IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • добре де, тук при пазарна 30млн, тоя продавач два пъти ли излиза бе м@мка му - няма край!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      Аз не ти вярвам защото в списъка на акционерите в едно дружество пише други неща
      лъжат гадовете - онези са на жената!

      аз си запазих една почти чиста привилегирована акция на енемона - да ми напомня колко не разбирам и колко мошенници има и наблягам на здравословна храна и отдих

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        ...Казвал съм и преди имам 100бр тук-100бр там и много ентусиазъм ...
        Аз не ти вярвам защото в списъка на акционерите в едно дружество пише други неща

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          а така, пак аз виновен!
          абе хора не следвайте съвети от чатове бре! аз съм малък мишок и си плещя какво мисля, но нямам експертизата и познанията на големите. Казвал съм и преди имам 100бр тук-100бр там и много ентусиазъм

          За бирата иначе нямаш проблем
          хе-хе, споко.... имам си глава на раменете и си нося кръста за решенията.
          Естествено, че човек не трябва да се води по други мнения, така че вината си е моя....
          но така или иначе ще трябва да вземам решение exit или double

          А за бирата, нека е от мен, само да се видим

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
            Благодаря за мненията !

            Явно е сложна позицията и ще трябва да се положат усилия да се чете

            Влязох преди известно време, така "на сляпо" тук, на база предни дивиденти и супер реклама тук във форума (Тони, имаш да ме черпиш поне една студена бира за компенсация ), та в момента съм на -15 %

            Та като цяло трябва да проуча нещата и да реша дали да кеширам загубата или пък да да удвоя залога (поздрави на Ivkoo за сравнението с Покера)
            а така, пак аз виновен!
            абе хора не следвайте съвети от чатове бре! аз съм малък мишок и си плещя какво мисля, но нямам експертизата и познанията на големите. Казвал съм и преди имам 100бр тук-100бр там и много ентусиазъм

            За бирата иначе нямаш проблем

            Коментар


            • Благодаря за мненията !

              Явно е сложна позицията и ще трябва да се положат усилия да се чете

              Влязох преди известно време, така "на сляпо" тук, на база предни дивиденти и супер реклама тук във форума (Тони, имаш да ме черпиш поне една студена бира за компенсация ), та в момента съм на -15 %

              Та като цяло трябва да проуча нещата и да реша дали да кеширам загубата или пък да да удвоя залога (поздрави на Ivkoo за сравнението с Покера)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Не съм от най-компетентните участници, но ще се помъча да ти отговоря:
                1. Обезценката не е свързана с нищо, случило се през 2014 г. Просто оценките на определени имоти /Боровец и Младост 4 мисля/ са "избягали" от пазара в годините.
                2. Не е задължителна, а въпрос на преценка.
                3. Няма ясна формула за тези оценки и съответно в бъдеще също може да се правят такива. Аз лично не мисля, че ще се правят, но и да се правят не бих имал много против. Все пак не може и да оцениш активите си прекалено ниско.

                С други думи тези обезценки се правят, защото в идеалния случай активите на документ би трябвало да съответстват с реалната им стойност. Не както при Евроинс примерно /и там имам малко/, където активите на книга мисля, че са им 180 млн., но видиш ли пазара ги оценява на под 18 . За мен това решение, както и момента, в който се прави е правилно поради 2 причини:
                1. Намаляват се таксите на ОД.
                2. Парите от дивидента ще се използват за строежа на новата сграда, оттам заемът за нея ще е по-малък, а оттам и лихвите, които ще платим, ще са по-малки.

