IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Жонка , надали ще стане без ДДС... Може да е по-малко ако платиш кеш.....Знам, че си му фен :-)
    А за таксата поддръжка хем е така хем не е.... Ако ще даваш половин мелеон за апарт 4К на година ще те съборят ли ?
    И си прав под 300К вече е трудно нещо ново и добро да се вземе....голямо и за живеене....
    Днес минах покрай строежа в Стрелбище и шума е невъобразим, калкана е от юг т.е. апарта в продажба е основно към България..../ тва и за Номчето/.. Етапа на който са няма никакъв шанс да се завърши до края на годината както го рекламират макер и да работеха днес.
    Най-забавното е че 50 метра към Вазов има друг строеж на Бигла иииии ооооо шок от 90-те и началото на 2000 не бях виждал да се ползват тухли единички на 100 години за външна стена..... Невероятно за 2000 евро квадрата....- сигурно са от старата къща която е била в парцела, после мазилка , изолация и никой няма да знае какво е отдолу.... Направо съм безмълвен....:-)
    Аз какво ти казах - масово се строи по този начин. Новото строителство е такова - пълен боклук. Да, има и хубави сгради, но се броят на пръсти. За тази на ул. Славище ти казах - там и на мен ми хареса как е строено. 2300 без ДДС, ако щеш.

    Естето: Харесва ми комплексът като цяло. Мястото обаче не. Изток като цяло не ми харесва, с изключение на ул. Незабравка, частта откъм хотела и срещу алеята. Знаеш, че съм фен на Вазов (там имам 2 бр. и не ми трябва) и на Южен Парк. Това са местата за мен. Около Ам. Посолство бих купил нещо ей така за единия кеф, ако случайно се появи оферта (но не вярвам).

    Освен това, в Естето има някои обитатели, с които съм в конфликт и с които не искам да деля общи стени (а и те не искат и ще направят всичко възможно, за да не се стигне дотам). В този комплекс е сложно.Трудно е за обяснение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Неправенето на деца е много комплексно нещо и политика набивана в главите ни от всеки ъгъл, така че да обвиняваш скъпите и недостъпни имоти / при това само на желаните места/ е наивно. Да нищим проблемите що така трябва нова тема да отворим и ще има 10-тки К мнения.... Накратко предполагам че нямаш все още деца. Аз имам и мога да ти кажа, че е несравнимо да имаш деца пред това да имаш имот на желано място.... т.е. мястото не е толкова силен фактор. То е от гледна точка на реализацията на децата впоследствие / по-добро училище среда и т.н./ Друг пример - през 90-те всички имаха жилища при това прилични / все още не разрушени/ с добра съседска среда като изключим мутрите и деца няма....
      За Германия си прав че раждаемостта е много ниска, но колкото и да е малка деца все пак има. Няма как да са по 3-4-5 след като двустаен в Мюнхен на желано място е сигурно 2000 евро наем , а за много деца ще трябва голямо жилище ...
      А за мен си се объркал - не съм инвеститор в имоти ! Всичко купено е за собствени нужди и ползване и с цел някаква защита на изкараните ми пари с честен труд / не са ми паднали от небето или от корупционни сделки и т.н./ Отдаването под наем не е хич задължително....
      Иначе наемателите ми разбира се ще са ок , ако се занимавам с това в бъдеще - например ако Люлин и Обеля станат Факултета то спасилите се от там ще дойдат под наем при мен / няма как да купят щото не се продава и е скъпо това което се продава/ ....
      Имотите не ги имам за да ми носят доход, а за да ми съхранят изкараният доход.... в някаква приемлива степен....

