IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


    Малка особеност, която най-вероятно пропускате!

    Тухлите-единички (плътни) - с дебелина на зида "една тухла" (надявам се да се разбере, че дебелината на зида е равна на дължината на тухлата-единичка!) - това се прави (по проект!) на външна стена (калкан), където най-вероятно ПРЕДСТОИ да се прави друго тяло от блока (друг вход).

    Същата зидария ТРЯБВА да има и в другото тяло на блока! Има и разстояние между двете ОТДЕЛНИ тела, които са изградени - всяко със свои тухли-единички.

    Този елемент в строителството се нарича "противоземетръсна шайба".

    Достатъчно подробно го обясних. (ако се съмнявате, вижте чертежите, по които работят строителите).

    Тухлата-единичка има по-добри механични качества от четворката... Разбира се, подобни стени имат и железобетонни трегери, както и железобетонни колони в ъглите или в местата, дадени в проекта от архитекта...

    Бъдете здрави!

    Не го знаех това, има вероятност да е нещо подобно защото беше от страната на бъдещ калкан / има къща/. Беше нещо като кръпка по средата на строежа / трябваше да го снимам/, но отново единичките бяха втора употреба, а не нови и бяха редени по дължина , т.е. дебелината на зида беше тънкото....На този калкан във високото имаше и един прозорец ?!?! , дограмата изглеждаше като нова и оградено с надписи на съответната фирма. Не знам дали не е било някакъв стар изостанал строеж , странно но в тази глуха уличка никога не съм ходил , а наблизо съм минавал хиляди пъти.....просто съм го пропуснал и не му знам историята....
    В сградите на моите апарти няма подобни неща в зидарията , следил съм ги всичките от основи, а са топ наистина топ изпълнения без грам пестене на материали / всичко най-качествено се ползва само/ и технологии / има доста неща , които не се правят в масовото строителство щото са по-скъпи/
    Но хайде да оставим как е при мен, не съм го виждал в нито един нов строеж от 20 години насам.... - преди това съм виждал да се ползват единички на места....
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2021, 18:08.

    Коментар


    • Не съм обиждал никого, нали? Още повече, че темата за противоземетръсните шайби беше подхваната от уважавани от мен колеги тук! Чест и почитания!

      Въпросът съвсем не е маловажен, нали? От голямо значение е! Такива неща, но в нета може да се намери инфо и не вярвам един инвеститор да не следи за количеството и качеството на вложените материали, както и за строителните работи - като цяло, особено, ако става въпрос за ново строителство!

      Сериозно е и ако някой водещ строителен техник си направи шега с технологията, може да се случи да попадне близо до... Бай Ставри... ..., без да отчитаме неустойките...

      По-вероятно е конструкцията да бъде ПРЕоразмерена, в което по принцип няма нищо лошо, освен, че собствениците ще трябва да се бръкнат по-дълбоко в джоба...

      Здраве да е!




      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Благодаря за усилието. Тази сграда съм я отписал и без това за района не ми се дава повече от 1250 евра м2, което засега явно няма да се случи.
        Потресаващо е написаното за тухлите единички, но е в синхрон с мнението ми за строителите патриоти, важна част от национално отговорния капитал.

