10+ години, може и много повече.

                          Коментар


                          • Само две от заглавията за деня: Под 30% работят в офисите, очаква се преотдаването им, сочи проучване

                            Част от собствениците на офис сгради у нас обмислят продажба

                            Коментар


                            • Навсякъде едни от най-големите ползватели на офис площи са софтуерни фирми. А те отдавна минаха на онлайн дейност. И това едва ли ще се промени и в бъдеще, защото масово големите американски гиганти вече казват че всеки който иска ще работи дистанционно завинаги. Което и на тях им е изгодно, защото няма нужда да плащат заплати, с които да се плаща 5000 долара месечен наем в Сан Франсиско. Реално всяка фирма която изисква от хората си да стоят в офис ще е в силно неизгодна позиция да си намира хора.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Не съм писал скоро тук, ма едва ли съм ви липсвал Вчера обаче се разходих към тех парка, а по-миналата седмица бях по моловете. Ми какво да ви кажа, то вярно, че всеки си гледа от неговата камбанария, но в Галакси-то, дето е на пресечката на Шипченски и Коперник (за тези, дето не са от София, това е три спирки с трамвая преди тех парка, т.е. на около километър и повоина по-близо до центъра), е тотален леш. всичко е изпозатворило, включително Била-та, която, поне според мен, си беше вървежна. Не им знам цените, но е тегаво положението. От мои познати, дето се занимават с менажиране на 2 от моловете у нас (няма да ги назовавам нарочно) чувам, че в по-големните молове се говори за отсрочки на наеми, намаляване и т.н. И се рпавят отстъпки.

                                Ся, тук не е мол, друга бира е, но дали биха могли да го направят на жилишна сграда? Според мен с такава ще избият рибата в района, особено след като пуснат метрото след 5 години (вече имало план, скоро щели да го покажат, така че се върви напред, макар и с бавни стъпки - за метрото иде реч). Щото с тази бизнес сграда хич не ми излизат сметките, поне на мен, а артията си пада бавно и полека. Засега не е стигнала моя таргет, пък и е време отчетно скоро, така че само гледам мача и следя с интерес - винаги съм я харесвал тази акцийка, но що все се хвърлят да строят на ръба на кризата, идея си нямам. Успех и все нагоре, винаги са ми били симпатични артии като тази, но засега нямам тук
                                Напълно съгласен с притесненията. Аз не го сравнявам с моловете, а с офис площите, а там също е мътна. На 50 метра има завършена сграда на Маркан, която вече може би от началото на годината има табела под наем и явно не могат да намерят. Преди 2-3 месеца се появи и нова табела под наем на сградата на уоутопия, която отново е в тех-парка. Та двете табели си висят доста време. А да не говорим колко са в процес на строеж в други райони... Но от друга пък стана, цената на акцийката е ниска за активите, твърде ниска. Крепи ме мисълта, че до 2029 ще се ликвидира дружеството и не вярвам да се продава с чаааак такъв дисконт от пазарните цени. Абе интересно е тук...
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X