IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021...ef=home_layer2
    Плаващ пясък причинил проблема в метрото, не е ясно кога ще бъде пуснато

    Метро йок
    Рано или късно ще го оправят, но за съжаление това ще забави 4-тия лъч на метрото.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Бай пеше има 2 стратегии за 1 мъж - да е по далаверата, луда глава и печели пари (може и 2метра под земята да отиде) или да се кротне и да се задоволи с добра заплата. Тя е повече от достатъчна за нормален живот, семейство дори и в БГ. На всеки до 30г се случват поне няколко възможности да хване по който иска път, след 35-40 вече е късно да минеш на другия ПЪТ. Не че няма хора променили драстично живота си и на 60+ ама ... рядко ти идва акъла на 60, след като до 40 не ти е дошъл.
      Пък и до 30 всеки иска да промени света, после разбираш че нито е толкова лесно, нито имаш възможности и качества. Виждаш какво имаш, какво искаш и работиш това което умееш и отваряш вратите за които имаш ключ (с твоите метафори). На дърти години пазиш това което си постигнал до 35-40 - пари, име, семейство. Рядко са хората след 40 които търсят и имат енергия да са в далаверата и да гонят птиченцето - то продължава да каца ама даже и не го виждаме, щото сме доволни от това което имаме
      https://www.investor.bg/analizi/91/a...pazari-320088/

      Учен от световна класа, той напуска преподавателската си работа в департамента по математика на университета Стоуни Брук на 40-годишна възраст, за да преследва кариера в инвестициите. Той наема най-елитните математици и учени от цял ​​свят, като ги настанява на сигурно място в изключително секретния кампус на Renaissance в Лонг Айлънд, за да не могат акулите от Ню Йорк да надушат стратегиите им. Renaissance бе управляван експертно, с отворена, свободна атмосфера, по-скоро като университетски факултет, отколкото като компания. Търговските стратегии бяха обяснявани, обсъждани, оспорвани и разгръщани само след като биваха обстойно тествани.

      Възрастта е фактор,прав си но основно в България за съжаление .
      Имаше една барманка на 80 години ,даваха я по Дойче Веле преди,жената си работеше в бара и си свиркаше.
      Зависи какъв си по дух

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
        Ателиетата вече ще се водят за жилища
        https://blitz.bg/ikonomika/goreshcha...ews796132.html
        Това е прекрасна новина ! Сега интересното е как ще ги накарат да си осигурят гараж или парко място.

        Коментар


        • https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021...ef=home_layer2
          Плаващ пясък причинил проблема в метрото, не е ясно кога ще бъде пуснато

          Метро йок

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
            Жи

            Бота тебе нямам спомен да съм те псувал..не мисля и да го правя.Четеш ама не разбираш какво пиша.Затова ще повторя.През 1991г не беше както е днес.И аз исках в София но никой не ме взе на работа.Родителите ми бабите и дядовците ми не членуваха в БКП аз в Меито никога не съм плащал членски внос за Комсомола и открито им се присмивах..Не знам дали изобщо са ме водили комсомолец..И аз много исках в Енергопроект ама за такива като мене нямаше места..После почнах да си търся работа и навсякъде съкращения навсякъде като ме видеха елегантно ме питаха за тудов стаж...и никъде не ме вземаха.От колеги разбрах че в ПАВЕЦ Чаира търсят такива като мен и че дават служебни жилища в Белово...Вече бях голям и ми беше гадно да искам от мама и тате пари...Другата алтернатива беше Козлодуй...но дори и не исках да си помислям за там.Без пари обаче не се стои а и не исках да продавам на битака боклуци и да бачкам на Илиянци.Мислих един месец и реших ще е Козлодуй щото е по близо до Плевен и София.По голямата част от колегите отидоха на Чаира.И аз се ядосвах че съм далече.След няколко години обаче строителството свърши и много колеги бяха съкратени.Малка част дойдоха при мен в Козлодуй друга отиде в Канада и САЩ.Пръснаха се по целият свят.Та в Козлодуй ме зкара съдбата може да се каже насила и против волята ми.Осъзнах че когато имаш усещането че си без изход че всичко е против тебе просто трябва да спреш и внимателно да се огледаш или когато 100 врати пред теб са заключени съдбата те насочва към единствената отключена...Мислиш че ти си го решил и грешиш друг е определил къде да отидеш.После ме грабна работата колегите жена деца аванс заплата аванс заплата и те така.По онова време не знаех за стадо и нам какво си.Затова сега ми е весело Накавръчето като пише простотии и си вярва.Живота ме научи да не лакомея и да не трупам.После върнаха земята можех поне 200 -300 декара да взема ама бях почнал апартамента да строя и те така и те тава
            Бай пеше има 2 стратегии за 1 мъж - да е по далаверата, луда глава и печели пари (може и 2метра под земята да отиде) или да се кротне и да се задоволи с добра заплата. Тя е повече от достатъчна за нормален живот, семейство дори и в БГ. На всеки до 30г се случват поне няколко възможности да хване по който иска път, след 35-40 вече е късно да минеш на другия ПЪТ. Не че няма хора променили драстично живота си и на 60+ ама ... рядко ти идва акъла на 60, след като до 40 не ти е дошъл.
            Пък и до 30 всеки иска да промени света, после разбираш че нито е толкова лесно, нито имаш възможности и качества. Виждаш какво имаш, какво искаш и работиш това което умееш и отваряш вратите за които имаш ключ (с твоите метафори). На дърти години пазиш това което си постигнал до 35-40 - пари, име, семейство. Рядко са хората след 40 които търсят и имат енергия да са в далаверата и да гонят птиченцето - то продължава да каца ама даже и не го виждаме, щото сме доволни от това което имаме
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              То без кредит 80% от хората няма да могат да си купят жилище
              Това е идеята за по добри цени и като цяло за инвестиция който търси с такава цел .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                И това е преди мораториума .
                Добре е че са те отказали ,защото такива като теб с кредитите си даваха основание да се вдигат цените преди 2020 година .
                То без кредит 80% от хората няма да могат да си купят жилище

