IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Айде сега брокерите станахте по песимистични и от перонците. Какво дране имат да компенсират банките. Нали имотите (и следователно обезпечението) им се е качило 8% само за една година. Банките имат да връщат пари от провизии ако я вярваш тая приказка. И никакво помитане няма, банките преминаха стрес тест за 20% понижение на обезпеченията преди кризата, сега могат и много повече да минат със тоя свръхкапитал. Да пуснат по ЧСИ-тата само с 10% отстъпка и пей сърце.
    Какво значи да връшат пари от провизии?Обясни по-точно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
      Банките компенсират дрането от мораториума и свитите кредити и забавените плащания по кредити с жестоки такси и комисионни.
      Представете си какво ще стане ако бурята отмине помитайки всичко преди това. Всеки случай не подаръци и евтиния, грешка голяма ако някой си мисли така.
      Айде сега брокерите станахте по песимистични и от перонците. Какво дране имат да компенсират банките. Нали имотите (и следователно обезпечението) им се е качило 8% само за една година. Банките имат да връщат пари от провизии ако я вярваш тая приказка. И никакво помитане няма, банките преминаха стрес тест за 20% понижение на обезпеченията преди кризата, сега могат и много повече да минат със тоя свръхкапитал. Да пуснат по ЧСИ-тата само с 10% отстъпка и пей сърце.

      Коментар


      • Банките компенсират дрането от мораториума и свитите кредити и забавените плащания по кредити с жестоки такси и комисионни.
        Представете си какво ще стане ако бурята отмине помитайки всичко преди това. Всеки случай не подаръци и евтиния, грешка голяма ако някой си мисли така.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Тоест очакваш наемите да скочат поне двойно за 3 години, така ли? В момента цените са 30-35 годишни наема.
          Че то средният наем в Медицинска Академия ако сега е 10 Евро на квадрат, значи 2024 ще удари 20 Евро, демек ще стигнем Мюнхенските наеми.

          Викаш при този рекорден прираст на населението, при тази свръх-икономика и растеж, 2024 да чакаме 6000 лева средна нетна заплата - де що има кадърен германец ще се нареди на опашката за да наеме имот във Вадите тогава, а Мюнхен ще опустее.
          Около Медицинска кажи на докторчето че за 500 лв само мазе може да наеме, от 20ина квадрата.
          А в Докторска ако иска да му дам таванчето - сгодно е.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

            Левчо синко, току що прочетох в темата за ковида, че спасител156 е лежал 10 дни в реанимация, но е прескочил трапа. Това е добре, ще има кой да спасява братовчедите от банките и ЧСИ, а и ние ще има с кой да се шегуваме.
            Предполагах че Ботича ще се сгъне, дебелоглава кратуна е. Но ще се оправи, дай Боже, убеден съм и ще захлупи некой кофтор у Станбуля ама ако разкара Атинските инвестиции дето Кретенчо го е съветвал.
            Айде Ботич, идвай тука да видим кво имаш за продажба.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Че аз целогодишно нищо не наемам. 6 месеца ми е рекорда. Ще си паснем идеално! Аз ти докладвах мнението сега понеже ползваш конкурентна медия да видим дали има равенство по триене.

              Иначе от къде идват тия проценти като преди един месец бяха наполовина за същия период. Статистиката съвсем през просото е поела. Нямам против, щом толкова добре вървят нещата сега падат мораториуми, да падат помощите и всичко ще е наред.
              Аз не определям процентите, само свеждам какво съм прочел. Като не ти харесват цените, хубаво е, че докладваш на модераторите, че да ги намалят малко пусти цени...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                А мостовете са монолитни. Представи си ако монолита издържа 6 месеца колко издъжат тухлите дето ги купуваш. Ама така е в земетръсна зона...
                Кефиш ме. Точно още 300 профила преди теб съм ги чел от 2005-та до сега да предричат земетресения за собствениците на имоти, които ги продават скъпо за пишещите надяващи се на земетресения. Получаваш златен скункс

