IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Кавръков, не знам от къде се информираш ,че някой е умрял от тази ваксина ? В Швейцария, никой още не се е споминал след подобна ваксинация !!!
    За да не излезем от темата да те попитам ,ти след като толкова обикаляш по огледи ,че и беше брокер за известно време не си ли намери апартамент още ?
    Директно от звездите се информира

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение

      по голям лузър от Боне Крайненеца не съм чувал да има
      дали е случайно съвпадението с ника ти

      ще чакаме
      друга работа нямаме отдавна сме свършили това
      за което ти сега се бориш
      Ми чакайте ама животът не е безкраен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
        Бони, кажи има ли вариант във вселената при който за вас брокитата ще има спад на цените? По време на растяща икономика казвате че заплатите се вдигат и затова растат цените, по време на криза при увеличаване на безработицата, намаляване на приходите, закъсване на цели отрасли и съответно закъсване на някои хора с ипотеки и излизане на повече инвентар на пазара пак щели да растат цените. Сигурно и земетресение да има пак ще растат цените на НИ
        Цените на имотите в момента нямат никаква връзка със заплатите ама никаква както и цените на акциите със състоянието на фирмите..Печатят се едни пари и се наливат наливат до безкрай..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Светът не се изчерпва с лузърите от селата на една туба бензин от София. Нямаш представа колко много хора си рефинансираха лихви 4-5-6% с под 3%. Банките се изтрепват за читави платци. Чекай, чекай.
          по голям лузър от Боне Крайненеца не съм чувал да има
          дали е случайно съвпадението с ника ти

