IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Аз това и казвам - незначителните номинални ръстове на имотния пазар от порядъка на 5% годишно говорят красноречиво - българските имоти са дотолкова надценени и дотолкова долнопробни и нискокачествени, че дори и най-големите оптимисти вече не вярват в тях.

    Не е кой знае какъв риск да хвърлиш едни 5000 Евра в разни алтернативни на биткойна валути. Това са пари, които мога да прежаля, но чувството е готино когато случайно видиш, че са набъбнали на 20к примерно за нула време. За рипъла мога да прогнозирам един таргет от 3 долара в идните седмици, тоест поне едно удвояване ще се случи преди поредната резачка и спад до 30 цента. Аз съм си сложил стоп лос на 1 долар и tp на 3. Какво наистина ще стане не ми дреме особено.
    И кво тогава да правим, да разкараме имотите че са на връх в момента и да набием парата в Рипъли, така ли? Ти що не набиеш 400К еврака в рипъли ами се лигавиш с 5К. Може и та пропуснеш stop loss на 1$ ако дремеш.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Имам чувството, че понижителите, като им навреш реалностите с една-две статии, този път в Марица и Капитал, повечето на перона остават в ступор, на най-големите шмекери винаги намират начин да се окопитят, да сменят темата и да почнат да ни "учат" как се печели на световните борси и от криптовалути, макар те самите да нямат нито едно, единствено мнение в съответните теми, а тъкат цели чаршафи от омразна към имотите неподплатена логорея.
      Единствения ступор който виждам е как прескачате сделката на годината. Вие що се правите че не ми виждате коментара? Моето предложение към попа важи за всички. Облог без таван. Ако вярваш че ще има 30% повишение на имотите тази година вместо да губиш пари по сделки с твоите колеги пускаме един облог в някоя платформа и после по-живо по здраво.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

        Само ти ли правиш пари от Рипъли ? Ние да не едем доматите с колците! Само дето си влагаме печалбите и на други места.
        Дано да е така - поздравления за печалбите.
        Няма обаче по-голяма глупост от това, с късмет изкараните пари от криптовалути да ги подариш на някой алчен чичак и да му дадеш 2000 Евра за коптора вместо полагащите му се 700 Евра, да не говорим за незаслужената комисионна на брокерастите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Няма нищо лошо да печелят от крипто и борси.... Щом могат мога само да ги поздравя за топките / не е до акъл, а до топки за риск/ И двете вървят с невероятни хиперинфлационни темпове нагоре без да има нужната икономическа основа / освен печатането/.. Но явно това не пречи....
          И като изключим Жонката който е половин Мъск и имотите не го интересуват за останалите 99% спечеленото ще финишира в имоти.... Спечеленото от имоти в харчове и въртим инфлационното колело.... и пак въртим....Не е добре..../ МЯУ/ за кеша....
          Аз това и казвам - незначителните номинални ръстове на имотния пазар от порядъка на 5% годишно говорят красноречиво - българските имоти са дотолкова надценени и дотолкова долнопробни и нискокачествени, че дори и най-големите оптимисти вече не вярват в тях.

          Не е кой знае какъв риск да хвърлиш едни 5000 Евра в разни алтернативни на биткойна валути. Това са пари, които мога да прежаля, но чувството е готино когато случайно видиш, че са набъбнали на 20к примерно за нула време. За рипъла мога да прогнозирам един таргет от 3 долара в идните седмици, тоест поне едно удвояване ще се случи преди поредната резачка и спад до 30 цента. Аз съм си сложил стоп лос на 1 долар и tp на 3. Какво наистина ще стане не ми дреме особено.

          Коментар


          • Моля, придържайте се към темата.
            रादोस्त

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Имам чувството, че понижителите, като им навреш реалностите с една-две статии, този път в Марица и Капитал, повечето на перона остават в ступор, на най-големите шмекери винаги намират начин да се окопитят, да сменят темата и да почнат да ни "учат" как се печели на световните борси и от криптовалути, макар те самите да нямат нито едно, единствено мнение в съответните теми, а тъкат цели чаршафи от омразна към имотите неподплатена логорея.
              Няма нищо лошо да печелят от крипто и борси.... Щом могат мога само да ги поздравя за топките / не е до акъл, а до топки за риск/ И двете вървят с невероятни хиперинфлационни темпове нагоре без да има нужната икономическа основа / освен печатането/.. Но явно това не пречи....
              И като изключим Жонката който е половин Мъск и имотите не го интересуват за останалите 99% спечеленото ще финишира в имоти.... Спечеленото от имоти в харчове и въртим инфлационното колело.... и пак въртим....Не е добре..../ МЯУ/ за кеша....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Хахаха, кукленият театър. Продължавай да се майтапиш за моя сметка. Само за 1 месец направих от криптовалути колкото за 1 кофтор в Банско. Смятай колко са ценни тухлите в момента - един апартамент 50-60 квадрата в Банско колкото 20.000 рипъла (тоест нищо, въздух). В момента 1.40 долара бройката, като нищо до седмица ще удари 3 долара. Чудя се само да затварям ли позициите и да направя някоя добра оргийка с елитни каки, или да чакам за още 1 апартамент в Банско.