                Коментар


                • За аналите на историята, интересен латински израз BTW, не стана работата в ливадите за EUR 620/м2. Подизпълнителят зидаро-мазач, на който му плащаха с апартамент и му трябваха кинти да си купи нова машина, се оказа, че почна да се прави на брокер, да вдига цената.и го отпях. Брокерите, трябва да се мачкат докато са малки още. Иначе ако наистина му трябваха пари, не виждам как щеше да продаде напред нещо, което ще получи като си свърши работата по строежа, ако купувачът не го познава. Даваш парата, а нотариален акт после. Имаше хляб в схемата, ама не става всеки път. Щом и шпакловчиците станаха брокери, значи на ръста му се вижда вече края.
                  Нищо, следващия път първо ще купя и тогава ще се обяснявам у форума.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    А мостовете са монолитни. Представи си ако монолита издържа 6 месеца колко издъжат тухлите дето ги купуваш. Ама така е в земетръсна зона...
                    Тя не купува тухли, а води хората на огледи да купуват тухли

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Скапана работа, ремонтът на мостовете в София издържа само половин година. После требе да са местиш, заплатке. Или да ти викаме социалка вече.
                      А мостовете са монолитни. Представи си ако монолита издържа 6 месеца колко издъжат тухлите дето ги купуваш. Ама така е в земетръсна зона...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Че аз целогодишно нищо не наемам. 6 месеца ми е рекорда. Ще си паснем идеално! Аз ти докладвах мнението сега понеже ползваш конкурентна медия да видим дали има равенство по триене.
                        Скапана работа, ремонтът на мостовете в София издържа само половин година. После требе да са местиш, заплатке. Или да ти викаме социалка вече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          И аз така мисля. Това, което съм харесал, ако е на целогодишен наем- 19 години. Но, аз няма да го пускам на целогодишни наеми, заради такива като Заплатката
                          Не е в София.
                          Че аз целогодишно нищо не наемам. 6 месеца ми е рекорда. Ще си паснем идеално! Аз ти докладвах мнението сега понеже ползваш конкурентна медия да видим дали има равенство по триене.

                          Иначе от къде идват тия проценти като преди един месец бяха наполовина за същия период. Статистиката съвсем през просото е поела. Нямам против, щом толкова добре вървят нещата сега падат мораториуми, да падат помощите и всичко ще е наред.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bdk Разгледай мнение


                            София последна ще падне колкото и да я наричат кочина някои другари тук.

                            Това, което си харесал смятал ли си цената на колко годишни наема е равна . горе долу.
                            И аз така мисля. Това, което съм харесал, ако е на целогодишен наем- 19 години. Но, аз няма да го пускам на целогодишни наеми, заради такива като Заплатката
                            Не е в София.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bdk Разгледай мнение

                              София последна ще падне колкото и да я наричат кочина някои другари тук.

                              Това, което си харесал смятал ли си цената на колко годишни наема е равна . горе долу.
                              той няма да купува в софия, а на морето.

                              Лорде днес си говорих с едно приятелче, който има апартамент на юг и ходи често. Каза, че есента е имало сериозно пазаране от българи на студия, двустайни и тн. Говорим за под Бургас (приморско,черноморец,китен,созопол). Явно доста хора са се възползвали от добрите цени (по-добри от предходните години). Каза, че негови познати, които имали за продаване успяли да си пласират. Кешови купувачи, които си влагат парите при изгодни цени - така ги описа.

                              там имаше застой с продажбите повече от година и затова имаше и добри цени. според моя човек бугас и на юг са се стабилизирали цените, че има и леко повишение.
                              Last edited by bertram; 02.04.2021, 20:30.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                                https://blitz.bg/obshtestvo/stolitsa...ews809229.html

                                8,6 % РЪССССТ

                                СОФЕТТОООООООО ХЯХЯХЯХЯ, перонци в несвяст
                                Лордиевич, не е само София синко. В тази класация мерят само столиците. Лошата новина за перонците-нулеваци е, че поскъпването в БГ е ПОВСЕМЕСТНО! В някои градове поскъпването вече е двуцифрен процент. Даже Перник (дето миналата година беше сушав) е над 12%. А представяш ли си кога перонец-влакогонец ще свикне с такова повишение? Аз казах до края на тази година +30%. Дискаунти ще има 2029-та (евентуално)

                                Коментар

                                Working...
                                X