IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    и аз не виждам смисъл да се обикаля и да се смята нон стоп 'чиста' или 'мръсна' квадратура.
    като не ви харесват цените сядате си на портмонето или търсите други места да си вложите парите.

    по-интересно за мен е как ще се развие икономиката на света и как ще се 'смели' всичкия колосален дълг, който се натрупа и от правителства и от корпорации и от частни лица. България не правим изключение - трупаме яко дълг по всички фронтове ако, че се съобщава на порции.

    безметежното трупане на дълг и с инфлация обръщането му... не е ясно какво ще стане
    Всички очакват инфлация и купуват имоти, биткойни, глупости. Ей това е което става, а инфлация все не идва.
    После чакай да паднат имотите, май доста ще си чакаш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Не са комплекси - не понасям разните измамници, които са плъзнали навсякъде.
      Кажи ми каква е ползата от брокерската професия? Нулева. Те не генерират никакво БВП, не инвестират, не произвеждат... Само паразитизъм, манипулации и лъжи. Изцяло се губи представата за пазарната цена.
      Ако в магазина ти продават сирене в опаковка 400 грама, а се окажат 300 грама какво правим? Викаме КЗП и се налага санкция на продавача за нелоялна търговска практика, може и за измама.

      Кой контролира пазара на недвижими имоти? Кой пази хората от измами? Не може постоянно да се рекламира как имотите били най-достъпни в България, а всъщност да са най-недостъпни....Това е измама, която трябва да се спре.
      Напротив ! Чисти комплекси са ! Лично на мен, брокерите са ми от полза ,но и не изпитвам комплекси от тях. Брокерите са уважавана професия навсякъде по света с изключение на БГ. Хората , накрая трябва да пораснат и да не чакат непрекъснато някой да ги пази и обгрижва. Колкото до това дали имотите днес са по-достъпни ,да такива са и досега никога не са били по достъпни откакто помня.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Булгаристан, Чалгария, вие с кретена и симбата говорите за родината си.То и затова ви презират немците.

        пп апартаментът нали уж не беше излизал на пазара, беше го грабнал "топъл" от наследниците чрез домоуправителката? Сега пък имало брокер, пък ти си го прескочил. Съвсем се оплете.
        Ние сме немци ма буля, не кат теб слугини с чаршафки в чантата Беше квото беше, свирен мача.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Джони, не разбирам какви са тези комплекси които имате от брокерите на НИ ? Направо ми става жал за вас
          Искам да ти отбележа и това, че навсякъде има общи части за които са длъжни да се грижат всички собственици в една сграда. Нали не мислиш, че стълбите, асансьорите, площадките са чужда собственост ,а не на собствениците в сградата ? Признавам ,че и мен ме дразни огромния процент който слагат някой строители или чистата лъжа на някой брокери или собственици ама това не означава да хвърлям петно на всички или пък самата да се комплексирам от това. Като цяло претендирам ,че имам глава на раменете си с която да мисля и не може всеки да ме излъже И не се излагайте тук като кифладжии да слагате на всеки етикета "брокер" ,ставате смешни и жалки вече ! Не се заяждам, пиша приятелски все пак
          Не са комплекси - не понасям разните измамници, които са плъзнали навсякъде.
          Кажи ми каква е ползата от брокерската професия? Нулева. Те не генерират никакво БВП, не инвестират, не произвеждат... Само паразитизъм, манипулации и лъжи. Изцяло се губи представата за пазарната цена.
          Ако в магазина ти продават сирене в опаковка 400 грама, а се окажат 300 грама какво правим? Викаме КЗП и се налага санкция на продавача за нелоялна търговска практика, може и за измама.

          Кой контролира пазара на недвижими имоти? Кой пази хората от измами? Не може постоянно да се рекламира как имотите били най-достъпни в България, а всъщност да са най-недостъпни....Това е измама, която трябва да се спре.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Вие брокерската пасмина сте като преплетени черва - снощи единият, сутринта вторият, сега и ти. Нищо чудно да сте един и същи платен драскач.
            Няма комисионна от година и нещо и сте се овълчили здраво. Така е - получавате това, което заслужавате. Професия брокер = Професия измамник.
            Джони, не разбирам какви са тези комплекси които имате от брокерите на НИ ? Направо ми става жал за вас
            Искам да ти отбележа и това, че навсякъде има общи части за които са длъжни да се грижат всички собственици в една сграда. Нали не мислиш, че стълбите, асансьорите, площадките са чужда собственост ,а не на собствениците в сградата ? Признавам ,че и мен ме дразни огромния процент който слагат някой строители или чистата лъжа на някой брокери или собственици ама това не означава да хвърлям петно на всички или пък самата да се комплексирам от това. Като цяло претендирам ,че имам глава на раменете си с която да мисля и не може всеки да ме излъже И не се излагайте тук като кифладжии да слагате на всеки етикета "брокер" ,ставате смешни и жалки вече ! Не се заяждам, пиша приятелски все пак

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Булгаристан, Чалгария, вие с кретена и симбата говорите за родината си.То и затова ви презират немците.

              пп апартаментът нали уж не беше излизал на пазара, беше го грабнал "топъл" от наследниците чрез домоуправителката? Сега пък имало брокер, пък ти си го прескочил. Съвсем се оплете.
              Вие брокерската пасмина сте като преплетени черва - снощи единият, сутринта вторият, сега и ти. Нищо чудно да сте един и същи платен драскач.
              Няма комисионна от година и нещо и сте се овълчили здраво. Така е - получавате това, което заслужавате. Професия брокер = Професия измамник.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                и

                Какво пише в Чалгаристанските актове не ме интересува - мен ме интересува колко квадрата площ за живеене имам.
                Върху плоча от 100 квадрата може да направиш 95 квадрата жилищна площ, може и 75 (ако е проектирано от някой некадърник, както в 100% от случаите при новото строителство). Аз купувам 75, щото толкова имам на разположение.


