IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Груйче, от известно време се нервирам, че форумът се отнася към теб с меко казано неуважение и съм се застъпвал за теб "на въпреки" с тези хора. С последните ти 2 поста обаче разбирам повече тях и по-малко теб. Не може да започваш по този начин изречение /като репликата ми/, не може да пишеш и тези неща: "Мислех да не пиша, щото си имам много задачи, ама айде - принципно си интересен форумец, но безкрайно заблуден в момента. И си от типа играчи, които не обичат много да мислят, а чакат отговорите от някой друг - я яхтсмените да кажат нещо, я най-чо, я някой друг."

    Разбери, борсата си е борса и всеки изказва мнение, но когато започнеш да характеризираш човек какъв е, това вече става лично. От коя инстанция издаваш присъди кой какъв е /а се сърдиш на ДДДД за същото/? Това е въпрос на интелект и възпитание! Всеизвестно е, че към лични нападки опират само хората без разумни аргументи! Най-вероятно ще си помислиш, че и аз съм част от някаква въображаема яхта, как това е 10-тия ми ники и т.н. Не, не е така.

    Относно БРЕФ - аз вярвам, че тази ти инвестиция е и ще се окаже успешна! Въпросът е с какво я сравняваш - ако е с депозит - ОК!

    Съжалявам за откровеноста, но първия път /преди няколко часа/ си замълчах, но явно трябва да се кажат нещата такива, каквито са в прав текст.

    Успех!
    Айде четито, добре дошъл на яхтата
    Няма се плашиш, на яхтата сме над половината форум
    Зачетох се назад, че ми стана интересно
    Нямам таз хартишка и не я ща, по причина точно което си збелязъл - мижав ръст се очаква.
    А мижав ръст мен не ме интересува при каквато и да е сигурност или несигурност

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
      Импето сега пише само във ФБ
      Еми и той кат някой пенсионер, Ходи да прави смешки на бабите във фейсбук

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
        Абе вие насила ли правите инвестициите си? Хем дадено нещо не те кефи, хем го държиш и нареждаш като стара свекърва Ма що така се мъчите бе хора, що се наказвате така? Човек трябва да спи спокойно с инвестициите си, а не да сънува кошмари
        Е ти ся .... Ми хората може да не искат да спят спокойно. Може адреналинa да ги кефи повече
        Както теб те кефи мечката :

        Коментар


        • Абе вие насила ли правите инвестициите си? Хем дадено нещо не те кефи, хем го държиш и нареждаш като стара свекърва Ма що така се мъчите бе хора, що се наказвате така? Човек трябва да спи спокойно с инвестициите си, а не да сънува кошмари

          Коментар


          • Добре, няма да споря - акцията е шит и всичко над 1,50 е мега балон - така следва да е по-добре, нали? Интересно как ли би нарекъл акция, която има 50% ръст на приходите и 500% ръст на цената в рамките на 1 година - просто питам

            Та така - здраве и успехи желая, ще си говорим пак след време
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Грую, викаш, че всичко било заради планове на София. Демек няма пазарна логика? Ако беше разрешено да се направи този небостъргач в Исперих, дали щяха да го построят? Ти би ли инвестирал пари за такова нещо? Разбира се, че са го построили защото смятат, че ще се напълни!!!
              И какво ще си говорим след години? За трети път - аз имам акции!!! Да не почнеш след време да се тупаш по гърдите как някакъв процентов идиот бил спорил с теб и колко си бил прав!?!? Просто се мъча да бъда внимателен и безпристрастен! На теб след като ти харесва да не се съобразяваш с фактите - ок!

              Пожелавам ни успех! Дано 4 км да е топ, дано да се напълни и старата и новата сграда. Дано се харчат парите по-умно. Дано, дано, но към днешен ден това са пожелания, а не факти!
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Аз пък искам да обърна внимание, че това струпване на офиси в покрайнините на градовете е идеология от средата на миналия век. Като тогава се е търсила синргия между различните бизнеси локирани на едно място. Всичко това е малко или много отживелица към днешна дата. При съвременните средства за комуникация и възможностите за работа от дистанция, локацията за бизнес сградите ще трябва да се преосмисли. Друг момент е, че все повече се чува и мнението на служителите, а нагъчканите места, където за да си вземеш обяд трябва да чакаш по 30 мин на опашка, едва ли привличат някого. Да не говорим за транспорта дотам и обратно (тук метрото е безпорен плюс, но ако има опция за придвижване с колело е още по-добре).

