IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
    Тук потенциала е по-голям при непесимистичен вариант за развитие на Б-я.
    То май няма акция за която това да не се отнася..

    Коментар


    • Тук потенциала е по-голям при непесимистичен вариант за развитие на Б-я.
      Last edited by Иво Орозов; 18.12.2020, 09:51.

      Коментар


      • Разбира се, че в момент на несигурност Адванс е логично да е по-добре представящия се АДСИЦ. Все пак земеделската земя е доста по-нециклична от офис площите. В нормални времена обаче смятам, че БРЕФ е по-добрата инвестиция. Могат да осигурят прилична дивидентна доходност от наемите, които събират, което въобще не е вярно за Адванс. Там не продават ли земя, дивидента ще е 3-4 стотинки, което се задава отново и за следващата година. Остана им един декември да направят нещо в посока увеличаване на дивидента за догодина.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

          не го приемай като заяждане - просто обичам точните сметки
          Коментарът ми беше за преди 12 години, но нека сметнем и за твоят 5 годишен срок!
          ФНИБ купуваме на 31.12.2016 /след сплита Цената е 2.22 лв
          Цена затваря от днес 1.66
          Получени дивиденти през периода 0,34 лв общо, бруто
          Себестойност на инвестицията, с приспаднати кеш флоус през периода 1,88лв
          загуба 0,22 лв. (-10%) -> 1,88-1,66
          Адванс Терафонд АДСИЦ купуваме на 31.12.2016 Цената е 2.09 лв
          Цена затваря от днес 1.75
          Получени дивиденти през периода 0,46 лв общо, бруто
          Себестойност на инвестицията, с приспаднати кеш флоус през периода 1,63 лв
          печалба 0,12 лв. (+5,7%) -->>1,63 -1,75
          Това е разликата!
          Един + от мен. Разликата между ФНИБ и АТЕРА е усетихме в последните месеци. Без офиси може, без храна - не.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

            точната дата е различна за всеки, според това кога е купил. За това смятах края на годината, в която беше сплита. Ако се вземе Септември 2018, когато беше увеличението на капитала на 1.90 е по-зле!
            Но не е това идеята!
            Ако очакваш, че ФНИБ ще платят дивиденти 0,50 през следващите 5 години /не е амбициозно - 0,10 на година/ и към 2025 ще почнат да разпродават от НСА 2,60 на акция, с отбив 0,20-0,40, т.е. около .2.20 и няма инфлация, и няма много други алтернативи да се изкарват пари, то към днешна дата си струва да "сложиш" малко и в този АДСИЦ!
            Както каза един приятел "тъпите банки не инвестират в бъдещи проекти на компаниите, а в минали, защото гледат баланси и хистъри, а не потенциала в бъдещето"
            е, ние не сме тъпи банки!!!
            Аз смятам НСА 25-29 г. 5.77 лв и 1 лв. дивидент общо за 9-те години. Само Тех Парк я смятам 65-70 мил. евро.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Естествено, че няма да го приема като заяждане, още повече че предпочитам абстрактните идеи и липсата на ограничения (в това число и да търгувам акции на точно определена дата).

              П.С. И като човек изпитващ досада от точните сметки, разбира се съм объркал периода. За което се извинявам! Имал съм предвид 10.03.2014 - 10.03.2020г., ма кой ти гледа...
              точната дата е различна за всеки, според това кога е купил. За това смятах края на годината, в която беше сплита. Ако се вземе Септември 2018, когато беше увеличението на капитала на 1.90 е по-зле!
              Но не е това идеята!
              Ако очакваш, че ФНИБ ще платят дивиденти 0,50 през следващите 5 години /не е амбициозно - 0,10 на година/ и към 2025 ще почнат да разпродават от НСА 2,60 на акция, с отбив 0,20-0,40, т.е. около .2.20 и няма инфлация, и няма много други алтернативи да се изкарват пари, то към днешна дата си струва да "сложиш" малко и в този АДСИЦ!
              Както каза един приятел "тъпите банки не инвестират в бъдещи проекти на компаниите, а в минали, защото гледат баланси и хистъри, а не потенциала в бъдещето"
              е, ние не сме тъпи банки!!!
              IM d best

              Коментар


              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                не го приемай като заяждане - просто обичам точните сметки
                Естествено, че няма да го приема като заяждане, още повече че предпочитам абстрактните идеи и липсата на ограничения (в това число и да търгувам акции на точно определена дата).

