IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наръчник да сключим имотна сделка без брокер

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    да бе защото на запад не стават проблеми, "съсипаха я тая държава". бтв прегледах набързо обявата ти и ми изглежда зле. Супер скъпо, за по-малко пари можеш да си намериш тристаен в този забравен град

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jmfki&f1=1

    отделно нямаш никакви снимки отвътре, в профила пише 1965г докато текста пише 80-те

    гледам цената е променяна през август, т.е. тоя имот е на пазара от месеци. като видя над хиляда преглеждания на някой имот и знам че нещо не е в ред
    Май ме бъркаш с някого.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Зависи от държавата
      да бе защото на запад не стават проблеми, "съсипаха я тая държава". бтв прегледах набързо обявата ти и ми изглежда зле. Супер скъпо, за по-малко пари можеш да си намериш тристаен в този забравен град

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jmfki&f1=1

      отделно нямаш никакви снимки отвътре, в профила пише 1965г докато текста пише 80-те

      гледам цената е променяна през август, т.е. тоя имот е на пазара от месеци. като видя над хиляда преглеждания на някой имот и знам че нещо не е в ред
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

        Според мен, защото не е работа нито на нотариуса, нито на адвоката да набира имоти и да ходи по огледи.
        Око да види, ръка да пипне. Рулетка да премери, компас да измери. Това никой брокер не може и няма да го свърши вместо купувача Да купиш НИ без огледи, е все едно да купиш акции без да си прегледал поне отчетите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Може да има добри брокери, но определено няма такова нещо като много добри брокери.
          Зависи от държавата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
            Брокерите не извършват никаква полезна дейност. Не разбирам обаче, защо предлагате замяна на едни паразити с други. Всяка сделка с НИ трябва да мине през нотариус по закон. Всеки нотариус е юрист. При това юрист, който е наясно с тънкостите в сделките с НИ. Правилото е, че купувача си избира нотариуса, защото риска е в имота, а не в кеша, който ще мине по банков път. За сделка с НИ, когато вие сте купувач, ви трябва единствено и само нотариус. За различните казуси нотариусът ще изиска разнични документи от продавача. Извършвал съм сделки и от двете страни и в различните случаи изисканите документи са били от 3 до 15.

            @terziеv честито!

            @AlexRK щом не кълве обявата ти в имот.бг, пробвай и с olx, бг-мама и ФБ. Тук няма да върже.
            Според мен, защото не е работа нито на нотариуса, нито на адвоката да набира имоти и да ходи по огледи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              "Регулацията" само ще влоши нещата в пъти. Те ги, нотариусите са ти регулирани, гражданската ти е регулирана. Кеф и блаженство. Умрем си от смях как плебса все пищи за "регулации", а после се оплаква от държавата.

              Аз не съм толкова ербаб като вас, с по сто сделки, но преди точно месец изповядвах имотна сделка. Преживях културен шок, когато приключихме и нотариусът ми рече - довиждане, документите след седмица до десет дни. На въпрос, преди да си тръгна няма ли да ми дадат някакъв документ за току що извършената сделка, отговорът беше само мучене. Нали съм имал платежното от банката. Нотариусът е на 50 метра от Агенцията по вписвания. Да не говорим, че реално титуляр нотариусът не стъпва в кантората.
              Не могат преди вписване. Сега колко средно се бави вписването в населеното място на изповядването или друго близко населено място не знам.

              Коментар


              • Брокерите не извършват никаква полезна дейност. Не разбирам обаче, защо предлагате замяна на едни паразити с други. Всяка сделка с НИ трябва да мине през нотариус по закон. Всеки нотариус е юрист. При това юрист, който е наясно с тънкостите в сделките с НИ. Правилото е, че купувача си избира нотариуса, защото риска е в имота, а не в кеша, който ще мине по банков път. За сделка с НИ, когато вие сте купувач, ви трябва единствено и само нотариус. За различните казуси нотариусът ще изиска разнични документи от продавача. Извършвал съм сделки и от двете страни и в различните случаи изисканите документи са били от 3 до 15.

                @terziеv честито!

                @AlexRK щом не кълве обявата ти в имот.бг, пробвай и с olx, бг-мама и ФБ. Тук няма да върже.

                Коментар



                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  ..намери си един качествен брокер и тези 3% се избиват при всяка сделка.
                  Най-добрите брокери работят в София-град и то за скъпи имоти. Аз познавам вече добри брокери от София, но не работят в София-област, където е имотът, който продавам.
                  Комисионната на брокерите се избива, когато работата е свършена качествено. Ако не е, нещата се усложняват и загубата е в поне още толкова, изчислено в пари и време. Аз засега инвестирам времето си в добри юристи и това има по-голяма добавена стойност, отколкото в брокери.

