IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Google CEO Sundar Pichai says offices are filling back up

    https://www.cnbc.com/2021/10/18/goog...-back-up-.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
      Колкото до работата от дистанция, за мен това отдавна не е локален проблем и решенията, до голяма степен, ще зависят от подхода на Big Tech.
      И аз така мисля. Big Tech нямат намерение да вървят в посока напълно дистанционна работа поне засега. Ще има гъвкавост, но напълно дистанционна работа поне засега, не. Като гледам как купуват сгради, а не освобождават и напред ще е така. За да отида в офиса на Амазон в Дъблин, където работя в момента, се ротирам с още един човек (2 дни единия ходи, другия през останалото време) защото няма свободни бюра иначе (сяда се през място, та реално офисът оперира на 50%, но тези 50% са full).

      В Гугъл Дъблин е също така. За Microsoft и другите не знам, но мога да предположа.

      Само преди 3 месеца като ходих до офиса си взимах обяд почти веднага от почти навсякъде. В момента по обяд не може да се вредиш защото кипи от народ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        3. В едната сделка купувач е Гугъл,а другото някаква супер неизвестна и малка фирма.Фирма която другата година може и да я няма.
        Уфф защо се занимавам с такива случайки като тебе ама аз съм си виновен. Идвам във форума да видя някоя нова снимка на сградата понеже имам акции и не съм в БГ ама за съжаление тук таме ми се случва да се отплесна с такива празноглавци и празноджобци като теб.

        Между другото, гледам бая време ти върви тук да пишеш. Защо си тук - да осведомиш неуките? Разбира се твое право е, просто ми е любопитно защо някой би кибичил тук без да има грам материален интерес.
        Last edited by ivopashov; 19.10.2021, 15:29.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          Казвам какво се случва а дали ти харесва или не няма значение Хората които работят за големи топ чужди компании са масово хоум офис от Март 2020 и много рядко им се налага да отидат на място. Просто офисът е вече дигитален и всеки си решава от къде да работи.
          Казвап това, което виждаш - лично мнение, което е ок и аз адмирирам всякакви мнения, за разлика от разни талибани по други теми. Но дали е вярно - явно не, поне експертите и реалността в бранша те опровергават. Иначе си прав - уж офисът е дигитален, дъра-бъра, пък Бреф преподписа нов 5-годишен договор с един от наемателите си в Бизнес парка - ИексЕлСървисис България. Или викаш, тия са идиоти и се набутват безумно, вместо да си дадат кинтите за наема на служителите . А какво да кажем за онези идиоти, дето са се набили с 10-годишен договор - Алианц, в сградата, която се продаде. Баси тъпаците - да сключат 10-годишен договор, вместо да ги дадат на служителите си

          Факт е, че закъсняват и с новите наеми, и с преподписванията - не съм се ровил колко дългогодишни договора изтичат тази или следващата година. Това е факт, който няма как да се игнорира с лека ръка и въпросите ще бъдат зададени на уебинара, какъвто великият ребрандировач и уж ИТ компания Халтурко няма. Факт е обаче и фундаментът тук (какъвто тотално липсва при Халтурко, но да не отплесвам), който дори в момента сочи стойност на активите като за цена на акция над 5 лева с все липсата на наематели. Все факти -всеки си избира тези, които го кефят, а пазарът определя цената. В момента, а колко ще е в бъдеще, престои да видим. Аз зад своята прогноза седя с шестцифрена сума, да видим дали ще позная, или не
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
            Тоя младеж за SAP ли говори?!?!?
            Ок, поправям се.Неизвестна е за мен. И все пак изобщо не може да се мери с Гугъл.

            Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Това ме изкефи
            А точка 1 и 2 не те ли кефят? а шаро?
            И не виждам какво променя това.Да не би щом SAP са купили офис сграда в София,това автоматично да я прави по-добра офис локация от Манхатън ?
            Last edited by petrg5s; 19.10.2021, 13:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Това ме изкефи
              Тоя младеж за SAP ли говори?!?!?
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                3. В едната сделка купувач е Гугъл,а другото някаква супер неизвестна и малка фирма.
                Това ме изкефи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                  За мен, и двете сделки са странни. И в двата случая, компаниите няма да изпозлват сградите изцяло за свои нужди поне средносрочно. И в двете сгради има и други наематели. Това ги вкарва в един друг вид бизнес, но явно си имат своите мотиви хората.

