IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

    това лично впечатление ли е или по преразказ? м? Чул си нещо за гръцката махала и плещиш простотии. Както и изказът "център" ми то и в София има център и център. На Мария Луиза никой не ще, а е център (защо ли?) Те така и в Бургас, ма като нито си ходил, нито ги познаваш тия 2 града па затрай баре един път, че започваш да дразниш.
    +111111

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
      Ето нещо буквално без пари на топ-локация във Варна. Ако имах път натам, щях направо да го захлупя.
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6gthar&f1=1
      Ужаст!!! Локацията е ОК, квадратурата също но мебелите могат да си ги вземат, кухнята също, спалните също и да си изкъртят плочките. Абе направо да влиза булдозера и да изрине всичко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        джонка, питай го и за някоя маломерка, дали не продава.
        амааа, ти още ли търсиш? Наскоро ходих до Гаритидж парк та минах през папурища 3 и 4, даже една биокамина купих от Папурище 3. Мале, мале каква бабангъза! Интересното е, че и там хора живеят.

        Коментар


        • Ето нещо буквално без пари на топ-локация във Варна. Ако имах път натам, щях направо да го захлупя. Давам няколко хиляди само за картината над спалнята.
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6gthar&f1=1
          Last edited by ejonny2376; 10.03.2021, 23:01.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Абе не знам. Тристаен в Южния Парк (поне 120 квадрата по българските фалшиви мерки) с довършването и таксите ще излезят минимум едни 300к Еуро от раз. И то без паркомясто. Ако въпросните индивиди извадят незнайно откъде 30к самоучастие, при 30 годишен кредит и 3% лихва им иде вноска към 2200 лева.

            Това ако са да речем едни максимум 30% от месечния доход (колкото е редно), би трябвало двамата да докарват барем едни 7к-8к общо месечно.
            Бива, но ако мъжът е опитен Java програмист със 7к чисти (тоест реално в топ 5% от програмистите в БГ), а жената е касиерка в Била-Лозенец с 1000 лева чисти. И пак - трябва да имат баба да им даде 30к Еуро и идните 30 години заплатите да им растат повече от лихвите.

            Средното софийско семейство изкарва около 3000 лева чисти на месец. 2000 Лева си му трябват само за едното ядене и пиене. С останалите 1000 лева могат да финансират максимум 140к апартамент. И то ако нямат деца (щото тогава 3000 лева не стигат за сметките само) и ако имат някоя баба да им даде 10% за самоучастие.
            Ако пък решат да са разумни и да изберат срок от максимум 15 години, тогава падаме на 80.000 Евро - колкото за двустайка в Света Троица.

            Чакам сега Бонка да се включи и да почне да спори как всеки клошар може да изплати собствено жилище с кредит щото било толкова евтини имотите и кредитите толкова достъпни. Реалността обаче е друга.
            Всичко живо е задлъжняло до гуша и брои стотинките, само и само да остане за вноската по кредита. До кога ли ще е така?
            Ама от коли, телефони, кръчми (у дома не е интересно може би), почивки по 4 пъти годишно и на всеки празник с повече от 2 дена почивни (плюс 3 от шапката им) не се отказват. Ама и жилище за 80К€ което пък не ни и устройва.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • джонка, питай го и за някоя маломерка, дали не продава.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Тоест искаш да купиш, а сега плащаш наем? Или си купил, но си го отдал?
                Както и да е, ще питам баща ми и ще ти кажа.
                Искам да купя. За себе си. Нали ти казах. . Айде Джони, моля те, прикоткай бащата. Знам че нито ти, нито той ще напуснете разумните граници
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Имам. Под наем. Искам гараж за себе си. Много ли искам?
                  Тоест искаш да купиш, а сега плащаш наем? Или си купил, но си го отдал?
                  Както и да е, ще питам баща ми и ще ти кажа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Ти нали си имаше гараж към апартамента на Шейново?
                    Ще разпитам бащата, всичко е дал под наем. Той се занимава с гаражите и с наематели.
                    Имам. Под наем. Искам гараж за себе си. Много ли искам?
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      На 1050 ще му кажа да ти продаде панела си, навит?
                      Нали е купил тула, така разбрах.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Там е въпроса, че поне в София цените е нормално да са по-силите на едва първите няколко процента от хората по доходи. От там нататък останалите са или наследство или наем или предградие
                        От лична гледна точка нещата които ме интересуват макар и доста по-умерени от твоите пак ми изглеждат непосилни и неизгодни....
                        В същото време едно семейство касиерка и касиерин от Лидъл с 2-3 години стаж + кредит може да си купи в ЖК Южен Парк с вноска до 2К на месец. Нали не мислиш че е нормално това ? Все едно касиерка от Уолмарт да си купи пентхаус в Манхатън.... Та има доста неща да се изглаждат и напасват у нас....
                        Иначе за конкретните цифри в Ливадите запад покрай България има поне няколко сгради които са около 2000 евро не 1300....В Стрелбище преди 2-3 години имаше някои интересни неща на тъмно зелено на около 1200-1300 - например една сграда на Нишава до Фантастико току що започната.... Сега съжалявам че не се включих там.
                        Но колко да струва в Стрелбище след като по Ливадите и Вадите са такива цените ? Има аномалии по цените по кварталите . които ще се коригират с времето....
                        Абе не знам. Тристаен в Южния Парк (поне 120 квадрата по българските фалшиви мерки) с довършването и таксите ще излезят минимум едни 300к Еуро от раз. И то без паркомясто. Ако въпросните индивиди извадят незнайно откъде 30к самоучастие, при 30 годишен кредит и 3% лихва им иде вноска към 2200 лева.