          ще чакаме
          друга работа нямаме отдавна сме свършили това
          за което ти сега се бориш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение
            Не знам ... Гледайки средата около мен, обкръжението ми от хора на моята възраст - 24 години, няма много с кредити. Обаче колегите ми, които са на 30+ и други познати, са се набълбукали всички с кредити за 25+ години. Интересно ми е на кого ще ги дават банките тези кредити сега ... не ми е ясно. Да речем, че в България е горе-долу добре - стартираш живота си на 0 и дори при някои на +. В западна Европа и USA си на минус и то сериозен. Вярно - никой не те кара да се буташ в столицата, но и в провинцията са завишени цените.
            В България няма фундамент за тези цени на имотите. Единственото нещо, което ги държи, са големите кражби и корупция. Все пак има доста хора по веригата за изпиране на пари. Другото, което е, имаме сравнително висока собственост на глава от населението и това е благодарение на СОЦ-а - Манталитета на хората е, че трябва да притежават жилище на всяка цена. Успелите хора и средната класа с образование не ги споменавам - много малко са. ИТ сектора е от порядъка на 20-30 хиляди - нищожно.
            Как за твоите 24г разбра за какво има и за какво няма фундамент в България?На 19 г навсякъде по света си на нулата.Тука мама и тате са длъжни да те издържат докато учиш което е грешно.Като искаш да учиш тегли кредит и учи.Така ставаш по отговорен и самостоятелен стремиш се да научиш нещо а не с преписване да се докопаш до диплома.След това отиваш на квартира и си плащаш наема.Младия човек не трябва да разполага с пари защото ги харчи за глупости и простотия.като вземеш заплата плащаш си кредита наема и сметките и да остава колко за храна и някоя дрешка.Младите не ценят чуждият труд и не осъзнават какво родителите са направили за тях като са им купили жилище.затова яка балтия.Като порастнат достатъчно и станат разумни тогава могат да разполагат и с повечко пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
              Бони, кажи има ли вариант във вселената при който за вас брокитата ще има спад на цените? По време на растяща икономика казвате че заплатите се вдигат и затова растат цените, по време на криза при увеличаване на безработицата, намаляване на приходите, закъсване на цели отрасли и съответно закъсване на някои хора с ипотеки и излизане на повече инвентар на пазара пак щели да растат цените. Сигурно и земетресение да има пак ще растат цените на НИ
              По-голям ефект ще имаш, ако говориш с радиото.
              За това тролче периода 2009-2013 не съществува.
              До 2030 няма да притежават нищо и ще са щастливи, казват кукловодите.
              Логично е, стойноста на НИ във света е стотици трилиони, защо да не прибере една част.
              А не бе, ще оставят ниска и средна класа шушляци да имат по два и повече имоти.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение
                Не знам ... Гледайки средата около мен, обкръжението ми от хора на моята възраст - 24 години, няма много с кредити. Обаче колегите ми, които са на 30+ и други познати, са се набълбукали всички с кредити за 25+ години. Интересно ми е на кого ще ги дават банките тези кредити сега ... не ми е ясно. Да речем, че в България е горе-долу добре - стартираш живота си на 0 и дори при някои на +. В западна Европа и USA си на минус и то сериозен. Вярно - никой не те кара да се буташ в столицата, но и в провинцията са завишени цените.
                В България няма фундамент за тези цени на имотите. Единственото нещо, което ги държи, са големите кражби и корупция. Все пак има доста хора по веригата за изпиране на пари. Другото, което е, имаме сравнително висока собственост на глава от населението и това е благодарение на СОЦ-а - Манталитета на хората е, че трябва да притежават жилище на всяка цена. Успелите хора и средната класа с образование не ги споменавам - много малко са. ИТ сектора е от порядъка на 20-30 хиляди - нищожно.
                "Дъртите" ти колеги 30+ преди 10 години са били на твоята възраст и акъл. Плащали са наем са си свиркали. Малка част са имали топки да купят. Сега са си изплатили половината кредит и вноските им са по-малки от твоя наем! Повечето са се усетили да търсят собствено жилище чак като ги удари трийсетака, затова им е по-трудничко. Най-тъпите се мотат до безкрайност, даже отлагат семейство и деца, накрая ще са жалка картинка на 50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                  Бони, кажи има ли вариант във вселената при който за вас брокитата ще има спад на цените? По време на растяща икономика казвате че заплатите се вдигат и затова растат цените, по време на криза при увеличаване на безработицата, намаляване на приходите, закъсване на цели отрасли и съответно закъсване на някои хора с ипотеки и излизане на повече инвентар на пазара пак щели да растат цените. Сигурно и земетресение да има пак ще растат цените на НИ
                  Нещата са по-сложни, затова разните миячи и берачи не ги разбирате. Не само може при криза да поскъпват имотите, но 2020 ви го показа със страшна сила! Няма никакво значение дали ти харесва, 10 процента ръст в София, ФАКТ.

                  Коментар


                  • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...-protsenti/amp
                    Рестарта беше за.да имат основание са вдигнат лихвите...ха ха..

                    Заформя се перфектната буря за повишаване на лихвените проценти в САЩ?

                    Причината е историческата корелация между растежа на номиналния БВП и краткосрочните и дългосрочни лихвени нива

                    Коментар


                    • Какво мислите за промените в ЗУТ? Особено това за парцелите. В момента как е-парцелът е накъде в нивята, обаче уж има проект за път . Някога. И алчният собственик го продава, все едно има път и всичко е перфектно. Често няма даже улична регулация. Сега, ако разбирам правилно, инвеститорът, за да получи РС, трябва да :
                      -направи улична регулация, ако няма. Естесвтено всички около него ще почнат да жалят..
                      -да издири всички собственици на парцели, в които минава пътя, да откупи частите и да ги дари на общината!!Пътят трябва да е общински!
                      -да изгради пътя, за да получи Р. Ползване
                      Според мен, това ще доведе в крайна сметка до повишаване на цените на готовите коптори в нивите, които са заварено положение.
                      Повишаване на цените на читави и оправени парцели-те не че и сега са евтини.
                      Понижение на всички други парцели, в които се очаква инвеститорът да плати една торба пари и да си скъса нервите още 2 години поне.

