IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

    Тези, които купиха преди 5 години може да са добре. С тези наеми в момента в София - повярвай ми - не са по-добре. Тези, които купиха сега - нещо закъснели ми се струват. Аз съм, човек на точните науки и търся фундамент. Не го виждам. "Тъп, че не купил" - супер брокерско определение.
    Има къде, къде по-ликвидни и смислени неща да си завъртиш парите. В момента, в който си купиш имот си зверски набутан, та дори и да е за собствено ползване. Повече щеше да си на печалба даже ако си беше избрал случайна акция от NYSE.
    Ей такива младежи ни трябват - умни, отворени към света и неограничените възможности които предлага.
    Не слушай НИКОЙ, еле па лелки
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Левон Хампарцумян по тв Европа "Лихвите ще останат много дълго време на ниски нива" Тези милиарди от депозитите къде ще отидат според вас:

      А/ В нюйоркската фондова борса

      Б/ В инвестиционни фондове

      В/ В имоти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        "Дъртите" ти колеги 30+ преди 10 години са били на твоята възраст и акъл. Плащали са наем са си свиркали. Малка част са имали топки да купят. Сега са си изплатили половината кредит и вноските им са по-малки от твоя наем! Повечето са се усетили да търсят собствено жилище чак като ги удари трийсетака, затова им е по-трудничко. Най-тъпите се мотат до безкрайност, даже отлагат семейство и деца, накрая ще са жалка картинка на 50.
        Тези, които купиха преди 5 години може да са добре. С тези наеми в момента в София - повярвай ми - не са по-добре. Тези, които купиха сега - нещо закъснели ми се струват. Аз съм човек на точните науки и търся фундамент. Не го виждам. "Тъп, че не купил" - супер брокерско определение.
        Има къде, къде по-ликвидни и смислени неща да си завъртиш парите. В момента, в който си купиш имот си зверски набутан, та дори и да е за собствено ползване. Повече щеше да си на печалба даже ако си беше избрал случайна акция от NYSE.
        Last edited by kot_dodi; 07.02.2021, 16:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение
          по-скоро си измисля да плаши хората, за да може някой да му подари някое ЕПК за 70000 еврони
          е, що, той ще му хвърли на продавача едни инфлационно-изядени 70к еврона, ама си е спестил десетина години от такси, подръжка и амортизация.
          Цукенберг май е по-глупав от вас, че сега в балона живее още под наем, а не купува
          Всеки шушляк може да си купи тухли, Айфон, маратонки Адидас, Тесла (ако няма кинти, със кредит), но това не повишава жизнения му стандарт, нито IQ.
          Или викаш, ако си сложиш тропически дъжд у банята (е, може и таван със нощно небе), ще избягаш визуално/виртуално от повсеместната кочина наоколо .... да не забравиш и да си лъскаш обувките, че се надират от неравния тротоар и дупките по улиците .... както и двойна маска, че Ковачки пак е изгорил найлони и медицински боклук, ама е изключил филтрите да пести енергия.
          Едно прасе като свикне със кочинката, за него си е нормално място за живеене.
          Само разни други като Жонката дето са видели и некочината по света нещо се мръщят на хабитатя тук.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Нещата са по-сложни, затова разните миячи и берачи не ги разбирате. Не само може при криза да поскъпват имотите, но 2020 ви го показа със страшна сила! Няма никакво значение дали ти харесва, 10 процента ръст в София, ФАКТ.
            Оакахте ли се Март?!!

            Факт !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Директно от звездите се информира
              по-скоро си измисля да плаши хората, за да може някой да му подари някое ЕПК за 70000 еврони

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                "Дъртите" ти колеги 30+ преди 10 години са били на твоята възраст и акъл. Плащали са наем са си свиркали. Малка част са имали топки да купят. Сега са си изплатили половината кредит и вноските им са по-малки от твоя наем! Повечето са се усетили да търсят собствено жилище чак като ги удари трийсетака, затова им е по-трудничко. Най-тъпите се мотат до безкрайност, даже отлагат семейство и деца, накрая ще са жалка картинка на 50.
                Колко хубаво и лесно щеше да бъде, ако изграждането като личност, успехите, семейството зависеха от покупката на жилище...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI

