IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

    Еми точно в Гоцето през 2016та продадохме 98 м2 чисто стар тухлен апартамент за 100 000 евро и то със зор, купи го бивш колега, иначе не се знае колко време щеше да отнеме. Но пък къщите край София бяха още по-евтини тогава, брат ми си взе за 85К две къщи със застроена площ над 300м2 в двор 900м2 в Мрамор. Сега само парцел за тия пари.
    Малко си изтървал влака. Съмнявам се обаче пак да има такъв прозорец на добри цени както след 2008ма.
    Ами точно това ти казвам и аз. Тези +50% от последните няколко години нямат никаква икономическа и демографска обоснованост - единствено ниските лихви и безразботното кредитиране, както и манипулация на цените от страна на брокерите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
      Току що мой приятел с ник бай Ставри надзирателя (на когото модераторите не дават достъп до форума) ми съобщи добра новина, че е закупил къща в Кокаляне. Той не обича апартаментите и затова отново е купил къща. Сега ще трябва да поддържа къща на морето, къща до София и цяла сграда в Банско. Дупе да му е яко :-).
      Поздравления за Бай Ставри. Дано да се справи с поддръжката....

      ПП Забрави и най-важната му къща - тази в Бела вода :-), то си е почти Радомир тва :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Добре, къде в София извън центъра има имоти за 1100 Евро, обясни ми. В Люлин и Надежда вече панелките са по 1200+. И пак са с нереални квадратури.
        Ако вземем Гоцето за типичния приличен квартал извън центъра, който не е гето: под 1800 тухлен имот няма.
        Така е Джони, прав си. Лошата новина е, че имотите едва сега започват да поскъпват. Щом бай Ставри надзирателя е купил сега, а той прогнозираше +30% до края на настоящата година и възход до 2029-та, значи положението не е никак розово. Да знаеш, че бай Ставри и Ледчо и песимиста много добре предсказват бъдещето.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          В Европа явно имаш предвид ЕС, щото иначе и русия се води в Европа, поне двата града дето мязат на нещо, и Молдова е в Европа, Албания, Босна и прочие. В ЕС определено сме с най-евтини имоти и то със сериозна разлика спрямо предпоследния, така че не виждам какво те притеснява. Наскоро ми беше интересно да видя на Нумбео, как при 50% по-високи заплати в Братислава, имотите са над 2 пъти по-скъпи. За другите да не говорим. Нищо чудно да се окаже, че в София са най-достъпни за средния гражданин на съответния град в ЕС.
          Тази справка я правих отдавна за почти целият свят, със сравнението доходи, разходи, имоти.... Еми София все още е от найевтините места за живот/имот.... За мен това е поради имотното наследство от комунизма. И вариантите са 2 или в София имотите ще поскъпват или в останалата част на света ще поевтинеят. А демографските процеси пречат на достатъчно бързото поскъпване, но повишаването на доходите в града е възможно и тях да обърнат....
          А иначе Джонката е все едно Симбата , който за една сграда във Варшава ми се обясняваше, че цената не била 13К евро, а злоти, после се оказа евро и според него само Левандовски си бил купил там и никой друг....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Добре, къде в София извън центъра има имоти за 1100 Евро, обясни ми. В Люлин и Надежда вече панелките са по 1200+. И пак са с нереални квадратури.
            Ако вземем Гоцето за типичният приличен квартал извън центъра, който не е гето: под 1800 тухлен имот няма.
            Еми точно в Гоцето през 2016та продадохме 98 м2 чисто стар тухлен апартамент за 100 000 евро и то със зор, купи го бивш колега, иначе не се знае колко време щеше да отнеме. Но пък къщите край София бяха още по-евтини тогава, брат ми си взе за 85К две къщи със застроена площ над 300м2 в двор 900м2 в Мрамор. Сега само парцел за тия пари.
            Малко си изтървал влака. Съмнявам се обаче пак да има такъв прозорец на добри цени както след 2008ма.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Ако искаш читав имот в центъра, стават от 1700 на 3000. А на реален квадрат 6000. [TABLE]
              Колега, къде в София City Centre има читав имот, дето да става за живеене? Независимо за 3, 6 или 12 к? Ама хем да е читав, хем да може да се живее в него, деца, място за коли, малко простор, магазини (Лидъла е задължителен за всеки, който купи 600 000 лева апартамент), и както казват колегите-брокери - да има училища, детски градини, много топъл, комуникативен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Е читав имот... Явно за тебе всичко под Ес класа не е читава кола. Та така и имотите. Можеш да си сигурен че съответните "читави" по твоите критерии имоти в Братислава примерно са пак на двойни цени спрямо средното за център.
                Добре, къде в София извън центъра има имоти за 1100 Евро, обясни ми. В Люлин и Надежда вече панелките са по 1200+. И пак са с нереални квадратури.
                Ако вземем Гоцето за типичния приличен квартал извън центъра, който не е гето: под 1800 тухлен имот няма.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                  Току що мой приятел с ник бай Ставри надзирателя (на когото модераторите не дават достъп до форума) ми съобщи добра новина, че е закупил къща в Кокаляне. Той не обича апартаментите и затова отново е купил къща. Сега ще трябва да поддържа къща на морето, къща до София и цяла сграда в Банско. Дупе да му е яко :-).
                  Преди няколко поста беше купил в София....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    В Нумбео дали знаят, че 1 български квадратен метър е всъщност 0,5 квадратни метра и какво е качеството на имотите?