      ПП Гледай какъв емайл получих и помисли над него - предполагам и ти си го получил....
      · За всички физически лица, които съхраняват парични средства на стойност над 10 000 EUR (или равностойността им в друга валута) по сметката си в ХХХХХХ, ще се прилага отрицателна годишна лихва в размер на -0,5%.
      От коя банка е ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Има ли кой да купи 25 000 кв.м. във Варна на тези цени ?
        Ще видим....
        Желан сравнително зелен квартал на метри от морето предполагам ще се продаде.
        Фирмата строител и инвеститора са една група. Имат много пари и не мисля, че ще им е проблем финансирането, което означава, че могат да чакат. Сега завършват едно голямо нещо и почнаха друго.
        ​​​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

          Лорде,
          Понеже търсиш по морето ето ти едно зелено. Читава фирма, добро качество.

          ​​https://yavorad.com/new/bg/?Itemid=443

          ​​​​​Предполагам, че на схема 80/20 на 1000евро ще се спазарите.
          Захлупвай!

          Днес спомена Виница ама ще ти кажа, че не си гледал добре, има сносни къщи на прилични цени.
          Има ли кой да купи 25 000 кв.м. във Варна на тези цени ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            Наивна и неинформирана теория имаш за света. В люлин и обеля щели да си гледат децата, това е добро начало. А след това направо във факултета. Много варианти. В Германия не само че не правят деца ами от вече 15 години единствения им ръст на неселението е от икономически мигранти и то наложено насила като централна политика. Роми и мюсулмани първа класа тичат към Германия и реват. А за България остава втората и третата класа мигранти. Това ще са ти бъдещите наематели, искам това добре да го осмислиш.

            Нали ти показах ЕС каква стратеги има за достъпните жилища. Господ да ти каже че имотите няма да носят доход ти пак не вяваш.
            Неправенето на деца е много комплексно нещо и политика набивана в главите ни от всеки ъгъл, така че да обвиняваш скъпите и недостъпни имоти / при това само на желаните места/ е наивно. Да нищим проблемите що така трябва нова тема да отворим и ще има 10-тки К мнения.... Накратко предполагам че нямаш все още деца. Аз имам и мога да ти кажа, че е несравнимо да имаш деца пред това да имаш имот на желано място.... т.е. мястото не е толкова силен фактор. То е от гледна точка на реализацията на децата впоследствие / по-добро училище среда и т.н./ Друг пример - през 90-те всички имаха жилища при това прилични / все още не разрушени/ с добра съседска среда като изключим мутрите и деца няма....
            За Германия си прав че раждаемостта е много ниска, но колкото и да е малка деца все пак има. Няма как да са по 3-4-5 след като двустаен в Мюнхен на желано място е сигурно 2000 евро наем , а за много деца ще трябва голямо жилище ...
            А за мен си се объркал - не съм инвеститор в имоти ! Всичко купено е за собствени нужди и ползване и с цел някаква защита на изкараните ми пари с честен труд / не са ми паднали от небето или от корупционни сделки и т.н./ Отдаването под наем не е хич задължително....
            Иначе наемателите ми разбира се ще са ок , ако се занимавам с това в бъдеще - например ако Люлин и Обеля станат Факултета то спасилите се от там ще дойдат под наем при мен / няма как да купят щото не се продава и е скъпо това което се продава/ ....
            Имотите не ги имам за да ми носят доход, а за да ми съхранят изкараният доход.... в някаква приемлива степен....

            ПП Гледай какъв емайл получих и помисли над него - предполагам и ти си го получил....
            · За всички физически лица, които съхраняват парични средства на стойност над 10 000 EUR (или равностойността им в друга валута) по сметката си в ХХХХХХ, ще се прилага отрицателна годишна лихва в размер на -0,5%.
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2021, 21:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от никол Разгледай мнение

              Крети бре, само водата ти е 7 евро на кубик! Вие не се къпете ли? Много си икономичен! И поддръжката и ремонтите според немския закон се плащат от собствениците! Фонд, който се натрупва и общото събрание веднъж годишно преразпределя за ремонти. Таксата за боклука е според брой изхвърляния и т.н. Трудно ти е да четеш закона, вече има български групи и форуми, прочети! На български....
              Кокош, аз вода не плащам Само за поддръжка на шахтите - дъждовна такса. Ако искам, мога да си пусна термопомпа вода-вода даже, над кубик на час "харчи".
              Имам джакузи в нас, толкова съм икономичен.