        И за да има нещо позитивно, само ще ви споделя, че наемателят на парко мястото дето жена ми отдава под наем, реши сам да си вдигне наема с 11 %, щях да падна като ми го каза, щото аз в тая схема съм само касиерката. Ако някой си спомня, бях писал, че докато апартамента стоеше без наематели няколко месеца, бях казал на собственичката, че ако дойде наемател с претенции за гараж, да му откаже без значение дали ще го изтървем. Още тогава бях наясно, че човекът е супер точен. Сега трябва да реша дали приемем офертата или не, щото не сме останали на това увеличенеи да чакаме. Доходност от паркомястото ще бъде 7,6 % годишно и досега окло 50 % капиталова.
        Не е усилие....,а любопитство. Бях в района и мръднах няколко десетки метра за да го погледна от близо..... Според мен няма никакъв шанс цените да станат такива каквито пишеш. То за Стрелбище и ново не са били толкова от мисля около 2015 година, но специално за този блок и аз не бих дал повече от 1000-1100 :-))), просто самото място докато всички коли не станат тролеи не става....
        За сравнение преди около да речем 12-18 месеца дори се обаждах на един друг с много по-добро място в квартала. Имаше 1 двустаен останал и цената беше 1600 с 25% общи части = на реални 1800 при ''нормалните 15% общи части.... Днес сградата е завършена на външен вид и текат последни довършителни работи, но в нея няма грам лукс и лъскаво ! - строеж тип 300 евро квадрата себестойност.... На Нишава до Фантастикото са започнали строежа на една друга сграда най-накрая .... Тя на картинките е добра / поне на мен ми харесва/и става за живеене - по спомен бяха само 2 или 3 апарта на етаж - само 3 и 4 стайни, няма маломерки в нея. Преди 2+ години на тъмно зелено беше около 1300 квадрата...., сега предполагам няма свободни или ако има нещо то ще е на много по-различна цена....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Жонка , надали ще стане без ДДС... Може да е по-малко ако платиш кеш.....Знам, че си му фен :-)
          А за таксата поддръжка хем е така хем не е.... Ако ще даваш половин мелеон за апарт 4К на година ще те съборят ли ?
          И си прав под 300К вече е трудно нещо ново и добро да се вземе....голямо и за живеене....
          Днес минах покрай строежа в Стрелбище и шума е невъобразим, калкана е от юг т.е. апарта в продажба е основно към България..../ тва и за Номчето/.. Етапа на който са няма никакъв шанс да се завърши до края на годината както го рекламират макер и да работеха днес.
          Най-забавното е че 50 метра към Вазов има друг строеж на Бигла иииии ооооо шок от 90-те и началото на 2000 не бях виждал да се ползват тухли единички на 100 години за външна стена..... Невероятно за 2000 евро квадрата....- сигурно са от старата къща която е била в парцела, после мазилка , изолация и никой няма да знае какво е отдолу.... Направо съм безмълвен....:-)

          Малка особеност, която най-вероятно пропускате!

          Тухлите-единички (плътни) - с дебелина на зида "една тухла" (надявам се да се разбере, че дебелината на зида е равна на дължината на тухлата-единичка!) - това се прави (по проект!) на външна стена (калкан), където най-вероятно ПРЕДСТОИ да се прави друго тяло от блока (друг вход).

          Същата зидария ТРЯБВА да има и в другото тяло на блока! Има и разстояние между двете ОТДЕЛНИ тела, които са изградени - всяко със свои тухли-единички.

          Този елемент в строителството се нарича "противоземетръсна шайба".

          Достатъчно подробно го обясних. (ако се съмнявате, вижте чертежите, по които работят строителите).

          Тухлата-единичка има по-добри механични качества от четворката... Разбира се, подобни стени имат и железобетонни трегери, както и железобетонни колони в ъглите или в местата, дадени в проекта от архитекта...

          Бъдете здрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Днес минах покрай строежа в Стрелбище и шума е невъобразим, калкана е от юг т.е. апарта в продажба е основно към България..../ тва и за Номчето/.. Етапа на който са няма никакъв шанс да се завърши до края на годината както го рекламират макер и да работеха днес.
            Най-забавното е че 50 метра към Вазов има друг строеж на Бигла иииии ооооо шок от 90-те и началото на 2000 не бях виждал да се ползват тухли единички на 100 години за външна стена..... Невероятно за 2000 евро квадрата....- сигурно са от старата къща която е била в парцела, после мазилка , изолация и никой няма да знае какво е отдолу.... Направо съм безмълвен....:-)
            Благодаря за усилието. Тази сграда съм я отписал и без това за района не ми се дава повече от 1250 евра м2, което засега явно няма да се случи.
            Потресаващо е написаното за тухлите единички, но е в синхрон с мнението ми за строителите патриоти, важна част от национално отговорния капитал.