                    Това дават за София:
                    Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 1,712.83 €
                    Ако искаш читав имот в центъра, стават от 1700 на 3000. А на реален квадрат 6000.
                    Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 1,095.30 €
                    Ако искаш читав имот стават 2000 или 4000 на истински квадрат.
                    Е читав имот... Явно за тебе всичко под Ес класа не е читава кола. Та така и имотите. Можеш да си сигурен че съответните "читави" по твоите критерии имоти в Братислава примерно са пак на двойни цени спрямо средното за център.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      Току що мой приятел с ник бай Ставри надзирателя (на когото модераторите не дават достъп до форума) ми съобщи добра новина, че е закупил къща в Кокаляне. Той не обича апартаментите и затова отново е купил къща. Сега ще трябва да поддържа къща на морето, къща до София и цяла сграда в Банско. Дупе да му е яко :-).
                      Ем, честито. Много имот, много поддръжка. Аз едва се справям с една и двора и.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        В Европа явно имаш предвид ЕС, щото иначе и русия се води в Европа, поне двата града дето мязат на нещо, и Молдова е в Европа, Албания, Босна и прочие. В ЕС определено сме с най-евтини имоти и то със сериозна разлика спрямо предпоследния, така че не виждам какво те притеснява. Наскоро ми беше интересно да видя на Нумбео, как при 50% по-високи заплати в Братислава, имотите са над 2 пъти по-скъпи. За другите да не говорим. Нищо чудно да се окаже, че в София са най-достъпни за средния гражданин на съответния град в ЕС.
                        В Нумбео дали знаят, че 1 български квадратен метър е всъщност 0,5 квадратни метра и какво е качеството на имотите?

                        Това дават за София:
                        Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 1,712.83 €
                        Ако искаш читав имот в центъра, стават от 1700 на 3000. А на реален квадрат 6000. Типичен пример е Лева. Неговият апарт надали е над 50 квадрата светла площ, оценява го обаче на 330к.
                        Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 1,095.30 €
                        Ако искаш читав имот извън центъра (например флората в Ливадите, ако изобщо има нещо читаво там) стават 2000 или 4000 на истински квадрат.

                        Така от най-достъпните (според брокери) имотите в София стават най-надцененият и издут балон в Европа.
                        Last edited by ejonny2376; 02.06.2021, 15:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Ти за по-голяма дупка в Европа от София да се сещаш? Аз не. Най-ниските доходи , най-мръсен въздух, най-високо ниво на корупция, липса на една нормална улица и хаотично, нискокачествено застрояване на всеки сантиметър зелена площ.
                          В Европа явно имаш предвид ЕС, щото иначе и русия се води в Европа, поне двата града дето мязат на нещо, и Молдова е в Европа, Албания, Босна и прочие. В ЕС определено сме с най-евтини имоти и то със сериозна разлика спрямо предпоследния, така че не виждам какво те притеснява. Наскоро ми беше интересно да видя на Нумбео, как при 50% по-високи заплати в Братислава, имотите са над 2 пъти по-скъпи. За другите да не говорим. Нищо чудно да се окаже, че в София са най-достъпни за средния гражданин на съответния град в ЕС.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                            Току що мой приятел с ник бай Ставри надзирателя (на когото модераторите не дават достъп до форума) ми съобщи добра новина, че е закупил къща в Кокаляне. Той не обича апартаментите и затова отново е купил къща. Сега ще трябва да поддържа къща на морето, къща до София и цяла сграда в Банско. Дупе да му е яко :-).
                            На сградата в Банско и трябва фадрома, не поддръжка.

                            Коментар


                            • Току що мой приятел с ник бай Ставри надзирателя (на когото модераторите не дават достъп до форума) ми съобщи добра новина, че е закупил къща в Кокаляне. Той не обича апартаментите и затова отново е купил къща. Сега ще трябва да поддържа къща на морето, къща до София и цяла сграда в Банско. Дупе да му е яко :-).
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Ако много си вярваш между другото ЕС има нов "екшън план" за интеграция и включване на мигрантите по равно https://ec.europa.eu/migrant-integra...2027-explained
                                Това мяза на ромското включване - "ще изхарчим едни пари"...

                                Старая се да развеселявам клиентите иначе

                                Коментар

                                Working...
                                X