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                  Като за край на нестабилната 2020 г. през декември хората (и фирмите) са прибрали още почти 2.7 млрд. лв. в банките и половин млрд. лв. в джобовете си. Едни ще кажат, че страхът расте и обсановката е все по-несигурна, други сигурно ще кажат, че хората стават по-богати, всеки е свободен да "чете" числата както намери за добре.
                  Само ще ти кажа че в момента бюджета се пълни от парите които сама държавата дава на фирмите и понеже те нямат дейност ,тия същите пари се връщат като данък към държавата ,останалото отива да крепят работните места .Имаше анализ в сайта на банкер .
                  https://www.banker.bg/finansov-dnevn...epiat-biudjeta

                  Ето това е реалността

                  Коментар


                  • Ателиетата вече ще се водят за жилища
                    https://blitz.bg/ikonomika/goreshcha...ews796132.html
                    Last edited by mitko2848; 27.01.2021, 16:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bdk Разгледай мнение

                      Парите се 'забавят', което не е ок и ще се усети
                      Кандидатствах за кредит за една покупка и се оказа,че нещата са много затегнати в сравнение с 2019. По телевизора е едно, но в действителност е друго - отказаха ме.
                      И това е преди мораториума .
                      Добре е че са те отказали ,защото такива като теб с кредитите си даваха основание да се вдигат цените преди 2020 година .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        През 1991 старите комунистически връзки много не вървяха. Хората ги беше страх, нали помниш Лукановата зима.

                        Имаше бум на частната инициатива, но тея фирмички бяха слаба работа, като нямат пазар.
                        Е аз не съм живял в блок на УБО.Родителите ми са най обикновени работливи хора.Нямам спомен да е имало бум на никаква инициатива имаше бум на цени и безработни,Дъртите куманизи си стояха директори на заводите...А и нямаше нищо по магазините та допира ми до село беше добро нещо.Имаше прасета кокошки телета агнета яйца буркани.както и да е беше отдавна.Някои не сме започнали живота в лъскави офиси и апартаменти.Дори туй чудо ипотечен кредит не бяхме чували за него.ДСК раздаваше до 25000 лева но това беше смешна сума за жилище

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                          Жи

                          Бота тебе нямам спомен да съм те псувал..не мисля и да го правя.Четеш ама не разбираш какво пиша.Затова ще повторя.През 1991г не беше както е днес.И аз исках в София но никой не ме взе на работа.Родителите ми бабите и дядовците ми не членуваха в БКП аз в Меито никога не съм плащал членски внос за Комсомола и открито им се присмивах..Не знам дали изобщо са ме водили комсомолец..И аз много исках в Енергопроект ама за такива като мене нямаше места..После почнах да си търся работа и навсякъде съкращения навсякъде като ме видеха елегантно ме питаха за тудов стаж...и никъде не ме вземаха.От колеги разбрах че в ПАВЕЦ Чаира търсят такива като мен и че дават служебни жилища в Белово...Вече бях голям и ми беше гадно да искам от мама и тате пари...Другата алтернатива беше Козлодуй...но дори и не исках да си помислям за там.Без пари обаче не се стои а и не исках да продавам на битака боклуци и да бачкам на Илиянци.Мислих един месец и реших ще е Козлодуй щото е по близо до Плевен и София.По голямата част от колегите отидоха на Чаира.И аз се ядосвах че съм далече.След няколко години обаче строителството свърши и много колеги бяха съкратени.Малка част дойдоха при мен в Козлодуй друга отиде в Канада и САЩ.Пръснаха се по целият свят.Та в Козлодуй ме зкара съдбата може да се каже насила и против волята ми.Осъзнах че когато имаш усещането че си без изход че всичко е против тебе просто трябва да спреш и внимателно да се огледаш или когато 100 врати пред теб са заключени съдбата те насочва към единствената отключена...Мислиш че ти си го решил и грешиш друг е определил къде да отидеш.После ме грабна работата колегите жена деца аванс заплата аванс заплата и те така.По онова време не знаех за стадо и нам какво си.Затова сега ми е весело Накавръчето като пише простотии и си вярва.Живота ме научи да не лакомея и да не трупам.После върнаха земята можех поне 200 -300 декара да взема ама бях почнал апартамента да строя и те така и те тава
                          През 1991 старите комунистически връзки много не вървяха. Хората ги беше страх, нали помниш Лукановата зима.

