IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts







  • нещата вървят

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
      Гледайки оценката на пазара -28млн.за цялото дружество,при 4млн.приходи от наеми и над 8млн.кеш,мислиш ли,че неносещите приходи имоти са включени.И правилно,защото тези пасивни активи са по-скоро активни пасиви(в смисъл,че активно пасат от приходите чрез задължения към ОД)
      Има вероятност след година и половина нещата значително да се променят.Освен завършването на новата сграда дотогава трябва да видим и ефекта от срутването на лихвите(голям фактор са,затова в америката умуват дали ще ги вдигат с 0,125%).В БГ вече има признаци,че някои депозитари изпадат в лихвена абстиненция и обикалят темите на дивидентни дружества да поплюват
      Освен всичко друго, "margin of safety" тук е повече от добър, така че не виждам за какво се притеснявате.
      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
        Гледайки оценката на пазара -28млн.за цялото дружество,при 4млн.приходи от наеми и над 8млн.кеш,мислиш ли,че неносещите приходи имоти са включени.И правилно,защото тези пасивни активи са по-скоро активни пасиви(в смисъл,че активно пасат от приходите чрез задължения към ОД)
        Има вероятност след година и половина нещата значително да се променят.Освен завършването на новата сграда дотогава трябва да видим и ефекта от срутването на лихвите(голям фактор са,затова в америката умуват дали ще ги вдигат с 0,125%).В БГ вече има признаци,че някои депозитари изпадат в лихвена абстиненция и обикалят темите на дивидентни дружества да поплюват
        +1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
          всеки имот който не носи доход с години, вероятно не струва толкова на колкото е купен преди кризата - тогава очаквания и цените бяха различни.
          Гледайки оценката на пазара -28млн.за цялото дружество,при 4млн.приходи от наеми и над 8млн.кеш,мислиш ли,че неносещите приходи имоти са включени.И правилно,защото тези пасивни активи са по-скоро активни пасиви(в смисъл,че активно пасат от приходите чрез задължения към ОД)
          Има вероятност след година и половина нещата значително да се променят.Освен завършването на новата сграда дотогава трябва да видим и ефекта от срутването на лихвите(голям фактор са,затова в америката умуват дали ще ги вдигат с 0,125%).В БГ вече има признаци,че някои депозитари изпадат в лихвена абстиненция и обикалят темите на дивидентни дружества да поплюват

          Коментар


          • Обезценки, както направиха много дружества - всеки имот който не носи доход с години, вероятно не струва толкова на колкото е купен преди кризата - тогава очаквания и цените бяха различни.
            Bulls on BSE

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
              Ако почнат с едни честни обезценки на другите имоти, при които от години не се случва нищо, тук не знам кога ще се види дивидент.
              Обезценки или преоценки?

              Няколко въпроса за размисъл:

              Колко ще дивидентната доходност след 2 + години ?

              Колко ще е счетоводната стойност на акцията след 2 г. при положение, че няма девиденти дотогава, колко ще е P/B-то?
              Цените на имотите след 2г. надолу и нагоре ще са (и по-специално тези на BREF?

              Имам акции на дружеството, ордери купува също

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                Аз очаквам близките 2 г да се раздава символичен дивидент.Дори бих казал че ще е смешен.
                we'll see, said the Zen master
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                  Ако почнат с едни честни обезценки на другите имоти, при които от години не се случва нищо, тук не знам кога ще се види дивидент.
                  Аз очаквам близките 2 г да се раздава символичен дивидент.Дори бих казал че ще е смешен.

                  Коментар


                  • Капитал

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                      Ако почнат с едни честни обезценки на другите имоти, при които от години не се случва нищо, тук не знам кога ще се види дивидент.
                      Ще видим!

                      Коментар


                      • Ако почнат с едни честни обезценки на другите имоти, при които от години не се случва нищо, тук не знам кога ще се види дивидент.
                        Bulls on BSE

                        Коментар


                        • Въобще акции с такива огромни фрее флоатове в такива времена, са лоша инвестиция - просто винаги има някой, който за излиза и колкото искаш акции за продажба.
                          Bulls on BSE

                          Коментар


                          • Що толкова мъка при тази акция. Много народ се е нашил тука и като дефанзивна позиция, май на някои вече почва да им идва в повече такива спадове - може би вече -30% от предния връх, което си е бая, а лошото, е че все още изглежда скъпа сравнена с алтернативи.
                            Bulls on BSE

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              аз по-скоро мисля, че HP на определен етап ще я вземат за втора сграда!
                              Все пак създадоха и високотехнологична лаборатория, за която нямаше място в Камбаните БЦ и я сложиха в Бизнес парка. Така че компанията си расте и едни 10К квадрата офиси с ресторант за персонала ще и дойдат добре.
                              За тези квадрати, трябва около 500 нови служителя, нека да разберем от къде ще ги вземат ?!

                              Коментар


                              • За мен по съществен е въпроса дали ще се продаде или ще се отдаде под наем сградата... Иначе наемател ще се намери...

                                На мен лично не ми допада продажбата на такъв актив.

                                Също доста съжалвям за за продажбата на Камбани център, но да гледаме напред.

                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X