                        Това ако са да речем едни максимум 30% от месечния доход (колкото е редно), би трябвало двамата да докарват барем едни 7к-8к общо месечно.
                        Бива, но ако мъжът е опитен Java програмист със 7к чисти (тоест реално в топ 5% от програмистите в БГ), а жената е касиерка в Била-Лозенец с 1000 лева чисти. И пак - трябва да имат баба да им даде 30к Еуро и идните 30 години заплатите да им растат повече от лихвите.

                        Средното софийско семейство изкарва около 3000 лева чисти на месец. 2000 Лева си му трябват само за едното ядене и пиене. С останалите 1000 лева могат да финансират максимум 140к апартамент. И то ако нямат деца (щото тогава 3000 лева не стигат за сметките само) и ако имат някоя баба да им даде 10% за самоучастие.
                        Ако пък решат да са разумни и да изберат срок от максимум 15 години, тогава падаме на 80.000 Евро - колкото за двустайка в Света Троица.

                        Чакам сега Бонка да се включи и да почне да спори как всеки клошар може да изплати собствено жилище с кредит щото било толкова евтини имотите и кредитите толкова достъпни. Реалността обаче е друга.
                        Всичко живо е задлъжняло до гуша и брои стотинките, само и само да остане за вноската по кредита. До кога ли ще е така?
                        Last edited by ejonny2376; 10.03.2021, 22:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          "Явор" почват строителство в Чайка. Мисля от високите етажи ще има гледка към морето. Можеш да се по интересуваш за зелено. Стабилна компания със здрав гръб са.
                          Ще се поинтересувам. Знаеш ли чене мога да свикна в БГ с думата двустаен. В 99% от случаите имат предвид хол с кухненско боксче и една спалня, пък за мазета, тавани, кухни, трапезарии или гаражи забрави. Язе у къщи си имам спалня, хол, мокър бар, кухня, кабинет и стая за гости и пак ми е тясно, а съм сам човек. Пък се чудя как семейства живеят в "двустайни". Тия хора багаж нямат ли, ядат където спят ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                            Абе не знам, аз също се прехласвах по гръцката махала, но ми се отщя именно заради теснотията. Затова се замислих за Чайка и Бриз.
                            "Явор" почват строителство в Чайка. Мисля от високите етажи ще има гледка към морето. Можеш да се поинтересуваш за зелено. Стабилна компания със здрав гръб са.
                            Last edited by polax; 10.03.2021, 23:11.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              Аз, ако го няма градския транспорт съм "жив зян"
                              Така или иначе транспорта си е важен, дали метро или автобусен все тая., основна комуникация е.
                              Пита ме за мнението ми за Бриз, казах го. Не сравнявам със София и мизерията там. Тя, мизерията си я има навсякъде.
                              Що се прехласвате по гръцката?
                              Тясно и пренаселено с много неугледни къщички и блокчета. Имам няколко познати които поживяха и избягаха от там, а апартаментите им са топ.
                              Абе не знам, аз също се прехласвах по гръцката махала, но ми се отщя именно заради теснотията. Затова се замислих за Чайка и Бриз.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                На този твой приятел му давам 1050 сега. Кажи му. Той ще си намери друг за 800-900.
                                На 1050 ще му кажа да ти продаде панела си, навит?

                                Коментар

                                Working...
                                X