            И за да има нещо позитивно, само ще ви споделя, че наемателят на парко мястото дето жена ми отдава под наем, реши сам да си вдигне наема с 11 %, щях да падна като ми го каза, щото аз в тая схема съм само касиерката. Ако някой си спомня, бях писал, че докато апартамента стоеше без наематели няколко месеца, бях казал на собственичката, че ако дойде наемател с претенции за гараж, да му откаже без значение дали ще го изтървем. Още тогава бях наясно, че човекът е супер точен. Сега трябва да реша дали приемем офертата или не, щото не сме останали на това увеличенеи да чакаме. Доходност от паркомястото ще бъде 7,6 % годишно и досега окло 50 % капиталова.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Един път да си прав Заплатке. От колко време казвам че е по-изгодно да се живее под наем и ще става все по-изгодно дори. Не че наемите ще падат повече, но като цените на имотите растат правят наема изгоден...., както и Ихтиман и Костинброд.
              Разбира се това, което отдавам над 1000 лева няма как да го дам на Българи , дори да имат по 20К заплата....:-) За такива има друг имотен сегмент за наеми....
              Колкото по-изгодно става под наем толкова повече ще се влошава демографската криза. И колкото повече се влошава демографията толкова по малко млади хора ще има да теглят кредити да финансират тухлените изварщения в които инвестираш. Ако си искаш "тухлената пенсия" времето да кешираш беше миналата година. От тук нататък си в режим на ограничаване на загубите. И колкото повече те "спасяват" централните банки толкова по лошо ще става в социален план, бунтове и престъпност.

              Безочливата брокерска алчност за още и още посред трагедията на пандемия беше най-жалката картинка. Предизвестения край на инвестицията "имоть" вече пристигна. Логиката надделя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от никол Разгледай мнение

                Крети бре, само водата ти е 7 евро на кубик! Вие не се къпете ли? Много си икономичен! И поддръжката и ремонтите според немския закон се плащат от собствениците! Фонд, който се натрупва и общото събрание веднъж годишно преразпределя за ремонти. Таксата за боклука е според брой изхвърляния и т.н. Трудно ти е да четеш закона, вече има български групи и форуми, прочети! На български....
                За 13 евро нощувката некой от гостите му да си земе една вана и Крети е на минус . Затва освен парното сигурно и водата им е спрял :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Естето е сграда на над 10 години, могат да ти го фактурират и като освободена доставка.
                  Сред тези чалгари и мутреси там обаче не виждам как нормален човек може да живее. Не забравяй и таксите за поддръжка, ще ти излиза почти колкото да си под наем в собствен имот.
                  Жонка , надали ще стане без ДДС... Може да е по-малко ако платиш кеш.....Знам, че си му фен :-)
                  А за таксата поддръжка хем е така хем не е.... Ако ще даваш половин мелеон за апарт 4К на година ще те съборят ли ?
                  И си прав под 300К вече е трудно нещо ново и добро да се вземе....голямо и за живеене....
                  Днес минах покрай строежа в Стрелбище и шума е невъобразим, калкана е от юг т.е. апарта в продажба е основно към България..../ тва и за Номчето/.. Етапа на който са няма никакъв шанс да се завърши до края на годината както го рекламират макер и да работеха днес.
                  Най-забавното е че 50 метра към Вазов има друг строеж на Бигла иииии ооооо шок от 90-те и началото на 2000 не бях виждал да се ползват тухли единички на 100 години за външна стена..... Невероятно за 2000 евро квадрата....- сигурно са от старата къща която е била в парцела, после мазилка , изолация и никой няма да знае какво е отдолу.... Направо съм безмълвен....:-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Аз плюя само офертните цени на продaвачите. Наемните цени са прекрасни в момента. За 1000 лева на месец мога да съсипвам апарти за по половин милион и нагоре. Имам особен интерес към луксозния сегмент защото познай кой играе с тези имоти. Близките до властта предимно и те първи знаят на къде ще задуха вятъра. Сещай се, че влака е тръгнал от няколко месеца. От месеци ви говоря че инвентара тръгна рязко нагоре. И средните цени които виждаш да се качват идват от екстремно висок луксозен инвентар. Не сигурен дали даже разбираш какво ти казвам, не ми се струваш достачно изпечено броки. Тука си правите брокерски circlejerk с манипулирани цифри ама навън реалността е друга.
                    Един път да си прав Заплатке. От колко време казвам че е по-изгодно да се живее под наем и ще става все по-изгодно дори. Не че наемите ще падат повече, но като цените на имотите растат правят наема изгоден...., както и Ихтиман и Костинброд.
                    Разбира се това, което отдавам над 1000 лева няма как да го дам на Българи , дори да имат по 20К заплата....:-) За такива има друг имотен сегмент за наеми....