                Коментар


                • Колкото до Бизнес Парк мисля, че трябва да се търси продажба на сградата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                    Импето сега пише само във ФБ
                    Мхм. Така пак не мога да избегна фоточувствителната епилепсия от колелцата във всички познати на физичния свят цветове с не по-малко от 2500 различни позиции...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                      Някъде мернах колелцата на Императора и той имаше BREF, въпреки, че не харесваше акцията преди години. Ще ми е интересно той какво мисли.

                      Сутринта си играх да смятам % доходност, купувам потоянно акции от някъде средата на 2015 г. Доходността до момента при 2.20 лв. е 6.3 % годишно, комулативно 44 %, което за мен е супер, включени са дивидентите.
                      Другото, което смятах е по-интересно, при ликвидационна цена 5.50 - 5.60 лв. чисто и хоризонт 8 г. доходността е 12 % годишно без потенциални дивиденти, с дивидентите може 13-14 %.

                      Това са само хипотези и предположения и не е препоръка.
                      Много ниска ликвидационна цена - то сега е около 5 кинта, чисто, без заемите, та какво остава за след 8 години. Лично мнение.

                      П.С. Софикс, знам, че Импето е във ФБ, кани ме веднъж да се присъединя на лично, ама аз нямам ФБ и не мога да го следя. Готин образ беше, все дивидентоснясяне му беше в главата
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        И защо да е по-добра? - обясних защо, дори и само зарадаи 7 км по-близо до центъра, а не е само това Защо офис площите до ски-скокчето са в пъти повече? - защото има едно нещо, на което му викат План на София и там е предвидено в тази зона да има такива високи сгради. Апропо, до Синерджи е предвидена друга сграда, но е само 6 етажа. Защо са пълни, а при нас няма кой да те наплюе? Обясних защо - шурабаджанашки отношения, където изобщо ги има, в някои от сгрдаите няма кой да те наплюе Защо са избрали онова място за най-високата сграда в Бг? Заради Планът на София, не може навсякъде да си звъкаш високи сфради, щото ти е кеф, има си някакъв ред, колкото и корумпиран да е СОС и главния архитект - можеш да питаш Артекс и Златния им век. Защо се снима онзи район по рекламите? Е, къде друга де са се снима, без да се виждат панелки и да има само ново строителство Ето ти контрапункт - герП проведоха една своя сбирка на колектива в Тех парка - що не го направиха на 11-ти км? А защо суперкомпа у нас, който е в топ 100 на света и май в топ 3 на ИЗточна Европа, е в Тех парка?

                        П.П. Аз нямам нито офис, нито акции на онова място и интересът ми е 4 км да е топ. Но недейте така с розовите очила, че се пада лошо. Както и да е, успех!
                        Мога ли да отговоря в твоя пост - здраве и успехи ти желая, ще си говорим отново след няколко години
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Импето сега пише само във ФБ
                          Last edited by Агресивен бик; 02.11.2021, 14:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            И защо да е по-добра? Защо офис площите до ски-скокчето са в пъти повече? Защо са пълни, а при нас няма кой да те наплюе? Защо са избрали онова място за най-високата сграда в Бг? Защо се снима онзи район по рекламите?

                            П.П. Аз нямам нито офис, нито акции на онова място и интересът ми е 4 км да е топ. Но недейте така с розовите очила, че се пада лошо. Както и да е, успех!
                            Отговорът мисля, че е метрото.

                            Коментар


                            • Някъде мернах колелцата на Императора и той имаше BREF, въпреки, че не харесваше акцията преди години. Ще ми е интересно той какво мисли.

                              Сутринта си играх да смятам % доходност, купувам потоянно акции от някъде средата на 2015 г. Доходността до момента при 2.20 лв. е 6.3 % годишно, комулативно 44 %, което за мен е супер, включени са дивидентите.
                              Другото, което смятах е по-интересно, при ликвидационна цена 5.50 - 5.60 лв. чисто и хоризонт 8 г. доходността е 12 % годишно без потенциални дивиденти, с дивидентите може 13-14 %.

                              Това са само хипотези и предположения и не е препоръка.

                              Коментар


                              • Разхождал ли си се около сградите при и срещу скокчето? То там трябва да ти се наложи, за да го правиш. Мястото е смотано и обградено от автокъщите с коли/скрап/. Самата сграда до Метро е изключително красива и от малкото стойностни неща построени в последните години, но толкова. Там също имаха проблеми, по спомен намалиха етажите... Докато на 4-ти километър е много, много добро място, има парк, близо е до центъра, а метрото идва. Аз лично бих предпочел да съм там, отколкото при скокчето. Сега ще видим как ще се напълни сградата. Айде да не хваля позицията, че имам личен интерес да поспадне, защото нямам достатъчно количество.

                                Коментар

                                Working...
                                X