IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://m.economy.bg/lifestyle/view/...tva-kupuvachyt

    На пазара вече властва купувача

    Коментар


    • https://m.economy.bg/lifestyle/view/...tva-kupuvachyt

      На жилищния пязар вече властва купувачът.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Тия дето купиха през 2020 може да ти се струват леко закъснели, както преди 5 години така мислеше за купилите през 2015. След 5 години новият ти ник ще каже, че купилите през 2020 са уцелили дъното, ама 2025 вече е късно да се купува. И така нататък... покрай дрънканици за nyse, койни и тесли животът неусетно си изтича и заприличваш на мрънкащото счети от панелния гълъбарник в Дружба
        Значи какво предлагаш? - Да се набият едни 350К лева за кутия в нова кооперация с 25 кв холокухня и 2 килера по 13 кв., които ще изплащаш 30 години? В по-голямата част това зависи от доходите на 2-ма човека. Ако се спъне единият, пада и другият. Надяваш се на мега инфлация и при заплатите, че ще го прекараш за 7-8 години? . Това няма да стане . Може да го постигнеш само ако си повишиш квалификацията и започнеш да изкарваш повече. Тук обаче говорим за пазара и този фактор не важи. Ще плащаш всеки месец едни хубави пари и постоянно ще се страхуваш, че може да се провалиш и колкото повече години минат, толкова повече боли.
        Накрая, колкото да не го загубиш, може да сте принудени със семейството да ходите да берете ягоди в Англия, само и само да не ви го вземе банката . Е страшен живот, нали.
        Ако така или иначе се замогнеш, ще си го купиш КЕШ (ако толкова много искаш да имаш).

        П.П преди 5 години си карах бала и ме беше еня за имотите. . И сега е същото. Разглеждам ги само като инвестиционен обект. 3% доходност на година. Най-калпавата акция, метал, криптовалута, храна си избери - ще ти докара повече . След 20 г тези "нови кооперации" няма да приличат на нищо. Имам 4 строителни инженери сред семейството и роднините. Основни норми не са спазени . Заведи някой новозавършил ССС инженер от УАСГ в сграда ново строителство да ти ги обясни нещата . Само за стара тухла в Лозенец съм съгласен. Там няма да падне цената наистина, колкото и да им се иска на хората.
        Last edited by kot_dodi; 07.02.2021, 17:18.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Я кажете какво става с Нове Хоумс.Минах сега от там.Кранове нямаше,имаше само няколко сгради ,груб строеж,една,две ги бяха почнали,до запълването с тухлите,имаше само една с два прозореца сложени и още една,две оставени до груб строеж скеле.
          паметник ...
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Я кажете какво става с Нове Хоумс.Минах сега от там.Кранове нямаше,имаше само няколко сгради ,груб строеж,една,две ги бяха почнали,до запълването с тухлите,имаше само една с два прозореца сложени и още една,две оставени до груб строеж скеле.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

              Избирателно боравиш със годините.
              Тия купилите 2006 и 2007 ЧАК сега очакват белким си възвърнат вложените пари ... ама и те едни пари ще са, ми тя инфлацията ги изяла наполовина
              То при нея всичко е избирателно,хубаво е и че всички го забелязват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                Избирателно боравиш със годините.
                Тия купилите 2006 и 2007 ЧАК сега очакват белким си възвърнат вложените пари ... ама и те едни пари ще са, ми тя инфлацията ги изяла наполовина
                Годините кога твоите колеги са си купили ги посочи ти, сега не ти харесват. Абе ако сега си на 24, какво си спомняш от 2006 и 2007? Пак се оплете...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Как за твоите 24г разбра за какво има и за какво няма фундамент в България?На 19 г навсякъде по света си на нулата.Тука мама и тате са длъжни да те издържат докато учиш което е грешно.Като искаш да учиш тегли кредит и учи.Така ставаш по отговорен и самостоятелен стремиш се да научиш нещо а не с преписване да се докопаш до диплома.След това отиваш на квартира и си плащаш наема.Младия човек не трябва да разполага с пари защото ги харчи за глупости и простотия.като вземеш заплата плащаш си кредита наема и сметките и да остава колко за храна и някоя дрешка.Младите не ценят чуждият труд и не осъзнават какво родителите са направили за тях като са им купили жилище.затова яка балтия.Като порастнат достатъчно и станат разумни тогава могат да разполагат и с повечко пари.
                  Както обикновено винаги генерализираш и обобщаваш. В годините в които, аз карах вишУтУ 70 % от колегите в петте групи в потока работеха и се издържаха сами или си помагаха с разходите. Иначе си прав, всеки млад човек трябва да работи за да не му остава много време за глупости. Не съм съгласен обаче, че кредит на 19г за образоване е оферта.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Тия дето купиха през 2020 може да ти се струват леко закъснели, както преди 5 години така мислеше за купилите през 2015. След 5 години новият ти ник ще каже, че купилите през 2020 са уцелили дъното, ама 2025 вече е късно да се купува. И така нататък... покрай дрънканици за nyse, койни и тесли животът неусетно си изтича и заприличваш на мрънкащото счети от панелния гълъбарник в Дружба
                    Избирателно боравиш със годините.
                    Тия купилите 2006 и 2007 ЧАК сега очакват белким си възвърнат вложените пари ... ама и те едни пари ще са, ми тя инфлацията ги изяла наполовина

