IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
    На събранието казаха, че почти ежедневно имат огледи, явно проблемът не е в мързела.
    Трябва си време да се разработи и оживи района според мен. Все още както бях споменал няма едно кафе и сандвич откъде да си купиш там.
    В момента, там в радиус от 500 метра има 3-4 офис сгради с 0% заетост, обявени за продажба. Най-близко можеш да ядеш на GoGrill-a на Кауфланд Слатина, да си купиш цигари или кола от бензиностанция Еко - Искърско Шосе. Да не говорим за банки, аптеки, мобилни оператори и други. Реално има голяма вероятност тази сграда въобще никога да не се напълни до 2029 година, точно поради липсата на каквото и да било около нея. Същото важи и за Камбаните.
    Last edited by Econlav; 30.09.2022, 13:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
      Еконе, не знам какво работиш (по-вероятно нищо), но пак "разтягаш лакуми", както и преди си го правил. Впечатленията ми не са от "ходя на разходка и виждам как хората влизат в офис сгради", а дъщерята и синът работят в големи интернационални компании във Виена и Мюнхен и вече ходят поне 3 дни седмично в офисите, с тенденция да стане ежедневно. Аз самия работя в болница и хоум офис никога не е имало, макар да имам трудоустоена колежка със злокачествено заболяване, на която й разрешиха от фервалтунга в Берлин, да не идва на работа в разгара на първата епидемия, преди ваксините. Официално я водеха "хоум офис", но нищо не правеше, защото не може да лекуваш дистанционно.
      Дори няма да се занимавам да ти отговарям, само ще кажа, че сравняваш сектор здравеопазване със сектор услуги.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
        Приятелчета, тук е малко като при риболова. Допълвайте си тихо и кротко, без излишни нерви и тръшкане, без много шум и пъшкане. За съжаление при мен свободните парички привършиха. Дивидентът, макар и скромен бе реинвестиран, че и отгоре… След 2-3 години, ако няма ядрена война, ако все още сме живи и здрави, пак ще си говорим. Считам, че в средносрочен и дългосрочен план няма място за безпокойство!
        Имаш 1 лайк от мен Чичо Манчо Вкарах дивидента, че и доста отгоре за 750 нови акции на 2.16 лв. Според мен тук някъде трябва да е дъното на настоящият срив (меко казано). Времето ще покаже. Аз съм дългосрочен и много не се кося от такива разпродажби. Единствено ги използвам за допълване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от глупак някъв Разгледай мнение
          Глупаците и рибарите гледат американците, умните - фундамента
          Верно ли Шаро?
          Като гледаш фундамента,защо 5 год тоя шит все седи на една и съща цена?
          На строителните материали цените от 5г са едни и същи или какво?
          Нед. имоти за 5г стоят на едно и също ниво или какво?

          Фундамента е последното нещо което действа на тоя шит или на каквато и да е акция на БФБ.
          Да не говорим ,че лично ти нямаш никаква идея от фундаменти

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

            Някой те прочете и ти предложи точно 3092 на 2,16. Много готино
            Eх, мерси, че ми каза - купих, шото човекът е точен явно Нямаше да го видя, не кеся постоянно в платформата. Айде да се обозначи кой е
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              А аз чакам 3092 бройки на 2.14. Моля някой да звънне на яхтсмените да сипят пак
              Някой те прочете и ти предложи точно 3092 на 2,16. Много готино

              Коментар


              • Еконе, не знам какво работиш (по-вероятно нищо), но пак "разтягаш лакуми", както и преди си го правил. Впечатленията ми не са от "ходя на разходка и виждам как хората влизат в офис сгради", а дъщерята и синът работят в големи интернационални компании във Виена и Мюнхен и вече ходят поне 3 дни седмично в офисите, с тенденция да стане ежедневно. Аз самия работя в болница и хоум офис никога не е имало, макар да имам трудоустоена колежка със злокачествено заболяване, на която й разрешиха от фервалтунга в Берлин, да не идва на работа в разгара на първата епидемия, преди ваксините. Официално я водеха "хоум офис", но нищо не правеше, защото не може да лекуваш дистанционно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                  Глупаците и рибарите гледат американците, умните - фундамента
                  А аз чакам 3092 бройки на 2.14. Моля някой да звънне на яхтсмените да сипят пак
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Глупаците и рибарите гледат американците, умните - фундамента

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение

                      Търтеите, които се научиха да "работят от къщи", скоро ще разберат, че трудовия пазар не се диктува от тях и ще изберат едната от двете възможности - да се върнат или да останат безработни (щом са останали в България значи не стават за чужбина, но и там се постепенно се връщат в офисите - преките ми впечатления са от Виена и Мюнхен). Ефективността на работата от къщи в поне 90% е осезаемо по-ниска. Колкото до инвестициите - Брефа (и земеделската земя) е 100 пъти по-читава инвестиция от онанизмите тип дрон, халтурко и тем подобни измишльотини.
                      Голяма част от корпорациите искат да оставят възможността на служителите си да решават от къде и кога да работят. Другия фактор е, че предвид липсата на талантливи кадри в България, фирмите за да задържат персонала си са готови на компромиси.