                          Имаше бум на частната инициатива, но тея фирмички бяха слаба работа, като нямат пазар.

                          Коментар


                          • Жи
                            Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Не трийте Пешето че ще ви бия
                            Пропускате псувните и всичко е наред ....
                            Живота е колело - днес едно е хубаво, утре друго. И ако сега на всички изглежда че едно действие е неправилно след 10 години може да е точно обратното. Ето бай Пешо 90г не е следвал стадото и след 10-20г е спечелил. Ако искаш да си със стадото трябва да си най-бърз и най-гъвкав. Винаги си под напрежение и борба да не изпаднеш. Като си кюташ на непрестижно, като стане куул след 10+ години ти ще си с 10 обиколки напред от "бързаците". Битка, конкуренция НЯМА. Ако те изместят РУХВА системата. Примери колкото искате - цяла България е една рухнала система. А познайте защо - само кавали да окрадат колкото може повече. Бягат от далавера на далавера като скакалци и след тях пустиня
                            Сега имотите са така - напечени по пръсване, парят парят и в който остане горещия картоф ГОРИ зверски, същото е и с други зверски балони - тесли, койни. Който се смята за най-добрия жонгльор да се пробва. После да не писка че изгорял, щото 99% ще изгорят
                            Бота тебе нямам спомен да съм те псувал..не мисля и да го правя.Четеш ама не разбираш какво пиша.Затова ще повторя.През 1991г не беше както е днес.И аз исках в София но никой не ме взе на работа.Родителите ми бабите и дядовците ми не членуваха в БКП аз в Меито никога не съм плащал членски внос за Комсомола и открито им се присмивах..Не знам дали изобщо са ме водили комсомолец..И аз много исках в Енергопроект ама за такива като мене нямаше места..После почнах да си търся работа и навсякъде съкращения навсякъде като ме видеха елегантно ме питаха за тудов стаж...и никъде не ме вземаха.От колеги разбрах че в ПАВЕЦ Чаира търсят такива като мен и че дават служебни жилища в Белово...Вече бях голям и ми беше гадно да искам от мама и тате пари...Другата алтернатива беше Козлодуй...но дори и не исках да си помислям за там.Без пари обаче не се стои а и не исках да продавам на битака боклуци и да бачкам на Илиянци.Мислих един месец и реших ще е Козлодуй щото е по близо до Плевен и София.По голямата част от колегите отидоха на Чаира.И аз се ядосвах че съм далече.След няколко години обаче строителството свърши и много колеги бяха съкратени.Малка част дойдоха при мен в Козлодуй друга отиде в Канада и САЩ.Пръснаха се по целият свят.Та в Козлодуй ме зкара съдбата може да се каже насила и против волята ми.Осъзнах че когато имаш усещането че си без изход че всичко е против тебе просто трябва да спреш и внимателно да се огледаш или когато 100 врати пред теб са заключени съдбата те насочва към единствената отключена...Мислиш че ти си го решил и грешиш друг е определил къде да отидеш.После ме грабна работата колегите жена деца аванс заплата аванс заплата и те така.По онова време не знаех за стадо и нам какво си.Затова сега ми е весело Накавръчето като пише простотии и си вярва.Живота ме научи да не лакомея и да не трупам.После върнаха земята можех поне 200 -300 декара да взема ама бях почнал апартамента да строя и те така и те тава
                            Last edited by national power; 27.01.2021, 15:58.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                              Като за край на нестабилната 2020 г. през декември хората (и фирмите) са прибрали още почти 2.7 млрд. лв. в банките и половин млрд. лв. в джобовете си. Едни ще кажат, че страхът расте и обсановката е все по-несигурна, други сигурно ще кажат, че хората стават по-богати, всеки е свободен да "чете" числата както намери за добре.
                              Парите се 'забавят', което не е ок и ще се усети
                              Кандидатствах за кредит за една покупка и се оказа,че нещата са много затегнати в сравнение с 2019. По телевизора е едно, но в действителност е друго - отказаха ме.
                              Last edited by bdk; 27.01.2021, 15:48.

                              Коментар


                              • Като за край на нестабилната 2020 г. през декември хората (и фирмите) са прибрали още почти 2.7 млрд. лв. в банките и половин млрд. лв. в джобовете си. Едни ще кажат, че страхът расте и обсановката е все по-несигурна, други сигурно ще кажат, че хората стават по-богати, всеки е свободен да "чете" числата както намери за добре.

                                Коментар

                                Working...
                                X