                      Коментар


                      • https://m.investor.bg/po-sveta/453/a...uristi-321404/


                        Собственици на имоти в Барселона ще получат постоянна забрана да отдават под наем частни стаи за краткосрочен престой, ако градът одобри нов план, предава Bloomberg.
                        Last edited by nkavrakov1982; 07.02.2021, 14:30.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение
                          Не знам ... Гледайки средата около мен, обкръжението ми от хора на моята възраст - 24 години, няма много с кредити. Обаче колегите ми, които са на 30+ и други познати, са се набълбукали всички с кредити за 25+ години. Интересно ми е на кого ще ги дават банките тези кредити сега ... не ми е ясно. Да речем, че в България е горе-долу добре - стартираш живота си на 0 и дори при някои на +. В западна Европа и USA си на минус и то сериозен. Вярно - никой не те кара да се буташ в столицата, но и в провинцията са завишени цените.
                          В България няма фундамент за тези цени на имотите. Единственото нещо, което ги държи, са големите кражби и корупция. Все пак има доста хора по веригата за изпиране на пари. Другото, което е, имаме сравнително висока собственост на глава от населението и това е благодарение на СОЦ-а - Манталитета на хората е, че трябва да притежават жилище на всяка цена. Успелите хора и средната класа с образование не ги споменавам - много малко са. ИТ сектора е от порядъка на 20-30 хиляди - нищожно.
                          Ами вие е време да се ушиете. Тез 30годишните вече имат да изплащат докато са живи. Живота им е свършил на 30г, няма мърдане. Изяли са си и изпили бъдещето за 2 кутийки и една таратайка. Да са им честити дето се казва
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                            Бони, кажи има ли вариант във вселената при който за вас брокитата ще има спад на цените?
                            Имотите са инвестиционна магия и никога не са засегнати от нищо. При икономически бум растат, при спад растат, при инфлация растат, при дефлация растат, при високи лихви растат, при ниски лихви растат, при природни бедствия растат, при голямо търсене растат, при малко търсене също растат (защото продавачите си ги прибирали).

                            Коментар


                            • Не знам ... Гледайки средата около мен, обкръжението ми от хора на моята възраст - 24 години, няма много с кредити. Обаче колегите ми, които са на 30+ и други познати, са се набълбукали всички с кредити за 25+ години. Интересно ми е на кого ще ги дават банките тези кредити сега ... не ми е ясно. Да речем, че в България е горе-долу добре - стартираш живота си на 0 и дори при някои на +. В западна Европа и USA си на минус и то сериозен. Вярно - никой не те кара да се буташ в столицата, но и в провинцията са завишени цените.
                              В България няма фундамент за тези цени на имотите. Единственото нещо, което ги държи, са големите кражби и корупция. Все пак има доста хора по веригата за изпиране на пари. Другото, което е, имаме сравнително висока собственост на глава от населението и това е благодарение на СОЦ-а - Манталитета на хората е, че трябва да притежават жилище на всяка цена. Успелите хора и средната класа с образование не ги споменавам - много малко са. ИТ сектора е от порядъка на 20-30 хиляди - нищожно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение



                                Прогноза - делът на лошите ипотеки няма да нарастне тази година хич. Възможно е даже малко да падне. А цените ще порастнат с още 10%. Счетито изпусна двустйната тухла в Люлин 10 за 800евро/м2, вече и 1000 няма да му стигнат.
                                Бони, кажи има ли вариант във вселената при който за вас брокитата ще има спад на цените? По време на растяща икономика казвате че заплатите се вдигат и затова растат цените, по време на криза при увеличаване на безработицата, намаляване на приходите, закъсване на цели отрасли и съответно закъсване на някои хора с ипотеки и излизане на повече инвентар на пазара пак щели да растат цените. Сигурно и земетресение да има пак ще растат цените на НИ
                                Last edited by mitko2848; 07.02.2021, 13:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X