IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    И аз познавам милионери, че са ми и приятели и рода. Ама кво от това. Ти не си изкарал 1лв от имоти. Аз съм изкарал 100к€, с наем си плащаш ядовете и ремонтите
    1лв. ли, аз от кво живея според теб? От фотосинтеза? Айде всеки да съди по себе си от кво печели...

    Коментар


    • Цените ще се повишат тая година

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение



        Бонка е радетел за благото на простолюдието. Твърди, че с 1900 лева заплата (и то брутна) можело да се изплати апартамент. Без да отчита как 1900 лева не стигат за най-елементарни човешки нужди, камо ли да изплащаш кредит, при това за абсурдните 30 години и то в абсолютни гета като Надежда, Толстой и Люлин примерно.
        брокерите ги интересува единствено комисионната, затова са приказките за вечния ъп на имотите. Затова и сравняват само инвестицията в имот с депозит в банката, като доходност и ако някой се обади че има доста по- доходни и достъпни( с много по- малка вложена сума) инвестиции го пращат да пише в другите теми. Без да имаш опит на борсата, само от снп 500 да си купиш акции и да не ги пипаш биеш имотите в БГ по доходност в пъти.
        Last edited by X_Y; 07.02.2021, 22:08.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Ти нали продаде 2017-та на върха и си доволен остави ни нас да ни изгорят инвестициите а ако пък ти е чак толкова мъчно нали знаеш

          всеки петък на римската стена от 10ч
          Чудно ама и родата милионери и те продадоха ... Единия и тук съм го пускал.
          Приятел от студентството си продаде апарта като изгони шафрантията и заживя в къща на траката под наем 1000+€ с градинар и прислужница.
          Last edited by bota156; 07.02.2021, 21:25.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            ТИ КУПИ ЛИ СИ 2015 И ПРОДАДЕ ЛИ 2020 ДА КАПИТАЛИЗИРАШ 40% ПОСКЪПВАНЕ
            Ти нали продаде 2017-та на върха и си доволен остави ни нас да ни изгорят инвестициите а ако пък ти е чак толкова мъчно нали знаеш

            Last edited by X_Y; 07.02.2021, 21:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Познавам куп хора, които го направиха
              И аз познавам милионери, че са ми и приятели и рода. Ама кво от това. Ти не си изкарал 1лв от имоти. Аз съм изкарал 100к€, с наем си плащаш ядовете и ремонтите
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Навсякъде по света тръгваш от нулата.Не всичко което пише в учебниците расте по нивите.Знам много добре какво ти е в главата да не мислиш че аз не съм бил на 24г..Нямаш житейския опит за нищо.Едно е да си чел друго е Гугъл а трето да си го преживял....Едно е да искаш да си самостоятелен друго е да можеш да си го позволиш.Разбира се че никой не ти е длъжен и че тук е по добре.
                E, аз какво казвам? Тръгваш от нула, което е супер. Тръгни в USA с образование от 0 или Англия. Може би направих грешка, че си споделих годините. Явно някои хора по тези неща съдят . Опит и занаят се крадът. Който има малко по-страничен поглед ще ме разбере. Не е въпроса в това да защитаваш със зъби и нокти собствената си теза само, защото си се набутал, може би. Като им кажеш на някои хора, че ще падат имотите много лично го приемат . Казах, че не бих инвестирал, защото не виждам фундамент. Като не го виждам - дали ще инвестирам в акция без фундамент в стоковата борса или НИ е все тая. И на двеме места мога да бъда обран. .