                    Коментар


                    • Пуф-паф пуф паф ту туууу....
                      Снега се топи цените не !

                      Средна цена на имотите в извадката: 145138 euro
                      Средна цена на кв.м: 1386 euro. / 1359 миналата/

                      2% нагоре за седмица....
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2021, 15:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Като ти казвам че си писач на приказки под шипковия храст, по-добре си трай и не се излагай Небенкостен в немско са между 40 и 80 евро и включват освен поддръжка и ремонти на общите части, таксата за боклука и някои от комуналните разходи - най-често водата (без електричеството).

                        5-звезден в София кога ме нема, 3 звезди и то в истинските хотели, по блоковете звезди ша гледаш само на покрива. Подобно нещо в Германия ще ти е трудно да намериш верно, особено в Мюнхен... инак къщи тук ИМА, дето в Б-стан ги НЯМА на цени от 400 хил евра:

                        https://www.ivd24immobilien.de/49074...edium=referrer
                        Крети бре, само водата ти е 7 евро на кубик! Вие не се къпете ли? Много си икономичен! И поддръжката и ремонтите според немския закон се плащат от собствениците! Фонд, който се натрупва и общото събрание веднъж годишно преразпределя за ремонти. Таксата за боклука е според брой изхвърляния и т.н. Трудно ти е да четеш закона, вече има български групи и форуми, прочети! На български....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Аз плюя само офертните цени на продaвачите. Наемните цени са прекрасни в момента. За 1000 лева на месец мога да съсипвам апарти за по половин милион и нагоре. Имам особен интерес към луксозния сегмент защото познай кой играе с тези имоти. Близките до властта предимно и те първи знаят на къде ще задуха вятъра. Сещай се, че влака е тръгнал от няколко месеца. От месеци ви говоря че инвентара тръгна рязко нагоре. И средните цени които виждаш да се качват идват от екстремно висок луксозен инвентар. Не сигурен дали даже разбираш какво ти казвам, не ми се струваш достачно изпечено броки. Тука си правите брокерски circlejerk с манипулирани цифри ама навън реалността е друга.
                          Между другото и аз това забелязах.Странно ,изкарват доста уж луксозни жилища...

                          Коментар


                          • https://www.standartnews.com/biznes/...l0CQllWnLBngu0

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

                              Интересни типове сте вие заплатка и електронния джон, непрекъснато плювате по имотите в България, нищо не ви радва, инфраструктура, положение и прочее, а гледате имоти за по половин милион евро. Абе вие скоро посещавали ли сте "Шипковенски" или така си пишете просто да си правите вятър на устите??!!! Щял да купи, за половин милион, точно ревльото, хайде малко по-да се завиваш като си лягаш и да си пиеш хаповете, които са ти предписали докторите овреме...
                              Аз плюя само офертните цени на продaвачите. Наемните цени са прекрасни в момента. За 1000 лева на месец мога да съсипвам апарти за по половин милион и нагоре. Имам особен интерес към луксозния сегмент защото познай кой играе с тези имоти. Близките до властта предимно и те първи знаят на къде ще задуха вятъра. Сещай се, че влака е тръгнал от няколко месеца. От месеци ви говоря че инвентара тръгна рязко нагоре. И средните цени които виждаш да се качват идват от екстремно висок луксозен инвентар. Не сигурен дали даже разбираш какво ти казвам, не ми се струваш достачно изпечено броки. Тука си правите брокерски circlejerk с манипулирани цифри ама навън реалността е друга.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                това за мен си е наказание - да чакаш минимум час навлечен като за високата планина, че идеш и да се цакаш на цеко за посредствени и препълнени с хора съоръжения... wtf

                                уви короната преустанови засега европейския ски туризъм и затова единствените, които ще намажат ще са юлен (механите не бачкат) + някой и друг продавач на чай по 5 кинта и кюфте по 10
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X