IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
    Кешът като кеш може да се скрие по много начини, най-разпространените от които са: в сейф/каса, в портфейл, в кутия, в дюшек, в буркан. А ако го занесеш в банката, вече нямаш кеш, а имаш инвестиция. Важно разграничение точно в условия на отрицателни лихвени проценти и "количествени улеснения".
    Тези скривания на кеш, често завършват трагично... Не в смисъла , който някой си мисли....
    Дори и аз наскоро като си преглеждах библиотеката на село / коя книга да използвам за подпалка на огнището за компоти/ изпадна една пачка от 20-левки ... от предните....
    Теоретично ги разбираш нещата не се съмнявам. Начи казваш хората доброволно инвестират на минус 0.5% ... Яко, инвеститори от класа :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
      Имах предвид да се скрие кешът като кеш...., а ти пишеш да се похарчи в нещо.... Най-забавното е че като го похарчиш за нещо то друг го получава и него почват да го гонят отрицателните лихви.... Т.е. самият кеш не може да избяга от тях и накрая ще стане схемата - вземи го ти че не го искам :-) и последствията....
      Кешът като кеш може да се скрие по много начини, най-разпространените от които са: в сейф/каса, в портфейл, в кутия, в дюшек, в буркан. А ако го занесеш в банката, вече нямаш кеш, а имаш инвестиция. Важно разграничение точно в условия на отрицателни лихвени проценти и "количествени улеснения".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        разбери едно в условия на печатане на пари отрицателните лихви ще са до време. колкото повече пари сипят толкова по-скоро ще почука на вратата инфлацията и искат не искат ще трябва да се 'борят с нея' ... което става с високи лихви

        лихвата не ти е проблема в условия на масирано печатане на кеш, проблемът ти е, че стискаш и се трудиш за едни хартийки, които някой друг получава с натискане на копчето на притера - това работи до един момент, но не за дълго. та затова ти казвам тъмни прозорци ОК (инвестиция в тухли за децата да има), но ако има още кеш е добре да се инвестира в нещо, което да не може да се печати
        Нали не се съмняваш че съм наясно с това което пишеш прекрасно :-) Типа имоти които взимам трябва да ти дават отговор, че харесвам лимитираната стока , а не масовката и легото пък дори да са на 12 % рои....:-)...И нямам съмнение в него просто не е за мен в настоящият момент и светоглед и схема на организация на нещата. Има смисъл само ако се прави по твоят начин...., но това вече е работа и занаят и бизнес....
        Има вариант и да съм закъснял, че има много, много силни хора в тази област.... въпреки че вероятно все още може....
        Ще видим как ще се развият нещата.... Имам да взимам още 1 имот, за да оставя след мен делимо число и да няма конфликти и след това ще мисля накъде да се поеме....
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2021, 22:21.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          В някаква степен и за някои хора си прав. Просто не са ок за мен....
          Имах предвид да се скрие кешът като кеш...., а ти пишеш да се похарчи в нещо.... Най-забавното е че като го похарчиш за нещо то друг го получава и него почват да го гонят отрицателните лихви.... Т.е. самият кеш не може да избяга от тях и накрая ще стане схемата - вземи го ти че не го искам :-) и последствията....
          разбери едно в условия на печатане на пари отрицателните лихви ще са до време. колкото повече пари сипят толкова по-скоро ще почука на вратата инфлацията и искат не искат ще трябва да се 'борят с нея' ... което става с високи лихви

          лихвата не ти е проблема в условия на масирано печатане на кеш, проблемът ти е, че стискаш и се трудиш за едни хартийки, които някой друг получава с натискане на копчето на притера - това работи до един момент, но не за дълго. та затова ти казвам тъмни прозорци ОК (инвестиция в тухли за децата да има), но ако има още кеш е добре да се инвестира в нещо, което да не може да се печати

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            земеделска земя три опции
            - която се работи добре - ренти
            - която не се работи и е евтина, но имаш план - бизнес
            - която е близо до населени места, пътища и тн и има потенциал да стане индустриално значима - спекулация

            не може да се каже 100% сигурно, но е почти сигурно, че ще преодолееш отрицателните лихви и ще остане за поколенията след теб, а междувременно може да генерираш приходи от ренти, субсидии, бизнес

            демографията ни може да е зле, но човечеството се размножава, а продуктите от земята ни са експортна стока.

