IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

    Това изглежда доста добро, надали можеш да ползваш кола, ама то в центъра за какво ти е, нали уж всичко е на пешеходно разстояние. Според мен не е за семейство, но ергенско жилище или airbnb ще е супер. А може и семейство, знам такива без кола си карат цял живот и не са бедни. Ама чак толкова заможни май не са.
    Малко е неясно дали тези 80 квадрата са светли или със стени. Ако е светла площ и цената не е много висока - на подобна цена има абсолютни коптори в Докторската Градина, а тук мястото е по-добро. Заслужава си поне да си види, жалко че не съм в София. Такъв имот много рядко излиза на пазара.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      В Истанбул средната заплата вече е 30% по ниска от средната в София. Колко точно да са достъпни?
      По Босфора какви са цените дори няма да споменаваме, ти гледаш някакви коптори на 100 км от Босфора и правиш някакви изводи за "достъпност"?
      Ти ходила ли си да гледаш?
      КОФТОРИТЕ СА В СОФИЯ. ВИЖ СИ В МАПС-А КАК ИЗГЛЕЖДАТ ОКОЛОБЛОКОВИТЕ ПРОСТРАНСТВА И КАКВА КАЛ Е В БГ
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        В Атина и Стамбул и сега са поне 3 пъти по достъпни. Естествено непрестижни нормални имоти, каквото са в Редута, ливади, поляни, долини, бучимиши из София
        В Истанбул средната заплата вече е 30% по ниска от средната в София. Колко точно да са достъпни?
        По Босфора какви са цените дори няма да споменаваме, ти гледаш някакви коптори на 100 км от Босфора и правиш някакви изводи за "достъпност"?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Дъри, мани ги малките двустайни, ето ти нещо за четвърт милион (Евра надявам се):

          https://www.simproperty.com/bg/proda...0%D0%BD%D0%B0/

          Забележи, че за втори път ти давам такъв добър жокер. От заяждащите се тук няколко умника да си видяла нещо конструктивно и полезно?
          Това изглежда доста добро, надали можеш да ползваш кола, ама то в центъра за какво ти е, нали уж всичко е на пешеходно разстояние. Според мен не е за семейство, но ергенско жилище или airbnb ще е супер. А може и семейство, знам такива без кола си карат цял живот и не са бедни. Ама чак толкова заможни май не са.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Освен в градове като Париж и Лондон например, много Европейски столици са много по-достъпни от София. Давал съм десетки конкретни примери тук с точни сметки и числа.
            Статистиките са абсолютен фалш и не отразяват реалността.
            В Атина и Стамбул и сега са поне 3 пъти по достъпни. Естествено непрестижни нормални имоти, каквото са в Редута, ливади, поляни, долини, бучимиши из София
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Супер ама не знам защо не ми се вярва да ми излезе късмета и така. Нали съм споделяла ,че от една година търся да купя още една къща в Созопол ,а все не си я намирам Сега съм се замислила дали да не зарежа тази идея ,че ми остана един четвърт милион от продажбата на парцела и ме дразни много дали да не купя два - три малки апартамента в София. Спира ме само това ,че тази пиеса съм я играла вече преди години ,но евтината двустайка пък се оказа много добра засега. Дадох я на едни млади сладури с малко дете и съм много доволна на този етап. За първи път съм толкова нерешителна да си призная.
              Колкото до апартаментите в Гео Милев, като пълномощник миналото лято / есен продадох едно ЕПК там на цена 1380 евро на кв. м. за един месец замина.
              Дъри, мани ги малките двустайни, ето ти нещо за четвърт милион (Евра надявам се):

              https://www.simproperty.com/bg/proda...0%D0%BD%D0%B0/

              Забележи, че за втори път ти давам такъв добър жокер. От заяждащите се тук няколко умника да си видяла нещо конструктивно и полезно?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Супер ама не знам защо не ми се вярва да ми излезе късмета и така. Нали съм споделяла ,че от една година търся да купя още една къща в Созопол ,а все не си я намирам Сега съм се замислила дали да не зарежа тази идея ,че ми остана един четвърт милион от продажбата на парцела и ме дразни много дали да не купя два - три малки апартамента в София. Спира ме само това ,че тази пиеса съм я играла вече преди години ,но евтината двустайка пък се оказа много добра засега. Дадох я на едни млади сладури с малко дете и съм много доволна на този етап. За първи път съм толкова нерешителна да си призная.
                Колкото до апартаментите в Гео Милев, като пълномощник миналото лято / есен продадох едно ЕПК там на цена 1380 евро на кв. м. за един месец замина.
                ЕПК-то си е било на цената за района .Изчакай малко ,новините от бизнеса и икономиката,пазара на труда са много лоши за момента ,тепърва ще се виждат негативи от цялата тази лудост .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6b8nim&f1=1