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение
                      Левон Хампарцумян по тв Европа "Лихвите ще останат много дълго време на ниски нива" Тези милиарди от депозитите къде ще отидат според вас:

                      А/ В нюйоркската фондова борса

                      Б/ В инвестиционни фондове

                      В/ В имоти

                      Тоя химик ако слушаш...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                        Тези, които купиха преди 5 години може да са добре. С тези наеми в момента в София - повярвай ми - не са по-добре. Тези, които купиха сега - нещо закъснели ми се струват. Аз съм човек на точните науки и търся фундамент. Не го виждам. "Тъп, че не купил" - супер брокерско определение.
                        Има къде, къде по-ликвидни и смислени неща да си завъртиш парите. В момента, в който си купиш имот си зверски набутан, та дори и да е за собствено ползване. Повече щеше да си на печалба даже ако си беше избрал случайна акция от NYSE.
                        Тия дето купиха през 2020 може да ти се струват леко закъснели, както преди 5 години така мислеше за купилите през 2015. След 5 години новият ти ник ще каже, че купилите през 2020 са уцелили дъното, ама 2025 вече е късно да се купува. И така нататък... покрай дрънканици за nyse, койни и тесли животът неусетно си изтича и заприличваш на мрънкащото счети от панелния гълъбарник в Дружба

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                          Абе защо никой не иска да покаже медианата на разпределението по депозити в банката. Да видим на 0.5 перцентил какво има . Споменават се само средни стойноси и общо количество . От там приказките за мусаката
                          Братчед, използваш сложни термини тъдява като NYSE и медиана ..... тука само за колапса на БФБ през 2007 са чували и затова бягат от всякакви артии, ми ако брокера вземе да фалира, кво ше праим, ми ако метеорит удари физическата борса на Уол Стрийт и изгорят артиите и други лоши неща ...
                          За медианата и депозитите .... ами растат си всяка година, към 40 млрд са и ще растат повече, ама нещо не се изкупуват вмирисаните коптори, що ли ....тоя дето има шестцифрена сума у банката си е смогнал на акъла и няма да се вкара в премеждие за 4% рентиерство.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение
                            Левон Хампарцумян по тв Европа "Лихвите ще останат много дълго време на ниски нива" Тези милиарди от депозитите къде ще отидат според вас:

                            А/ В нюйоркската фондова борса

                            Б/ В инвестиционни фондове

                            В/ В имоти

                            Абе защо никой не иска да покаже медианата на разпределението по депозити в банката. Да видим на 0.5 перцентил какво има . Споменават се само средни стойноси и общо количество . От там приказките за мусаката

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                              Тези, които купиха преди 5 години може да са добре. С тези наеми в момента в София - повярвай ми - не са по-добре. Тези, които купиха сега - нещо закъснели ми се струват. Аз съм, човек на точните науки и търся фундамент. Не го виждам. "Тъп, че не купил" - супер брокерско определение.
                              Има къде, къде по-ликвидни и смислени неща да си завъртиш парите. В момента, в който си купиш имот си зверски набутан, та дори и да е за собствено ползване. Повече щеше да си на печалба даже ако си беше избрал случайна акция от NYSE.
                              Ей такива младежи ни трябват - умни, отворени към света и неограничените възможности които предлага.
                              Не слушай НИКОЙ, еле па лелки
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Левон Хампарцумян по тв Европа "Лихвите ще останат много дълго време на ниски нива" Тези милиарди от депозитите къде ще отидат според вас:

                                А/ В нюйоркската фондова борса

                                Б/ В инвестиционни фондове

                                В/ В имоти

                                Коментар

                                Working...
                                X