                П.П Споделих си годините в друга връзка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  ТИ КУПИ ЛИ СИ 2015 И ПРОДАДЕ ЛИ 2020 ДА КАПИТАЛИЗИРАШ 40% ПОСКЪПВАНЕ
                  Ти продаде 2017 с намерение да купиш през 2020. Ако беше изпълнил плана, щеше да си капитализирал 20% загуба от поскъпването и още толкоз от наеми. Ако отложиш още три години, таман ще влезнем в еврозоната и ще глътнеш още толкоз водица. Бълбук.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    ТИ КУПИ ЛИ СИ 2015 И ПРОДАДЕ ЛИ 2020 ДА КАПИТАЛИЗИРАШ 40% ПОСКЪПВАНЕ
                    Познавам куп хора, които го направиха

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Мдаа... лоша инвестиция са имотите https://nova.bg/news/view/2021/02/07...D%D0%B0%D1%81/

                      ВЪПРЕКИ ПАНДЕМИЯТА: Изненадващо добра година за пазара на жилища у нас

                      Тенденцията всъщност е устойчива през последните 5 години. От 2015-а насам цените на апартаментите у нас са скочили с над 38 на сто.

                      38% за 5 години, още 25% от наеми. Със сигурност всички келеши дето инвестирахте на борсите пред последните 5 години сте направили два пъти повече. Само дето не стигат и за гараж в Младост, що тъй?
                      Медията най-близка до властта помпи оборотите за да има на кого да продават "инвеститорите" че поспира оптимизма май. Поръчковите репортажи можеш да ги познаеш по това че и една негативна думична не споменаха. Нито един негативен фактор не намери място в препълнения в брокерски опорки сегмент. Пандемията не уплашила българина казват. Напротив, много се уплашиха и от паника купиха и брокитата много добре го знаят.

                      Доходите били нараснали пък все едно пандемията не се е отразила поне малко тука. Демографии, евродирективи, данъци, качество, заетост, празни апарти, надут инвентар не ги интересува.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Са след като смяташ че НИ са лоша инвестиция може би тая тема не е подходяща за теб.Пробвай се на фондовата борса.Аз ти гарантирам че ще те оберат.Уолстрийт не е направен за пролетариата а за богатите.Там ти нямаш никакъв шанс.На Форекс също.Ще бъдеш обран.Понеже сега си започваш живота ще си позволя да ти кажа да не игаеш комар с батки.Щото тия батки ти знаят картите и могат да променят правилата по време на играта..Не всички имоти са холокухня 25 кв.и два килера по 10.аз също не бих дал и лев за подобни безумия
                        Бате Пешо, кво да ти реча, поредния напорист чиляк, който ни "учи" да не печелим от имоти, а от нещо друго, но кисне в тази тема....може би просто да се убеди в това, в което уж вярва безрезервно

                        ПП Мисля да пусна по-подходяща тема за тях

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Мдаа... лоша инвестиция са имотите https://nova.bg/news/view/2021/02/07...D%D0%B0%D1%81/

                          ВЪПРЕКИ ПАНДЕМИЯТА: Изненадващо добра година за пазара на жилища у нас

                          Тенденцията всъщност е устойчива през последните 5 години. От 2015-а насам цените на апартаментите у нас са скочили с над 38 на сто.

                          38% за 5 години, още 25% от наеми. Със сигурност всички келеши дето инвестирахте на борсите пред последните 5 години сте направили два пъти повече. Само дето не стигат и за гараж в Младост, що тъй?
                          ТИ КУПИ ЛИ СИ 2015 И ПРОДАДЕ ЛИ 2020 ДА КАПИТАЛИЗИРАШ 40% ПОСКЪПВАНЕ
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Мдаа... лоша инвестиция са имотите https://nova.bg/news/view/2021/02/07...D%D0%B0%D1%81/

                            ВЪПРЕКИ ПАНДЕМИЯТА: Изненадващо добра година за пазара на жилища у нас

                            Тенденцията всъщност е устойчива през последните 5 години. От 2015-а насам цените на апартаментите у нас са скочили с над 38 на сто.