            инвестицията в здраве и био технологии също ще се избие. ако не ти се рискува в хай-тек неясни начинания има доказани имена на фармацията, които плащат дивидент и ще имат все повече работо, защото със сгъстяването на населението ще има все по-голяма нужда от лекарства в глобален мащаб

            технологиите за умен дом, хоум ентертейнмент и тн и тн са също обречени на ръстове, защото в градовете всичко сбито в кутийки иска да му е готино и джиджаво


            накратко - тухлата има алтернативи
            Пропусна данъците + глоби ако запустява. Няма вечно да е както в момента
            Алтернативите са смислени от 7% годишно нагоре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              земеделска земя три опции
              - която се работи добре - ренти
              - която не се работи и е евтина, но имаш план - бизнес
              - която е близо до населени места, пътища и тн и има потенциал да стане индустриално значима - спекулация

              не може да се каже 100% сигурно, но е почти сигурно, че ще преодолееш отрицателните лихви и ще остане за поколенията след теб, а междувременно може да генерираш приходи от ренти, субсидии, бизнес

              демографията ни може да е зле, но човечеството се размножава, а продуктите от земята ни са експортна стока.

              инвестицията в здраве и био технологии също ще се избие. ако не ти се рискува в хай-тек неясни начинания има доказани имена на фармацията, които плащат дивидент и ще имат все повече работо, защото със сгъстяването на населението ще има все по-голяма нужда от лекарства в глобален мащаб

              технологиите за умен дом, хоум ентертейнмент и тн и тн са също обречени на ръстове, защото в градовете всичко сбито в кутийки иска да му е готино и джиджаво


              накратко - тухлата има алтернативи
              В някаква степен и за някои хора си прав. Просто не са ок за мен....
              Имах предвид да се скрие кешът като кеш...., а ти пишеш да се похарчи в нещо.... Най-забавното е че като го похарчиш за нещо то друг го получава и него почват да го гонят отрицателните лихви.... Т.е. самият кеш не може да избяга от тях и накрая ще стане схемата - вземи го ти че не го искам :-) и последствията....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Аз какво ти казах - масово се строи по този начин. Новото строителство е такова - пълен боклук. Да, има и хубави сгради, но се броят на пръсти. За тази на ул. Славище ти казах - там и на мен ми хареса как е строено. 2300 без ДДС, ако щеш.

                Естето: Харесва ми комплексът като цяло. Мястото обаче не. Изток като цяло не ми харесва, с изключение на ул. Незабравка, частта откъм хотела и срещу алеята. Знаеш, че съм фен на Вазов (там имам 2 бр. и не ми трябва) и на Южен Парк. Това са местата за мен. Около Ам. Посолство бих купил нещо ей така за единия кеф, ако случайно се появи оферта (но не вярвам).

                Освен това, в Естето има някои обитатели, с които съм в конфликт и с които не искам да деля общи стени (а и те не искат и ще направят всичко възможно, за да не се стигне дотам). В този комплекс е сложно.Трудно е за обяснение.
                Е как успя за 2 години да си създадеш конфликти у нас :-)
                Относно затворените комплекси и аз не ги харесвам. Не само поради необоснованата такса в повечето случаи, но и съседите биха ми били да кажем над нивото / аз съм само селски чиляк, нямам нужда да се бъркам с елита/ От Изток и аз харесвам точно Незабравка и Латинка...., но пак кварталите около Южният парк са ми повече на сърце :-)
                Обаче не те разбирам що се оглеждаш в имотите у нас ? Ето имаш 2 на едно от най-добрите места в града , кеша иначе си го инвестираш по вероятно по-доходни начини ....Не харесваш България и София.
                Защо са ти още имоти в София ?
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2021, 21:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Не е точно от банка.....в настоящият смисъл. Заплатката ще се сети защото е казвал, че има такива места....
                  Някой ако си е въобразявал, че ще скрие кеша от отрицателните лихви.... греда....
                  В близкото бъдеще няма да има много места на което да ''скриеш'' пари от отрицателните лихви....
                  земеделска земя три опции
                  - която се работи добре - ренти
                  - която не се работи и е евтина, но имаш план - бизнес
                  - която е близо до населени места, пътища и тн и има потенциал да стане индустриално значима - спекулация

                  не може да се каже 100% сигурно, но е почти сигурно, че ще преодолееш отрицателните лихви и ще остане за поколенията след теб, а междувременно може да генерираш приходи от ренти, субсидии, бизнес

                  демографията ни може да е зле, но човечеството се размножава, а продуктите от земята ни са експортна стока.

