IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хайде и дивидент има за гласуване. Още има да покачва - поне до 0.70 лв. за бройка.

    Коментар


    • Големия дето сума ти време продаваше на 0.590 и задържаше цената, явно ги продаде най-накрая и от днес вече е 0.599

      Коментар


      • ами тук все още си стоим около 59,5... не виждам защо говорите за отпушване или виждате някакви индикации?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          Който купил, купил...
          Преди врме така започнаха и със ЕЛАРГ-а нещата.Разбира се не е препоръка за нищо,особенно за покупко продажба на акции на "БФБ",само за лек размисъл. (П.С. -С ЕЛАРГА-а леко избирзах,но.....уж се учим от грешките пък ще видим.)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
            дали свършиха хартиите
            Който купил, купил...
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • дали свършиха хартиите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
                А богатите и можещи го купуват и след това от него правят златна кокошка.
                Я повтори това горното на тоз дето продава вече 5-6 дни на 0,59 !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                  Винаги е подходящо време за ликвидация на нещо подценено
                  А богатите и можещи го купуват и след това от него правят златна кокошка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                    Малко ми се вижда това за твърдение, че 60 ст. са много за тази акция...Ала ти си знаеш.
                    Нямам против да е и 70 и 80 ама каква печалба ще има за тея стинки!? Нямам против и лев да е
                    Само казах, че след като акционерите засмукаха кеша от еднократния дивидент, за мен вече не представлява интерес.
                    За разлика от Бенца обаче, мисля, че Атера е нещо доста по-различно - понеже той казваше, че атера му приличала на това
                    http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                      Няма какво да смятам - цената се вижда -60 стинки към момента. Какви са перспективите, какво ще правят с активите!??? Наеми от бриколаж за 2 млн ??? Хубаво ама на 60 милиона хартии ... за кои такси по напред и за всяка хартия какво да остане ?
                      Малко ми се вижда това за твърдение, че 60 ст. са много за тази акция...Ала ти си знаеш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        Как го смяташ това? Независимо кога, аз изхождам все някога от ликвидация, това в крайна сметка беше смисълът на АДСИЦ. И така не мога да я докарам скъпа тази хартия.
                        Няма какво да смятам - цената се вижда -60 стинки към момента. Какви са перспективите, какво ще правят с активите!??? Наеми от бриколаж за 2 млн ??? Хубаво ама на 60 милиона хартии ... за кои такси по напред и за всяка хартия какво да остане ?
                        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                          Цена като цена, няма лошо, просто висока ми изглежда лично на мен към сегашния борсов етaп. Не е препоръка
                          Как го смяташ това? Независимо кога, аз изхождам все някога от ликвидация, това в крайна сметка беше смисълът на АДСИЦ. И така не мога да я докарам скъпа тази хартия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                            Че какво и има на цената?
                            Ами има една лоша черта на характера, след дивидент обикновено пада повече от размера на дивидента, справка лято 2009 и 2012.

                            А сравненията с Еларга са неуместни поради факта, че там идеята за ликвидация изкласи след като беше сменена собствеността и пазара вече беше отразил подобаващо некъдърността на предишния мениджмънт. Докато тук поне от това, което чета във форума недоволни няма.

                            Не е препоръка.
                            |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                            |___________||__|___|)
                            (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                              Цена като цена, няма лошо, просто висока ми изглежда лично на мен към сегашния борсов етaп. Не е препоръка
                              Точно така. Понеже ме цитира, ще допълня.

                              На БФБ най-важното и единстветно предимство може да бъде само цената. Цената винаги е относително нещо спрямо другите възможни алтернативи на пазара. По принцип 60 ст е ниска цена за тая акция, но сравнена с други акции дали е така?

                              Изминаха 5 г. откак е криза на пазара на НИ. Мисля поне още 5 г. тоя пазар с НИ ги чака криза - не за друго, ами просто бума беше много голям преди 5 г. и ще мине време преди пазара да намери дъно и нови перспективи..

                              Отделно дружеството дава години наред добри дивиденти - малко или много това е декапитализация...въпреки кеша...останаха и монго активи в НИ които май нищо не става с тях и са дълбоко във фризера ..така ли е? в интервала 0.40-0.50 ще е добра акциия за спекула, според мен....не е препоръка
                              Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                                Батя, кой контролира дружеството - няма ли начин акционери, несвързани с обслужващото дружество да наложат ликвидация?
                                Не съм проверявал конкретния случай, но от опита ми в други АДСИЦ знам че управляващите винаги си вързват гащите.
                                Или ще е като контролират, по един или друг начин над 50% от гласовете (активни при ОСА) или с подходящи текстове в устава.
                                Примерно във Бенча, Генчев и ко. са спретнали в устава важните решения да се взимат с 3/4 и си щракат с пръсти.
                                Даже се изпокараха с ПФ, които бяха и клиенти на ИП-то, но не пуснаха кокала, при това на избушеняк
                                Вярно че тук пичовете са със съвсем друг манталитет, но здравата логика за кокала мисля си е в сила. Както и при АТЕРА, колкото и да са готини и точни.
                                Дето се казва: Нищо лично, просто бизнес

                                Коментар

                                Working...
                                X