IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение
    много дълг е на кантара да стане 'лош' идните месеци
    тук залисани в дребнотемия и избиване на комплекси пропускаме момента как банковата система ще реагира при един товар от няколко милиарда лош дълг.

    никъде не се коментира лошия междуфирмен дълг - сектор туризъм,ресторантьорство и др. дължи страшно много пари освен на банки, но и на доставчици на стоки и услуги.
    една вълна от лош дълг към банките ще означава буквално отписан от доставчиците на същите дълг, защото банките са почти винаги с предимство...

    всичко това може да доведе до още лош дълг , който банките ще трябва да 'преглътнат'

    без да претендирам, че разбирам от безумията на ЕЦБ и скачената европейска банкова система (от която сме почти част, но не съвсем) си мисля, че с падането на мораторима ще има тормоз на коректните платци, за да се компенсират загубите от лоши кредити.
    Last edited by bertram; 18.03.2021, 13:17.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение

      брокерите са абсолютни търтей
      а ти като най стара от това съсловие
      не се комплексирай
      толкова си могла - това си станала
      Ти с колко брокери си имал работа, че слегаш така с лека ръка етикети. Истина е, че има много, от който нищо не става, но има и истински професионалисти.

      Коментар


      • https://m.dir.bg/business/ekspertno-...m-sled-31-mart

        Много поздрави от Левонката...

        Коментар


        • https://www.capital.bg/biznes/finans...um_se_zasilva/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Напротив ! Чисти комплекси са ! Лично на мен, брокерите са ми от полза ,но и не изпитвам комплекси от тях. Брокерите са уважавана професия навсякъде по света с изключение на БГ. Хората , накрая трябва да пораснат и да не чакат непрекъснато някой да ги пази и обгрижва. Колкото до това дали имотите днес са по-достъпни ,да такива са и досега никога не са били по достъпни откакто помня.
            брокерите са абсолютни търтей
            а ти като най стара от това съсловие
            не се комплексирай
            толкова си могла - това си станала

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Дрън-дрън. Смешко, ходи за охлюви не ми обяснявай какво съм купил.
              Кажи, че не мога спя - тази измислената баня ти ли я прави последно, приятелското семейство или доверения адвокат?
              Първо беше приятелското семейство, после ти.
              Или може би има втора баня която не сте отркили и си ремонтирал две бани?
              Доста аматьорски са ти лъжите.

              Иначе брокерите са паразити и не носят никаква отговорност така е - докато не ти се наложи да продаваш и не ти се губи време, за твое щастие ти няма как да го разбереш това понеже виртуални апартаменти през доверени адвокати не ги търсят много - т.е. трябва да имаш нещо за продаване за да го разбереш.

              Коментар


              • Пак сте зачесали необятната тема за брокера паразит.
                Ми, такива са 90% от тях. От тези 90% сигурно 80 не знаят, какво и къде продават да не говорим за специфики на имота. И дума не може да става за юридическа подготовка, за някви строителни и архитектурни познания.
                Работил съм с брокита от останалите 10 % ама те са си и юристи и си заслужават парите и най-важното консултират страните и ги свалят на земята и им избиват от главите безумните очаквания.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


                  и двете са точно обратното.
                  никакъв немец не сте.
                  и точно ти си специалиста с чаршафите.
                  и по свиренето

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                    Къде по света брокер на недвижими имоти е уважавана професия?
                    Аз имам други наблюдения (от три държави)
                    Швейцария и Франция

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Джони, не разбирам какви са тези комплекси които имате от брокерите на НИ ? Направо ми става жал за вас
                      Искам да ти отбележа и това, че навсякъде има общи части за които са длъжни да се грижат всички собственици в една сграда. Нали не мислиш, че стълбите, асансьорите, площадките са чужда собственост ,а не на собствениците в сградата ? Признавам ,че и мен ме дразни огромния процент който слагат някой строители или чистата лъжа на някой брокери или собственици ама това не означава да хвърлям петно на всички или пък самата да се комплексирам от това. Като цяло претендирам ,че имам глава на раменете си с която да мисля и не може всеки да ме излъже И не се излагайте тук като кифладжии да слагате на всеки етикета "брокер" ,ставате смешни и жалки вече ! Не се заяждам, пиша приятелски все пак
                      Може би имат някакви комплекси, че ги лъжат или пък ги боли да дават по 2000 - 5,000 евро за комисионни. Доста ограничено се гледа, само от гледна точка на потребителите на апартаменти. Продавал съм имоти на инвеститори, дето вообще не искат да преговарят с теб ако не се съгласиш да работиш през брокера му и не става дума за комисионни по дребни суми от няколкостотин хиляди евро.

                      Наскоро се запознах с брокер, от дума на дума се разбра кой е и къде е намесен, точно на мястото, където имам интерес за покупка. Доволен съм от контакта.

                      Имам приятели, които накараха родителите си, понеже са пенсионери и имат време да започнат да търсят евтини парцели за покупка. След 6 месеца търсене и много работа успяха да купят 2 подценени парцела, които в днешно са построени на обезщетение и имат 12 апартамента от тях. Покупките им бяха доста евтини спрямо полученото, първия го купиха през агенция, от която след време са се чудили, защо не са го купили те самите вътрешно а втория парцел на 50% от реалната цена, защото продавача е бил неориентиран за нея и се е страхувал, че агенциите ще го оберат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Напротив ! Чисти комплекси са ! Лично на мен, брокерите са ми от полза ,но и не изпитвам комплекси от тях. Брокерите са уважавана професия навсякъде по света с изключение на БГ. Хората , накрая трябва да пораснат и да не чакат непрекъснато някой да ги пази и обгрижва. Колкото до това дали имотите днес са по-достъпни ,да такива са и досега никога не са били по достъпни откакто помня.
                        точно щото в Бг сте циркаджики, а не брокери - е те затва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Напротив ! Чисти комплекси са ! Лично на мен, брокерите са ми от полза ,но и не изпитвам комплекси от тях. Брокерите са уважавана професия навсякъде по света с изключение на БГ. Хората , накрая трябва да пораснат и да не чакат непрекъснато някой да ги пази и обгрижва. Колкото до това дали имотите днес са по-достъпни ,да такива са и досега никога не са били по достъпни откакто помня.
                          Къде по света брокер на недвижими имоти е уважавана професия?
                          Аз имам други наблюдения (от три държави)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


                            и двете са точно обратното.
                            никакъв немец не сте.
                            и точно ти си специалиста с чаршафите.
                            Тихо ся, дишай. Най-мръсния въздух в ЕС, че на моменти и в света. Манго Джери

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              и аз не виждам смисъл да се обикаля и да се смята нон стоп 'чиста' или 'мръсна' квадратура.
                              като не ви харесват цените сядате си на портмонето или търсите други места да си вложите парите.

                              по-интересно за мен е как ще се развие икономиката на света и как ще се 'смели' всичкия колосален дълг, който се натрупа и от правителства и от корпорации и от частни лица. България не правим изключение - трупаме яко дълг по всички фронтове ако, че се съобщава на порции.

                              безметежното трупане на дълг и с инфлация обръщането му... не е ясно какво ще стане
                              60% обезценка към еврото, писал съм и преди бре. Не е налучкване, на база инфлация е.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Ние сме немци ма буля, не кат теб слугини с чаршафки в чантата Беше квото беше, свирен мача.

                                и двете са точно обратното.
                                никакъв немец не сте.
                                и точно ти си специалиста с чаршафите.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X