                П.С. И като човек изпитващ досада от точните сметки, разбира се съм объркал периода. За което се извинявам! Имал съм предвид 10.03.2014 - 10.03.2020г., ма кой ти гледа...
                Last edited by Ender; 17.12.2020, 21:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                  Къде е разликата? Който е купил през април 2015г, след 5 години е имал 1/2 от парите си.
                  не го приемай като заяждане - просто обичам точните сметки
                  Коментарът ми беше за преди 12 години, но нека сметнем и за твоят 5 годишен срок!
                  ФНИБ купуваме на 31.12.2016 /след сплита Цената е 2.22 лв
                  Цена затваря от днес 1.66
                  Получени дивиденти през периода 0,34 лв общо, бруто
                  Себестойност на инвестицията, с приспаднати кеш флоус през периода 1,88лв
                  загуба 0,22 лв. (-10%) -> 1,88-1,66
                  Адванс Терафонд АДСИЦ купуваме на 31.12.2016 Цената е 2.09 лв
                  Цена затваря от днес 1.75
                  Получени дивиденти през периода 0,46 лв общо, бруто
                  Себестойност на инвестицията, с приспаднати кеш флоус през периода 1,63 лв
                  печалба 0,12 лв. (+5,7%) -->>1,63 -1,75
                  Това е разликата!
                  Last edited by buyvalue; 17.12.2020, 21:32.
                  IM d best

                  Коментар


                  • ФНИБ
                    ...
                    който е купил преди 12 год. сега е останал с половината пари в джоба.
                    Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                    - отправната гледна точка е само една! да се изкарват пари, не да се губят! Адванс Терафонд АДСИЦ
                    Къде е разликата? Който е купил през април 2015г, след 5 години е имал 1/2 от парите си.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Бай Валю, можеш ли да посочиш една свястна акция на БФБ за да се ориентирам в критериите ти. Надявам се така да успея да разбера по-добре тезите ти, че без отправна точка ми изглеждат леко мъгляви.
                      - отправната гледна точка е само една! да се изкарват пари, не да се губят! Адванс Терафонд АДСИЦ
                      IM d best

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                        ФНИБ е интересна акция, защото се търгува с около 40% дискаунт от НСА. и е голям плюс приближаващия срок за ликвидация! Проблем е тежкото бъдеще на офис площите....и не забравяйте, че в момента акцията се търгува на 0,54 ст. от номинал 1 лев преди ривърст сплита, т.е. който е купил преди 12 год. сега е останал с половината пари в джоба.
                        Бай Валю, можеш ли да посочиш една свястна акция на БФБ за да се ориентирам в критериите ти. Надявам се така да успея да разбера по-добре тезите ти, че без отправна точка ми изглеждат леко мъгляви.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Еми точно. Аз никой не агитирам да купува от акциите които аз купувам. Просто споделям какво правя и защо, а всеки решава сам за себе си!
                          ФНИБ е интересна акция, защото се търгува с около 40% дискаунт от НСА. и е голям плюс приближаващия срок за ликвидация! Проблем е тежкото бъдеще на офис площите....и не забравяйте, че в момента акцията се търгува на 0,54 ст. от номинал 1 лев преди ривърст сплита, т.е. който е купил преди 12 год. сега е останал с половината пари в джоба.
                          IM d best

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                            Написах го, защото гледам по другите твои позиции какъв ти е подхода. Така че с интерес ше наблюдавам и тук.

                            P.S. Имам акции от bref от една петилетка. така че съм наясно каква е рискованата перспектива.
                            За това гледам по-дългосрочно тук.
                            Еми точно. Аз никой не агитирам да купува от акциите които аз купувам. Просто споделям какво правя и защо, а всеки решава сам за себе си!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Т.е. според теб това че споделям какво харесвам в една акция за да я включа в портфейла си, да анализирам публично отчетите и новините от нея, перспективите които разчитам, е агитация!?
                              А какъв тогава е смисъла на форума според теб? Да поплюваме успеха на другите, да сеем негативизъм и да псуваме държавата, така ли!?
                              Написах го, защото гледам по другите твои позиции какъв ти е подхода. Така че с интерес ше наблюдавам и тук.

                              P.S. Имам акции от bref от една петилетка. така че съм наясно каква е рискованата перспектива.
                              За това гледам по-дългосрочно тук.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                                Благодаря за инфото.
                                То вярно, че ако чакахме на аморфния числа нямаше да видим.
                                Че той те е попитал теб за числата, защото ти твърдиш, че са много, т.е. той теб чакаше, смях

                                Коментар

                                Working...
                                X