              Ясно кога си била и в Германия - през крив макарон, четейки български групи. На български Небенкостен, кокош, се събира от собствениците за управляващата имота фирма - а те го събират от наемателите по реда си. Ийзи пийзи, ама не за празноглавка като теб. А боклук се поръчва - на годишна база, може да си го променя човек разбира се. Понеже тук фирмата не е една, може да са няколко и си избираш сам. Пак нещо ново да научиш от мен, докато те сгряват мангустите по кьошетата около Ботев и Симеон в най-пършивата европейска столица

              Коментар


              • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

                Почти нищо не ти се разбира, но да ти напомня, мен не ме греят цените в София, явно теб много те интересуват, щото ще ти трябва да ги стигнеш след 4 поколения.
                Да припомня, апартамент -1994г., изцяло собствен не 1/2, може да се провери в АП, къща -2002г-1/2, лесно е за грамотни да се провери в агенцията по вписванията, , магазин 2010г. -1/2, магазин 2020г.изцяло собствено мой, може лесно, ако си грамотен да се провери в АП. Сега си търся на МОРЕТО. АНАДЪМНО?
                Лорде,
                Понеже търсиш по морето ето ти едно зелено. Читава фирма, добро качество.

                ​​https://yavorad.com/new/bg/?Itemid=443

                ​​​​​Предполагам, че на схема 80/20 на 1000евро ще се спазарите.
                Захлупвай!

                Днес спомена Виница ама ще ти кажа, че не си гледал добре, има сносни къщи на прилични цени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
                  Страхотна новина.Дано позачестят повече такива.

                  Коментар


                  • https://www.vesti.bg/sviat/haziain-r...u_my6YgmM6MjJc

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      По-скоро е въпрос на свикване.... Като човек разбере че не може да си позволи собствен голям имот на желано място / кой може да извади 300К евро ?!?! - това е вероятно 1 на 10 000 във възрастта около 30/ следват няколко възможности. Само първата е да не се правят деца, нататък са прави компромис с квартала и типа имот/ / в Люлин или Обеля ще вземе същият размер за 100К/ или пък направо с мястото / радиус от 50К от София варианти много. И последният вариант е да бъде наемател на имот който не може да си позволи да купи. / В Германия тези 80%+ наематели по градовете не правят ли деца ?/ ....
                      Имам само един апарт за продаване в даден момент поради някои недостътъци от гледна точка на изложение и т.н. / самото място е топ/ , дори краят на миналата година обмислях да го изчистя и взема нещо по-добро. Беше за кратко - огледах обявите за подобни , които се брояха на пръстите на ръката ми и се отказах. Вече средната цена е 5% нагоре / за няколко месеца = 5000 евро/ , наема макар и малък капе....
                      Защо някой трябва да ме спасява от това да печеля на хартия ?! Нататък - бунтове, престъпност, брокери, алчност, край на имотите , логика..... няма логика :-)

                      ПП Забравил си да вдигнеш и данъците :-)
                      Наивна и неинформирана теория имаш за света. В люлин и обеля щели да си гледат децата, това е добро начало. А след това направо във факултета. Много варианти. В Германия не само че не правят деца ами от вече 15 години единствения им ръст на неселението е от икономически мигранти и то наложено насила като централна политика. Роми и мюсулмани първа класа тичат към Германия и реват. А за България остава втората и третата класа мигранти. Това ще са ти бъдещите наематели, искам това добре да го осмислиш.