                Повишителите, продължавайте да се кефите на 5% годишен номинален ръст (равносилен на поне 10% реален спад), както и на 2% доходност от наеми, при налични нискорискови варианти от поне 10%.
                Само ти ли правиш пари от Рипъли ? Ние да не едем доматите с колците! Само дето си влагаме печалбите и на други места.
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Оф поредната простотия са па направил пари от криптовалути.Да не си дрогиран или си пъшил забранени неща.Айде намалете лъжите че ставате смешни и досадни
                  Имам чувството, че понижителите, като им навреш реалностите с една-две статии, този път в Марица и Капитал, повечето на перона остават в ступор, на най-големите шмекери винаги намират начин да се окопитят, да сменят темата и да почнат да ни "учат" как се печели на световните борси и от криптовалути, макар те самите да нямат нито едно, единствено мнение в съответните теми, а тъкат цели чаршафи от омразна към имотите неподплатена логорея.
                  Last edited by X_Y; 11.04.2021, 19:17.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Хахаха, кукленият театър. Продължавай да се майтапиш за моя сметка. Само за 1 месец направих от криптовалути колкото за 1 кофтор в Банско. Смятай колко са ценни тухлите в момента - един апартамент 50-60 квадрата в Банско колкото 20.000 рипъла (тоест нищо, въздух). В момента 1.40 долара бройката, като нищо до седмица ще удари 3 долара. Чудя се само да затварям ли позициите и да направя някоя добра оргийка с елитни каки, или да чакам за още 1 апартамент в Банско.

                    Повишителите, продължавайте да се кефите на 5% годишен номинален ръст (равносилен на поне 10% реален спад), както и на 2% доходност от наеми, при налични нискорискови варианти от поне 10%.
                    Оф поредната простотия са па направил пари от криптовалути.Да не си дрогиран или си пъшил забранени неща.Айде намалете лъжите че ставате смешни и досадни

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Докторе, като те гледам само говориш, но не действаш. Добре, купил си една двустайка преди няколко години, голямата инвестиция, голямото нещо. Твоите пари се обезценяват точно толкова, колкото и на некупилите.
                      Действаш ли по въпроса или само говориш? Искам повишителите да ви видя в действие, не само да приказвате.
                      Две двустайки, едно ателие и един гараж-магазин-мавзолей. Плюс един в Плевен където живея, още 2004 го тряснах. И още ще купя, споко. Само ниша ми трябва.
                      Така че не ме бъркай с Черен Петър, нито с хроничен кибик по пероните смятайки с тефтера има ли полза или не. Има, както виждаш.
                      Last edited by bulgarian lev; 11.04.2021, 15:54.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        А твоите апартаменти в София се оказаха гаражи.
                        ...но моите, не са на тати.

                        Има малка разлика. Ако не знаеш каква е, питай доверения адвокат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                          така е, не мисля че еЖони е обикновен, по-скоро е доказал се... и не само коксъкър а и лъжец, гаражите му се оказаха гаражите на тати...
                          А твоите апартаменти в София се оказаха гаражи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            дай доказателства инак си нали знаеш к`во ...
                            Това за доказателствата ми е любимо, помним локумите за доверения адвокат, старото гадже-домоуправителка и нАтУралния акт. Имаше и една баня дето първо я ремонтираше сам, после приятелското семейство и то. Жалка история.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              дай доказателства инак си нали знаеш к`во ...
                              така е, не мисля че еЖони е обикновен, по-скоро е доказал се... и не само коксъкър а и лъжец, гаражите му се оказаха гаражите на тати...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Оказа се, че великия криптотрейдър, шеърхолдър и маунтинклаймбър не мое си плати наема, живее при мама и чека джобни от гаражите на тате. С две думи обикновен коксъкър.
                                дай доказателства инак си нали знаеш к`во ...

                                Коментар

                                Working...
                                X