                  инвестицията в здраве и био технологии също ще се избие. ако не ти се рискува в хай-тек неясни начинания има доказани имена на фармацията, които плащат дивидент и ще имат все повече работо, защото със сгъстяването на населението ще има все по-голяма нужда от лекарства в глобален мащаб

                  технологиите за умен дом, хоум ентертейнмент и тн и тн са също обречени на ръстове, защото в градовете всичко сбито в кутийки иска да му е готино и джиджаво


                  накратко - тухлата има алтернативи

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Не е точно от банка.....в настоящият смисъл. Заплатката ще се сети защото е казвал, че има такива места....
                    Някой ако си е въобразявал, че ще скрие кеша от отрицателните лихви.... греда....
                    В близкото бъдеще няма да има много места на което да ''скриеш'' пари от отрицателните лихви....
                    Ok.Мерси.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      От коя банка е ?
                      Не е точно от банка.....в настоящият смисъл. Заплатката ще се сети защото е казвал, че има кеш по такива места....
                      Някой ако си е въобразявал, че ще скрие кеша от отрицателните лихви.... греда....
                      В близкото бъдеще няма да има много места на което да ''скриеш'' пари от отрицателните лихви....
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2021, 21:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Жонка , надали ще стане без ДДС... Може да е по-малко ако платиш кеш.....Знам, че си му фен :-)
                        А за таксата поддръжка хем е така хем не е.... Ако ще даваш половин мелеон за апарт 4К на година ще те съборят ли ?
                        И си прав под 300К вече е трудно нещо ново и добро да се вземе....голямо и за живеене....
                        Днес минах покрай строежа в Стрелбище и шума е невъобразим, калкана е от юг т.е. апарта в продажба е основно към България..../ тва и за Номчето/.. Етапа на който са няма никакъв шанс да се завърши до края на годината както го рекламират макер и да работеха днес.
                        Най-забавното е че 50 метра към Вазов има друг строеж на Бигла иииии ооооо шок от 90-те и началото на 2000 не бях виждал да се ползват тухли единички на 100 години за външна стена..... Невероятно за 2000 евро квадрата....- сигурно са от старата къща която е била в парцела, после мазилка , изолация и никой няма да знае какво е отдолу.... Направо съм безмълвен....:-)
                        Аз какво ти казах - масово се строи по този начин. Новото строителство е такова - пълен боклук. Да, има и хубави сгради, но се броят на пръсти. За тази на ул. Славище ти казах - там и на мен ми хареса как е строено. 2300 без ДДС, ако щеш.

                        Естето: Харесва ми комплексът като цяло. Мястото обаче не. Изток като цяло не ми харесва, с изключение на ул. Незабравка, частта откъм хотела и срещу алеята. Знаеш, че съм фен на Вазов (там имам 2 бр. и не ми трябва) и на Южен Парк. Това са местата за мен. Около Ам. Посолство бих купил нещо ей така за единия кеф, ако случайно се появи оферта (но не вярвам).

                        Освен това, в Естето има някои обитатели, с които съм в конфликт и с които не искам да деля общи стени (а и те не искат и ще направят всичко възможно, за да не се стигне дотам). В този комплекс е сложно.Трудно е за обяснение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Неправенето на деца е много комплексно нещо и политика набивана в главите ни от всеки ъгъл, така че да обвиняваш скъпите и недостъпни имоти / при това само на желаните места/ е наивно. Да нищим проблемите що така трябва нова тема да отворим и ще има 10-тки К мнения.... Накратко предполагам че нямаш все още деца. Аз имам и мога да ти кажа, че е несравнимо да имаш деца пред това да имаш имот на желано място.... т.е. мястото не е толкова силен фактор. То е от гледна точка на реализацията на децата впоследствие / по-добро училище среда и т.н./ Друг пример - през 90-те всички имаха жилища при това прилични / все още не разрушени/ с добра съседска среда като изключим мутрите и деца няма....
                          За Германия си прав че раждаемостта е много ниска, но колкото и да е малка деца все пак има. Няма как да са по 3-4-5 след като двустаен в Мюнхен на желано място е сигурно 2000 евро наем , а за много деца ще трябва голямо жилище ...
                          А за мен си се объркал - не съм инвеститор в имоти ! Всичко купено е за собствени нужди и ползване и с цел някаква защита на изкараните ми пари с честен труд / не са ми паднали от небето или от корупционни сделки и т.н./ Отдаването под наем не е хич задължително....
                          Иначе наемателите ми разбира се ще са ок , ако се занимавам с това в бъдеще - например ако Люлин и Обеля станат Факултета то спасилите се от там ще дойдат под наем при мен / няма как да купят щото не се продава и е скъпо това което се продава/ ....
                          Имотите не ги имам за да ми носят доход, а за да ми съхранят изкараният доход.... в някаква приемлива степен....

