IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

    Чак сега разбрах колко си досаден, ебаси пропуска...

    Апарта не е разделен на две. Той е мезонет. На долния етаж има баня с тоалетна, една спалня, голям коридор, всекидневна с кухнески бокс около 35кв. като е леко на буквата Г и края на Г-то може да се обособи като малка спалня. С вътрешни бетонни стъпала се качва до спалня около 15-17кв. с леко скосяване и баня с тоалетна и място за пералня на втория етаж. Всичко гледа на Изток.
    Ако е този който си мисля, в което съм почти сигурен, горната част е приобщено тавнско помещение с отделен вход и двете са отделни партиди или поне бяха. И ако си го гледал преди две години горе още беше в ремонт.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Ми то няма пазар отдавна бе, затова е тая гротеска Прекалено е тънък.
      Ми който е дремал да му мисли. Ако му трябва жилище ще трябва да шари. Това е. Ти си се омел навреме, питай си кочана.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Ми днеска говоря с колежката ,преди две години била в Тайланд за 1 месец ,при нейна приятелка .Бизнесменка ,били са и по Норвегия ,сега не знам какъв бизнес не питах,но на финала къща в Тайланд ,затворен комплекс,казва такава къща и такава инфраструктура в самия комплекс в България не съм виждала /бил комплекс за баровци само,после стана на въпрос и за Испания и там къща имали,та като теглим чертата хора с много,много пари ,искала и да купува на Дондуков ,сградата дето е офиса на А1 и да внася лускозни мебели от Индия ,че и да го надстроява ,НО по важното е че тези с многото пари я ги виж къде имат имоти по Тайланд ,по Испания и кой ги знае още къде а ти ги чакаш в България да купуват..
        +1
        Сите мЕлеонери кат Жонката са вземале каще по Могадишу и Киншаса. У София купат само теа дето требе да бачкат за неколко бона и да глеат жена и дЕца. Нещастници! Тарикатите не се морат - друг им гледа дЕцата, даже друг им ги е правИл!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
          Нова порция брокерски оптимизъм виждам, делничен ден, клиенти няма, какво да се прави. Една жена казала че вървят продажбите на по 2-3К евро, другата жена кърти с цени 2х повишение за 2 години (мисля че го знам този и апарта е разделен на две и го пускат ти на части, ту обединен, от там разликата). 30 процента ръст предвижда началник-смяната, по формула известна само на другите броките която няма да бъде обоснована естествено. Сутрешния дежурен брокер пък вмести новина за само 5.6 милиарда лоши кредити (в КТБ бяха само 1 милиард за сравнение). И естествено се пропуска факта че лошите кредити са по quick fix счетоводство за да не се (цитирам) "стъжнява народа". С това само става ясно че са предоговорени каквото е ставало за предоговаряне (отразено в ръста на кредитирането) и от тука на татък ни чакат само около 10 КТБ-та несъбираеми за чистене след изборите.
          Чак сега разбрах колко си досаден, ебаси пропуска...

          Апарта не е разделен на две. Той е мезонет. На долния етаж има баня с тоалетна, една спалня, голям коридор, всекидневна с кухнески бокс около 35кв. като е леко на буквата Г и края на Г-то може да се обособи като малка спалня. С вътрешни бетонни стъпала се качва до спалня около 15-17кв. с леко скосяване и баня с тоалетна и място за пералня на втория етаж. Всичко гледа на Изток.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.dnes.bg/stranata/2021/02...agazini.478548

            Моловете отвориха с малко клиенти и фалирали магазини
            Сред персонала на някои магазини има напуснали или съкратени

            Пу да му се не види требеще тая заран да отида и с нетърпение да чакам да отворят мола...Дреме ми на мен за мола и за ресторанта ..и за хотела.