                Така като се замисля, сумата на обезценките не е случайна, защото горе-долу точно толкова могат да се отпишат от резерва по закон и съответно от другата година да може да се раздават дивиденти. Аз ако бях, бих направил същото на тяхно място.
                Да и аз мисля че обезценките са за Боровец и Младост(там им отнеха част от терена за озеленяване май беше). Самия факт обаче че са близки до сумата в резерва, ми нашепва, че може да не са достатъчни а са нагодени. Няма лошо - наистина таксите за ОД(да не се чете чичо Оги) намаляват. От кредита мисля че няма как да избягат, защото влагат и кинти в ремонти на притежавани имоти - но поне времето като условия е супер и ще получат доста по добри лихви от мен ако аз тръгна да строя!
                Тук сметката я правя без новата сграда. Приемам че е зад ХП, не е на лице на пътя, отдалечена е и няма удобен превоз до нея и ако не намерят наематели оставаме със сегашния доход който е 4млн от наем на година. 1млн такси за ОД, 1млн за връщане на кредит(не знам всъщност това приспада ли се при изчисляване на печалбата) и 0,5млн за текущи ремонти остава около 1,5млн в най-лошия сценарии.
                това на 60,5млн акции ми дава 5% доходност при сегашната цена. Така че аз съм ОК.

                Поздравления на 1984 за АКТИВНИТЕ ПАСИВИ - хубава игра на думи!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                  Благодаря, но по принцип не визирах това...

                  Имам предвид знам, че всичко идва от някаква обезценка, но по-скоро ме интересува, какво точно е обезценено и най-вече свързаните с това въпроси като например:
                  1.) Обезценката е свързана с нещо станало през 2014 г. или са трупани проблеми от много години, които са "изписани" през 2014 г.;
                  2.) Дали обезценката е била тип "задължителна" или е имало някакъв елемент на преценка/решение дали и с колко да се направи....
                  3.) Дали тази обезценка решава натрупаните проблеми и може да се приеме като "one-off" или е частично решение и например догодина или след две години да се наложат нови обезценки...

                  Накратко, искам да се ориентирам малко по-задълбочено за тази обезценка.

                  Но все пак благодаря за отговора на питането ми !
                  Не съм от най-компетентните участници, но ще се помъча да ти отговоря:
                  1. Обезценката не е свързана с нищо, случило се през 2014 г. Просто оценките на определени имоти /Боровец и Младост 4 мисля/ са "избягали" от пазара в годините.
                  2. Не е задължителна, а въпрос на преценка.
                  3. Няма ясна формула за тези оценки и съответно в бъдеще също може да се правят такива. Аз лично не мисля, че ще се правят, но и да се правят не бих имал много против. Все пак не може и да оцениш активите си прекалено ниско.

                  С други думи тези обезценки се правят, защото в идеалния случай активите на документ би трябвало да съответстват с реалната им стойност. Не както при Евроинс примерно /и там имам малко/, където активите на книга мисля, че са им 180 млн., но видиш ли пазара ги оценява на под 18 . За мен това решение, както и момента, в който се прави е правилно поради 2 причини:
                  1. Намаляват се таксите на ОД.
                  2. Парите от дивидента ще се използват за строежа на новата сграда, оттам заемът за нея ще е по-малък, а оттам и лихвите, които ще платим, ще са по-малки.

                  Така като се замисля, сумата на обезценките не е случайна, защото горе-долу точно толкова могат да се отпишат от резерва по закон и съответно от другата година да може да се раздават дивиденти. Аз ако бях, бих направил същото на тяхно място.
                  Last edited by 15%; 21.06.2015, 19:41.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                    ...Във връзка с горното само ще кажа, че за мен няма принципна разлика между търговията на борсата и покера. Просто в покера нещата се случват по-бързо...
                    В голяма заблуда си.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                      Нали знаеш, че човека който отговори вярно на този въпрос ще изкара някой лев, а който отговори грешно ще пие студена водица. Виж има доста мнения назад в темата, които не са лишени от логика... В крайна сметка всичко е мнение, докато човек не сложи парите на масата...