                  Колкото до работата от дистанция, за мен това отдавна не е локален проблем и решенията, до голяма степен, ще зависят от подхода на Big Tech. Ако тези хора намерят начин да се ефективни без да ходят до офисите всеки ден, то тази тендеция ще се подхване и от всички останали. Изключения ще има винаги, но трендът ще е ясен и няма да е само за IT сектора.

                  Засега сигналите са разнопосочни. Като тука: Amazon Announces Indefinite Remote Work Policy—But Not For a Vast Majority of Its Workers

                  Всичко това са размисли, а не препоръки или обструкции. Както се казва - покана за дискусия :-)
                  Да, разносвачите няма да са хоум офис Какъв е смисълът да се плащат големи наеми за луксозни сгради когато хората масово не искат да са там и могат да работят от където им е кеф със същата ефикасност плюс спестени 1-2 часа от трафик.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение
                    Правя. В Манхатън онзи ден купиха офис сграда за 2 млрд, в София онзи ден купиха сграда за 50 млн. И двамата купувачи, големи софтуерни публични компании, по-разбиращи от теб и мен.
                    Правиш ти.Колкото ти позволява оново което го няма между ушите.Да не си брокер ? Щото само те са толкова тъпи.Знам,че нямаш пари ,но тегли кредит и иди виж как стоят нещата по Белия свят.Много по- бързо ще разбереш това което се опитвам да ти налея в тиквоча

                    1.Това че имаме една сделка с офис сграда в София нищо не означава. Тук https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=78tg83&f1=1 гледам се продават още 400+ ,а вероятно са няколко пъти по толкова, и си стоят така с години, и ще продължават да ги продават и след 10г. ! Търсене близо до 0 (нула) .Като чета за тази сделка,те са водили преговори от 2018 !!! Ебати,една сделка и те 3 години са преговаряли


                    2. И по важно,Манхатън е финансов център и то във водещата икономика в Света.В държава с 300млн население.Там,в Манхатън, во веки веков ,и каквото и катаклизми да се случат,ВИНАГИ ще се има търсене.И то ОГРОМНО.И от компании от ЦЕЛИЯ СВЯТ.

                    Другата локация,София, е едно голямо село,и то в Гетото на Европа,България.Държава с 6 млн+ население,2 млн от който ниско образовани и крайно бедни цигани.БГ ВИНАГИ ще си остане гето заради матряла.Най-бедната държава в ЕУ ! Ми че тока е 500лв за фирмите в момента,като върлува и Ковид криза.Как ще си платят тока тези наематели,отделно и с тези ограничения? Как ще си планират 6 или повече месеци напред фирмите в такава обстановка.Ами политическата нестабилност? Ако Шуши утре реши нещо или останат тея олигофрени на власт,ми че то до 2-3 месеца сме фалирали.за пореден път.В София никога няма да има даже и 1/милиона част търсене на офис имот както в Манхатън

                    Почваш ли леко да долавяш вече разликата между Манхатън и София или не?

                    3. В едната сделка купувач е Гугъл,а другото някаква супер неизвестна и малка фирма.Фирма която другата година може и да я няма.
                    Last edited by petrg5s; 19.10.2021, 13:11.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение

                      Правя. В Манхатън онзи ден купиха офис сграда за 2 млрд, в София онзи ден купиха сграда за 50 млн. И двамата купувачи, големи софтуерни публични компании, по-разбиращи от теб и мен.
                      За мен, и двете сделки са странни. И в двата случая, компаниите няма да изпозлват сградите изцяло за свои нужди поне средносрочно. И в двете сгради има и други наематели. Това ги вкарва в един друг вид бизнес, но явно си имат своите мотиви хората.