                      Нали ти показах ЕС каква стратеги има за достъпните жилища. Господ да ти каже че имотите няма да носят доход ти пак не вяваш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Колкото по-изгодно става под наем толкова повече ще се влошава демографската криза. И колкото повече се влошава демографията толкова по малко млади хора ще има да теглят кредити да финансират тухлените изварщения в които инвестираш. Ако си искаш "тухлената пенсия" времето да кешираш беше миналата година. От тук нататък си в режим на ограничаване на загубите. И колкото повече те "спасяват" централните банки толкова по лошо ще става в социален план, бунтове и престъпност.

                        Безочливата брокерска алчност за още и още посред трагедията на пандемия беше най-жалката картинка. Предизвестения край на инвестицията "имоть" вече пристигна. Логиката надделя.
                        По-скоро е въпрос на свикване.... Като човек разбере че не може да си позволи собствен голям имот на желано място / кой може да извади 300К евро ?!?! - това е вероятно 1 на 10 000 във възрастта около 30/ следват няколко възможности. Само първата е да не се правят деца, нататък са прави компромис с квартала и типа имот/ / в Люлин или Обеля ще вземе същият размер за 100К/ или пък направо с мястото / радиус от 50К от София варианти много. И последният вариант е да бъде наемател на имот който не може да си позволи да купи. / В Германия тези 80%+ наематели по градовете не правят ли деца ?/ ....
                        Имам само един апарт за продаване в даден момент поради някои недостътъци от гледна точка на изложение и т.н. / самото място е топ/ , дори краят на миналата година обмислях да го изчистя и взема нещо по-добро. Беше за кратко - огледах обявите за подобни , които се брояха на пръстите на ръката ми и се отказах. Вече средната цена е 5% нагоре / за няколко месеца = 5000 евро/ , наема макар и малък капе....
                        Защо някой трябва да ме спасява от това да печеля на хартия ?! Нататък - бунтове, престъпност, брокери, алчност, край на имотите , логика..... няма логика :-)

                        ПП Забравил си да вдигнеш и данъците :-)
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2021, 18:46.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Не го знаех това, има вероятност да е нещо подобно защото беше от страната на бъдещ калкан / има къща/. Беше нещо като кръпка по средата на строежа / трябваше да го снимам/, но отново единичките бяха втора употреба, а не нови и бяха редени по дължина , т.е. дебелината на зида беше тънкото....На този калкан във високото имаше и един прозорец ?!?! , дограмата изглеждаше като нова и оградено с надписи на съответната фирма. Не знам дали не е било някакъв стар изостанал строеж , странно но в тази глуха уличка никога не съм ходил , а наблизо съм минавал хиляди пъти.....просто съм го пропуснал и не му знам историята....
                          В сградите на моите апарти няма подобни неща в зидарията , следил съм ги всичките от основи, а са топ наистина топ изпълнения без грам пестене на материали / всичко най-качествено се ползва само/ и технологии / има доста неща , които не се правят в масовото строителство щото са по-скъпи/
                          Но хайде да оставим как е при мен, не съм го виждал в нито един нов строеж от 20 години насам.... - преди това съм виждал да се ползват единички на места....

                          Ако тухлите са били стари, това е недопустимо, със сигурност е и нарушение!

                          Иначе, противозем. шайби са с различна дебелина, но 25 см. със сигурност е за предпочитане от архитекта, особено за много етажи.

                          При многоетажните, противозем. шайби обикновено са железобетонни (стоманобетонни) конструкции (цели стени), но при последните етажи (в проекта) - често се правят с тухли-единички, а това може да се случи и на първия етаж - по някакви причини (отвори за врати)... При последен етаж може по проект да има и прозорец (което означава, съседното тяло няма да е толкова високо)....

                          Истината е и друга: ако имаме един обект и двама проектанти, всеки може да изготви различен план, при което и двата проекта да отговарят на стандартите...

                          ​​​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                            Не съм обиждал никого, нали? Още повече, че темата за противоземетръсните шайби беше подхваната от уважавани от мен колеги тук! Чест и почитания!

