IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде пак лафчета на килограм и глупости на тонове - смятали сме, изчислявали сме, писали сме - няма смисъл да се пише едно и също. Това е единствената акция на БФБ, която със сигурност ще утрои (с дивидентите) до 2029. Гарантирано! Аз съм си на парите тук - влязох на 2 средна, сега е пак 2 (плюс дивидентите, но те са за екскурзии и утре пак заминавам на такава), само защото някакъв идиот от Карол разсипва цената вече втори месец. Да е жив и здрав, после ще реве. А че МНИ са капути от днешна гледна точка, които ги е срам един уебинар да направят, но си лапкат гарантираното милионче всяка година (тази и горница), две мнения няма. Това е - всеки сам си преценя, аз съм си взел достатъчно, следващата покупка ще е за Коледа
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

      Даа. Точно това се опитах да обясня преди може би около 2 години, когато се увеличаваше капитала с НОМИНАЛНА СТОЙНОСТ 1 ЛЕВ. Точно тогава обясних че старите акционери имат акции с НОМИНАЛНА СТОЙНОСТ 3 ЛЕВА, поради сплита преди години. Започнаха нападки как не съм могъл да смятам правилно - ами ето НА
      Добре е някой да проучи въпроса, някой като Мариан и да излезе със становище за да не ни цакат за напред. Нямам и бий купил само след разяснение за да не се окаже че някои имат три пъти повече права.
      Относно сплита не се притеснявай. Има си ясен регламент и няма как да бъдеш измамен. Проблема е, че жътвата при имотите за момента мина, а тука реколта липсва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        +1

        Не съм им гледал отчетите скоро, но съм сигурен, че причината се корени между лявата ръка и десния джоб. Единствената друга обяснима причина е разходите им да надхвърлят доходността в тандем с липсата на привлечени/външни инвестиции. Което пак говори за лошо управление. Поглеждайки и времевата рамка, изобщо не виждам смисъл някой да си губи времето и парите да се занимава.

        А в сравнение с Атерата, направо не ми се коментира, че картинката става още по-жалка.
        Даа. Точно това се опитах да обясня преди може би около 2 години, когато се увеличаваше капитала с НОМИНАЛНА СТОЙНОСТ 1 ЛЕВ. Точно тогава обясних че старите акционери имат акции с НОМИНАЛНА СТОЙНОСТ 3 ЛЕВА, поради сплита преди години. Започнаха нападки как не съм могъл да смятам правилно - ами ето НА
        Добре е някой да проучи въпроса, някой като Мариан и да излезе със становище за да не ни цакат за напред. Нямам и бий купил само след разяснение за да не се окаже че някои имат три пъти повече права.
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          За мен е непонятно защо тази артия е толкова немощна във времето.Има някаква фундаментална причина във самия фонд,която ми убягва

          Ако вземем идентичен пример ,инвестицията в земеделската земя или в Атера,там е съвсем друга ситуацията.Артията си расте,миналата година пусна ~100% капиталова,стабилен дивидент 4% средногодишно биещ рентите ,като миналата даже пуснаха и 15%.А тук ? един гол ***
          +1

          Не съм им гледал отчетите скоро, но съм сигурен, че причината се корени между лявата ръка и десния джоб. Единствената друга обяснима причина е разходите им да надхвърлят доходността в тандем с липсата на привлечени/външни инвестиции. Което пак говори за лошо управление. Поглеждайки и времевата рамка, изобщо не виждам смисъл някой да си губи времето и парите да се занимава.

          А в сравнение с Атерата, направо не ми се коментира, че картинката става още по-жалка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
            Преди години почти се бях навил да бутам кеш в такива фондчета.
            За мен е непонятно защо тази артия е толкова немощна във времето.Има някаква фундаментална причина във самия фонд,която ми убягва

            Ако вземем идентичен пример ,инвестицията в земеделската земя или в Атера,там е съвсем друга ситуацията.Артията си расте,миналата година пусна ~100% капиталова,стабилен дивидент 4% средногодишно биещ рентите ,като миналата даже пуснаха и 15%.А тук ? един гол ***
            Last edited by petrg5s; 08.11.2022, 15:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              Тотал щета е тази артия.И за дългосрочно и за каквото и да е.Толкова е немощна ,че даже и корекция не може да си направи.
              Общо взето който е "инвестирал" тук,даже и инфлацията не може да бие и дефакто е загубил пари.Имоти да бяхте купили, поне някой лев щяхте да направите.