                      Колкото до работата от дистанция, за мен това отдавна не е локален проблем и решенията, до голяма степен, ще зависят от подхода на Big Tech. Ако тези хора намерят начин да се ефективни без да ходят до офисите всеки ден, то тази тендеция ще се подхване и от всички останали. Изключения ще има винаги, но трендът ще е ясен и няма да е само за IT сектора.

                      Засега сигналите са разнопосочни. Като тука: Amazon Announces Indefinite Remote Work Policy—But Not For a Vast Majority of Its Workers

                      Всичко това са размисли, а не препоръки или обструкции. Както се казва - покана за дискусия :-)
                      Amazon said it will allow many tech and corporate workers to continue working remotely indefinitely, commuting to the office as needed.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Tака, като напиша подобно мнение в някоя от "твоите" инвестиции, например Халтурко, следват тонове помия как съм хейтър, олигорен, бунак и т.н. - тук такова отношение няма, щото, абе сещай се защо. Странно е, че твоето твърдение, базирано само на личните ти виждания, се различава крайно не само с изказванията на експерти, покрай сделката със САП, но и с реалностите на пазара, които показват, че сгради с подобни на нашата в Тех парка са вече пълни.

                        Считам, че правиш стандартната грешка на хората, които виждат, че панелката им се изпразва откъм народ, щото нови, бедни селяни не прииждат, а старите селяни, ерго новите софиянци се местят, и се чудят що новото строителство на топ място и с топ материали поскъпва

                        П.С. А спестеното от наеми ще бъде инвестирано в акции на Халтурко, разбира се, щото е топ ъф дъ топ и всяка година ще прави по 500% ръст на цената на акцията при 50% ръст в продажбите са същия период, щото как беше - ми то просто се случи
                        Казвам какво се случва а дали ти харесва или не няма значение Хората които работят за големи топ чужди компании са масово хоум офис от Март 2020 и много рядко им се налага да отидат на място. Просто офисът е вече дигитален и всеки си решава от къде да работи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                          Големите чужди фирми ще продължат да освобождават офис площи! Масово сме хоум офис от Март 2020 и се събираме най много веднъж на 2-3 месеца за някой тийм мийтинг на ротационен принцип. Това е глобален процес който се ускори от ковид но няма връщане назад. Спестените пари от наеми ще отидат за по добри възнаграждения на служителите.
                          Tака, като напиша подобно мнение в някоя от "твоите" инвестиции, например Халтурко, следват тонове помия как съм хейтър, олигорен, бунак и т.н. - тук такова отношение няма, щото, абе сещай се защо. Странно е, че твоето твърдение, базирано само на личните ти виждания, се различава крайно не само с изказванията на експерти, покрай сделката със САП, но и с реалностите на пазара, които показват, че сгради с подобни на нашата в Тех парка са вече пълни.

                          Считам, че правиш стандартната грешка на хората, които виждат, че панелката им се изпразва откъм народ, щото нови, бедни селяни не прииждат, а старите селяни, ерго новите софиянци се местят, и се чудят що новото строителство на топ място и с топ материали поскъпва

                          П.С. А спестеното от наеми ще бъде инвестирано в акции на Халтурко, разбира се, щото е топ ъф дъ топ и всяка година ще прави по 500% ръст на цената на акцията при 50% ръст в продажбите са същия период, щото как беше - ми то просто се случи
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            2.Пак нещо не си разбрал.Аз басове не съм предлагал,тези с комплексите за малоценност и голямото его го направиха.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Пак да питам ,че очевидно нямаш идея къде се намираш.
                              На офис сградите основното им е локацията. В тази връзка

                              Правиш ли разлика между МАНХАТЪН и СОФИЯ ? Щото двете нямат АБСОЛЮТНО нищо общо освен ,че са на планета Земя
                              Правя. В Манхатън онзи ден купиха офис сграда за 2 млрд, в София онзи ден купиха сграда за 50 млн. И двамата купувачи, големи софтуерни публични компании, по-разбиращи от теб и мен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                                Г Спестените пари от наеми ще отидат за по добри възнаграждения на служителите.
                                Ше отидат за по-добри печалби на самата фирма, акп опиташ мене.

                                Коментар

                                Working...
                                X