                  Добрите утвърдени брокери, които работят в района, в който е имота ми, искат ексклузивен договор за продажба. Няма как това да ми е изгодно, след като правя лично огледите и инвестирам в реклама на обявата си. Има също така клиенти, които искат да работят без посредник и аз няма да се откажа да работя с тях. Брокерите не предлагат реклама на имота извън мрежата си от контакти като допълнителна услуга, а аз имам нужда точно от такава. По-скоро ще наема рекламна агенция или ще инвестирам пари във Фейсбук реклама на публикацията си и ще има повече смисъл.
                  Една от брокерките, с които говорих преди 2 месеца, ми каза, че първото нещо, което ще се опита, е да продаде имота на съседите. Аз мога да им го продам и лично


                  Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  .на някои места най-много обяви има в ало и никой не гледа имот.бг
                  Не ми се е случвало да видя някъде обява, която да не е публикувана в imot.bg или Фейсбук


                  Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  ...а цените на много от обявите са нереалистични и седят с месеци на пазара.
                  Обявите обикновено стоят с месеци и това е нормално. Има хора, които трудно вземат решение за покупка на имот и обикалят с години. Проблем е ако една обява стои с години.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение
                    Браво, открили сте азбучната истина, че без юрист не може. Дерзайте нататък.
                    Аз я открих сравнително по-лесно,отколкото някои хора, които платиха капаро за ипотекирани апартаменти, които агенциите не са проверили, или изгоряха с капаро, защото агенция продава един и същ имот на няколко клиента и държи фалшива обява. Още от самото начало видях, че на брокерите и юристите им не може да се разчита, и потърсих по-добри юристи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                      Това си ни е обща черта

                      Сега, отварям скоба има много добри брокери, а има и случайно попаднали в професията хора.

                      Някъде ми се мерна проектозакон за регулацията на дейността им. Може и да бъркам, трябва да се регулира дейността ин и не куцо и сакато да работи като брокер.
                      Може да има добри брокери, но определено няма такова нещо като много добри брокери.

                      Коментар


                      • "Регулацията" само ще влоши нещата в пъти. Те ги, нотариусите са ти регулирани, гражданската ти е регулирана. Кеф и блаженство. Умрем си от смях как плебса все пищи за "регулации", а после се оплаква от държавата.

                        Аз не съм толкова ербаб като вас, с по сто сделки, но преди точно месец изповядвах имотна сделка. Преживях културен шок, когато приключихме и нотариусът ми рече - довиждане, документите след седмица до десет дни. На въпрос, преди да си тръгна няма ли да ми дадат някакъв документ за току що извършената сделка, отговорът беше само мучене. Нали съм имал платежното от банката. Нотариусът е на 50 метра от Агенцията по вписвания. Да не говорим, че реално титуляр нотариусът не стъпва в кантората.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          женен съм за юрист, пак си ползваме брокер. супер странно ми е как в бг всеки си мисли че сам може да свърши по-добра работа от професионалистите
                          Ти пък се изказа.Професионалисти
                          Те да са професионалисти,бива.Ама са хванати от улицата.Само да може да говори Регулации няма .Без да разбират от материята,лъжат,наглеят.По нахални от мухи.С никакъв такт към клиента.По -добре си плати на юрист да ти е мирна главата.

                          Не всеки може да стане юрист,но ВСЕКИ може да стане брокер,нали? Така че аз това и правя.Ползвам услугите на професионалист,а не някъв хванат от улицата
                          Last edited by petrg5s; 21.10.2022, 13:59.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                            женен съм за юрист, пак си ползваме брокер. супер странно ми е как в бг всеки си мисли че сам може да свърши по-добра работа от професионалистите
                            Това си ни е обща черта

                            Сега, отварям скоба има много добри брокери, а има и случайно попаднали в професията хора.

                            Някъде ми се мерна проектозакон за регулацията на дейността им. Може и да бъркам, трябва да се регулира дейността ин и не куцо и сакато да работи като брокер.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от AlexRK Разгледай мнение

                              Реинвестиция в по-висок клас имот и други неща.
                              илиииии можеш вместо нещо в центъра на софия да вземеш три неща на същата цена в люлин и да взимаш по-голям наем
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Браво.Когато няма никаква регулация в сектора и от улицата хващат всеки втори да става брокер и да лъже и мами хората ,те сами взимат нещата в свои ръце.Държава на абсурда.
                                Иначе брокер или какъвто и да е посредник не ви трябва.Както и сам сте достигнали до този извод ,трябва ви само юрист.
                                Задаващата се криза се надявам да поизчисти плявата в сектора.А тя е 95%
                                женен съм за юрист, пак си ползваме брокер. супер странно ми е как в бг всеки си мисли че сам може да свърши по-добра работа от професионалистите
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X