                  справката полека лека тръгна нанадоле

                  Резултат от Вашето търсене на:
                  Вид имот: 2-СТАЕН,
                  Местоположение: град София

                  Особености: Тухла
                  Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                  Средна цена на имотите в извадката: 88993 euro
                  Средна цена на кв.м: 1272 euro.
                  Супер ама не знам защо не ми се вярва да ми излезе късмета и така. Нали съм споделяла ,че от една година търся да купя още една къща в Созопол ,а все не си я намирам Сега съм се замислила дали да не зарежа тази идея ,че ми остана един четвърт милион от продажбата на парцела и ме дразни много дали да не купя два - три малки апартамента в София. Спира ме само това ,че тази пиеса съм я играла вече преди години ,но евтината двустайка пък се оказа много добра засега. Дадох я на едни млади сладури с малко дете и съм много доволна на този етап. За първи път съм толкова нерешителна да си призная.
                  Колкото до апартаментите в Гео Милев, като пълномощник миналото лято / есен продадох едно ЕПК там на цена 1380 евро на кв. м. за един месец замина.
                  Last edited by Dury; 28.01.2021, 11:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                    Аз съм правил проучване.
                    Ако говорим за столици, никъде в Европа не са по-достъпни.
                    Иначе съм съгласен, че тук се говори основно наизуст
                    Тоест за цяла Европа си сравнил всички количествени фактори (като цени, доходи, разходи за потребление при съпоставим стандарт на живот и т.н.), неколичествени фактори (например достъпност до банкови кредити и др.), съпътстващи разходи (за брокери, адвокати, нотариуси, общински/държавни такси и данъци и т.н.)?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                      Аз съм правил проучване.
                      Ако говорим за столици, никъде в Европа не са по-достъпни.
                      Иначе съм съгласен, че тук се говори основно наизуст
                      Освен в градове като Париж и Лондон например, много Европейски столици са много по-достъпни от София. Давал съм десетки конкретни примери тук с точни сметки и числа.
                      Статистиките са абсолютен фалш и не отразяват реалността.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Е, това е пазарна цена. Погледни колко струва кв.м. и виж колко е средната цена за района. При това единия е без асансьор ,а другия на първи етаж.
                        Дъри тия цени за Гео Милев са нива горе долу 2016 година .Там цените са високи ,виж справката по самите оферти с колко са свалили и колко седят

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Е, това е пазарна цена. Погледни колко струва кв.м. и виж колко е средната цена за района. При това единия е без асансьор ,а другия на първи етаж.
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6b8nim&f1=1


                          справката полека лека тръгна нанадоле

                          Резултат от Вашето търсене на:
                          Вид имот: 2-СТАЕН,
                          Местоположение: град София

                          Особености: Тухла
                          Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                          Средна цена на имотите в извадката: 88993 euro
                          Средна цена на кв.м: 1272 euro.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                            Едва-ли някой от тук присъстващите е седнал да направи сериозно проучване за достъпността на жилищата в Европа, отчитайки повечето количествени и неколичествени фактори. Така че е излишно да се правят сравнения и изказвания "от последна инстанция".

                            Ако все пак направим груба сметка на база цени, разходи за жизнен стандарт, средни доходи, средни лихви, то в много западноевропейски градове (и столици) достъпността е по-висока от софийската. Изключваме някои световни градове, които имат висока допълнителна стойност, каквато София няма.
                            Например за Копенхаген, който коментирате, ако използваме само данни от сайта Numbeo, може да се направи извод, че достъпността е по-висока.
                            Аз съм правил проучване.
                            Ако говорим за столици, никъде в Европа не са по-достъпни.
                            Иначе съм съгласен, че тук се говори основно наизуст

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение
                              Как е, скачат ли имотиту, скачат ли?

                              Четиристаен в Гето Милев за 118 евро как звучи? Тепърва ще става по-интересно.

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6b8e34&f1=1

                              Или тристаен за 108 пак там?

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6b8e34&f1=1

                              Купувайте, че тепърва ще поскъпват! ...ама в посока надоле.
                              Е, това е пазарна цена. Погледни колко струва кв.м. и виж колко е средната цена за района. При това единия е без асансьор ,а другия на първи етаж.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Ако имаше каки, които да се навият да живеят на такова място, нямаше да е зле. 1 декар двор, огромни стаи, прекарваш си един бърз интернет и си пишеш код по цял ден, докато каката прекопава градинката. Но уви - до Парадайс искат да живеят, в мизерията и мръсотията.
                                +1

                                Каките изобщо не харесват провинцията. Дори да е родом от там, тя не си ходи и се прибира евентуално само за големи празници.

                                А за земеделска работа - забрави,

                                Сега мъжете шетаме, готвим чистим......и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X