                      Делойт, PwC и други, още преди пандемията искаха да съкратят офис площите които използват в чужбина.
                      Преки впечатления тип, ходя на разходка и виждам как хората влизат в офис сгради не са индикативни за пазара. Дори и сега само сградите клас А и Б в София могат да съберат над 250 хил., какъв процент от населението ще работи в офиси? В Ц клас може би имаш още толкова служители.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Зависи колко ще се потопят американците,но 2.10-2.15 е месечната подкрепа в момента .Надолу вече е меча територия
                        Брефа и той пристигна в тази важна зона,както много други акции на БФБ (месечни подкрепи) ,както и самия Софикс е там.
                        Развръзката предстои близките 1-3 седмици.Първите жокери ще дойдат петък

                        Коментар


                        • Приятелчета, тук е малко като при риболова. Допълвайте си тихо и кротко, без излишни нерви и тръшкане, без много шум и пъшкане. За съжаление при мен свободните парички привършиха. Дивидентът, макар и скромен бе реинвестиран, че и отгоре… След 2-3 години, ако няма ядрена война, ако все още сме живи и здрави, пак ще си говорим. Считам, че в средносрочен и дългосрочен план няма място за безпокойство.

                          Пожелавам на всички живот и здраве! И не позволявайте на алчността и страха да ви владеят!
                          Last edited by Чичо Манчо; 27.09.2022, 14:33.
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                            Ко уъркинг означава че хората предпочитат да работят от вкъщи и освобождават. Офиси и. Два пъти в месеца наемат това пространство...явно не живееш в София.... цените на имотите земята и сурвините ще бъдат охладени от лихвите...процес е...изисква технологично. Време!
                            Търтеите, които се научиха да "работят от къщи", скоро ще разберат, че трудовия пазар не се диктува от тях и ще изберат едната от двете възможности - да се върнат или да останат безработни (щом са останали в България значи не стават за чужбина, но и там се постепенно се връщат в офисите - преките ми впечатления са от Виена и Мюнхен). Ефективността на работата от къщи в поне 90% е осезаемо по-ниска. Колкото до инвестициите - Брефа (и земеделската земя) е 100 пъти по-читава инвестиция от онанизмите тип дрон, халтурко и тем подобни измишльотини.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Пипънче, много си далеч от остината специално за брефчето. Тук основният проблем е, че МНИ са айляк и явно са неможачи/не искат/мързи ги/не им се занимава да търсят нови наематели.

                              Сметките са ясни, казвал съм ги 100 пъти - активите (без Синерджи), оправдават сегашната капитализация от 75-80 милиона и покриват дълговете. Даже сметките са консервативни, щото сам можеш да си сметнеш като колко ще струват 15 декара на самия вход на спирка на метрото, при това в район с офиси и на най-големия булевард в София, с връзки и в едната, и в другата посока на същия булевард. Само за инфо, самите бреф платиха по 600 евро на квадрат за едната суперфиция (т.е. земята под Синерджи не е наша), при това с условности и т.н. Т.е. само парцелът на Бриколаж в София е предостатъчен, за да изплати всички кредити и да остане.

                              Та остава да напълнят Синерджи и това си го говорим от незнам колко време. Но не се пълни. Що не се пълни - никой не казва, даже и уебинар няма. Затова и цената е такава, каквато е. А и защото няма мажо, който да подпре и с много смешни бройки акцията, тръгне ли да пада, си пада с по 10-15%, което е абсурдно за адсиц.

                              Въпреки всичко, още утре ще закупя едни 3092 бройки - точно толкова ми трябват, за да получа един доста интересен процент от брефчето. И ще спра, че следващият интересен процент вече ми идва туу мъч.

                              желая ти успех в дрона и дано всичко се окаже точно там
                              На събранието казаха, че почти ежедневно имат огледи, явно проблемът не е в мързела.
                              Трябва си време да се разработи и оживи района според мен. Все още както бях споменал няма едно кафе и сандвич откъде да си купиш там.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Пипънче, много си далеч от остината специално за брефчето. Тук основният проблем е, че МНИ са айляк и явно са неможачи/не искат/мързи ги/не им се занимава да търсят нови наематели.

                                Сметките са ясни, казвал съм ги 100 пъти - активите (без Синерджи), оправдават сегашната капитализация от 75-80 милиона и покриват дълговете. Даже сметките са консервативни, щото сам можеш да си сметнеш като колко ще струват 15 декара на самия вход на спирка на метрото, при това в район с офиси и на най-големия булевард в София, с връзки и в едната, и в другата посока на същия булевард. Само за инфо, самите бреф платиха по 600 евро на квадрат за едната суперфиция (т.е. земята под Синерджи не е наша), при това с условности и т.н. Т.е. само парцелът на Бриколаж в София е предостатъчен, за да изплати всички кредити и да остане.

                                Та остава да напълнят Синерджи и това си го говорим от незнам колко време. Но не се пълни. Що не се пълни - никой не казва, даже и уебинар няма. Затова и цената е такава, каквато е. А и защото няма мажо, който да подпре и с много смешни бройки акцията, тръгне ли да пада, си пада с по 10-15%, което е абсурдно за адсиц.

                                Въпреки всичко, още утре ще закупя едни 3092 бройки - точно толкова ми трябват, за да получа един доста интересен процент от брефчето. И ще спра, че следващият интересен процент вече ми идва туу мъч.

                                желая ти успех в дрона и дано всичко се окаже точно там
                                Мерси и на теб успех... всичко за теб звучи лукс цветя рози леко. Мързел. Гарнира с щипка. Фукане от твоя страна.... давидим

                                Коментар

                                Working...
                                X