                ​​​Сложил бил гранит и мрамор на стълбищата - трябвало да си ги платя. Ами ОК - обявяваш цена от 4000 Евро на квадрат, ако съм готов да я платя за това, което получавам, значи имаме сделка. Ако ли не - тъсиш друг купувач.

                Имот съм купувал, при това без да дам и стотинка на някой измамник от твоя сорт. Избегнах колегата ти много ловко и му показах среден пръст, защото издирих собствениците. И на тях им спестих комисионната. И в моя акт пише 84, а квадратите са 68 според това, което съм измерил - без терасата, без стените. Всичко е мерено до милиметър.
                Булгаристан, Чалгария, вие с кретена и симбата говорите за родината си.То и затова ви презират немците.

                пп апартаментът нали уж не беше излизал на пазара, беше го грабнал "топъл" от наследниците чрез домоуправителката? Сега пък имало брокер, пък ти си го прескочил. Съвсем се оплете.

                Коментар


                • и аз не виждам смисъл да се обикаля и да се смята нон стоп 'чиста' или 'мръсна' квадратура.
                  като не ви харесват цените сядате си на портмонето или търсите други места да си вложите парите.

                  по-интересно за мен е как ще се развие икономиката на света и как ще се 'смели' всичкия колосален дълг, който се натрупа и от правителства и от корпорации и от частни лица. България не правим изключение - трупаме яко дълг по всички фронтове ако, че се съобщава на порции.

                  безметежното трупане на дълг и с инфлация обръщането му... не е ясно какво ще стане
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                    Ех джони това е лошото на лъжите - забравяш какво си лъгал и лесно се оплиташ.
                    А апартамента уж беше купен есен-зима, сега виждам, че си го дръпнал в лятото.
                    Те измислените апартаменти и за 20к се купуват, утре като се събудя ако съм на кеф ще ти разкажа аз какъв купих за 30к вчера през доверен адвокат във Вазов.
                    Такъв ревльо, как си представяш да предприеме каквато и да било важна стъпка в живота

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      В сравнение с България и Киригизия е бяла държава. В Испания не знам как се смятат квадратурите, със сигурност обаче няма такива изпълнения от брокерастите и инвеститорите както тук - поне 50% фалшиви квадрати.
                      По едно време имах голям мерак да си купя апартамент във Валенсия.
                      На хартия нещата изглеждаха идеално, но...

                      Не стигат зверските общи части, но и разпределенията са умопомрачаващи (спалня 8 м2 си е в реда на нещата).
                      Иначе града е много хубав.

                      ПС: Там таксата за прехвърляне стига до 10%.
                      Last edited by yalokin; 18.03.2021, 08:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                        Испания бяла държава ли е?
                        В сравнение с България и Киригизия е бяла държава. В Испания не знам как се смятат квадратурите, със сигурност обаче няма такива изпълнения от брокерастите и инвеститорите както тук - поне 50% фалшиви квадрати.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Второ - такова понятие общи части има само в Чалгария. В белите държави цената се смята на базата на жилищна площ - даже ваната в банята не се смята, щото мястото е недостъпно за ходене. Същото важи за скосявания и за тераси. Смята се до сантиметър - без стени, без мазилки, без нищо.
                          Испания бяла държава ли е?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                            Ех джони това е лошото на лъжите - забравяш какво си лъгал и лесно се оплиташ.
                            А апартамента уж беше купен есен-зима, сега виждам, че си го дръпнал в лятото.
                            Те измислените апартаменти и за 20к се купуват, утре като се събудя ако съм на кеф ще ти разкажа аз какъв купих за 30к вчера през доверен адвокат във Вазов.
                            Дрън-дрън. Смешко, ходи за охлюви не ми обяснявай какво съм купил.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              145к-150к да речем, при положение че съм сложил нова кухня с уреди. Банята беше зле, но са я оправили и е в приличен вид.
                              Ех джони това е лошото на лъжите - забравяш какво си лъгал и лесно се оплиташ.
                              А апартамента уж беше купен есен-зима, сега виждам, че си го дръпнал в лятото.
                              Те измислените апартаменти и за 20к се купуват, утре като се събудя ако съм на кеф ще ти разкажа аз какъв купих за 30к вчера през доверен адвокат във Вазов.
                              Last edited by pwise; 18.03.2021, 02:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                2020 година лятото, Тухла 1968 година, ул. Янко Забунов, среден етаж, изложение Юг.
                                Хол, коридор, две спални, отделна кухня, баня, тераса. Кухнята и банята бяха зле. Банята я направих аз, кухнята си я смениха хората, които сега живеят вътре.
                                Паркетът е масивен странджански дъб - такъв какъвто няма да намериш никога. Вечен при правилна поддръжка. Беше в отлично състояние. Дограмата си беше сменена - Рехау.

                                Намери ми тристаен тухлен във Вазов на такава цена (че и под 200к изобщо) и тогава ми говори, че съм се минал.
                                Ха-ха джони не се пени толкова. Абе тая баня нали те я бяха оправяли последния път като писа? Имам предвид хората които пусна да живеят вътре само защото си добър човек.

                                Коментар

                                Working...
                                X