            Коментар


            • Нова порция брокерски оптимизъм виждам, делничен ден, клиенти няма, какво да се прави. Една жена казала че вървят продажбите на по 2-3К евро, другата жена кърти с цени 2х повишение за 2 години (мисля че го знам този и апарта е разделен на две и го пускат ти на части, ту обединен, от там разликата). 30 процента ръст предвижда началник-смяната, по формула известна само на другите броките която няма да бъде обоснована естествено. Сутрешния дежурен брокер пък вмести новина за само 5.6 милиарда лоши кредити (в КТБ бяха само 1 милиард за сравнение). И естествено се пропуска факта че лошите кредити са по quick fix счетоводство за да не се (цитирам) "стъжнява народа". С това само става ясно че са предоговорени каквото е ставало за предоговаряне (отразено в ръста на кредитирането) и от тука на татък ни чакат само около 10 КТБ-та несъбираеми за чистене след изборите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Диск, пазарът ще коригира надцененото, особено с общите части до две години. Невъзможно е двоен стандарт. Оттам е единствената надежда за евентуална корекция на цените.
                Ми то няма пазар отдавна бе, затова е тая гротеска Прекалено е тънък.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                  Ама аз ходейки по огледи последния месец и наблюдавайки какви безумия се предлагат на наистина безумни цени, се връщам да правя сравнение с Будапеща например. И ако трябва да кажа това, което искам да кажа, то ще прозвуча като Джонката. Никакви квадрати на много високи цени! Някак наистина не изглежда разумно да се купува в София. Те цените са си европейски, ако сложим площообразуването. От къде ще дойде възможността за +30% още? Аз ако съм инвеститора с още +30% няма начин да избера София пред Будапеща, примерно. Та дори и сега. Хипер маломерни трийстайни по 65кв. реални квадрати за по 120хил евро на ШЗ ?!?! Нагледах се на такива последния месец и слагам ръчната спирачка в огледите.
                  Ми днеска говоря с колежката ,преди две години била в Тайланд за 1 месец ,при нейна приятелка .Бизнесменка ,били са и по Норвегия ,сега не знам какъв бизнес не питах,но на финала къща в Тайланд ,затворен комплекс,казва такава къща и такава инфраструктура в самия комплекс в България не съм виждала /бил комплекс за баровци само,после стана на въпрос и за Испания и там къща имали,та като теглим чертата хора с много,много пари ,искала и да купува на Дондуков ,сградата дето е офиса на А1 и да внася лускозни мебели от Индия ,че и да го надстроява ,НО по важното е че тези с многото пари я ги виж къде имат имоти по Тайланд ,по Испания и кой ги знае още къде а ти ги чакаш в България да купуват..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                    Ама аз ходейки по огледи последния месец и наблюдавайки какви безумия се предлагат на наистина безумни цени, се връщам да правя сравнение с Будапеща например. И ако трябва да кажа това, което искам да кажа, то ще прозвуча като Джонката. Никакви квадрати на много високи цени! Някак наистина не изглежда разумно да се купува в София. Те цените са си европейски, ако сложим площообразуването. От къде ще дойде възможността за +30% още? Аз ако съм инвеститора с още +30% няма начин да избера София пред Будапеща, примерно. Та дори и сега. Хипер маломерни трийстайни по 65кв. реални квадрати за по 120хил евро на ШЗ ?!?! Нагледах се на такива последния месец и слагам ръчната спирачка в огледите.
                    Диск, пазарът ще коригира надцененото, особено с общите части до две години. Невъзможно е двоен стандарт. Оттам е единствената надежда за евентуална корекция на цените.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Диск, нещата са нормални :-). Ако трябва да съм точен - ръста който се случи до момента, както и количеството ново строителство не са достатъчни спрямо резултатите на страната от последното десетилетие..... По съвсем груби сметки има още 30-50% ръст за да се изравнят нещата ако всичко останало е константа. Понеже става въпрос за големи цифри свикването става бавно, има препятствия като короната и.т.н. процеса може да не е последователен и да има накъсвания, но е неизбежен в средно и дългосрочен план....
                      За горното ще пропусна доказателствената част .... не е за публиката :-) макар Ледчо и Бони да загатват за много от нещата. Сигурен съм че те виждат пълната картина кристално ясно и поради това прогнозират по 10-20% ръст на година.... Аз се надявам да има едно залитане за да мога да купя още едно нещо преди да стане невъзможно съвсем....
                      Ама аз ходейки по огледи последния месец и наблюдавайки какви безумия се предлагат на наистина безумни цени, се връщам да правя сравнение с Будапеща например. И ако трябва да кажа това, което искам да кажа, то ще прозвуча като Джонката. Никакви квадрати на много високи цени! Някак наистина не изглежда разумно да се купува в София. Те цените са си европейски, ако сложим площообразуването. От къде ще дойде възможността за +30% още? Аз ако съм инвеститора с още +30% няма начин да избера София пред Будапеща, примерно. Та дори и сега. Хипер маломерни трийстайни по 65кв. реални квадрати за по 120хил евро на ШЗ ?!?! Нагледах се на такива последния месец и слагам ръчната спирачка в огледите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Диск, нещата са нормални :-). Ако трябва да съм точен - ръста който се случи до момента, както и количеството ново строителство не са достатъчни спрямо резултатите на страната от последното десетилетие..... По съвсем груби сметки има още 30-50% ръст за да се изравнят нещата ако всичко останало е константа. Понеже става въпрос за големи цифри свикването става бавно, има препятствия като короната и.т.н. процеса може да не е последователен и да има накъсвания, но е неизбежен в средно и дългосрочен план....
                        За горното ще пропусна доказателствената част .... не е за публиката :-) макар Ледчо и Бони да загатват за много от нещата. Сигурен съм че те виждат пълната картина кристално ясно и поради това прогнозират по 10-20% ръст на година.... Аз се надявам да има едно залитане за да мога да купя още едно нещо преди да стане невъзможно съвсем....
                        Челният дял свиква бавно, Песимист. Резистира, а ще се наложи да свиква бързо. Нещата са много динамични в днешния свят и умението да се адаптираш е от първостепенно значение. Не разбраха че парите са тор (Опасен чар - Ястребовски)...от която никнат хубави цветя.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Диск, нещата са нормални :-). Ако трябва да съм точен - ръста който се случи до момента, както и количеството ново строителство не са достатъчни спрямо резултатите на страната от последното десетилетие..... По съвсем груби сметки има още 30-50% ръст за да се изравнят нещата ако всичко останало е константа. Понеже става въпрос за големи цифри свикването става бавно, има препятствия като короната и.т.н. процеса може да не е последователен и да има накъсвания, но е неизбежен в средно и дългосрочен план....
                          За горното ще пропусна доказателствената част .... не е за публиката :-) макар Ледчо и Бони да загатват за много от нещата. Сигурен съм че те виждат пълната картина кристално ясно и поради това прогнозират по 10-20% ръст на година.... Аз се надявам да има едно залитане за да мога да купя още едно нещо преди да стане невъзможно съвсем....
                          Това последното е добре да стане,че ,иначе направо с брадвата ще ни отрежат главите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                            Аз ходих да го гледам, когато беше 95 000евро може би преди 2години. Наистина е голямо и просторно жилище, но си е без асансьор на 6ти етаж дори, а не пети. И си е за ремонт, не е кочина, но всичко си е старо. Има вариант да се вземе малко от хола и да се добави още една спалня, малко компромисна, но става. Гараж няма, с паркомясто в двора е. Но с такива прекупвачески истории и вдигания на цената х2 за 2г. явно сме на последната фаза на алчност.
                            Днес разбрах и за продаден двустаен в Оборище до Черковна за 120 000евро към 65-70кв. чиста площ с не лош ремонт от преди 5-6г., но доста криво като разпределение. Наистина не виждам никаква инвестиционна стойност и направо ми е непонятно какво се случва...
                            А,добре че виж веднага ме обвиниха ,че съм го бил продавал аз..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Ето го единия коптор - този комин гори гуми и пластмаси и им отива директно в прозорците:



                              Вторият коптор - тук камарите боклуци и вехтории в целия двор са вече с височината на къщурката. Миризмите идващи оттам са чудни.



                              От другата страна на улицата има още няколко подобни коптора - всички с пушещи комини даже през лятото.
                              Парцелите на всички са твърде малки и няма как де се построи каквото и да било, тоест съседството с тези хубостници им е програмирано.


                              Впрочем срещу мостчето на Южния Парк на Бигла 3 новата сграда е с подобни съседи. Там зад баровския блок, който сега строят (цени 3000 Евро без ДДС) има пак една полусъборена къщурка от подобен тип, буквално залепена за сградата. Бълваше черен като катран пушек директно към балконите. Чудничко.
                              Джонич, кат те гледам колко си капризен за локация, къщи, жилища, кое е коптор и кое не би било....ще шариш поне 4 хилки в европейска единна валута за апарт. Ако целиш и калкулираш изискванията си.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                                Аз ходих да го гледам, когато беше 95 000евро може би преди 2години. Наистина е голямо и просторно жилище, но си е без асансьор на 6ти етаж дори, а не пети. И си е за ремонт, не е кочина, но всичко си е старо. Има вариант да се вземе малко от хола и да се добави още една спалня, малко компромисна, но става. Гараж няма, с паркомясто в двора е. Но с такива прекупвачески истории и вдигания на цената х2 за 2г. явно сме на последната фаза на алчност.
                                Днес разбрах и за продаден двустаен в Оборище до Черковна за 120 000евро към 65-70кв. чиста площ с не лош ремонт от преди 5-6г., но доста криво като разпределение. Наистина не виждам никаква инвестиционна стойност и направо ми е непонятно какво се случва...
                                Диск, нещата са нормални :-). Ако трябва да съм точен - ръста който се случи до момента, както и количеството ново строителство не са достатъчни спрямо резултатите на страната от последното десетилетие..... По съвсем груби сметки има още 30-50% ръст за да се изравнят нещата ако всичко останало е константа. Понеже става въпрос за големи цифри свикването става бавно, има препятствия като короната и.т.н. процеса може да не е последователен и да има накъсвания, но е неизбежен в средно и дългосрочен план....
                                За горното ще пропусна доказателствената част .... не е за публиката :-) макар Ледчо и Бони да загатват за много от нещата. Сигурен съм че те виждат пълната картина кристално ясно и поради това прогнозират по 10-20% ръст на година.... Аз се надявам да има едно залитане за да мога да купя още едно нещо преди да стане невъзможно съвсем....

                                Коментар

                                Working...
                                X