                            38% за 5 години, още 25% от наеми. Със сигурност всички келеши дето инвестирахте на борсите пред последните 5 години сте направили два пъти повече. Само дето не стигат и за гараж в Младост, що тъй?
                            Ретроспекцията е хубаво нещо, ако винаги ставаше.
                            Платена статия във НОВА със "някакви" специалисти, ама не цитират от коя агенция са, що ли ?
                            Кажи за шефа на Явлена - Клисурска, защо е така негативно настроена за Бъдещето на цените, нали имаш повече опит от нея, както сама казваш ;

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                              Ама много сте ми интересни всички. Не е тук темата да пиша за инвестиционен анализ, диверсификация и друго. Само спонеавам колко лоша инвестиция са НИ, сравнявайки ги с най-тъпото поведение на фондовата борса. Също, каква в диверсификацията попадат НИ, като разглеждания от нас субект е човек, който е събрал пари за първа вноска и ще изплаща толкова много години. Той не може да си позволи 1 жилище, та в портфейла му ще има жилищни имоти . (освен някави земеделски малки парчета - ама това е друго).
                              Хора, не си мислете, че като сте на по 50 години, всичко ви е ясно.

                              П.П Наясно съм, че има някакви инструменти за споделено инвестиране, ETF-и и други в НИ - не говоря за тези неща
                              Мдаа... лоша инвестиция са имотите https://nova.bg/news/view/2021/02/07...D%D0%B0%D1%81/

                              ВЪПРЕКИ ПАНДЕМИЯТА: Изненадващо добра година за пазара на жилища у нас

                              Тенденцията всъщност е устойчива през последните 5 години. От 2015-а насам цените на апартаментите у нас са скочили с над 38 на сто.

                              38% за 5 години, още 25% от наеми. Със сигурност всички келеши дето инвестирахте на борсите пред последните 5 години сте направили два пъти повече. Само дето не стигат и за гараж в Младост, що тъй?
                              Last edited by BONI; 07.02.2021, 20:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

                                Значи какво предлагаш? - Да се набият едни 350К лева за кутия в нова кооперация с 25 кв холокухня и 2 килера по 13 кв., които ще изплащаш 30 години? В по-голямата част това зависи от доходите на 2-ма човека. Ако се спъне единият, пада и другият. Надяваш се на мега инфлация и при заплатите, че ще го прекараш за 7-8 години? . Това няма да стане . Може да го постигнеш само ако си повишиш квалификацията и започнеш да изкарваш повече. Тук обаче говорим за пазара и този фактор не важи. Ще плащаш всеки месец едни хубави пари и постоянно ще се страхуваш, че може да се провалиш и колкото повече години минат, толкова повече боли.
                                Накрая, колкото да не го загубиш, може да сте принудени със семейството да ходите да берете ягоди в Англия, само и само да не ви го вземе банката . Е страшен живот, нали.
                                Ако така или иначе се замогнеш, ще си го купиш КЕШ (ако толкова много искаш да имаш).

                                П.П преди 5 години си карах бала и ме беше еня за имотите. . И сега е същото. Разглеждам ги само като инвестиционен обект. 3% доходност на година. Най-калпавата акция, метал, криптовалута, храна си избери - ще ти докара повече . След 20 г тези "нови кооперации" няма да приличат на нищо. Имам 4 строителни инженери сред семейството и роднините. Основни норми не са спазени . Заведи някой новозавършил ССС инженер от УАСГ в сграда ново строителство да ти ги обясни нещата . Само за стара тухла в Лозенец съм съгласен. Там няма да падне цената наистина, колкото и да им се иска на хората.
                                Са след като смяташ че НИ са лоша инвестиция може би тая тема не е подходяща за теб.Пробвай се на фондовата борса.Аз ти гарантирам че ще те оберат.Уолстрийт не е направен за пролетариата а за богатите.Там ти нямаш никакъв шанс.На Форекс също.Ще бъдеш обран.Понеже сега си започваш живота ще си позволя да ти кажа да не игаеш комар с батки.Щото тия батки ти знаят картите и могат да променят правилата по време на играта..Не всички имоти са холокухня 25 кв.и два килера по 10.аз също не бих дал и лев за подобни безумия

                                Коментар

                                Working...
                                X