                      Във връзка с горното само ще кажа, че за мен няма принципна разлика между търговията на борсата и покера. Просто в покера нещата се случват по-бързо...
                      специално в тази позиция покера за мен е доста малко, но знае ли човек. Аз очаквах и дивидент да дадат, но ме изненадАха.
                      Ако не се лъжа в отчета някъде бях срещнал фраза в която се казваше че дружеството не очаква други преоценки надолу занапред.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                        Благодаря, но по принцип не визирах това...

                        Имам предвид знам, че всичко идва от някаква обезценка, но по-скоро ме интересува, какво точно е обезценено и най-вече свързаните с това въпроси като например:
                        1.) Обезценката е свързана с нещо станало през 2014 г. или са трупани проблеми от много години, които са "изписани" през 2014 г.;
                        2.) Дали обезценката е била тип "задължителна" или е имало някакъв елемент на преценка/решение дали и с колко да се направи....
                        3.) Дали тази обезценка решава натрупаните проблеми и може да се приеме като "one-off" или е частично решение и например догодина или след две години да се наложат нови обезценки...

                        Накратко, искам да се ориентирам малко по-задълбочено за тази обезценка.

                        Но все пак благодаря за отговора на питането ми !
                        Нали знаеш, че човека който отговори вярно на този въпрос ще изкара някой лев, а който отговори грешно ще пие студена водица. Виж има доста мнения назад в темата, които не са лишени от логика... В крайна сметка всичко е мнение, докато човек не сложи парите на масата...

                        Във връзка с горното само ще кажа, че за мен няма принципна разлика между търговията на борсата и покера. Просто в покера нещата се случват по-бързо...
                        Last edited by Ivkoo; 21.06.2015, 19:17.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VBT Разгледай мнение
                          4 634 хил. лв обезценка на активи,
                          гледам го линка по-долу
                          http://www.infostock.bg/infostock/co...Statement/BREF
                          Благодаря, но по принцип не визирах това...

                          Имам предвид знам, че всичко идва от някаква обезценка, но по-скоро ме интересува, какво точно е обезценено и най-вече свързаните с това въпроси като например:
                          1.) Обезценката е свързана с нещо станало през 2014 г. или са трупани проблеми от много години, които са "изписани" през 2014 г.;
                          2.) Дали обезценката е била тип "задължителна" или е имало някакъв елемент на преценка/решение дали и с колко да се направи....
                          3.) Дали тази обезценка решава натрупаните проблеми и може да се приеме като "one-off" или е частично решение и например догодина или след две години да се наложат нови обезценки...

                          Накратко, искам да се ориентирам малко по-задълбочено за тази обезценка.

                          Но все пак благодаря за отговора на питането ми !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                            Някой може ли да ме насочи откъде мога да се запозная с причината за формирания отрицателен резултат за 2014 г., довела до нерапределяне на дивидента.
                            (някой добър анализ в интернет и/или ако има подробно описание на казуса в ГФО на фирмата, или на сайта на АДСИЦ-а... или нещо друго).

                            Малко нямам време за да се ровя из нета и/или да им свалям всички отчети и да издирвам с анализ откъде идва проблема.

                            Наистина ще съм благодарен, ако някой ме ориентира къде мога да се запозная със случая.
                            4 634 хил. лв обезценка на активи,
                            гледам го линка по-долу
                            http://www.infostock.bg/infostock/co...Statement/BREF

                            Коментар


                            • Някой може ли да ме насочи откъде мога да се запозная с причината за формирания отрицателен резултат за 2014 г., довела до нерапределяне на дивидента.
                              (някой добър анализ в интернет и/или ако има подробно описание на казуса в ГФО на фирмата, или на сайта на АДСИЦ-а... или нещо друго).

                              Малко нямам време за да се ровя из нета и/или да им свалям всички отчети и да издирвам с анализ откъде идва проблема.

                              Наистина ще съм благодарен, ако някой ме ориентира къде мога да се запозная със случая.

                              Коментар


                              • Аз пък ще отида!
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X