                          ПП Гледай какъв емайл получих и помисли над него - предполагам и ти си го получил....
                          · За всички физически лица, които съхраняват парични средства на стойност над 10 000 EUR (или равностойността им в друга валута) по сметката си в ХХХХХХ, ще се прилага отрицателна годишна лихва в размер на -0,5%.
                          От коя банка е ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Има ли кой да купи 25 000 кв.м. във Варна на тези цени ?
                            Ще видим....
                            Желан сравнително зелен квартал на метри от морето предполагам ще се продаде.
                            Фирмата строител и инвеститора са една група. Имат много пари и не мисля, че ще им е проблем финансирането, което означава, че могат да чакат. Сега завършват едно голямо нещо и почнаха друго.
                            ​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              Лорде,
                              Понеже търсиш по морето ето ти едно зелено. Читава фирма, добро качество.

                              ​​https://yavorad.com/new/bg/?Itemid=443

                              ​​​​​Предполагам, че на схема 80/20 на 1000евро ще се спазарите.
                              Захлупвай!

                              Днес спомена Виница ама ще ти кажа, че не си гледал добре, има сносни къщи на прилични цени.
                              Има ли кой да купи 25 000 кв.м. във Варна на тези цени ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Наивна и неинформирана теория имаш за света. В люлин и обеля щели да си гледат децата, това е добро начало. А след това направо във факултета. Много варианти. В Германия не само че не правят деца ами от вече 15 години единствения им ръст на неселението е от икономически мигранти и то наложено насила като централна политика. Роми и мюсулмани първа класа тичат към Германия и реват. А за България остава втората и третата класа мигранти. Това ще са ти бъдещите наематели, искам това добре да го осмислиш.

                                Нали ти показах ЕС каква стратеги има за достъпните жилища. Господ да ти каже че имотите няма да носят доход ти пак не вяваш.
                                Неправенето на деца е много комплексно нещо и политика набивана в главите ни от всеки ъгъл, така че да обвиняваш скъпите и недостъпни имоти / при това само на желаните места/ е наивно. Да нищим проблемите що така трябва нова тема да отворим и ще има 10-тки К мнения.... Накратко предполагам че нямаш все още деца. Аз имам и мога да ти кажа, че е несравнимо да имаш деца пред това да имаш имот на желано място.... т.е. мястото не е толкова силен фактор. То е от гледна точка на реализацията на децата впоследствие / по-добро училище среда и т.н./ Друг пример - през 90-те всички имаха жилища при това прилични / все още не разрушени/ с добра съседска среда като изключим мутрите и деца няма....
                                За Германия си прав че раждаемостта е много ниска, но колкото и да е малка деца все пак има. Няма как да са по 3-4-5 след като двустаен в Мюнхен на желано място е сигурно 2000 евро наем , а за много деца ще трябва голямо жилище ...
                                А за мен си се объркал - не съм инвеститор в имоти ! Всичко купено е за собствени нужди и ползване и с цел някаква защита на изкараните ми пари с честен труд / не са ми паднали от небето или от корупционни сделки и т.н./ Отдаването под наем не е хич задължително....
                                Иначе наемателите ми разбира се ще са ок , ако се занимавам с това в бъдеще - например ако Люлин и Обеля станат Факултета то спасилите се от там ще дойдат под наем при мен / няма как да купят щото не се продава и е скъпо това което се продава/ ....
                                Имотите не ги имам за да ми носят доход, а за да ми съхранят изкараният доход.... в някаква приемлива степен....

                                ПП Гледай какъв емайл получих и помисли над него - предполагам и ти си го получил....
                                · За всички физически лица, които съхраняват парични средства на стойност над 10 000 EUR (или равностойността им в друга валута) по сметката си в ХХХХХХ, ще се прилага отрицателна годишна лихва в размер на -0,5%.
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.01.2021, 21:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X