                  Простите хора съдите по себе си, затова искате всичко да е просто. Накрая все някой друг ви е виновен, че сте бездомни и безпарични
                  Наглост! Брокерчето дето стои и чака централните банки да му спасят "инвестицията" поучава честните хора които си изкарват прехраната с труд колко прости били и те сами си били виновни. На това да купиш имот и после да чакаш да му вдигат цената песента му е изпята, не може да съществува икономика от "чакащи собственици". Пък после и да дават акъл на трудещите се.
                  Last edited by 20000леваЗАПЛАТА; 07.02.2021, 15:46.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    И в Албена на вилата не е лошо,все пак не може всички да живеят в София?Варна също е постижение,особено след цял живот в Холандия,но и там трудно ще е.
                    Да живее в София може всеки дришльо но да купи имот е друго нещо...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Ми чакайте ама животът не е безкраен
                      Животът не, ама глупостта да. Жонката чака да наследи апартамента на техните че да има деца, накрая ще ги прави като е на 60!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Кавръков, не знам от къде се информираш ,че някой е умрял от тази ваксина ? В Швейцария, никой още не се е споминал след подобна ваксинация !!!
                        За да не излезем от темата да те попитам ,ти след като толкова обикаляш по огледи ,че и беше брокер за известно време не си ли намери апартамент още ?
                        Директно от звездите се информира

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение

                          по голям лузър от Боне Крайненеца не съм чувал да има
                          дали е случайно съвпадението с ника ти

                          ще чакаме
                          друга работа нямаме отдавна сме свършили това
                          за което ти сега се бориш
                          Ми чакайте ама животът не е безкраен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                            Бони, кажи има ли вариант във вселената при който за вас брокитата ще има спад на цените? По време на растяща икономика казвате че заплатите се вдигат и затова растат цените, по време на криза при увеличаване на безработицата, намаляване на приходите, закъсване на цели отрасли и съответно закъсване на някои хора с ипотеки и излизане на повече инвентар на пазара пак щели да растат цените. Сигурно и земетресение да има пак ще растат цените на НИ
                            Цените на имотите в момента нямат никаква връзка със заплатите ама никаква както и цените на акциите със състоянието на фирмите..Печатят се едни пари и се наливат наливат до безкрай..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Светът не се изчерпва с лузърите от селата на една туба бензин от София. Нямаш представа колко много хора си рефинансираха лихви 4-5-6% с под 3%. Банките се изтрепват за читави платци. Чекай, чекай.
                              по голям лузър от Боне Крайненеца не съм чувал да има
                              дали е случайно съвпадението с ника ти

                              ще чакаме
                              друга работа нямаме отдавна сме свършили това
                              за което ти сега се бориш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение
                                Не знам ... Гледайки средата около мен, обкръжението ми от хора на моята възраст - 24 години, няма много с кредити. Обаче колегите ми, които са на 30+ и други познати, са се набълбукали всички с кредити за 25+ години. Интересно ми е на кого ще ги дават банките тези кредити сега ... не ми е ясно. Да речем, че в България е горе-долу добре - стартираш живота си на 0 и дори при някои на +. В западна Европа и USA си на минус и то сериозен. Вярно - никой не те кара да се буташ в столицата, но и в провинцията са завишени цените.
                                В България няма фундамент за тези цени на имотите. Единственото нещо, което ги държи, са големите кражби и корупция. Все пак има доста хора по веригата за изпиране на пари. Другото, което е, имаме сравнително висока собственост на глава от населението и това е благодарение на СОЦ-а - Манталитета на хората е, че трябва да притежават жилище на всяка цена. Успелите хора и средната класа с образование не ги споменавам - много малко са. ИТ сектора е от порядъка на 20-30 хиляди - нищожно.
                                Как за твоите 24г разбра за какво има и за какво няма фундамент в България?На 19 г навсякъде по света си на нулата.Тука мама и тате са длъжни да те издържат докато учиш което е грешно.Като искаш да учиш тегли кредит и учи.Така ставаш по отговорен и самостоятелен стремиш се да научиш нещо а не с преписване да се докопаш до диплома.След това отиваш на квартира и си плащаш наема.Младия човек не трябва да разполага с пари защото ги харчи за глупости и простотия.като вземеш заплата плащаш си кредита наема и сметките и да остава колко за храна и някоя дрешка.Младите не ценят чуждият труд и не осъзнават какво родителите са направили за тях като са им купили жилище.затова яка балтия.Като порастнат достатъчно и станат разумни тогава могат да разполагат и с повечко пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X