              2017 -2.30
              2021 -2.30
              сега 2лв,пък груйчето от 3год разправя х6 ,х7.Кви х6 ве момче

              Така или иначе корекция ще има ,после в киреча
              Преди години почти се бях навил да бутам кеш в такива фондчета. Като им погледнах историята и доходността, че то е по-далавера да се нашия с ипотека и да отдавам под наем. Поне знам, кой ще ми пие кръвчицата и да имам дори и минимален контрол. Докато тука е такава жалка пирамида, че дори в най-силните години на имотите няма ръст. Представям си като дойде рецесията къде ще се озове.
              Last edited by Bad_Bear; 08.11.2022, 15:07.

              Коментар


              • Тотал щета е тази артия.И за дългосрочно и за каквото и да е.Толкова е немощна ,че даже и корекция не може да си направи.
                Общо взето който е "инвестирал" тук,даже и инфлацията не може да бие и дефакто е загубил пари.Имоти да бяхте купили, поне някой лев щяхте да направите.

                2017 -2.30
                2021 -2.30
                сега 2лв,пък груйчето от 3год разправя х6 ,х7.Кви х6 ве момче

                Така или иначе корекция ще има ,после в киреча

                Коментар


                • https://www.rte.ie/news/business/202...ublin-offices/

                  LinkedIn се отказва от офис сгради в Дъблин защото служителите работят предимно от вкъщи и не им трябват. Други правят същото - повече в статията. LinkedIn има около 2000 човека в Дъблин.

                  (най-вероятно ще трябва да ги вземе все пак и да ги преотдаде на някой друг просто)

                  Коментар


                  • Абе кой сипва така поголовно тук!Купих 5К ама посредника който видях.......Мисля че не са негови реално!Груец помагай и ти на 2-ката!P.S.Препоръки нямам за сега никакви,само за взаимопомощ може би!​​​​​​

                    Коментар


                    • Не можеш обяви по-ниски цени - текущите клиенти веднага ще скочат

                      Коментар


                      • Чудя се дали не подготвят продажба на синерджито и затова да не го пускат под наем? Щото е странно това мотаене с наемането. Имат мегдан да пуснат и няколко етажа на по-ниски цени. А не да седи празно.

                        Коментар


                        • https://www.investor.bg/a/534-novini...vina-na-2023-g

                          Планът за метрото през "Слатина" е одобрен, строителството започва през първата половина на 2023 г.


                          В момента се провеждат процедури за избор на строители на 6-километровия участък,

                          ​​​​​Трасето започва от Военната академия „Г. С. Раковски“, минава през кв. „Гео Милев“ и „Слатина“, през зала "Арена София" (бивша "Арена Армеец") до бул. „Цариградско шосе“.
                          Last edited by dici; 04.11.2022, 19:44.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение

                            Не се напъват за акт 16 защото ще тръгант огромни данъци, а без наематели просто няма смисъл.
                            май не е точно така:
                            https://tvzapad.bg/%D0%BD%D0%B0-%D0%...2%D0%BE%D0%BF/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Че толкова е излязъл, излязъл е, но всъщност, при сегашните цени на имотите, които имаме, и сегашнта цена на акцията, Синерджи ти е безплатен - говорили сме го много пъти, няма нужда пак да го смятаме. Проблемите също да ясни - липсата на наематели. Иначе приходите от наеми за това Кю са същите като преди година, когато имахме Модис и варненския Бриколаж сред наемателите, но пък нямахме Синерджи. Синерджи е абсолютно ключово, а там се мотаят.

                              И големият въпрос е защо сме с разрешение за ползване на само 5 етажа от 17 (от тях са отдадени 3) - дали не довършваме останалите, щото няма наематели, та няма смисъл да се напъваме, или щото не ги завършваме, та затова и няма наематели? А междувременно ПИБ вече са финалната права по съседски.

                              П.С. Очаквам 15 стинки на акция дЕвЕдент за догодина - ако щете
                              Не се напъват за акт 16 защото ще тръгант огромни данъци, а без наематели просто няма смисъл.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                                Какво имаш предвид? Че строежа им е излезнал толкова или че при сегашната цена на акция, на нас акционерите ни излиза, че по толкова я купуваме?
                                Че толкова е излязъл, излязъл е, но всъщност, при сегашните цени на имотите, които имаме, и сегашнта цена на акцията, Синерджи ти е безплатен - говорили сме го много пъти, няма нужда пак да го смятаме. Проблемите също да ясни - липсата на наематели. Иначе приходите от наеми за това Кю са същите като преди година, когато имахме Модис и варненския Бриколаж сред наемателите, но пък нямахме Синерджи. Синерджи е абсолютно ключово, а там се мотаят.

                                И големият въпрос е защо сме с разрешение за ползване на само 5 етажа от 17 (от тях са отдадени 3) - дали не довършваме останалите, щото няма наематели, та няма смисъл да се напъваме, или щото не ги завършваме, та затова и няма наематели? А междувременно ПИБ вече са финалната права по съседски.

                                П.С. Очаквам 15 стинки на акция дЕвЕдент за догодина - ако щете
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X