                            Въпросът съвсем не е маловажен, нали? От голямо значение е! Такива неща, но в нета може да се намери инфо и не вярвам един инвеститор да не следи за количеството и качеството на вложените материали, както и за строителните работи - като цяло, особено, ако става въпрос за ново строителство!

                            Сериозно е и ако някой водещ строителен техник си направи шега с технологията, може да се случи да попадне близо до... Бай Ставри... ..., без да отчитаме неустойките...

                            По-вероятно е конструкцията да бъде ПРЕоразмерена, в което по принцип няма нищо лошо, освен, че собствениците ще трябва да се бръкнат по-дълбоко в джоба...

                            Здраве да е!



                            Не знам, странно ми беше. В стената калкан имаше и малка чупка.... А относно отговорност на някой и Бай Ставри те са само пожелателни.... Дано не се случва да го проверяваме....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                              Малка особеност, която най-вероятно пропускате!

                              Тухлите-единички (плътни) - с дебелина на зида "една тухла" (надявам се да се разбере, че дебелината на зида е равна на дължината на тухлата-единичка!) - това се прави (по проект!) на външна стена (калкан), където най-вероятно ПРЕДСТОИ да се прави друго тяло от блока (друг вход).

                              Същата зидария ТРЯБВА да има и в другото тяло на блока! Има и разстояние между двете ОТДЕЛНИ тела, които са изградени - всяко със свои тухли-единички.

                              Този елемент в строителството се нарича "противоземетръсна шайба".

                              Достатъчно подробно го обясних. (ако се съмнявате, вижте чертежите, по които работят строителите).

                              Тухлата-единичка има по-добри механични качества от четворката... Разбира се, подобни стени имат и железобетонни трегери, както и железобетонни колони в ъглите или в местата, дадени в проекта от архитекта...

                              Бъдете здрави!

                              Не го знаех това, има вероятност да е нещо подобно защото беше от страната на бъдещ калкан / има къща/. Беше нещо като кръпка по средата на строежа / трябваше да го снимам/, но отново единичките бяха втора употреба, а не нови и бяха редени по дължина , т.е. дебелината на зида беше тънкото....На този калкан във високото имаше и един прозорец ?!?! , дограмата изглеждаше като нова и оградено с надписи на съответната фирма. Не знам дали не е било някакъв стар изостанал строеж , странно но в тази глуха уличка никога не съм ходил , а наблизо съм минавал хиляди пъти.....просто съм го пропуснал и не му знам историята....
                              В сградите на моите апарти няма подобни неща в зидарията , следил съм ги всичките от основи, а са топ наистина топ изпълнения без грам пестене на материали / всичко най-качествено се ползва само/ и технологии / има доста неща , които не се правят в масовото строителство щото са по-скъпи/
                              Но хайде да оставим как е при мен, не съм го виждал в нито един нов строеж от 20 години насам.... - преди това съм виждал да се ползват единички на места....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2021, 18:08.

                              Коментар


                              • Не съм обиждал никого, нали? Още повече, че темата за противоземетръсните шайби беше подхваната от уважавани от мен колеги тук! Чест и почитания!

                                Въпросът съвсем не е маловажен, нали? От голямо значение е! Такива неща, но в нета може да се намери инфо и не вярвам един инвеститор да не следи за количеството и качеството на вложените материали, както и за строителните работи - като цяло, особено, ако става въпрос за ново строителство!

                                Сериозно е и ако някой водещ строителен техник си направи шега с технологията, може да се случи да попадне близо до... Бай Ставри... ..., без да отчитаме неустойките...

                                По-вероятно е конструкцията да бъде ПРЕоразмерена, в което по принцип няма нищо лошо, освен, че собствениците ще трябва да се бръкнат по-дълбоко в джоба...

                                Здраве да е!




                                Коментар

                                Working...
                                X